Autor Wątek: Ustawa modernizacyjna  (Przeczytany 155356 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 24, 2016, 12:44:16 »
Tak to już jest jak jest się oderwanym od rzeczywistości :gwiazdki:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 24, 2016, 12:59:15 »
I arykułu i komentarzy nie da się czytać. Anonimowa skrzynka powiadasz... Niezłe jaja.

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 24, 2016, 13:06:17 »
Tak jak napisałeś kol. "officer" praca w małych JRG/ KP tak wygląda. Nie ma mowy przy zdarzeniach o pełnych obsadach, działania zazwyczaj w stanie wyższej konieczności. A w KP niejednokrotnie stanowiska są jednoosobowe i jak zauważyłem często takie osoby na swoim wolnym czasie /urlop itp./ przychodzką do firmy bo jest terminówka, bo nagła potrzeba. :tuba:

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 24, 2016, 13:46:26 »
Nie wiem skąd się biorą takie pomysły. To ja po 9 latach służby dostałem wyższy dodatek teraz wynosi 300 złotych, a on mówi że mogą mi zmniejszyć, zabrać. Przecież mój 01 od razu mi zmniejszy bo na punkcie się nic nie robi, a jak mam się wykazać przy działaniach, odebrać szybciej telefon czy co? Przecież jak coś się dzieje to przymnie nie ma nikogo, bo cały podział pojechał.  :gwiazdki:

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 24, 2016, 16:00:19 »
Kolejne "świetne" pomysły KG :wall:

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 24, 2016, 20:52:49 »
Tak jak napisałeś kol. "officer" praca w małych JRG/ KP tak wygląda. Nie ma mowy przy zdarzeniach o pełnych obsadach, działania zazwyczaj w stanie wyższej konieczności. A w KP niejednokrotnie stanowiska są jednoosobowe i jak zauważyłem często takie osoby na swoim wolnym czasie /urlop itp./ przychodzką do firmy bo jest terminówka, bo nagła potrzeba. :tuba:
Przypomnij sobie co to jest określany w polskim prawie 'stan wyższej konieczności', a co 'odstąpienie od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne', bo mam nieodparte wrażenie, że ci się to rozjeżdża...

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 24, 2016, 20:58:16 »
Po urlopie miał więcej pracy, bo niekt go nie zastepował.
Jak to nikt go nie zastępował?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 24, 2016, 21:30:43 »
Tak SIedem, anonimowa skrzynka, bo 90% strażaków nie ma jak pod spodniami :rofl:
Tak Marcinie Wesołowski nikt nie zastępował np.operacyjnego, bo w wydziale ma zazwyczaj samych dyzurnych a jak mu dodatkowo dołożo to cywila na stażu, który nie ma zielonego pojęcia o pracy operacyjnej. Podobnie jest z innymi pracownikami biura. Jak nie ma księgowej to zapomnij o jakimkolwiek kwitku.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 24, 2016, 22:55:32 »
officer prawdę napisał....

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 24, 2016, 22:58:38 »
[quoteNa ogół z biegiem lat służby ten dodatek wzrasta – niezależnie od rodzaju zadań, jakości pracy, zaangażowania strażaka.][/quote] z biegiem lat panie główny ma się więcej oleju w głowie i wiedzy, ale chyba nie wszyscy sądząc po pana wypowiedzi. To zróbmy inaczej, zacznijmy od max dodatku na stażu i z biegiem lat go zmniejszajmy, ma to dotyczyć równiez najwyzszych stanowisk w psp.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 24, 2016, 23:13:30 »
Zgadzam się z wypowiedzią kolegi officer - cała prawda o mniejszych kp.
Swoją drogą widać, skąd 01 bierze takie pomysły... Czyżby służbowe auta 01 nie wyjeżdżały poza stolicę..?
Może teraz czas odwiedzić kilka powiatów. :straz:

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 25, 2016, 09:54:31 »

Przypomnij sobie co to jest określany w polskim prawie 'stan wyższej konieczności', a co 'odstąpienie od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne', bo mam nieodparte wrażenie, że ci się to rozjeżdża...
[/quote]
Nie chcę tu polemizować bo nie miejsce do tego: odstąpienie od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne to są uprawnienia KDR, które powinny wynikać ze stanu wyższej konieczności.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 25, 2016, 21:41:42 »
Maniek 777 pojechałeś po głównym, ale trudno się z Tobą niezgodzić.
01 faktycznie chyba jeździ po Warszawce, a napewno często tam gdzie są pierwsze garnitury rządowe :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 26, 2016, 21:59:52 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 27, 2016, 09:10:24 »
To teraz zasadnicze pytanie... W co wrzucą podwyżkę.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 27, 2016, 09:47:00 »
To teraz zasadnicze pytanie... W co wrzucą podwyżkę.
Przecież było powiedziane, głównie system motywacyjny czyt. dodatek służbowy . Nie męczył by się KG 01 z nowym projektem rozporządzenia dotyczącym sposobu i zasad przyznawania dodatków! Może jakaś mała część pójdzie po równo np. w grupy a reszta dodatek.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 27, 2016, 10:25:30 »
Kiedy była ostatnia podwyżka do grupy. Teraz pole do działania dla związków, bo są to pieniądze dla nas strażaków i my mamy decydujący głos gdzie powinny trafić.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 27, 2016, 10:58:40 »
Bubusiu ale teraz dowaliłeś hita że my mamy decydujący głos gdzie powinny być powyżki.My to możemy iść plac pozamiatać.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 27, 2016, 11:06:00 »
Skoro w tych czasach związki są na piedestale, to ich głos  musi się liczyć, a są naszymi przedstawicielami - proste.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 27, 2016, 11:50:37 »
Skoro w tych czasach związki są na piedestale, to ich głos  musi się liczyć, a są naszymi przedstawicielami - proste.
Bubusiu ty chyba wierzysz jeszcze w św Mikołaja. Związki zawodowe to parodia PSP, ręce opadają i na tym koniec bo może mnie zbyt mocno ponieść.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 28, 2016, 08:24:13 »
Cytuj
Wielu strażaków kończących służbę przygotowawczą, a więc mających prawo do awansu finansowego, nie mogło otrzymać należnej podwyżki, bo nie było na nią środków, podczas gdy inni w tej samej jednostce otrzymywali podwyżkę dodatku służbowego i motywacyjnego o kilkaset złotych. Postawiłem więc warunek – najpierw komendant musi zarezerwować środki na awanse i podwyżki dla oczekujących, a dopiero później może zwiększać dodatki służbowe dla innych funkcjonariuszy. A środki na ten cel są, wystarczy, by komendant odpowiedzialnie gospodarował swoim budżetem, rozsądnie ważył potrzeby i możliwości finansowe komendy, nie na dzień bieżący, ale z wyprzedzeniem.
Po tych słowach pewnym jest iż podwyżka dla każdego strażaka wyniesie tak jak powiedział Jasiński około 53 zł. Reszta opcjonalnie zostanie zarezerwowana na podniesienie dodatków w momencie awansowania na wyższą grupę. Dodatkowo komendanci będą mieli środki na stażowe...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 28, 2016, 08:46:51 »
Musimy poczekać do przyszłego roku i zobaczymy ile tego będzie na głowę a jeżeli nie po 253 tak jak mówią to nagłośnić to medialnie że oszukali funkcjonariuszy i społeczeństwo bo później to wygląda tak i każdy mówi ile to strażaki nie zarabiją a się nie dowiedzą że jeden dostał 100zł a drugi 400.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 28, 2016, 10:24:49 »
Musimy poczekać do przyszłego roku i zobaczymy ile tego będzie na głowę a jeżeli nie po 253 tak jak mówią to nagłośnić to medialnie że oszukali funkcjonariuszy i społeczeństwo bo później to wygląda tak i każdy mówi ile to strażaki nie zarabiją a się nie dowiedzą że jeden dostał 100zł a drugi 400.
Nie ma co się oszukiwać tak jak pisze Siusiek komendanci część środków zabezpieczą na przeszeregowania, awanse i stażowe. Reszta to będzie wyrównanie dodatków, zgodnie z posiadanym stanowiskiem dla tych co mają mało(wg. nowego rozporządzenia oczywiście) a najstarsi strażacy co mają najwyższe dodatki dostaną najmniej. Nic innego nie wymyślą, może tak być że jeden dostanie 50zł a drugi 300 zł tak już w historii PSP było.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 28, 2016, 10:43:41 »
no ok tylko po h............j mowią o kwotach w telewizji i nakręcają ludzi od pół roku szłyszę 253zł a żadnych konkretów nie ma niewiadomo od kiedy dają i po ile jeżeli nie będzie po równo ciekawe czy to sprostóją w mediach że jednak nie wszczyscy dostali po 253 zł.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 28, 2016, 12:56:01 »
A mi ta cała otoczka podwyżki to przypomina słowa jednego z komendantów, który podczas zakrapianej imprezy w wąskim gronie na słowa podziału podwyżki powiedział, "musimy robić podwyżkę równo sobie jak się da najwięcej brudasom gów... "- jako podziałowiec powiedziałem wówczas, że ma szcvzęście że jesteśmy w mundurach bo by dostał od razu z liścia. (za brudasów uważano strażaków z PB