Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 821439 razy)

Offline MalySojek95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:21:31 »
Racja za rok z pewnością znów będzie Harvard, ale jak będzie wyglądać to się okaże. Najgorsze jest to , że człowiek trenuje i uczy się cały rok.A przez taki test wydolności nie poznamy swoich wyników ze sprawności ani z teorii. Szkoda bo człowiek by wiedział na czym stoi.

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:24:37 »
u mnie na naborze z ulicy na harvardzie odpadł koles co na 1000 kreci 2:47 xD a przeszedl kolec co wazyl ponad 100 xD takze nie wiem co ten test pokazuje :D najlepiej miec wyje*** idac na harvarda :D

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:28:14 »
u mnie na naborze z ulicy na harvardzie odpadł koles co na 1000 kreci 2:47 xD a przeszedl kolec co wazyl ponad 100 xD takze nie wiem co ten test pokazuje :D najlepiej miec wyje*** idac na harvarda :D
U mnie się mawia  "miej wyjebane a będzie Ci dane"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:32:26 »
u mnie na naborze z ulicy na harvardzie odpadł koles co na 1000 kreci 2:47 xD a przeszedl kolec co wazyl ponad 100 xD takze nie wiem co ten test pokazuje :D najlepiej miec wyje*** idac na harvarda :D
U mnie się mawia  "miej wyjebane a będzie Ci dane"


U mnie też się tak mawia..;)
Pisałem już w innym wątku u mnie kolega który w weekend jeszcze dobrze balował w Sopocie we wtorek poszedł na Harvard zaliczył na 97 ale odpadnie na 50m, z takim brzuchem to nie możliwe żeby przebiegł, a jak się taki cud wydarzy to chyba trzeba kupić sobie pistolet i strzelić w łeb :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:41:36 »
Na AWFie opracowywane są podobno nowe testy sprawnościowe dla strażaków, badane są wyniki podchorązych z SGSP w róznych cwiczeniach, w nomeksie i bez, ale czy to kiedykolwiek wejdzie w życie to się okaże. Raczej nie szybko ;)
http://www.strazak.pl/index.php/topic,26418.0.html
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:57:01 »
watpie by zmienili zasady :D bo to nie komendanci wymyslili tylko przyszlo z gory ;D od rzadu takze nowe wybory do rzadu = sie nowe wytyczne :D takze raczej nic nie zmienią :) chyba ze zasypiemy ministra pismami ;D tak wogole to widzialem nabor ktory zostal uniewazniony bo nikt nie zaliczlyl sprawnowsciowki :D hahah :D
Jakiś czas przed ogłoszeniem kryteriów dot. naboru do szkół było zebranie/rada komendantów szkół z KG i dyskutowali odnośnie zmian, także nie ma co mówić że wyszło to z góry i oni nie mają na to wpływu .
Dodam że wtedy jeszcze byla "stara" władza, więc teraz tym bardziej może się to zmienić po zmianach w rządzie :)
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:15:12 »
na DSA jest 95 miejsc i może się tyle uzbiera po wszystkich testach więc co szkołę obchodzi czy się przygotowywałeś czy ci się udało... przeszedłeś sito albo nie i tyle. nawet jak teraz na szkołę dostanie się mniej niż 95 osób to jakoś przeżyją a za rok ludzie będą bardziej przygotowani. Jakby zmienili prawo na rękę kandydatów to tym samym załatwiliby sobie dodatkowej roboty na testach sprawnościowych i teoretycznych a niestety im się tego nie chce robić i serio mają w dupie kto się dostaje na szkołę bo tego zawodu masz się nauczyć na szkole  a nie umieć go wcześniej. To było moje trzecie podejście i miałem jedno uderzenie serca za dużo... przygotowywałem się sporo czasu, wydałem kupę hajsu na korki i treningi, musiałem odmawiać sobie wielu przyjemności bo trenowałem a okazuje się że to na nic bo przeszedł koleś który ma na wszystko wyjebane, testów na oczy nie widział i przebiegł może 2x 500m przed testami. Życie nie jest sprawiedliwe i nigdy nie będzie. Powodzenia wam za rok! Bo dla mnie to koniec aspirantki. "Szkoła marzeń" pozostanie niespełnionym marzeniem.
Lubelskie

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:18:06 »
Co z tego, że na za rok się wykoksze tzn. +/- 25 podciągnięć, 1000m w 3:10, 50m 6:50, basen w 40 sec. Jak nie przejde Harwarda. Oczywiście będę trenował mocno przez cały rok. Ale jak sobie pomyśle, że tak jak w tym roku nie będę nawet mógł pokazać wszystkich swoich możliwości bo odpadne na wspomnianym wyżej harwardzie to aż się odechciewa wszystkiego.
Mam nadzieje, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i w lekkim stopniu zmieni kryteria oceniania.

Bo co z tego, że ktoś będzie jak to mówią zasady harwarda " wydolny " jak nie będzie mógł podnieść nożyc hydraulicznych, które przeciętnie ważą +/- 25 kg.  :straz:

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:17:55 »
Czemu ktos kto zaliczyl wszystkie konkurencje i na dodatek harwarda mialby miec wieksze problemy z dzwiganiem nozyc od Ciebie?
Caly czas macie w glowie ze ten egzamin przeszli tylko gorsi od was.
Mowicie ze nie mieliscie okazji sie wykazac bo odpadliscie na harwardzie.. A jakby ktos odpadl na 50m(a bylaby to jego pierwsza konkurencja ) to tez mialby marudzic ze nie dali mu sie wykazac? Odpadliscie na jednym z sit i trzeba sie z tym pogodzic.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:26:58 »
Czemu ktos kto zaliczyl wszystkie konkurencje i na dodatek harwarda mialby miec wieksze problemy z dzwiganiem nozyc od Ciebie?
Caly czas macie w glowie ze ten egzamin przeszli tylko gorsi od was.
Mowicie ze nie mieliscie okazji sie wykazac bo odpadliscie na harwardzie.. A jakby ktos odpadl na 50m(a bylaby to jego pierwsza konkurencja ) to tez mialby marudzic ze nie dali mu sie wykazac? Odpadliscie na jednym z sit i trzeba sie z tym pogodzic.

No dlatego też pisze cały czas, że każdy powinien dostać szanse i podejść do każdej konkurencji. I z tego suma pkt. i miejsce w rankingu

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:39:43 »
50m tez powinno byc rozpisane do 9s na wieksza ilosc ujemnych ptk? ;)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:44:04 »
50m tez powinno byc rozpisane do 9s na wieksza ilosc ujemnych ptk? ;)

Dlaczego by nie ? Nawet powinno być do 15 sekund np. na - 10 pkt.
Sprawność i wiedza powinny stać na poziomie 50 na 50. A teraz jest sprawność 15 % a wiedza 85 %.

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:45:52 »
I mozliwosc startowania na wozki inwalidzkim? Boze..nawet nie chce mi sie tu dyskutowac

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:47:33 »
I mozliwosc startowania na wozki inwalidzkim? Boze..nawet nie chce mi sie tu dyskutowac

JA tylko spekuluje co można by zmienić.
Jako obywatel RP mam prawo do własnego zdania.

Offline Hami

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:52:00 »
To jest przemyslane i zrownowazone.. Dlatego 15% dla sprawnosci bo samo zaliczenie jest juz na wysokim poziomie.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:56:42 »
To jest przemyslane i zrownowazone.. Dlatego 15% dla sprawnosci bo samo zaliczenie jest juz na wysokim poziomie.

Możliwe.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:19:59 »
Do zobaczenia w poznaniu za rok
2 próba !
3 pkt na harvardzie zabrakło. i Cały rok pracy, przygotowań poszedł sie je....

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:35:47 »
Do zobaczenia w poznaniu za rok
2 próba !
3 pkt na harvardzie zabrakło. i Cały rok pracy, przygotowań poszedł sie je....

Cały rok ciężkiej pracy zakończony po 10 minutach. Trochę boli ale za rok wrócimy silniejsi i mądrzejsi od tych co będą startować pierwszy raz. Mądrzejsi w sensie jak wygląda harward

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2016, 13:57:10 »
i trzeba będzie się mniej stresować  :straz:

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:08:28 »
i trzeba będzie się mniej stresować  :straz:

Weź się nie stresuj jak tyle kasy, zdrowia i czasu poszło a tutaj klops. 
Tak myślę, ze jak wydam na naukę medytacji to mi dużej różnicy to nie zrobi ^^

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:26:45 »
Do zobaczenia w poznaniu za rok
2 próba !
3 pkt na harvardzie zabrakło. i Cały rok pracy, przygotowań poszedł sie je....


Z takim podejściem to nigdy się nie dostaniesz. Ja biegam dla siebie a nie dla szkoły. Szkoła to tylko przy okazji, nie uda się to trudno, będę biegał i ćwiczył dalej, dla siebie, nie dla kogoś!

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:30:25 »
Spokojnie, ćwiczyć będe dalej, wiem co było teraz i wiem jak się moge przygotować za rok, a generalnie ćwicze dla zdrowia oraz  z pasji.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:45:23 »
Najważniejsze jest podejście. Myśląc "za wszelką cenę chcę się dostać do szkoły" trochę sami sobie szkodzicie ponieważ po latach treningu podchodzicie do egzaminu (np. harvard) z myślą, że jak wam się nie uda to jesteście w dupie. Dzięki takiemu podejściu pojawia się presja oraz stres nie do opanowania a każdy wie czym to skutkuje.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 07, 2016, 14:54:54 »
no tak

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 07, 2016, 18:33:29 »
Ten rok to już przeszłość, skupiam się tylko na naborze w następnym roku i że się tak spytam, jak wyglądają wasze treningi pod kątem sprintu na 50 metrów.  :straz: :straz:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".