Autor Wątek: Klasa strażacka  (Przeczytany 3351 razy)

Offline Diavolo666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Klasa strażacka
« dnia: Lipiec 23, 2016, 09:09:45 »
Witam!
W tym roku idę do 2 klasy gimnazjum i chciałabym wiedzieć, z jakich przedmiotów muszę mieć jakie oceny, żeby dostać się do klasy strażackiej w Poznaniu po szkończeniu gimnazjum. W ogóle prosiłabym o polecenie jakiś szkół ponadgimnazjalnych z tym kierunkiem. Wiem, że to dopiero za 2 lata, ale gdybym wiedziała, jakie przedmioty muszę wyciągnąć na wyższą ocenę, to w 2 klasie bym się z tych przedmiotów podciągła, a w 3 postarała o dobre oceny.
Z tego co czytałam, najbardziej przeraża mnie to, że chyba będę musiała uczyć się obsługi jakiś maszyn- tak to zrozumiałam...  :milcz:
Z GÓRY DZIĘKI! ;)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:47:11 »
Po 1 primo - klasy strażackie, policyjne, mundurowe sa g***o warte
Po 2 primo - matma, fizyka, chemia - dobre liceum
Po 3 primo ultimo - było juz tyle tego, ze wystarczy poczytac wczesniejsze tematy w dziale "Jak zostać strażakiem", a nie pisac w kolko to samo! :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:11:04 »
najbardziej przeraża mnie to, że chyba będę musiała uczyć się obsługi jakiś maszyn- tak to zrozumiałam

Ale zdajesz sobie sprawę, że straż pracuje na sprzęcie, których obsługi trzeba się nauczyć?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2016, 20:58:09 »
Po 1 primo - klasy strażackie, policyjne, mundurowe sa g***o warte
Oj... w tym roku podczas naboru w Opolu jak dobrze pamiętam była taka klasa dodatkowo punktowana.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:09:52 »
Potwierdzam :
http://www.kmpsp.opole.pl/nowa/sluzba%20praca/Ogloszenie%20o%20postepowaniu%20kwalifikacyjnym_2016%2006%2016.pdf
Pragnę tylko dodać, że może i są g warte, ale niektóre szkoły posiadają nauczyciela przedmiotu pracownika KM/KP, który może w ciekawy sposób przybliżyć pracę w PSP, pokierować jak przebiega kariera itp. Stanowi to również odmienność codziennej nauki w liceum poprzez atrakcyjne zajęcia w terenie ( w JRG lub OSP). Znam przypadek gdzie nauczyciel (oficer) pożarnictwa w liceum przygotowywał młodzież do udziału w OTWP która zajęła wysokie miejsca na szczeblu województwa.
Ale najlepiej komentować, że nic to nie daje. Bardziej żenujące w naszym kraju moim zdaniem są klasy wojskowe, a bardziej para militarne grupki chodzące po miastach w mundurach wojskowych po szkole - zero szacunku dla munduru, nieetyczne zachowania oraz połączenia munduru ze strojem sportowym.
Dlatego sądzę, że w takiej klasie dużo zależy od osoby prowadzącej przedmiot profilowy. To on musi umieć "oswoić" uczniów ze służbą do jakiej w przyszłości mogą trafić .

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2016, 06:01:45 »
Klasy strażackie nic nie dają przy naborze (wyjątek potwierdza regułę), natomiast dobrze prowadzone dają przygotowanie do służby w OSP i PSP.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eric Cantona

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2016, 10:57:24 »
Skończyłem taką klase i był to błędny wybór, kierowałem sie wtedy tym że może przybliży mnie do pracy w straży lub zwiekszy szanse przy naborze,niestety zajecia były normalne jak w innych klasach oprócz dwoch godzin w tygodniu gdzie emerytowany pan starażak szedł z nami do jednostki i tam nas oprowadzał od wozu do wozu a na zajeciach przepisywanie ustaw.Po trzech latach szkola sie skonczyła i nie miałem ani zawodu ani porzadnie zdanej matury( po czesci moja wina,ale rowniez bardzo mało wymagali wiec tez na 27 osob w klasie mature zdalo 10.I pluje sobie dzis w brode czemu nie poszedlem do porzadnego liceum i nie zrobilem tak jak koledzy powyzej Ci radza czyli porzadnie nauczyc sie chemii matmy i fizy.Oczywiscie sa rozne przypadki takich szkol moze zalezy od renony szkoly,ale ja nie trafilem zbyt dobrze,nie mial kto mna pokierowac,a takie szkoly mundurowe to sciema wedlug mnie,kladz nacisk na przedmioty wymienione  powyzej a i tak bedziesz duzo do przodu niz osoby ktore skonczyly taka klase mundurowa bo w kazdej chwili mozesz sobie isc do dowolnej jednostki  i powiedziec ze chciałbys byc strazakiem w przyszlosci i tam Ci powiedza to samo co na zajeciach w szkole mundurowej,a korki z chemi i fizyki kosztuja i zaleglosci da sie nadrobic lecz czas ucieka,ja za trzecim podejsciem dostalem sie do Aspirantki,bo wkoncu porzadnie nauczylem sie chemi i fizyki no ale 3 lata uciekły.

Offline NocnyNarrator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Klasa strażacka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:46:02 »
Też byłem w LO o profilu pfff.. mundurowym... Błąd życia, bo nie pozwolono mi się przenieść po roku  :gwiazdki:, tłumacząc. że nigdzie już w mieście nie ma LO gdzie jest język hiszpański a nie niemiecki i trzeba się było wcześniej zastanowić. Ale skupiłem się 2 lata temu na chemii i fizyce plus sprawność i poskutkowało dostaniem się do SA Poznań. :) No jeszcze badania... :P Więc tak j/w na pewno nie polecam szkół z takim profilem, bez sensowne lanie wody i ogłupianie. Dobre Liceum profil z chemią/fizyką.  :straz: