Autor Wątek: Odwołanie Komendanta Gminnego  (Przeczytany 2175 razy)

Offline maniek1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odwołanie Komendanta Gminnego
« dnia: Lipiec 19, 2016, 10:53:25 »
Witam wszystkich serdecznie. Drogie druhny i drodzy druhowie ,mam pytanie w jaki sposób i w jakich okolicznościach można odwołać komendanta gminnego ? Oczywiście chodzi mi o formalne odwołanie i zgodne z przepisami.  Proszę o podpowiedz. Pozdrawiam

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Odwołanie Komendanta Gminnego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 11:12:12 »
Zgodnie z § 62 statutu ZOSP RP Komendant Gminny wchodzi w skład zarządu oddziału gminnego. Czyli jest wybierany przez członków tegoż zarządu gminnego spośród siebie.
Teraz jeśli chcecie go odwołać to nasuwa się kto jest osobą która chce odwołać komendanta gminnego.
Jeśli odwołać go chce członek zarządu oddziału gminnego to powinien taki wniosek postawić na posiedzeniu zarządu gminnego. I wtedy zarząd gminny może taką osobę odwołać i na jej miejsce powołać nową spośród siebie i powołać nową.
Jeśli odwołać chce jednostka OSP która delegowała swojego przedstawiciela do zarządu gminnego i tym przedstawicielem jest właśnie komendant gminny to ta jednostka może tego swojego przedstawiciela odwołać całkowicie z zarządu oddziału gminnego. Wtedy taka osoba traci i stanowisko komendanta gminnego i i stanowisko w ogóle w zarządzie gminnym.

Offline maniek1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Odwołanie Komendanta Gminnego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:15:38 »
Witaj
Dziękuje za odpowiedz!!!
Nowy nasz komendant został wprowadzony do zarządu że tak powiem z zewnątrz i to nie wszystkim z zarządu się podoba. Stąd moje pytanie .
Życzę wytrwałości i determinacji w życiu osobistym i w sprawach związanych z OSP

Offline antoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Odwołanie Komendanta Gminnego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2016, 17:05:42 »
Kolego nie rozumie jak można wprowadzić Komendanta Gminnego do Zarządu z zewnątrz.