Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216565 razy)

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 27, 2017, 20:02:36 »
Witam. Mam pytanko. Mógłby ktoś napisać w jakich mniej więcej terminach(miesiącach) odbywa się tor przeszkód, basen, badania itp. Chodzi o to, czy zostanie trochę czasu na wakacje, a jeśli tak, to w jakim miesiącu najlepiej się wybrać. Z góry dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że pewnie jest gdzieś o tym wzmianka, ale od czego jesteście Wy. :)

Tor przeważnie zaczynał się w okolicach 20 czerwca, jeśli przebiegniesz poniżej 50s, ale mogę się mylić to idziesz od razu na basen. Następnie matury na podstawie których tworzona jest liczba, wyniki w tym roku mają być 29 czerwca, więc w granicach 10 lipca albo wcześniej będą badania, psycholog i jeśli wszystko pójdzie dobrze to obiegówka i komisja. Wyjazd na Zamczysko jest albo w ostatni piątek lipca, bądź 1 piątek sierpnia. Zbyt wiele czasu na wakacje nie ma, ale jeśli jesteś zmobilizowany w dążeniu do celu to nie powinno to być problem aby odpuścić wakacje, a na pewno będzie warto  :straz:

Offline ssadass

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 27, 2017, 20:35:44 »
Witam. Mam pytanko. Mógłby ktoś napisać w jakich mniej więcej terminach(miesiącach) odbywa się tor przeszkód, basen, badania itp. Chodzi o to, czy zostanie trochę czasu na wakacje, a jeśli tak, to w jakim miesiącu najlepiej się wybrać. Z góry dzięki za odpowiedź. Domyślam się, że pewnie jest gdzieś o tym wzmianka, ale od czego jesteście Wy. :)

Tor przeważnie zaczynał się w okolicach 20 czerwca, jeśli przebiegniesz poniżej 50s, ale mogę się mylić to idziesz od razu na basen. Następnie matury na podstawie których tworzona jest liczba, wyniki w tym roku mają być 29 czerwca, więc w granicach 10 lipca albo wcześniej będą badania, psycholog i jeśli wszystko pójdzie dobrze to obiegówka i komisja. Wyjazd na Zamczysko jest albo w ostatni piątek lipca, bądź 1 piątek sierpnia. Zbyt wiele czasu na wakacje nie ma, ale jeśli jesteś zmobilizowany w dążeniu do celu to nie powinno to być problem aby odpuścić wakacje, a na pewno będzie warto  :straz:

Faktycznie, nie ma tego czasu zbyt wiele.:) No nic, dzięki za informacje ;)

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 04, 2017, 01:21:44 »
Czy ktoś z osób będących na szkole korzystał z pomocy psychologa przed przystąpieniem do właściwych badań? Chodzi mi konkretnie o rozwiązywanie testów, opracowanie jakiegoś profilu kandydata, dopytanie na jakie rzeczy psycholog zwraca uwagę podczas takiej rozmowy, jak się zachowywać, jak odpowiadać na dziwne/niezręczne pytania itp. Zastanawiam się czy ma to sens i przede wszystkim jak podchodzi do tego psycholog jeśli zgłosimy się do niego z taką sytuacją. Wiadoma sprawa, że najlepiej w takim przypadku pójść do psychologa, który orzeka w komisjach msw lub wkl.

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 06, 2017, 22:06:10 »
Wybiera się ktoś z okolic Krakowa na tor 25-26 marca?

Offline GooFFY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 07, 2017, 23:10:21 »
Gdyby ktoś słabo czuł się podczas pokonywania przeszkody z manekinem i chciałby móc ćwiczyć nawet w domu, posiadam coś podobnego na sprzedaż.  :straz:
https://www.olx.pl/oferta/manekin-treningowy-mma-do-toru-przeszkod-w-policji-sgsp-CID767-IDkMXse.html

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 08, 2017, 16:27:56 »
Ktos z opolskiego?

Offline majner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 12, 2017, 20:24:24 »
Witam, mam pytanie, czy w takich butach bez problemu zostanę dopuszczony do toru? Czy buty są jakoś specjalne sprawdzane przed przystąpieniem do toru? https://www.zalando.co.uk/asics-gel-torrance-neutral-running-shoes-as142a0g3-q11.html

Offline Ravaka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 12, 2017, 22:09:36 »
Bez problemu zostaniesz wpuszczony.  :straz:

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 28, 2017, 19:30:29 »
Jaki czas z toru kwalifikuje na basen?

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 28, 2017, 19:38:06 »
52 sek ;) ale raczej pewny czas toru ponizej sredniej to 47 sek ;)

Offline elektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 28, 2017, 21:04:12 »
Super dzięki za odpowiedź  :straz:

Offline Marcelo98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • SGSP/WSOWL
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 30, 2017, 20:29:49 »
1.Wie ktoś może jakie mniej więcej trzeba będzie mieć wyniki z matury ,aby dostać się w tym roku ?
2.Wybiera się ktoś na dni otwarte 8 kwietnia ?

Offline Kamo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 30, 2017, 20:45:07 »
Panowie sa zapisy na tor w dni otwarte? Jakis link?; )

Offline majner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22

Offline furia28

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 02, 2017, 23:18:32 »
Dostał ktoś odpowiedź co do toru 8.04 i 9.04?

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:40:47 »
Tak, dostalem, kumpel tez dostal jakos w poludnie wczoraj ;)

Offline Rakkos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 04, 2017, 17:49:50 »
Witam,
Mam kilka pytań przeczytałem wszystkie strony ale wciąż kilku rzeczy nie rozumiem.
1. Tor przeszkód rozumiem że jak się nie zapisałem to już nie ma więcej terminów i trzeba iść na spontana. Ćwiczę od zawsze bardzo mocno od roku głównie pod Aspirantkę więc mam nadzieje że problemów nie będzie.
2. Co jest brane najbardziej pod uwagę bo matura?
3. Jakie wyniki są mi potrzebne jakieś minimum średnia?
4.Basen jest 25m i na początku i przy zawróceniu mogę się odbić od ściany?
5.Czy nie bardziej opłacalne jest iść do Poznania a następnie próbować do SGSP? Co o tym myślicie?

To chyba wszystko co mi teraz wpadło do głowy Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 18:56:11 wysłana przez Rakkos »

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 04, 2017, 19:29:29 »
Witam,
Mam kilka pytań przeczytałem wszystkie strony ale wciąż kilku rzeczy nie rozumiem.
1. Tor przeszkód rozumiem że jak się nie zapisałem to już nie ma więcej terminów i trzeba iść na spontana. Ćwiczę od zawsze bardzo mocno od roku głównie pod Aspirantkę więc mam nadzieje że problemów nie będzie.
2. Co jest brane najbardziej pod uwagę bo matura?
3. Jakie wyniki są mi potrzebne jakieś minimum średnia?
4.Basen jest 25m i na początku i przy zawróceniu mogę się odbić od ściany?
5.Czy nie bardziej opłacalne jest iść do Poznania a następnie próbować do SGSP? Co o tym myślicie?

To chyba wszystko co mi teraz wpadło do głowy Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc

Witaj!
Jeśli nie zapisałeś się do tej pory to jedyną szansą na przebiegnięcie go będzie w czerwcu na egzaminie, zaspałeś od stycznia zawsze w ostatni weekend był dostępny.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale tor i basen należy zaliczyć, w dniu egzaminu każdy poniżej 52 sek na torze idzie na basen, następnie po wszystkich dniach toru wyliczana jest średnia i jeśli masz wynik lepszy wszytko zależy od matury, aby być pewnym głównej listy musisz mieć około 150 pkt, wszystkie potrzebne wzory znajdziesz na stronie SGSP.
Tak, możesz odbić się od ściany tylko nie możesz się zatrzymać i odpocząć.
Nie raz ten temat był już wałkowany na forum o SGSP po SA, sprawa nie wygląda tak kolorowo jak mogłoby się wydawać, Komendanci nie są skłonni wyrażać zgody, a jeśli nastąpiłaby taka sytuacja to najczęściej sam ponosisz koszty nauki i dojazdu.
PS. Jeśli jesteś ciągle w ruchu i sprawny to bez problemu powinieneś zaliczyć tor, zawsze sam możesz sobie coś takiego skonstruować, a jeśli nie masz takich warunków to chociażby poćwiczyć elementy, które mogą sprawić Ci największą trudność.

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 05, 2017, 00:16:17 »
Co do 2giego to masz tak:
1. Musisz uzyskać czas lepszy niż średni, żeby być branym pod uwagę przy klasyfikacji maturalnej no i zaliczyć basen
2. Potem podsyłasz wyniki z matury. Na podstawie przelicznika dostajesz punkty które ustawiają Cię na jakimś tam miejscu. W przypadku równej liczby punktów z matury idzie osoba z lepszym wynikiem z toru

Link do listy rankingowej z ubiegłego roku
https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/public/aktualnosci/2016/Lista_rankingowa_wszyscy.pdf
 Wszedł 120 bodajże. 116 na pewno wszedł  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:52:16 »
Macie może info dotyczące jakiegoś obozu pod tor sgsp?
Znalazłem tylko w Google z poprzedniego roku.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 06, 2017, 15:55:07 »
Pewnie będą stali w Dzień Otwarty pod drzwiami jak co roku  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 06, 2017, 18:47:59 »
Ok, dzięki :-)
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 09, 2017, 15:10:36 »
Panowie i Panie, jak tam czasy na ostatnich probnych w tym roku? ja wycisnalem 46s, ale na egzaminie musi byc lepiej :straz:

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 10, 2017, 19:44:41 »
już nie będzie można skorzystać z toru?
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 10, 2017, 20:23:49 »
już nie będzie można skorzystać z toru?

Będzie można, w czerwcu  ^_^