Autor Wątek: Ustawa modernizacyjna  (Przeczytany 154905 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:45:07 »
Cytuj
(…) Podobno od małego marzyłem, żeby zostać strażakiem. Moje życie tak się potoczyło, że udało się. Obecnie pracuję od 10 lat. Kiedy zaczynałem koledzy z osiedla wyśmiewali mnie, że w życiu nie poszliby do takiej pracy za 900 zł, bo taka była stawka. Obecnie zarabiam 2500 zł na rękę, czy to dużo? Dla niektórych pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałem sytuację o włos od własnej śmierci (przywaliła mnie ściana w pożarze budynku, wyrwało zawór w butli gazowej podczas gdy byłem wewnątrz domu, który gasiliśmy i chłodziłem tą butlę i jeszcze kilka innych). Biorąc pod uwagę, że od kilku lat ja i moi koledzy z jednostki nie mamy możliwości awansu oraz jakiejkolwiek podwyżki (poza tą wielką 200 zł od Ministra Błaszczaka), ponieważ ciągle słyszymy, że stanowiska i grupy są zablokowane i nie ma pieniędzy. Kiedykolwiek spotykam kolegów z którymi chodziłem do szkoły i na studia omijam temat zarobków bo każdy z nich już dawno mnie przeskoczył, jest mi po prostu wstyd przyznać ile zarabiam mając ukończone studia, znając język obcy oraz mając jeszcze kilka innych atutów. Po tych latach, które przepracowałem a raczej przesłużyłem moje nerwy są na wykończeniu. Niejednokrotnie miałem do czynienia z topielcami, wisielcami, zwęglonymi zwłokami orz zmywałem części ludzkich szczątków z drogi po wypadkach, jak również wydobywałem je z wnętrza pojazdów. To wszystko jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto miał z tym do czynienia. Ludzie mówią, że to prestiż być strażakiem, tylko czy to wystarcza, żeby utrzymać rodzinę, mając w świadomości, że za każdym razem kiedy idę na służbę, może już z niej nie wrócę i nie zobaczę więcej ukochanej żony i dziecka. Strażacy to ludzie na których narzuca się naprawdę wiele i coraz więcej. Nie trzeba tego tłumaczyć, wystarczy oglądać wiadomości. Ten stres w nocy i ciśnienie kiedy włączają się „dzwonki”, ta niemoc kiedy dom jest cały w płomieniach a Ty wiesz, że już nie jesteś w stanie wydobyć z niego ludzi a nieraz dzieci. Odpowiedzialność za każdy zły ruch podczas wydobywania osoby poszkodowanej ze zmiażdżonego jak puszka pojazdu. To wszystko odbija się na każdym z nas tak bardzo i przenosi negatywne emocje do życia prywatnego. To całe poświęcenie, które oglądacie codziennie na ekranach swoich telewizorów i na żywo ceni się w naszym kraju tak nisko. Z wyrazami szacunku Strażak(…)
http://nszzp.pl/aktualnosci/komu-zawdzieczamy-program-modernizacji-sluzb-mundurowych/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 22, 2018, 18:34:30 »
Rada Ministrów przyjęła przedstawiony przez ministra Brudzińskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa na realizację programu wzrośnie o 91,4 mln zł do ok. 18 mld
http://nszzp.pl/aktualnosci/rzad-znowelizowal-dzisiaj-program-modernizacji-sluzb-mundurowych/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 12, 2018, 15:43:30 »
http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/na-rozpoczynajacym-sie-jutro-posiedzeniu-senat-rp-rozpatrzy-ustawe-o-zmianie-ustawy-o-ustanowieniu-programu-modernizacji-policji/

Muszę uspokoić...
Ustawa o zmianie ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017–2020” (projekt rządowy) dostosowuje program modernizacji do większej liczby etatów w poszczególnych służbach. Środki przeznaczone na wzrost uposażeń funkcjonariuszy w ustawie ustanawiającej program ustalono na podstawie liczby etatów funkcjonariuszy w 2016 r. Stąd konieczność uaktualnienia wielkości środków na podwyżki od 1 stycznia 2019 r. i dostosowania przepisów do ustawy budżetowej. Liczba etatów kalkulacyjnych we wszystkich służbach w 2019 r. wzrośnie o 2640.