Autor Wątek: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany  (Przeczytany 5547 razy)

Offline genius:)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« dnia: Lipiec 30, 2016, 20:23:11 »
witam
na mojej zmianie jest wolny etat zastępcy dowódcy zmiany.
moje pytanie brzmi: czy podczas nieobecności dowódcy zmiany (WS, urlop, itp.) zastępować go może dowódca sekcji??

ps. załącznik nr 4 do ramowych wytycznych KG PSP w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej jednostek ratowniczo-gaśniczych i stanowisk kierowania ( II. Ocena gotowości ratowników, pkt 1. Ocena stanu zmiany służbowej) brzmi: " W przypadku stwierdzenia braku dowódców (zmiany, sekcji zastępu) lub ratowników-kierowców (operatorów) - zostaje wystawiona ocena negatywna jednostki."

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2016, 21:32:20 »
Wolny etat nie stanowi problemu. Ważne jest to co w rozkazie dziennym. Kto pełni funkcję dowódcy zmiany na służbie może mieć stanowisko dowódcy zastępu.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2016, 21:53:26 »
Są miejsca, gdzie funkcję tę pełnić mogą tylko i wyłącznie dowódca zmiany lub jego zastępca:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,22995.msg253370.html#msg253370
Ale to wewnętrzne regulacje danej KM, KP itp.

A to co napisałeś - praktykowane jest w wielu miejscach w kraju, również na stanowiskach d-ców zastępu, bez uwzględnienia w zakresie obowiązków  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2016, 22:06:26 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline genius:)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2016, 06:04:33 »
czyli nie ma znaczenia kto w danym dniu dowodzi zmiana? rozumiem ze podczas nieobecnosci dowodcy zmiany i dowodcy sekcji, zmiana (w rozkazie dziennym) moze dowodzic dowodca zastepu?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2016, 23:21:21 »
Ja gdy przychodziłem do jednostki na stanowisko dowódcy zastępu dostałem taką ładną kartkę na której był przydział do danej jednostki, wskazanie mojego bezpośredniego przełożonego oraz zakres obowiązków. Było też tam napisane takie zdanie (mniej więcej) - "upoważniony do zastępowania dowódcy sekcji w razie nieobecności". Podejrzewam, że dowódcy sekcji u mnie mają na swojej karteczce upoważnienie do zastępowania dowódcy zmiany.

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2016, 08:27:23 »
czyli nie ma znaczenia kto w danym dniu dowodzi zmiana? rozumiem ze podczas nieobecnosci dowodcy zmiany i dowodcy sekcji, zmiana (w rozkazie dziennym) moze dowodzic dowodca zastepu?
Niejednokrotnie słyszałem opowieści jak to absolwenci aspirantek mając stanowisko st. ratownika pełnili obowiązki d-cy zmiany...
Znam nawet jeden przykład gdzie d-cę zmiany zastępował mł. ratownik - to panowie jest patologia PSP w całym wydaniu i tutaj nie ma znaczenia jaki jest regulamin KP/KM. Pan każe - sługa musi. przykre ale prawdziwe.
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:32:06 »
Jeszcze kilka lat temu było to na porządku dziennym, a w międayczasie wszyscy trzęśli dupami, byleby tylko IGO z KW/KG nie wpadła. A wyłapać takie kwiatki centralnie w SWD to pewnie kilka minut...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline genius:)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: dowóca sekcji zastępujący dowódce zmiany
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:39:35 »
Ja gdy przychodziłem do jednostki na stanowisko dowódcy zastępu dostałem taką ładną kartkę na której był przydział do danej jednostki, wskazanie mojego bezpośredniego przełożonego oraz zakres obowiązków. Było też tam napisane takie zdanie (mniej więcej) - "upoważniony do zastępowania dowódcy sekcji w razie nieobecności". Podejrzewam, że dowódcy sekcji u mnie mają na swojej karteczce upoważnienie do zastępowania dowódcy zmiany.
wspaniale, ze umiesz przeczytac zakres swoich obowiazkow. Pwewnie jestes łoficerem jak juz umiesz czytac, brawo :huh: