Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 824841 razy)

Offline Slux96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1375 dnia: Luty 15, 2017, 08:08:56 »
Dla jednyh będzie to jedynie słowo STRAŻ właśnie tak jak mówisz, ale za tym wyrazem kryje się wiele różnych aspektów. Każdy w pewnym momencie przygotowań będzie miał dołek z którego trzeba będzie się podnieść. Moim marzeniem jest ta szkoła, nie obchodzi mnie że nie którzy we mnie nie wierzą, nie wspierają mnie. Każdego dnia wstaje z rana i wiem, że dziś muszę i chcę iść na trening na basen czy usiąść do książek i się pouczyć bo to co zrobię dziś i każdego następnego dnia zbliża mnie do moich marzeń, o marzenia należy walczyć, to jedynie od nas zależy czy będziemy w szkole. Marzenia to jedno, lecz jako strażak ratujesz często ludzkie życie.Ja jako w swoim życiu chciałbym nieść pomoc ludziom którzy tego potrzebują w nagłych wypadkach to mnie ciągnie do szkoły i do straży pożarnej. Każdy sam musi się zastanowić co dla niego jest ważne w jego życiu, czym tak naprawde jest dla niego Straż.
Wiara czyni cuda...

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1376 dnia: Luty 15, 2017, 08:18:55 »
Teraz z innej beczki

Jak Sobie radzicie z " kryzysami " - zarówno tymi czysto fizycznymi jak i psychicznymi ? Pomijam na wstępie odpowiedzi typu " Jeden cel - straż, nie patrzeć na nic tylko cisnąć itp itd itc ". Każdego chyba dopadają takie kryzysy , mniejsze lub większe, gdzie nawet ta słowna motywacja dot. obranego celu nic wiele nie daje. Jest wiele obaw typu - a co jeśli się nie uda ? Jak Sobie z tym radzicie ?as

Każdy ma słabsze momenty. Sam czasami myślę, że moja praca nad osiągnięciem celu jest po prostu ślepym zaułkiem. Czuję wtedy, że marnuje czas, bo przecież i tak się nie dostanę - myślę sobie, inni są lepiej przygotowani fizycznie i psychicznie. W takich sytuacjach najlepiej znać swoją wartość i pracować nad swoimi wadami. Lubię oglądać filmik ze ślubowania z 2016 roku kadetów z SA PSP Kraków https://youtu.be/NYd5_DC48BI?list=PLKs22tzZdK_Bz5zNe3S40Vbp09NpWsC-4 Ten ostatni cytat Jana Pawła II wgniata w fotel - "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali"
Polecam również ten filmik: https://youtu.be/9T83kpn1QY4?list=PLKs22tzZdK_Bz5zNe3S40Vbp09NpWsC-4

Tak czy inaczej motywacja tkwi w naszej głowie ale czasami taki filmik daje kopa mentalnego, po którym człowiek wstaje, ubiera się i idzie na trening, bo wie że chce zostać strażakiem i inna praca go nie zadowoli.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 08:22:59 wysłana przez mackol93 »

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1377 dnia: Luty 15, 2017, 16:54:59 »
Witajcie. Mamy pytanko otoz. Tydzien temu w srode gdy zakonczylem podciaganie zaczal mnie bolec mocno brzuch przez 20 minut. Zrobilem tydzien przerwy od drazka i dzis to samo. Dodam ze przez 2 miesiace wogole mnie bolal przy podciaganiu. Niewiecie moze jak to zwalczyc?

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1378 dnia: Luty 15, 2017, 17:21:43 »
Witajcie. Mamy pytanko otoz. Tydzien temu w srode gdy zakonczylem podciaganie zaczal mnie bolec mocno brzuch przez 20 minut. Zrobilem tydzien przerwy od drazka i dzis to samo. Dodam ze przez 2 miesiace wogole mnie bolal przy podciaganiu. Niewiecie moze jak to zwalczyc?
Może to wina dysbalansu mięśniowego, za słabe mięśnie brzucha. Wzocnij korpus, mięśnie głębokie brzucha, bo one biorą udział w pociąganiu.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1379 dnia: Luty 15, 2017, 17:31:21 »
Taki bol trwa max 20-25 minut. Najlepsze jest to ze przed tem mnie nic nie bolalo przy podciaganiu. Jitro sie lekarza spytam. O i tak mialem wizyte zamowiona ale z innej przyczyny

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1380 dnia: Luty 16, 2017, 00:08:24 »
Jaki bół? Tępy, rozlany czy może ostry i łatwy do zlokalizowania? Że boli brzuch to może powiedzieć dziecko. Jak osoba dorosła powinieneś wiedzieć jak dzieli się brzuch i napisać dokładne miejsce bólu oraz jego charakter.

Dla ułatwienia zapodaje obrazek z podziałem brzucha


Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1381 dnia: Luty 16, 2017, 09:18:35 »
Okolice nadbrzusza

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1382 dnia: Luty 16, 2017, 11:15:14 »
Teraz z innej beczki

Jak Sobie radzicie z " kryzysami " - zarówno tymi czysto fizycznymi jak i psychicznymi ? Pomijam na wstępie odpowiedzi typu " Jeden cel - straż, nie patrzeć na nic tylko cisnąć itp itd itc ". Każdego chyba dopadają takie kryzysy , mniejsze lub większe, gdzie nawet ta słowna motywacja dot. obranego celu nic wiele nie daje. Jest wiele obaw typu - a co jeśli się nie uda ? Jak Sobie z tym radzicie ?

Obejrzyj sobie ten filmik a cię na pewno zmotywuje do działania ;)
Link : https://www.youtube.com/watch?v=uZ0d5vVGieo&t=1s

Offline beershare

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1383 dnia: Luty 16, 2017, 15:37:02 »
Teraz z innej beczki

Jak Sobie radzicie z " kryzysami " - zarówno tymi czysto fizycznymi jak i psychicznymi ? Pomijam na wstępie odpowiedzi typu " Jeden cel - straż, nie patrzeć na nic tylko cisnąć itp itd itc ". Każdego chyba dopadają takie kryzysy , mniejsze lub większe, gdzie nawet ta słowna motywacja dot. obranego celu nic wiele nie daje. Jest wiele obaw typu - a co jeśli się nie uda ? Jak Sobie z tym radzicie ?

Obejrzyj sobie ten filmik a cię na pewno zmotywuje do działania ;)
Link : https://www.youtube.com/watch?v=uZ0d5vVGieo&t=1s

Dzięki :D To nie tak, że mi się nie chce działać i wgl :D Działam ciągle , cisnę, bo straż to aktualnie całe moje życie. Tylko każdy ma momenty zwątpienia - robisz pompkę, biegniesz i przechodzą Cię myśli - a co jeśli się nie uda ? Czy dobrze wykonuje ćwiczenia ? Czy One mi pomogą ? Jak z tym dajecie radę :D

Offline PSP SANOK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1384 dnia: Luty 16, 2017, 18:19:55 »
Panowie no to jak bedzie w tym roku nabór ? ^_^ ^_^ ^_^

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1385 dnia: Luty 16, 2017, 18:24:50 »
Panowie no to jak bedzie w tym roku nabór ? ^_^ ^_^ ^_^

Mówiłeś, że dopiero w kwietniu warunki rekutacji ^_^ ^_^ ^_^

Offline PSP SANOK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1386 dnia: Luty 16, 2017, 18:27:26 »
takie info dostałem,ale to jest zdecydowanie za poźno

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1387 dnia: Luty 16, 2017, 18:28:38 »
Warunki miały być w tym tygodniu ale jak widać chyba ich nie będzie bo już czwartek.

Offline PSP SANOK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1388 dnia: Luty 16, 2017, 18:46:36 »
zobaczymy może dodadzą jutro.

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1389 dnia: Luty 17, 2017, 00:14:23 »
zobaczymy może dodadzą jutro.

Warunki mają sie "ponoć" pojawić we wtorek -środę....
Dla osób z rocznika 93 przykra wiadomość, ponoć przygotowane rozporządzenie jest nadal do 23 roku życia... 25 w kolejnym naborze

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1390 dnia: Luty 17, 2017, 09:27:57 »
zobaczymy może dodadzą jutro.

Warunki mają sie "ponoć" pojawić we wtorek -środę....
Dla osób z rocznika 93 przykra wiadomość, ponoć przygotowane rozporządzenie jest nadal do 23 roku życia... 25 w kolejnym naborze

Mam nadzieję, że jednak wprowadzą do 25 roku życia. Tak czy siak za rok też miałbym możliwość.

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1391 dnia: Luty 17, 2017, 10:08:31 »
zobaczymy może dodadzą jutro.

Warunki mają sie "ponoć" pojawić we wtorek -środę....
Dla osób z rocznika 93 przykra wiadomość, ponoć przygotowane rozporządzenie jest nadal do 23 roku życia... 25 w kolejnym naborze

Według mnie jeśli matury mają wprowadzić od następnego roku to i wiek podwyższą w tym samym czasie, dlatego że jest to w jednym rozporządzeniu. Mogliby zmodyfikować sprawę z wiekiem choćby dlatego, że jeśli ktoś załóżmy ma ostatnią szansę na dostanie się, a urodził się przed 1 września jest już zdyskwalifikowany, jeśli wprowadzą wiek do 25 roku życia to wszyscy powinni mieć możliwość startu, a nie tylko "szczęściarze", którzy urodzili się po 1 września..

Offline still

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1392 dnia: Luty 17, 2017, 10:13:41 »
Widzę że kolega bardzo się interesuje naborem aczkolwiek chyba tylko powierzchownie bo chyba umknęło ci to że rok temu i nie było już tej zasady że ktoś się urodził przed czy po pierwszym Września cały rocznik był zakwalifikowany Gratuluję zainteresowania i widzę że niektóre posty tutaj dają do myślenia że tylko człowiek niepotrzebnie czyta

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1393 dnia: Luty 17, 2017, 10:32:27 »
Widzę że kolega bardzo się interesuje naborem aczkolwiek chyba tylko powierzchownie bo chyba umknęło ci to że rok temu i nie było już tej zasady że ktoś się urodził przed czy po pierwszym Września cały rocznik był zakwalifikowany Gratuluję zainteresowania i widzę że niektóre posty tutaj dają do myślenia że tylko człowiek niepotrzebnie czyta

W takim razie byłem w błędzie, dzięki za informacje :). To jest forum publiczne, każdy może wyrazić swoje zdanie, nawet błędne, a jeśli nie masz ochoty tego czytać to kup albo wypożycz jakąś ciekawą książkę, ewentualnie możesz się pouczyć chemii bądź fizyki bo na pewno Ci się przyda, chyba że jesteś we wszystkim tak świetnie poinformowany i nic nie jest Cie w stanie zaskoczyć  :).

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1394 dnia: Luty 17, 2017, 11:09:53 »
Z innej beczki. Jeżeli będzie beep test to z tabeli jasno wynika, że każda próba będzie trwać +/- 12 minut, jako iż organizowanie będzie to najprawdopodobniej na sali ilość osób, która będzie startować będzie ograniczona. Zastanawia mnie jak oni podołają takiej dużej ilości osób ? 

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1395 dnia: Luty 17, 2017, 11:17:26 »
A co ty sie przejmujesz jak oni to zrobią, to już jest na ich głowie mnie to nie interesuje szczerze jak to zrobią, mnie interesuje to żeby sie jak najlepiej przygotować do egzaminu i zdać go jak najlepiej.

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1396 dnia: Luty 17, 2017, 11:20:57 »
Na dobrą sprawe to dużo osob może robic ten test w tym samym czasie. Kadetów jest sporo. Kazdy może miec na oku 1 osobe  a jak bedziemy biegali po szerokosci sali to miejsca dużo.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1397 dnia: Luty 17, 2017, 11:27:25 »
Na dobrą sprawe to dużo osob może robic ten test w tym samym czasie. Kadetów jest sporo. Kazdy może miec na oku 1 osobe  a jak bedziemy biegali po szerokosci sali to miejsca dużo.

np. w CS jest bardzo mała sala, która nie ma z szerokości 20 m ;)

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1398 dnia: Luty 17, 2017, 11:30:55 »
To moze wynajma większą sale na ten dzień lub odbedzie sie to na zewnątrz. Mozliwosci jest bardzo dużo;)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #1399 dnia: Luty 17, 2017, 11:32:33 »
Z Harvardem było dużo zachodu a co dopiero z takim beep testem :D