Autor Wątek: Komendant Główny w rmf fm  (Przeczytany 15482 razy)


Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2016, 15:29:52 »
Niestety, żenujące. Bez specjalnego zaglądania w oświadczenie majątkowe naszego 01 widać, że stać go było na mieszkanie dla córki, nawet w Warszawie. A mając emeryturę ponad 11 tys. miesięcznie wracać do PSP, po co?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2016, 16:06:45 »
ocho  :krzyk: myślę, że czeka nas zmiana 01KG i to szybciej niż ćwierkały o tym wróbelki czyli przed jesienią, a może zaraz po ŚDM. Nie jest to dobre dla naszej formacji w kontekście dobrego postrzegania przez społeczeństwo.
pozdrawiam

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2016, 16:49:10 »
Mieszkania w PSP to jedna wielka patologia. Może by tak rozliczyć ostatnie 25 lecie. Nie jeden lokal swój dostał.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2016, 21:26:56 »
To ja może zadam trochę złośliwe pytanie - dlaczego piewcy sukcesu, nieomylności i niezłomności zasad moralnych "dobrej zmiany" z tego forum nie komentują tego tematu?

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2016, 22:45:12 »
Nikt Panu KG nie powiedział, że jest jeszcze kasa do wzięcia w lokalnej opiece społecznej?
A płyn do spryskiwaczy do samochodów służbowych też odda?

Zenada

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2016, 23:26:27 »
To ja może zadam trochę złośliwe pytanie - dlaczego piewcy sukcesu, nieomylności i niezłomności zasad moralnych "dobrej zmiany" z tego forum nie komentują tego tematu?
Myślę, że uważasz mnie za jednego z nich więc odpowiem Ci, za mało szczegółów aby komentować. Gdyż mieszkanie komunalne ma kilku ludzi których znam i wcale nie jest to tak oczywista sprawa jak przedstawia RMF. A tam się myli pojecie komunalne i socjalne stąd sprawa do komentowania "śliska". Więc większość prawdopodobnie nie chce zaliczyć wtopy - Ja też.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2016, 23:43:03 »
Oczywiście że jest za mało informacji żeby twardo się wypowiadać (choć nie raz na tym forum padały ciężkie słowa przy braku jednoznacznych dowodów i o to mi przede wszystkim chodziło), ale sprawa jest powiedzmy delikatnie "niejednoznaczna", o czym chyba najlepiej świadczy informacja o podjętych dzianiach przez CBA. Nie znaczy to że nie zostanie ona wyjaśniona na korzyść 01, na co prawdę mówiąc mam nadzieję (mimo że fanem nie jestem), bo jak nie, to wyjdzie na to że ... (autocenzura ;) ).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2016, 23:48:30 »
Oczywiście że jest za mało informacji żeby twardo się wypowiadać (choć nie raz na tym forum padały ciężkie słowa przy braku jednoznacznych dowodów i o to mi przede wszystkim chodziło), ale sprawa jest powiedzmy delikatnie "niejednoznaczna", o czym chyba najlepiej świadczy informacja o podjętych dzianiach przez CBA. Nie znaczy to że nie zostanie ona wyjaśniona na korzyść 01, na co prawdę mówiąc mam nadzieję (mimo że fanem nie jestem), bo jak nie, to wyjdzie na to że ... (autocenzura ;) ).
Prawda jest taka, że w Polsce są sposoby "dziedziczenia" mieszkań komunalnych. Więc naprawdę za mało danych aby oceniać. CBA podejmuje tego typu sprawy z urzędu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sofokles

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2016, 07:29:42 »
Tak zwyczajnie po ludzku nigdy nie mogę zrozumieć jak ludzie na najwyższych stanowiskach ( nie tylko w PSP ale wszędzie i z każdej opcji politycznej) mają aż taki ciąg do wszelkich naciąganych korzyści. Moim zdaniem po prostu nie wypada żeby funkcjonariusz z taką pensją naciągał na mieszkaniu i do tego jasno mówił że to nie jest OK. Szkoda że honor oficera i etyka pracy odchodzą w zapomnienie...

Offline Nowak 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2016, 07:55:29 »
Myślę, że trzeba rozpocząć temat: Kto będzie Komendantem Głównym po zakończeniu ŚDM?

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2016, 08:09:07 »
Chętnie kupię to mieszkanie 19m/kw za 20 tysięcy... Pewnie jak będzie odchodził, to wszystkie długopisy jeszcze zawinie z biura.

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2016, 08:13:00 »
Opowiadając na pytanie "ofi" zacytuję dwa komentarze do informacji RMF :
~vcb - Wczoraj (15:01)
Tylko spokój nas uratuje, nie ma się co podpalać. Ktoś (CBA) nad tym pracuje i wyjaśni całą sprawę...
~lodek - Wczoraj (19:13)
Tak się kończą nominacje partyjne i związkowe w służbach mundurowych, a funkcjonariusze merytoryczni w każdym calu siedzą na przysłowiowym zadupiu, bądź nie mogąc na to wszystko patrzeć odchodzą na emerytury.







Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:16:05 »
Co za obciach dla straży.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline krzysiek72

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2016, 21:11:45 »
Komendant komendantem. ALE należy podkreślić, że są również inne wieloletnie patologie związane z mieszkaniami służbowymi. Wielu oficerów od wielu lat zajmuje służbowe mieszkania i nie myślą o znalezieniu sobie własnego, a może po latach mieszkanko dostanie się za fri za zasiedzenie, co wy na ten temat. Może ktoś wreszcie się za to weźmie.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:10:26 »
Myślę, że trzeba rozpocząć temat: Kto będzie Komendantem Głównym po zakończeniu ŚDM?

Włos mu z głowy nie spadnie. Wielebny Mariusz B. dał już pewnie instrukcje CBA, jak tę sprawę rozwiązać, by Leszek wyszedł z tego z twarzą.

PS.
Styl pisma KG - jak kura pazurem.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2016, 11:53:30 »
Oczywiście że jest za mało informacji żeby twardo się wypowiadać (choć nie raz na tym forum padały ciężkie słowa przy braku jednoznacznych dowodów i o to mi przede wszystkim chodziło), ale sprawa jest powiedzmy delikatnie "niejednoznaczna", o czym chyba najlepiej świadczy informacja o podjętych dzianiach przez CBA. Nie znaczy to że nie zostanie ona wyjaśniona na korzyść 01, na co prawdę mówiąc mam nadzieję (mimo że fanem nie jestem), bo jak nie, to wyjdzie na to że ... (autocenzura ;) ).
Prawda jest taka, że w Polsce są sposoby "dziedziczenia" mieszkań komunalnych. Więc naprawdę za mało danych aby oceniać. CBA podejmuje tego typu sprawy z urzędu.

Sprawdź wysokość dochodów uprawniających do zajmowania mieszkania komunalnego. Mieszkanie komunalne można przejąc po zmarłej osobie (kontynuować najem) przy w ścisłe określonych warunkach. Może inne wymagania były spełnione (o ile uzyskał mieszkanie w drodze kontynuacji najmu) ale dochody na pewno miał i ma znacznie wyższe od minimum. Zresztą zobaczymy jak się sprawa wyjaśni. W każdym razie niesmak pozostanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:23:50 »
Sprawdź wysokość dochodów uprawniających do zajmowania mieszkania komunalnego. Mieszkanie komunalne można przejąc po zmarłej osobie (kontynuować najem) przy w ścisłe określonych warunkach. Może inne wymagania były spełnione (o ile uzyskał mieszkanie w drodze kontynuacji najmu) ale dochody na pewno miał i ma znacznie wyższe od minimum. Zresztą zobaczymy jak się sprawa wyjaśni. W każdym razie niesmak pozostanie.
Sugeruje zapoznać się z tematem przedłużania (kontynuacji) najmu po osobie z która się mieszkało tam nie ma kryterium dochodowego (Art. 691 KC).
A sprawa mieszkań służbowych powinna zostać raz na zawsze rozwiązana poprzez ich likwidację!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 12:27:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 23, 2016, 14:21:21 »
Sugeruję zapoznać się z kwotami dochodów jakie trzeba spełniać aby otrzymać mieszkanie komunalne (bo wychodzi na to ze mieszkanie zostało przyznane). Jak napisałem wcześniej nie wiem czy inne przesłanki zostały spełnione, ale w spełnienie tego warunku akurat wątpię. Ponadto sugeruję zapoznać się z przypadkami w których traci się prawo do takiego lokalu.  Tak ogólnie to szczerze mnie to pie... Mam tylko nadzieję na załatwienie sprawy zgodnie z prawem i wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji (o ile zajdzie taka konieczność).

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.448
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2016, 22:22:51 »
Panowie tu nie chodzi o to czy mógł czy nie ale o to, iż Pan KG ma całkiem spore oszczędności (zeznanie) całe życie naprawdę ładną pensje  i trzyma mieszkanie komunalne/socjalne które może być potrzebne komuś naprawdę potrzebującemu.
To jest zwykły dyshonor nawet jeśli wszystko jest pod kontem prawnym ok, to jako ten najlepszy z pośród nas nie powinien nigdy dopuścić do takiej sytuacji. Tak naprawdę to straszny wstyd dla oficera.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 27, 2016, 21:52:54 »
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-postepowanie-wyjasniajace-ws-mieszkania-socjalnego-szef,nId,2242020

"Urzędnicy wertują dokumentację związaną z przyznaniem obecnemu komendantowi mieszkania kwaterunkowego."
Coś mi się wydaje, że sama Hanka siedzi po nocach w archiwum i wertuje. I pewnie znajdą wszystko, bo nic tak nie cieszy jak problem przeciwnika.  :karabin:

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Komendant Główny w rmf fm
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:53:14 »
:stop:
bo to KG i dlatego sprawa wyszła w mediach,
słyszałem od słyszącego, że są jednostki, gdzie na mieszkaniach rzeźbi się strażaków na całego. Ewenementem dla mnie jest pewna KP z wschodnio-południowej Polski, która straszyła swoich strażaków, że dostaną mieszkanie służbowe w sąsiedniej KP. Sprawa się rozmyła w końcu, bo strażacy z tej sąsiedniej KP się postawili.