Autor Wątek: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym  (Przeczytany 11712 razy)

Offline Szeregowyyyy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« dnia: Czerwiec 03, 2016, 16:06:13 »
Jak u was to wygląda? Kiedyś słyszałem ,ze po 3 latach z automatu Korpus Podoficerski też widząc co się dzieje już niczego nie można być pewnym...

Jak wygląda to u was w jednostkach?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2016, 20:16:39 wysłana przez robn »

Offline TyryPyry

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2016, 18:09:35 »
Witam! ja po tym szkoleniu czekałem od przyjęcia do służby 2 lata na stopień starszego strażaka. Następnie po roku dostałem stopień sekcyjnego.

siwiak

  • Gość
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2016, 21:54:49 »
kolego z automatu to możesz dostać kopa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 17:08:09 wysłana przez siwiak »

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:26:07 »
po jakim czasie można ubiegać sie o przeniesienie do służby stałej???

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:30:07 »
po jakim czasie można ubiegać sie o przeniesienie do służby stałej???
Po żadnym.
O przeniesienie do służby stałej się nie ubiegasz.
Si vis pacem, para bellum

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:47:21 »
w żadnym przypadku??

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:50:20 »
Jak będziesz "superhiperzajebistym" ratownikiem, który człowieka "gołymi rencami" z pożaru wyniesie, to Twój komendant może co najwyżej puścić wniosek wyżej o zgodę na skrócenie stażu.
Si vis pacem, para bellum

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:33:38 »
żeby awansować na stopień sekcyjnego musisz być na 3 grupie.

hmm no to nie wiem czy to jest w miarę powszechne ale u mnie z dziesięciu jest na drugiej grupie (na młodszym ratowniku) a ma sekcyjnego... bo nie ma kasy na awans, a kilku ostatnich stoi nadal na dodatku ze stażysty nawet...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 21:43:51 wysłana przez elpaso »

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2016, 23:19:04 »
jak zostali skierowani na podooficerkę to zapewne mieli już stanowiska młodszych ratowników, więc po ukończeniu szkoły podooficerskiej otrzymali stopień sekcyjnego. Niestety na st. sekcyjnego nie będą mogli awansować będąc na stanowisku młodszego ratownika.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2016, 00:13:40 »
jak zostali skierowani na podooficerkę to zapewne mieli już stanowiska młodszych ratowników, więc po ukończeniu szkoły podooficerskiej otrzymali stopień sekcyjnego. Niestety na st. sekcyjnego nie będą mogli awansować będąc na stanowisku młodszego ratownika.
Czy w PSP poznałeś kiedyś stanowiska szeregowe?
Albo normatyw na nie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:32:28 »
W rozporządzeniu MSWiA z dnia 20 maja 2016 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej jest:
w KM/P w korpusie szeregowych jest 5 stanowisk służbowych. Maksymalne stopnie w korpusie szeregowych to starszy strażak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:45:57 »
W rozporządzeniu MSWiA z dnia 20 maja 2016 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej jest:
w KM/P w korpusie szeregowych jest 5 stanowisk służbowych. Maksymalne stopnie w korpusie szeregowych to starszy strażak.
Ale w regulaminach organizacyjnych nie ma żadnego. Patrz  na nabory.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:59:13 »
Cytuj
Ale w regulaminach organizacyjnych nie ma żadnego. Patrz  na nabory.
Bo w regulaminach (o ile mnie pamięć nie myli) zawarte są stanowiska docelowe na których strażak jest "zawieszony". W korpusie podoficerów to był najczęściej starszy ratownik i starszy ratownik kierowca. I teoretycznie mając wykształcenie i osiągając staż (z przywołanego wcześniej rozporządzenia) strażak powinien prawie z automatu przeskakiwać aż do stanowiska docelowego (poprzedzone oczywiście opiniowaniem służbowym).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2016, 13:07:03 »
Bo w regulaminach (o ile mnie pamięć nie myli) zawarte są stanowiska docelowe na których strażak jest "zawieszony". W korpusie podoficerów to był najczęściej starszy ratownik i starszy ratownik kierowca. I teoretycznie mając wykształcenie i osiągając staż (z przywołanego wcześniej rozporządzenia) strażak powinien prawie z automatu przeskakiwać aż do stanowiska docelowego (poprzedzone oczywiście opiniowaniem służbowym).
Nie mylisz się.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:21:21 »
po jakim czasie można ubiegać sie o przeniesienie do służby stałej???
Z automatu przechodzisz po 3 latach ale już po roku możesz pisać raport do komendanta o skrócenie tego okresu. Komendant albo przystanie na Twoją prośbę jeżeli jesteś wybitnym strażakiem lub odrzuci raport.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:31:42 »
po jakim czasie można ubiegać sie o przeniesienie do służby stałej???
Wybij sobie takie głupoty z głowy!!!! Krzywdę sobie zrobisz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline haix9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:24:21 »
Witam, z racji iż zbliża się maj i są już pisane wnioski mam jedno pytanie. Czy ktoś dostał awans na sekcyjnego będąc na młodszym ratowniku, oczywiście reszta wymagań czasookres itp. jest zachowana. Za odpowiedź z góry dzięki. pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:27:39 »
Witam, z racji iż zbliża się maj i są już pisane wnioski mam jedno pytanie. Czy ktoś dostał awans na sekcyjnego będąc na młodszym ratowniku, oczywiście reszta wymagań czasookres itp. jest zachowana. Za odpowiedź z góry dzięki. pozdrawiam
Można dostać... Nigdzie nie jest napisane że trzeba mieć stanowisko.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline haix9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:46:36 »
Chodzi oto że posiadam stanowisko dla szeregowych. Podobno żeby dostać stopień trzeba mieć stanowisko tak jak np. z ml. kpt. na kpt. trzeba mieć z-ce d-cy zm. w moim przypadku podoficerskie (Ratownik 3 grupa). Rozporządzenie stanowisk strona 8 http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/724

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:55:51 »
Chodzi oto że posiadam stanowisko dla szeregowych. Podobno żeby dostać stopień trzeba mieć stanowisko tak jak np. z ml. kpt. na kpt. trzeba mieć z-ce d-cy zm. w moim przypadku podoficerskie (Ratownik 3 grupa). Rozporządzenie stanowisk strona 8 http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/724
nie trzeba mieć stanowiska aby otrzymać pierwszy stopień w korpusie. Kolejne już tak ale pierwszy nie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:57:34 »
U mnie szef związków był u 01. I powiem szczerze chłopaki są zadowoleni...Ruszyło

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:07:15 »
U mnie szef związków był u 01. I powiem szczerze chłopaki są zadowoleni...Ruszyło
U mnie wnioski polecą prawdopodobnie na wszystkich stażystów którzy mają dwa lata służby i na jednego po roku służby ale on już jest mł. ratownikiem. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:19:07 »
Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych określa, że aby otrzymać stopień sekcyjnego trzeba mieć stanowisko ratownika, a zanim stażysta dostanie takie stanowisko trochę czasu minie, więc długo będzie latać z jedną belką..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:24:40 »
Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych określa, że aby otrzymać stopień sekcyjnego trzeba mieć stanowisko ratownika, a zanim stażysta dostanie takie stanowisko trochę czasu minie, więc długo będzie latać z jedną belką..
Wskaż gdzie jest taki zapis tylko prośba nie powołuj się na załącznik z tabelką bo to nie prawda... Jeśli chodzi o nadanie pierwszego stopnia w korpusie (podoficerów, aspirantów, oficerów) nie jest wymagane stanowisko w tym korpusie. 
PS. podczas akcji awansowej w 2017 przyszło do nas pismo z wyjaśnieniem, że nie jest wymagane do awansu na sekcyjnego stanowisko podoficerskie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:26:22 »
Zejście ze stażu we wrześniu, wiązało się to ze zmianą angażu ze stażysty na młodszego ratownika. W listopadzie tego samego roku otrzymałem stopień sekcyjnego.