Autor Wątek: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......  (Przeczytany 9127 razy)

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« dnia: Lipiec 31, 2016, 14:01:22 »
Witam! Założyłem temat bo przeczytałem taki wpis na fejsie, czy jest to odosobniony przypadek, czy było tego więcej??

"To skandal to co dzisiaj miało miejsce! Wczoraj o 1 w nocy spotkaniem-odprawą w PSP jednostki OSP z terenu powiatu rozpoczęły zabezpieczenie ŚDM które trwało do teraz gdyż po przedłużeniu nam służby nie zabezpieczono nam autokarów do drogi powrotnej. Dodam ze 28 godz naszej służby wraz z "koczowaniem" to otrzymane wyżywienie w postaci rogala 7days, 2 jabłka, landrynki, paczuszka krakersów, mała niejadalna sałatka, baton 7 zbóż :-( totalny bałagan i dezorganizacja która nie miała mieć miejsca przy tak dużej randze wydarzenia. Oj dużo by tu pisać o tym ..."

Czy też o tym czytaliście, słyszeliście??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2016, 14:08:39 wysłana przez bodzio206 »
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2016, 19:03:59 »
Byłem również w Brzegach i potwierdzam. Słaba organizacja, problem z dojazdem a jeszcze większy z powrotem, brak konkretnych parkingów, do autobusu trzeba było wrócić na własną rękę ponad kilometr kompletnie w inne miejsce niż nas wysadzili. Prowiant śmieszny, każdy zestaw inny, ale generalnie podobnie, rogal, paczka kabanosow, jabłko, batonik, krakersy, niektórzy mieli paczuszkę  chleba, niektórzy nutelle, niektórzy dżem a jeszcze inni sztućce, żeby ten chleb posmarować albo zjeść wspomniana sałatkę, która ją osobiście bałem się otworzyć. To wszystko miało nam starczyc na blisko 21 godzin zabezpieczenia. Dodam ze normalne jedzenie organizowalismy na wlasna reke i za wlasne pieniadze. Na miejscu ogólna dezinformacja, mdlejący pielgrzymi którzy mieli problem żeby dostać wodę, przepełnione sektory. To tak w skrócie, ciekawe jakie inni mają odczucia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2016, 19:07:25 wysłana przez Martino »

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2016, 19:24:31 »
Cudownie się to czyta, cudownie :)  Miód na moje uszy, mam nadzieję, że tego typu opinie potwierdzą się w całej rozciągłości. Albowiem będę mógł wtedy wielu osobom przez najbliższy rok powtarzać "A nie mówiłem?"  :szalony:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2016, 23:32:41 »
Czytam to i się zastanawiam... czy w MSW istnieje coś takiego jak LOGISTYKA? I od czego jest KWATERMISTRZOSTWO?

Nie byłem, nie widziałem, nie znam skali... ale...

Natomiast co do jedzenia samego - wojsko ma zapasy racji żywnościowych, aż nie nadąża z "utylizacją" ich przed końcem terminu przydatności do spożycia... Straż podobno też ma swoje zestawy, takie ładne, kolorowe z logo PSP... widział je ktoś na żywo? :szalony:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2016, 00:00:03 »
Również byliśmy w Brzegach 12h zabezpieczenia. Ten sam prowiant tak jak to wyżej opisujecie otrzymaliśmy.
Z dojazdem na miejsce również mieliśmy problem zatrzymywali nas, zawracali w końcu dojechaliśmy, jednak do miejsca naszych zadań musieliśmy iść 5km po zabezpieczeniu również ten sam spacer do autokarów.
Z tym prowiantem troszkę słabo ale po za tym w sumie nie ma co marudzić.
Ogólnie organizacja dobra tego wydarzenia.
Mój powiat dostał dwa tygodnie przed ŚDM informacje o zabezpieczeniu przez Ochotników. 
Czyli chaos w naszej kwestii był nieunikniony zawalili trochę.
Ale patrząc na całokształt to podołali.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2016, 21:33:36 »
Czytam to i się zastanawiam... czy w MSW istnieje coś takiego jak LOGISTYKA? I od czego jest KWATERMISTRZOSTWO?

Nie byłem, nie widziałem, nie znam skali... ale...

Natomiast co do jedzenia samego - wojsko ma zapasy racji żywnościowych, aż nie nadąża z "utylizacją" ich przed końcem terminu przydatności do spożycia... Straż podobno też ma swoje zestawy, takie ładne, kolorowe z logo PSP... widział je ktoś na żywo? :szalony:
Oczywiście , że PSP ma zestawy, przeznaczone na wypadek wyjazdu kompanii COO. Jak się kończy termin to kto odważniejszy to testuje w komendzie, nawet zjadliwe  :szalony:.  Wygląda to tak, że jest zapewniona ilość zestawów na każde auto będące w COO na 24h działań. Dalej logistyka na miejscu działań ma zapewnić prowiant. :wall:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2016, 22:51:08 »
Cytuj
Wygląda to tak, że jest zapewniona ilość zestawów na każde auto będące w COO na 24h działań. Dalej logistyka na miejscu działań ma zapewnić prowiant. :wall:
powinno być na 36 godzin.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 11:49:37 wysłana przez bulon »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:09:14 »
Z relacji zebranych od różnych strażaków wynika, że realizowane były przynajmniej 3 opcje wyżywienia:
- obiadki gotowane w SA i rozwożone po mieście Kraków (dostawały zastępy które przyjechały pomóc w zabezpieczeniu samego miasta)
- racje żywnościowe z kolorowych pakietów
- rogal, dżem, sałatka itp.
Wszystko logistycznie uzasadnione, ponieważ są żołądki bardziej i mniej wymagające.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:29:43 »
Nie wiem czego niektórzy spodziewają się po tych "kolorowych paczkach z logo PSP", ale możecie wierzyć mi na słowo, że szału nie robią. Dużo lepsze jest moim zdaniem to co wymieniliście wyżej. Poza tym zabezpieczenie to nie piknik, że każdy poje, popije i się poopala, więc wyluzujcie trochę, bo nikt nikogo na siłę nie ciągnął do Brzegów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2016, 12:51:22 »
Nie wiem czego niektórzy spodziewają się po tych "kolorowych paczkach z logo PSP", ale możecie wierzyć mi na słowo, że szału nie robią.
Kiedyś spróbowałem dwóch dań z paczek, jedno to chyba było spaghetti a drugie to chyba miały być łazanki.  Łazanki pies skończył, a spaghetti nie chciał nawet on a potrafił zjeść sztachetę pomalowaną impregnatem tak, że wybitnie wybredny nie jest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:55:56 »
Jak zwykle ktoś się ładnie powoził na plecach naiwnych ochotników. U mnie w regionie werbowali do "zabezpieczenia" obchodów w Częstochowie - noszenie barierek, przynieś, podaj, pozamiataj. Oczywiście chętnych nie zabrakło. Mnie to jakoś nie bawi, nikt z mojej jednostki też się nawet nie zastanawiał, mieliśmy dość roboty na własnym podwórku, ale trochę mnie zmartwiło, że ktoś potrzebował taniej siły roboczej, wziął ochotników, a ci oczywiście się zgodzili. Jak sami nie będziemy się szanować to już do końca świata strażak-ochotnik będzie u nas popychadłem i czarnuchem od darmowej, brudnej roboty. Pomagać - tak, ale nie zawsze, każdemu i bez względu na okoliczności.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2016, 15:41:14 »
a ja z innej strony - po ile u Was wypłacają kasy za zabezpieczenie??? I skąd te pieniądze pochodzą?
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2016, 15:55:04 »
pow. Kłobucki,  Śląsk z tego co wiem to mowili ze płacić będzie województwo,  ale skąd pieniądze dokładnie to nie wiem. I jak narazie ich jeszcze nie ma

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2016, 21:22:48 »
Nam płacili 17 zł / h, podpisywałem i odbierałem fakturę - przelew na konto bankowe jako płatnik widnieje ZW Kraków ;)
998 C.R.E.W.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2016, 19:27:14 »
RMF FM: będą nagrody dla służb mundurowych po szczycie NATO i ŚDM

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-beda-nagrody-dla-sluzb-mundurowych-po-szczycie-nato-i-sdm/vyvnzj

Offline mr.b

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2016, 08:46:17 »
Czy ktoś już dostał pieniądze na konto, u mnie na fakturze jest data płatności 26 sierpnia, a pieniędzy jeszcze nie mamy.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2016, 13:25:40 »
Czytam to i się zastanawiam... czy w MSW istnieje coś takiego jak LOGISTYKA? I od czego jest KWATERMISTRZOSTWO?

Nie byłem, nie widziałem, nie znam skali... ale...

Natomiast co do jedzenia samego - wojsko ma zapasy racji żywnościowych, aż nie nadąża z "utylizacją" ich przed końcem terminu przydatności do spożycia... Straż podobno też ma swoje zestawy, takie ładne, kolorowe z logo PSP... widział je ktoś na żywo? :szalony:
Tu nie ma co się zastanawiać MSW Jest pojęcie Logistyka i Logika .ale nie widza jak i co to za pojęcia - no może a cós się moze jeszcze przydać.Ino Potrafią paradować i gadać że wszystko było cacy i łordery powieszać. - MAĆ

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2016, 16:10:41 »
Czy ktoś z ekip zabezpieczających Częstochowę dostał już pieniądze?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2016, 18:46:03 »
kasy brak a informacji o kasie też brak

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2016, 17:46:01 »
Południe Małopolski wypłacone, po 17zł/h.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2016, 10:47:15 »
I jak tam ruszyło coś w woj. Śląskim ? pow. kłobucki cisza

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2016, 10:50:05 »
U mnie w tym tygodniu gmina wypłaca za zabezpieczenie Częstochowy. Za 18 h wyszło 180 zł do ręki.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2016, 11:23:20 »
U mnie w tym tygodniu gmina wypłaca za zabezpieczenie Częstochowy. Za 18 h wyszło 180 zł do ręki.

Czyli płaci wam gmina tak ? czy pieniądze sa z czegoś innego ?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Światowe Dni Młodzieży - Organizacja......
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2016, 13:47:39 »
Płaci gmina, a skąd są pieniądze to nie wiem. Podejrzewam, że z Urzędu Marszałkowskiego bo normalnie żadnego ekwiwalentu za akcje nie pobieramy z gminy.