Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216551 razy)

Offline djojq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2016, 21:05:57 »
kwestia jest tego, ile ludzi da radę przygotować się i napisać dobrze maturę aż z tylu przedmiotów, ja osobiście w tym roku mialem poprawiać mat i chem i na tym mialem sie skupić na maksa a tu jeszcze doszła biologia, ciężko cokolowiek powiedzieć  :gwiazdki: musze przeanalizować czy dam rade i podjać decyzje bo szkoda brać sobie 3 przedmioty na glowe i z każdego uczyć się na 'pół gwizdka'
 ehh...

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2016, 21:39:49 »
W tym roku zdaje maturę, tłumaczyli nam ze nowa władza zmienia poziom matury, chcą zrobić większa selekcje na studia aby "dostawały sie osoby które maja predyspozycje" a nie każdy jeden( nie mowię tu konkretnie o SGSP a ogolnie), narobili prywatnych uczelni i naprodukowało magistrów a teraz starają sie z tym walczyć. Stad te matury biologia/informatyka za bardzo to nic ze strażą nie ma wspólnego ale przykręcają śrubkę

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2016, 13:09:20 »
Też śmieszne jest to, że takie ustawy wychodzą w środku wakacji. Pewnie ze 100 albo więcej osób nawet nie zobaczy, że trzeba jeszcze infę lub biolę więc mniejsza konkurencja.
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 01, 2016, 14:29:58 »
Też śmieszne jest to, że takie ustawy wychodzą w środku wakacji. Pewnie ze 100 albo więcej osób nawet nie zobaczy, że trzeba jeszcze infę lub biolę więc mniejsza konkurencja.

To raczej oczywiste, przecież na początku roku szkolnego się ustala z czego się zdaje maturę, więc musi być czas na przygotowanie.
Co by było gdybyś się dowiedział, w kwietniu że potrzebujesz maturę biologia/chemia?

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2016, 15:04:35 »
W sumie też racja, choć jednak miedzy początkiem roku szkolnego a połową wakacji jest różnica miesiąca. Powinni dać z rokiem wyprzedzenia, w sensie, że to będzie obowiązywać na 2018/19
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline ssadass

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2016, 22:33:47 »
Jakaś niedorzeczność... Co z osobami, które przez 2 lata przygotowywały się do napisania matury z chemii/fizyki..?! W tej chwili trochę ścięło mnie z nóg.. Mam nadzieję, że matura z biologii/informatyki nie wejdzie w życie. Na pewno da się coś z tym zrobić, chociaż nie jestem pewien czy protesty coś dadzą.. MASAKRA
edit. Właśnie doczytałem, że biologia/informatyka zostają dodane do przedmoitów, które trzeba zdawać i nie zastępują chemii/fizyki. Co i tak nie zmienia faktu, że jest to jakaś kpina. W kilkanaście miesięcy nadrobić całe lata...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2016, 22:40:05 wysłana przez ssadass »

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 03, 2016, 22:50:04 »
Obecny system szkolnictwa wyższego i całych matur to  największe dno całej oświaty w Polsce. W zupełności podpisuje się na liście osób,  które  po dwóch latach nauki dowiadują się, że będą musiały pisać maturę z budowy planktonu,  faz fotosyntezy czy organizmów bezkomorkowych.  Wprowadzenie rozszerzeń spowodowało,  że  tak naprawdę w rok masz zdecydować co chcesz w życiu robić.  I nawet jak decydujesz,  to i tak jakiś chory system narzuca Ci coś wbrew woli.  Najbardziej żenujący fakt dla mnie to ten, że są Uniwersytety Medyczne w Polsce (jeżeli dobrze pamiętam to chyba Łódź),  które na MEDYCYNĘ nie wymagają matury z biologii. Patrząc na całą tę sprawę z biologią/informatyką odnośnie SGSP i wyniki rekrutacji na ten rok do SA do Krakowa (gdzie ostatni na liście miał 3,5 pkt)  to Kraków chyba będzie miał rekord kandydatów w czerwcu 😱
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2016, 22:59:39 wysłana przez Maciejka »

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:42:29 »
można by pisać jakieś odwołanie, z dużą listą podpisów, ale wątpie żeby to coś pomogło

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2016, 13:13:43 »
można by pisać jakieś odwołanie, z dużą listą podpisów, ale wątpie żeby to coś pomogło
Ciężko, bo pewnie cały proces nawet odwołania tego/podjęcia decyzji co z tym będą robić to pewnie jakiś czas trwa. Do końca września podaje się wstępne te deklaracje maturalne. Co prawda do lutego można zmienić, ale to 5 miesięcy czekania i strata czasu. Potem się okaże, że nic nie zrobią z tym to już wgl.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 04, 2016, 19:37:12 »
Jako uczelnia wyższa mają chyba też coś narzucone przez Ministerstwo, więc może to jest wbrew ich woli.

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:11:33 »
nie pcham sie do polityki, ale to pewnie jest na zasadzie przyszli nowi, to chcą coś zmienić. Obojętnie czy na lepsze, czy na gorsze byle vby tylko zmienić... :wall:

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 05, 2016, 17:09:00 »
Pytanie teraz, czy lepiej zapierd*lać rok i czytać o planktonie(bo matfiz matfizem ale kuzynka powiedziała mi, że lepiej bio zdawać), czy celować w SA. Można też próbować podejść i coś podłubać na maturce, ale czy to starczy ? Ciekawe ile osób w ogóle już o tym wie, że takie zmiany weszły, i jak będzie wyglądać procentowy wynik infa/bio
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 05, 2016, 19:31:38 »
Próbować można, mam nadzieję, że większość napisze te matury biologia/informatyka na poziomie 30% ^^

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 06, 2016, 00:53:47 »
30% ? Jeżeli ludzie przez rok będą poprawiali matury ze wszystkich 3 przedmiotów i mają rok na naukę bio/infa to 30% to pewnie będzie wysoko
Najgorzej, że tutaj rocznik 98 ma nad nami kolosalną przewagę
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:01:12 »
ja sie zastanawiam nad nauką chemii i fizyki i podejściu do aspirantki . Musze poprawić mature z fizyki, a studiując i pracując na pewno nie będę miał czasu na nauke biologii od podstaw...

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:06:49 »
Teraz To juz nic nie wiadomo bo w sumie jak nie zniosą Harvardu albo nie dadzą go jakoś na punkty czy cos to nawet nie ma co sie uczyć fizy i chemii tylko zdac Harvard 50m i jesteś w szkole  :straz:

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:19:11 »
ide teraz na cywilne do sgsp i mam straszny mętlik w głowie, bo mógłbym też w ostateczności skończyć ten kierunek i iść z ulicy, jeśli chodzi o sgsp to musiałbym poświęcić 2 lata na nauke do matur, albo też zrezygnować ze studiów... Aspirantka wydaje mi sie najlepszym wyjściem w tej chwili

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:27:48 »
Ja po 2 latach starań z SGSP nie zrezygnuję, ale nastawiam się 100% na aspirancką, większe szanse dostania się, zwłaszcza jak mam cały rok na przygotowanie się. Choć ten rok może być ostatnią szansą wejścia do SGSP, bo ludzie moga po prostu nie zauważyć zmian, więc pod matury i tak podejdę. A nóż się uda  :straz: 
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:51:25 »
Naukę do matur można połączyć z testem do aspirantki.
Gorzej z biologią czy informatyką bo to nie ma nic wspólnego z aspirantką, ale zawsze można nastawić się na dobre wyniki z pozostałych przedmiotów i na zdanie tylko bioli lub infy na te 30%... Możliwe, że dużo ludzi nie ogarnie tego i te 30% + niezłe wyniki z pozostałych matur wystarczą.
Jak nie ogarną to wgl nie będzie mowy o podejściu do toru,  po prostu kandydat nie spełni wymogów.  Wymagana jest ocena również z biologii /informatyki. Przypominam że rozszerzenia nie da się nie zdać.  trzeba jedynie stawić się na egzamin. Można mieć 0% i jest zaliczone.  Więc jak ktoś nie ogarnie i nie przystąpi do matury z tego,  to na pewno rok jest w plecy.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 08, 2016, 17:09:22 »
Gdyby wprowadzili harvard na rekrutacji w sgsp to bym składał papiery na maturę ;) bo sytuacja będzie podobna jak w aspirantce. Człowiek się uczył uczył i uczył a dostali się ci co mieli trochę lepszą wydolność.
Lubelskie

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2016, 22:49:44 »
Naukę do matur można połączyć z testem do aspirantki.
Gorzej z biologią czy informatyką bo to nie ma nic wspólnego z aspirantką, ale zawsze można nastawić się na dobre wyniki z pozostałych przedmiotów i na zdanie tylko bioli lub infy na te 30%... Możliwe, że dużo ludzi nie ogarnie tego i te 30% + niezłe wyniki z pozostałych matur wystarczą.
Jak nie ogarną to wgl nie będzie mowy o podejściu do toru,  po prostu kandydat nie spełni wymogów.  Wymagana jest ocena również z biologii /informatyki. Przypominam że rozszerzenia nie da się nie zdać.  trzeba jedynie stawić się na egzamin. Można mieć 0% i jest zaliczone.  Więc jak ktoś nie ogarnie i nie przystąpi do matury z tego,  to na pewno rok jest w plecy.
Nie dokońca bo dopiero jak przejdziesz tor, dostarczasz wyniki maturalne :)

Offline Cygnus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 10, 2016, 17:57:27 »
Mam do sprzedania manekina jak na torze przeszkód, tylko o wadze 30 kg.
Dostałem się ja, dostał się kolega i już go nie potrzebujemy.
Więcej informacji na priv.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 10, 2016, 19:21:40 »
To do działu ogłoszeń napisz :) załącz zdjęcie, podaj cenę i kontakt :)

Offline redziuch12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 13, 2016, 10:53:22 »
Rocznik 98, a  w szczególności rocznik 98 o profilu biol-chem ma gigantyczną przewage nad wszystkimi. Wystarczy im dobrze napisać podstawową matme i angielski. Inaczej ma się sytuacja na profilach mat-fiz, bo tutaj mało kto zdaje na maturze informatyke czy biologię i żeby uzyskać wynik 30%  z jednego z tych przedmiotów będzie się się trzeba natrudzić. Te zmiany jednak najbardziej są odczuwalne dla osób ze zdaną maturą.  Jestem po mat-fizie. Miałem zamiar poprawiać fizyke, ale teraz jest to bezsensu...

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 13, 2016, 21:44:48 »
Wybaczcie, ale śmiać mi się chcę jak czytam ciągłe płacze i jęki. Sam nie ukrywam, że matura z biologii bądź informatyki pokrzyżowała mi plany bo zamierzałem poprawić tylko maturkę z fizyki, a tu taką niespodziankę nam sprawili  ^_^. Według mnie nie ma co narzekać tylko złapać się za jaja i chociażby spróbować, a nóż może się uda, jako przyszli potencjalni strażacy, oficerowie nie wypada płakać nad swoimi planami tylko wziąć się w garść i do roboty  :straz:. Powodzenia wszystkim!