Autor Wątek: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.  (Przeczytany 18912 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Witam.
Mam 15 % stałego uszczerbku na zdrowiu w służbie- 13 % przyznane przez WKL MSWiA i 2 % przyznane przez WKL WP (wypadek w wojsku). W jaki sposób ten uszczerbek na zdrowiu wlicza się do wielkości emerytury strażackiej?

Offline juz emeryt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2016, 18:18:11 »
Hej będzie to suma np. 60% ( z lat służby) + 15% od lekarza = 75 % tj 75% z aktualnego uposażenia + 1/12 trzynastki miesięcznie.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2016, 22:10:06 »
13 lat służby +2 wojska?
Razem to daje 15 lat i 40 %. Komisja przyznała 15 to razem masz 55%.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2016, 22:49:59 »
komisja niekoniecznie stwierdzi w związku z zaistniałymi urazami inwalidzwo w związku ze służbą powodujące niezdolność do tejże; nie mieszajcie pojęć! masz kolego stwierdzony uszczerbek, ale jie spowodował on niezdolności do służby, przynajmniej na chwilę obecną; oczywiście stan się może pogorszyć, ale nad tym trzeba pracować dużo wcześniej :rotfl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2016, 16:54:35 »
Witam.
Mam 15 % stałego uszczerbku na zdrowiu w służbie- 13 % przyznane przez WKL MSWiA i 2 % przyznane przez WKL WP (wypadek w wojsku). W jaki sposób ten uszczerbek na zdrowiu wlicza się do wielkości emerytury strażackiej?
Trochę inne pytanie..Ja z wypadków w związku z pełnieniem służby mam wpisy w książeczce na 38 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...
To ile to będzie na odejściu?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:19:31 »
Wybaczam hydrantowi brak wiedzy o Ustawie, ale pozostali koledzy!!!! nie ośmieszajcie się takimi wpisami i jak nie macie pojęcia to nie wprowadzajcie kolegi hydranta w błąd. Kolego hydrant uszczerbki % na zdrowiu jakie otrzymałeś w obecnej sytuacji nie mają żadnego odniesienia do wysokości otrzymanej emerytury!!!. % uszczerbek na zdrowiu gwarantuje ci jednorazowe odszkodowanie w takiej ilości jaki otrzymałeś. Jeśli masz 13% to mnoży się to przez sumę (dokładnie nie wiem na dzień dzisiejszy ale jest to około 600zł. za1%) 600zł. i takie dostajesz odszkodowanie. Te 13 % nie wlicza się do żadnej emerytury tak jak i 38% Siusia. Aby powiększyć emeryturę z tytułu niezdolności do służby (wg Ustawy max. jest 15%) stajesz na komisję w celu określenia grupy inwalidzkiej. Jeżeli Komisja uzna , że choroba lub wypadek był związany ze służbą to automatycznie dostajesz max. 15% zwiększonej emerytury ale tylko do  80% wszystkiego, a więc jak z lat wychodzi Ci np. 65% i Komisja uzna Ci to co powyżej napisałem będziesz miał 80% emerytury, jeśli z lat masz 70% to też będziesz miał w przypadku orzeknięcia przez Komisję 80%, jak masz 60% z lat i Komisja uzna Ci inwalidztwo to będziesz miał łącznie 75% itd. Chyba łopatologicznie wyjaśniłem :rofl:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:42:51 »
Wybaczam hydrantowi brak wiedzy o Ustawie, ale pozostali koledzy!!!! nie ośmieszajcie się takimi wpisami i jak nie macie pojęcia to nie wprowadzajcie kolegi hydranta w błąd. Kolego hydrant uszczerbki % na zdrowiu jakie otrzymałeś w obecnej sytuacji nie mają żadnego odniesienia do wysokości otrzymanej emerytury!!!. % uszczerbek na zdrowiu gwarantuje ci jednorazowe odszkodowanie w takiej ilości jaki otrzymałeś. Jeśli masz 13% to mnoży się to przez sumę (dokładnie nie wiem na dzień dzisiejszy ale jest to około 600zł. za1%) 600zł. i takie dostajesz odszkodowanie. Te 13 % nie wlicza się do żadnej emerytury tak jak i 38% Siusia. Aby powiększyć emeryturę z tytułu niezdolności do służby (wg Ustawy max. jest 15%) stajesz na komisję w celu określenia grupy inwalidzkiej. Jeżeli Komisja uzna , że choroba lub wypadek był związany ze służbą to automatycznie dostajesz max. 15% zwiększonej emerytury ale tylko do  80% wszystkiego, a więc jak z lat wychodzi Ci np. 65% i Komisja uzna Ci to co powyżej napisałem będziesz miał 80% emerytury, jeśli z lat masz 70% to też będziesz miał w przypadku orzeknięcia przez Komisję 80%, jak masz 60% z lat i Komisja uzna Ci inwalidztwo to będziesz miał łącznie 75% itd. Chyba łopatologicznie wyjaśniłem :rofl:

Wreszcie bo czytałem i oczom nie wierzę....

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2016, 14:57:31 »
maksymalnie można dołożyć  15% zwiększonej emerytury ale tylko do  80% od komisji lekarskiej  po zwolnieniu ze służby.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:46:50 »
Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów w tym temacie :) może mi ktoś podpowiedzieć jak to jest z kumulacją procentów w trakcie służby? Bo mam już 3 razy po 5 % na różne kończyny  czyli łącznie 15 - słyszałem kiedyś że jak masz łącznie 20% to automatycznie idziesz na rente - jak to jest i z jakiego rozporządzenia to wynika? Bo przeleciałem parę rozporządzeń w tym emerytalne i nie znalazłem. Z góry dzięki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 13:33:36 wysłana przez Kangoor »
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Stały uszczerbek na zdrowiu w służbie a naliczanie emerytury.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:36:58 »
Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów w tym temacie :) może mi ktoś podpowiedzieć jak to jest z kumulacją procentów w trakcie służby? Bo mam już 3 razy po 5 % na różne kończyny  czyli łącznie 15 - słyszałem kiedyś że jak masz łącznie 20% to automatycznie idziesz na rente - jak to jest i z jakiego rozporządzenia to wynika? Bo przeleciałem parę rozporządzeń w tym emerytalne i nie znalazłem. Z góry dzięki
Nie ma czegoś takiego. 
  Tylko KL może Cię wysłać na rentę na podstawie  analizy  dostarczonej  przez Ciebie do KL dokumentacji lekarskiej i przeprowadzonych badań zleconych, orzekając o Twojej  trwałej niezdolności do służby, o ile Twoje schorzenia czy też wypadek uznają, że mają związek ze służbą.  Badanie komisyjne odbywa się na podstawie skierowania Cię na Twój wniosek  lub przez komendanta jeśli chorowałeś nieprzerwanie przez 180 dni ale nie więcej niż 360 dni.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 17:46:12 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein