Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216561 razy)

Offline patrykj369

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 19, 2017, 21:08:40 »
Bez komentarza...
Ale tak dla Twojej informacji to przynajmniej 95% osob tutaj wie co zrobic zeby sie dostac do Glownej. Nie musisz sie spinac, tym bardziej czytajac pierwsze kilka stron postu, gdzie w grudniu zmienily sie warunki rekrutacji!

Kolego, nie spinam się. Napisałem swoje przemyślenia z pierwszych stron, które już były pisane po zmianie reguł rekrutacji. Najwyraźniej chłopaki nie ogarnęli, że tam pisze lub i chciałem im tylko powiedzieć, że nie muszą się, aż tak przejmować, bo liczyć się będą tylko trzy przedmioty. Graba i bez spiny  :straz:

Offline weezing

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 20, 2017, 15:38:58 »
https://www.sgsp.edu.pl/rekrutacja-na-studia/studia-i-stopnia/stacjonarne/inzynieria-bezpieczenstwa/wydzial-inzynierii-bezpieczenstwa-pozarowego/dla-strazakow-w-sluzbie-kandydackiej
Cytuj
1) Wynik pisemnego egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów przelicza się na punkty rekrutacyjne (PR) i przyjmuje większą z dwóch liczb wg poziomów:
0,7 • p lub 1 • r, gdzie:
p - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie podstawowym,
r - oznacza wynik procentowy uzyskany na poziomie rozszerzonym.
 
2) Listę rankingową kandydatów tworzy się sumując punkty rekrutacyjne PR według wzoru:
 
1,0 • (PR z matematyki)  +  0,8 • (PR z fizyki i astronomii lub chemii)  +  0,5 • (PR z języka obcego)
Załóżmy, że napisałem angielski rozszerzony na 100%. W takim razie według przelicznika: 1*100*0,5=50 punktów. Jakim cudem w takim razie niektórzy (w sumie to większość osób) z listy rankingowej miała powyżej 50 punktów?
https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/public/aktualnosci/2016/Lista_rankingowa_wszyscy.pdf
Idiotyczne pytanie, ale najwyraźniej jestem idiotą skoro tego nie jarzę  :gwiazdki:

I kolejne pytanie: kiedy ukazują się zasady naboru na stronie szkoły na rok 2017/2018? Wiem, że do aspirantek taka informacja pojawia się z reguły w lutym, a jak z SGPSP?

Mam pytanie, czy osoba będąca w rankingu z tej listy na miejscu #2 mająca czas niższy niż sredni (48:25) zakwalifikowała/zakwalifikowałaBY się?
Co jest wartością decydującą do rekrutacji? Czas, punkty, liczba w rankingu?
Z góry dziękuję za odp! :D

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 20, 2017, 15:44:14 »
Wynik z matury nic Ci nie daje, jeżeli zawalisz sprawność  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline weezing

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 20, 2017, 15:51:13 »
Czyli ta osoba na 2 pozycji nie dostałaby się mimo swojej pozycji i liczby punktów bo tor jest skopany?

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 20, 2017, 20:02:26 »
Zgadza się. Pierwszym etapem rekrutacji jest tor, który musisz przejść w czasie krótszym od średniego, basen i dopiero na podstawie matur jest sporządzana lista rankingowa.

Mam pytanie z innej beczki, zaświadczenie lekarskie podpisali wam wasi lekarze rodzinni czy musieliście fatygować się do lekarza medycyny pracy lub sportowego? U mnie żaden nie chce podpisać, ze względu że jest to związane ze sportem bla bla bla, a jak podpiszą to za hajsik. Kurcze sądziłem, że na próbny uda się ogarnąć za free, ale chyba portfel będzie musiał trochę ucierpieć, bo w czerwcu nawet nie zamierzałem zwracać się do przychodni tylko udać się od razu do sportowego.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 20, 2017, 20:08:59 »
Zgadza się. Pierwszym etapem rekrutacji jest tor, który musisz przejść w czasie krótszym od średniego, basen i dopiero na podstawie matur jest sporządzana lista rankingowa.

Mam pytanie z innej beczki, zaświadczenie lekarskie podpisali wam wasi lekarze rodzinni czy musieliście fatygować się do lekarza medycyny pracy lub sportowego? U mnie żaden nie chce podpisać, ze względu że jest to związane ze sportem bla bla bla, a jak podpiszą to za hajsik. Kurcze sądziłem, że na próbny uda się ogarnąć za free, ale chyba portfel będzie musiał trochę ucierpieć, bo w czerwcu nawet nie zamierzałem zwracać się do przychodni tylko udać się od razu do sportowego.

W tamtym roku na tor zaświadczenie wystawił mi lekarz rodzinny. Bez żadnych opłat.

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 20, 2017, 21:14:43 »
Ja idę w środę do rodzinnego, myślałem, że bezproblemowo podpisują... A jeszcze mam pytanie co do daty na zaświadczeniu lekarskim. Ile dni takie zaświadczenie jest ważne? Czy może musi być wpisana data odbycia planowanej próby na torze?

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 20, 2017, 21:17:04 »
Jest ważne 30 dni od daty wystawienia
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 20, 2017, 22:51:12 »
Fakt, u mnie tak samo, nie chca podpisywac rodzinni bo "sport bla bla bla" :D poszedlem prywatnie do rodzinnego ale ma uprawnienia do takich zaswiadczen to ucierpiala moja kieszen na 70 zl :/ tyyyle dobrego ze wypisal dwa egzemplarze, bedzie na drugi termin :)

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 21, 2017, 21:40:08 »
miałem i ja ten sam problem z lekarzem, ale zapisałem się do innego ( co najlepsze w tej samej przychodni) i mi podbił.
 W sumie to bez problemu, bo już takie zaświadczenie brałem kilka razy na nabory. To wszystko zależy od lekarza i jego podejścia. Zawszę rozmowa o straży, sporcie i wychodzę z papierkiem w ręku :)

A teraz z innej beczki. Jeśli mam tor dajmy na to na niedziele i wiem, że nie będę mógł przyjechać, to napisać do samorządu, że mnie nie będzie i nie blokować miejsca?

 Tak żebym następnym razem z zapisaniem się nie miał problemu?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 22, 2017, 15:13:32 »
A teraz z innej beczki. Jeśli mam tor dajmy na to na niedziele i wiem, że nie będę mógł przyjechać, to napisać do samorządu, że mnie nie będzie i nie blokować miejsca?

 Tak żebym następnym razem z zapisaniem się nie miał problemu?
Gdybym była na Twoim miejscu to bym do nich napisała, bo podobno osoby, które wysyłają zgłoszenia i nie stawiają się, są pomijane na następnych terminach

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 22, 2017, 18:03:48 »
Faktycznie rodzinni robią problemy, ale udało mi się uzyskać podpis i zaoszczędzić 70zł. Trochę się namęczyłem, żeby przekonać panią doktor, że na tym torze nie ma żadnych czynników szkodliwych, że nie ma nic niebezpiecznego, nie ma drabiny itp. no i że inni lekarze rodzinni normalnie podpisują :)

Offline bartoszbartlomiej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 22, 2017, 19:45:24 »
Kiedy zaczyna się unitarka w SGSP?

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 22, 2017, 20:08:00 »
Kiedy zaczyna się unitarka w SGSP?
Koniec lipca albo początek sierpnia
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline michuxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SGSP 2019 :D
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 22, 2017, 21:58:59 »
Panowie tak z czystej ciekawości...pytanie bardziej do osób, które studiują lub studiowały na SGSP. Pod kątem zajęć na uczelni lepiej wybrać profil w liceum mat-fiz czy biol-chem?  :gwiazdki:

Offline Rychupeja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 23, 2017, 13:10:32 »
Na uczelni jest matematyka, fizyka i chemia więc każdy z tych przedmiotów trzeba będzie i tak umieć, wybór należy do Ciebie ;)

Offline Kamo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 23, 2017, 13:30:43 »
Panowie wpuszcza mnie na tor w obuwiu sportowym ale z czarnym spodem? Czy koniecznie musi byc jasne?  :pyt:

Online Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 23, 2017, 20:13:20 »
Wpuszczą, ważne żeby było sportowe.
W ogóle polecam sobie kupić buty z cholewką powyżej kostki. Na torze łatwo o skręcenie stawu skokowego a takie obuwie w pewnym stopniu zabezpieczy wasze nogi.

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 23, 2017, 20:22:15 »
Wpuszczą, ważne żeby było sportowe.
W ogóle polecam sobie kupić buty z cholewką powyżej kostki. Na torze łatwo o skręcenie stawu skokowego a takie obuwie w pewnym stopniu zabezpieczy wasze nogi.

Popieram przedmówcę, nawet raz byłem świadkiem jak gostek sobie coś zrobił z kostką, nie pamiętam dokładnie co.  Polecam Asics Gel Task 750.
Nie zaliczyłem dzięki nim gleby ani razu, i do tego w przystępnej cenie  :straz:

https://www.google.pl/search?q=asics+gel+task+750&tbm=isch&imgil=aNEwl-ttmKoqgM%253A%253B2js_csWb7ErNmM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.butyjana.pl%25252Fobuwie_meskie%25252Fbuty_do_siatkowki_squasha_pilki_recznej%25252Fasics_gel_task_mt_b303n-0170.html&source=iu&pf=m&fir=aNEwl-ttmKoqgM%253A%252C2js_csWb7ErNmM%252C_&usg=__QT_8vh9c2wBgO6-djxr6Wa5O1iA%3D&biw=1920&bih=935&ved=0ahUKEwiOq6Ou-KbSAhVCFCwKHQRzBKoQyjcIJw&ei=RDavWI75BsKosAGE5pHQCg#imgrc=aNEwl-ttmKoqgM:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 25, 2017, 12:23:05 »
Jak tam czasy dzisiaj? :straz:
Jakies progressy? :D

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 25, 2017, 18:22:38 »
Osobiście jestem bardzo zadowolony z siebie, w pierwszej turze 47, szalu nie było tym bardziej, że zawaliłem sprawę z płotkami, druga próba po dopracowaniu niektórych elementów poszła na 42, a mogłem jeszcze lepiej, ale nie ma co osiadać na laurach tylko ciągle pracować. Moje spostrzeżenia na temat toru to warto przed wysokim drążkiem nie napędzać się za bardzo po przejściu pod płotkiem tylko mocniej wybić się nogami, aby nie zawadzić skrzyni z góry, na pewno warto potrenować szybkie i płynne przechodzenie pod płotkami bo zawsze można urwać kilka sekund, na prostej z 3 skrzyniami zasuwać ile fabryka dała :D, sam robiłem szybkie fikołki i szybko wskakiwałem na równoważnie, która najlepiej robić na jak najmniejszą ilość kroków, ale to sprawa indywidualna, przy mniejszej liczbie kroków mniejsze są szanse na spadek, a błędnik też daje po chwili o sobie poznać i ostatni element czyli tyczki, nad którymi muszę popracować żeby przejść je szybko, zwinnie i nisko na nogach, tak to wygląda z mojej perspektywy.

Oczywiście wielki szacunek dla wszystkich kobiet, które były. Niestety miały problem z wysokim drążkiem i niskim, ale poza tym dobrze im szło. Ewentualnie mogliby dla kobiet zniżyć wysoki drążek choćby do 220 cm, wtedy nie miałyby takich problemów, a na podobnej wysokości jest siatka dla kobiet w siatkówce, bo z manekinem nieźle sobie radziły  -_-. Powodzenia wszystkim !  :straz:

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 25, 2017, 18:36:27 »
Powiem tak, gratuluje wynikow. Ja w styczniu grubo powyzej 50 sek, ale mam zal do siebie ze nie pedziłem ile fabryka dała :)
Jutro mam nadzieje bedzie progress :straz:

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 25, 2017, 21:21:30 »
Brawo dla Pana, który przeszedł dzisiaj tor w 36 sekund  :straz:

Online luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 25, 2017, 21:54:18 »
Oby w czwerwcu bylo jak najmniej takich szalencow :D

Offline ssadass

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 27, 2017, 19:16:25 »
Witam. Mam pytanko. Mógłby ktoś napisać w jakich mniej więcej terminach(miesiącach) odbywa się tor przeszkód, basen, badania itp. Chodzi o to, czy zostanie trochę czasu na wakacje, a jeśli tak, to w jakim miesiącu najlepiej się wybrać. Z góry dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że pewnie jest gdzieś o tym wzmianka, ale od czego jesteście Wy. :)