Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216562 razy)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 10, 2017, 17:34:07 »
Czemu w SGSP było 90 sec. a w aspirantkach 60 ?

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 10, 2017, 17:43:20 »
To chyba poprostu za pozno wprowadzili, dlatego od 2017 juz jest 60 sek. Zreszta teraz juz wszedzie jest i mysle ze bedzie minuta, bo to zreszta nie jest wielki wyczyn ale pod warunkiem ze umie sie calkiem niezle plywac :)

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 10, 2017, 17:49:29 »
Żeby zrobić 60 sek to wystarczy tylko w miarę szybko napierczniczać rękoma w wodę i da się wycisnąć  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 10, 2017, 18:14:53 »
Dokładnie ostatnio próbowałem na grzbiecie samymi nogami machać da się w 60 sec przepłynąć

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 12, 2017, 13:55:53 »
Wysłali już meile w sprawie zakwalifikowania na tor 25-26.02  :straz:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 12, 2017, 15:19:31 »
Tak jest! :) niedziela na 11, poprawiamy czas :straz:

Offline MałaMi97

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 12, 2017, 15:29:56 »
Tak jest! :) niedziela na 11, poprawiamy czas :straz:
Wpadnę pooglądać  :straz:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 12, 2017, 17:29:29 »
To czuje sie juz stalkowany :D

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 12, 2017, 18:52:16 »
Sobota 9-11 do zobaczenia :D. Jestem ciekaw jak mi pójdzie bez specjalnych przygotowań pod tor, na razie najbardziej obawiam się wymyku, ale po torze już będę wiedział co sprawi mi największe problemy i co trzeba będzie podszlifować. Pytanie do tych co już byli czy czasu mierzą podchorążowie, fotokomórka jak na egzaminie czy samemu trzeba zmierzyć?

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 12, 2017, 19:18:00 »
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia NNW, które trzeba wziąć ze sobą na próbę toru. Moja sytuacja wygląda tak, że obecnie studiuję zaocznie i pracuję (umowa o pracę). Czy jakieś ubezpieczenie z uczelni (o ile jakieś mam, muszę dokładnie zgłębić temat) albo z pracy (podstawowe, wynikające z umowy o pracę) pokrywa się z tym ubezpieczeniem NNW? Czy muszę wykupić sobie specjalnie takie ubezpieczenie? Cena takiego ubezpieczenia to +- 100zł, trochę dużo, skoro potrzebne mi będzie tylko na tor. Istnieje jakieś rozwiązanie, poza ostatnim ;) ? Z góry dzięki za pomoc osobom zorientowanym w sprawie ;)

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 12, 2017, 19:28:19 »
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia NNW, które trzeba wziąć ze sobą na próbę toru. Moja sytuacja wygląda tak, że obecnie studiuję zaocznie i pracuję (umowa o pracę). Czy jakieś ubezpieczenie z uczelni (o ile jakieś mam, muszę dokładnie zgłębić temat) albo z pracy (podstawowe, wynikające z umowy o pracę) pokrywa się z tym ubezpieczeniem NNW? Czy muszę wykupić sobie specjalnie takie ubezpieczenie? Cena takiego ubezpieczenia to +- 100zł, trochę dużo, skoro potrzebne mi będzie tylko na tor. Istnieje jakieś rozwiązanie, poza ostatnim ;) ? Z góry dzięki za pomoc osobom zorientowanym w sprawie ;)
Co do ubezpieczenia... Pojdz do pierwszego lepszego agenta ubezpieczeniowego i wykup jednodniowe NNW. Mnie to kosztowalo grosze, ok 10 zl. :)

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 12, 2017, 20:31:47 »
O no to pasuje mi taka opcja, wszystko jasne ;) Dzięki za pomoc luksi  :straz:


A co do butów, to jakie waszym zdaniem najlepiej sprawdzą się na torze? Na próbny wezmę pewnie zwykłe halówki, które sa wygodne i lekkie, ale nie wiem czy na torze okażą się wystarczająco dobre - coś tego typu obecnie posiadam http://hurtowniasportowa.net/public/storage/productimages/cd/36/11/81/223245/image/xlarge.jpg  .  :)

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 12, 2017, 20:38:57 »
Sobota 9-11 do zobaczenia :D. Jestem ciekaw jak mi pójdzie bez specjalnych przygotowań pod tor, na razie najbardziej obawiam się wymyku, ale po torze już będę wiedział co sprawi mi największe problemy i co trzeba będzie podszlifować. Pytanie do tych co już byli czy czasu mierzą podchorążowie, fotokomórka jak na egzaminie czy samemu trzeba zmierzyć?

Na próbnych masz mierzone(a przynajmniej do tej pory tak było) przez podchorążych. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś żadnego sportu to możesz się zdziwić ;)
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 12, 2017, 22:19:59 »
O no to pasuje mi taka opcja, wszystko jasne ;) Dzięki za pomoc luksi  :straz:


A co do butów, to jakie waszym zdaniem najlepiej sprawdzą się na torze? Na próbny wezmę pewnie zwykłe halówki, które sa wygodne i lekkie, ale nie wiem czy na torze okażą się wystarczająco dobre - coś tego typu obecnie posiadam http://hurtowniasportowa.net/public/storage/productimages/cd/36/11/81/223245/image/xlarge.jpg  .  :)

Ja mam Asics Gel Task 750 bodajże i sprawują się mega, za kostkę i specjalnie na halę. Ale wydaje mi się, że jeżeli to nie są jakieś z rynku za 5 dych to nie powinny się ślizgać. Ewentualnie spocone ręce wycierasz w podeszwę i problem znika. I chyba nawet przy wejściu na oficjalnym torze leży mokra szmata. Jak pojedziesz to się przekonasz jak się sprawdzą  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 13, 2017, 09:49:34 »
Sobota 9-11 do zobaczenia :D. Jestem ciekaw jak mi pójdzie bez specjalnych przygotowań pod tor, na razie najbardziej obawiam się wymyku, ale po torze już będę wiedział co sprawi mi największe problemy i co trzeba będzie podszlifować. Pytanie do tych co już byli czy czasu mierzą podchorążowie, fotokomórka jak na egzaminie czy samemu trzeba zmierzyć?

Na próbnych masz mierzone(a przynajmniej do tej pory tak było) przez podchorążych. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś żadnego sportu to możesz się zdziwić ;)


Źle mnie zrozumiałeś :). Nie ćwiczyłem żadnego z elementów toru, ze sportem jestem związany od małego, noga, siatkówka, siłownia, bieganie, teraz crossfit, więc cały czas jestem w ruchu + przygotowania do aspirantki pełną parą :D

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 13, 2017, 10:29:40 »
Sobota 9-11 do zobaczenia :D. Jestem ciekaw jak mi pójdzie bez specjalnych przygotowań pod tor, na razie najbardziej obawiam się wymyku, ale po torze już będę wiedział co sprawi mi największe problemy i co trzeba będzie podszlifować. Pytanie do tych co już byli czy czasu mierzą podchorążowie, fotokomórka jak na egzaminie czy samemu trzeba zmierzyć?

Na próbnych masz mierzone(a przynajmniej do tej pory tak było) przez podchorążych. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś żadnego sportu to możesz się zdziwić ;)


Źle mnie zrozumiałeś :). Nie ćwiczyłem żadnego z elementów toru, ze sportem jestem związany od małego, noga, siatkówka, siłownia, bieganie, teraz crossfit, więc cały czas jestem w ruchu + przygotowania do aspirantki pełną parą :D

No to nie powinno być problemów  :straz:  Jak nie ćwiczyłeś nigdy toru to do manekina to złap jedną ręką pod głowę a drugą za rękę, wtedy jest w miarę bezpiecznie. I tą najwyższą skrzynię to nie wspinaj się po niej, tylko wbiegnij w nią tak mocno jak możesz i użyj tego aby się odbić do góry. Praktycznie przelatujesz nad nią  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 13, 2017, 20:14:19 »
Dzięki za rady na pewno się przydadzą  :straz:, dobrze że próbne tory są organizowane, potraktuje go bardziej rozpoznawczo niż lecieć ile fabryka dała. Będę wiedział na czym stoję i co należy poprawić, na pewno fikołki i równoważnia będą sprawiać problemy, ponieważ błędnik wariuje, chciałbym równoważnie przeskoczyć na 3 kroki, wbiec prawą, później długi skok na lewą żeby nie wyrzuciło mnie i ostatnim zeskoczyć dotykając linii, szczerze mówiąc na yt nie widziałem aby tak robili, ale warto spróbować niż robić małe kroki i mając większe ryzyko spadnięcia i to zawsze sekunda szybciej jak się uda :D

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 13, 2017, 23:10:21 »
No masz racje, na tak samo, staram sie jak najmniej krokow na rownowazni robic i z reguly nie spadam ;)
A blednik mi tez wariowal ale pocwiczylem aby sie przyzwyczail :D
Powodzenia na torze, naucz sie odpowiednien techniki do wbicia sie na drazek bo ja zawsze nabijam sie na niego i mnie zrzuca choc podciagam sie calkiem niezle :D

Offline Kamo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 14, 2017, 10:03:30 »
Orientuje się ktoś z Was ile wysokości na torze ma 5 częściowa skrzynia i ile ta 7 częściowa ?  :huh:

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 14, 2017, 10:26:21 »
Orientuje się ktoś z Was ile wysokości na torze ma 5 częściowa skrzynia i ile ta 7 częściowa ?  :huh:
5-częściowa ~110 cm
7-częściowa ~170cm

Offline Kuuki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 17, 2017, 17:17:24 »
Czy posiada ktos informacje jaki byl prog punktowy w 1 naborze do sgsp dla strazakow w sluzbie stalej?? Link do listy wygasl na stronie a w drugim naborze bylo 102pkt

https://www.sgsp.edu.pl/aktualnosci-sgsp/wyniki-rekrutacji-dla-strazakow-w-sluzbie-stalej-763.html

Ciekawi mnie to czy w 1 naborze byl nizszy prog i jak to jest z tymi skierowaniami przez komendanta

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 18, 2017, 12:26:52 »
Witam. Jesli np. Jestescie z drugiego konca polski to wsiadacie np. Do pociagu i potem na ulice ggdzie jest sgsp sa jakies autobusy chodzi mi o dostanie sie do tego miejsca a moze taxowkami jedziecie. Chodzi mi oto aby dostac sie jak najmniejszym kosztem

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 18, 2017, 12:36:56 »
Metro, przystanek Marymont
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline patrykj369

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 19, 2017, 11:05:13 »
Tak poczytałem pierwsze kilka stron w tej konwersacji i zastanawiam się jak chcecie się dostać do SGSP skoro nie wykształciliście podstawowej umiejętności jaką jest czytanie. W dokumencie dostępnym na stronie SGSP ewidentnie pisze:
"Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę z następujących przedmiotów:
1)matematyki;
2)języka obcego;
3)fizyki i astronomii lub chemii lub biologi lub informatyki."

oraz:

"(...) W przypadku równej liczby punktów rekrutacyjnych o kolejności decyduje lepszy wynik z egzaminu sprawnościowego."

Wiecie co to oznacza? Nie potrzebujecie zdawać na maturze wszystkich tych przedmiotów. Słowem kluczem jest tutaj "lub", jeżeli zdawałeś chemię, nie potrzebujesz informatyki, biologi czy fizyki z astronomią. Jednak jeżeli Ci się chciało to wszystko zdawać, do rekrutacji zostanie użyty przedmiot z najlepszą oceną. Proste i logiczne. Powodzenia panowie podczas rekrutacji. Ja może dołączę do was za rok :)

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 19, 2017, 11:48:36 »
Bez komentarza...
Ale tak dla Twojej informacji to przynajmniej 95% osob tutaj wie co zrobic zeby sie dostac do Glownej. Nie musisz sie spinac, tym bardziej czytajac pierwsze kilka stron postu, gdzie w grudniu zmienily sie warunki rekrutacji!