Autor Wątek: Ustawa modernizacyjna  (Przeczytany 155134 razy)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 28, 2016, 19:16:24 »
http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/ustawa-modernizacyjna-trafi%C5%82a-do-sejmu
No i świetnie jeszcze aby było 200 zł do grupy a 53 do dodatków i jesteśmy w domu w 2017.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 28, 2016, 19:46:25 »
To już nie ma nic mowy o wymianie umundurowania? Będą nas chronić te same środki ochrony indywidualnej słabej jakości? Ktoś coś wie na ten temat?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 28, 2016, 21:52:00 »
Nowe ŚOI rzekomo są zagwarantowane w ustawie. Chyba, że coś się zmieniło...

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 28, 2016, 22:29:46 »
Panowie.. projekt jest w internecie wystarczy poszukać  :kwit:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-127-16

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 28, 2016, 22:32:51 »
253 złocisze fajna sprawa ale czy świetnie  zwłaszcza, że to niby modernizacja, dodatkowo średnio na etat, i jeszcze z tego na wyrównania  a wszystko oczywiście brutto, myślę że ludzie spodziewali się więcej.   Poza tym tak odrobinę złośliwie  wiecie ile przypadło średnio na etat w WP na 2017. ( ich wynik jakoś bardziej by mnie satysfakcjonował)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 01, 2016, 06:08:19 »
Związki zawodowe wystąpiły do 01 z propozycją dotyczącą podwyżek. O ile główny spotka się to padnie propozycja aby 200 poszło w grupę a 53 do dyspozycji komendantów. Czyli tak jak pisałem z 253 nici.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 488
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 01, 2016, 08:46:05 »
oby się to udało że 200 pujdzie w grupę a reszta w pochodne, bo już widzę jakie były by wpisy jak by chcieli 53 w grupę a resztę w dodatki bądz my z tego moim zdaniem zadowoleni.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 02, 2016, 07:57:55 »
Program Modernizacji Służb Mundurowych przyjęty jednogłośnie przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15460,Program-Modernizacji-Sluzb-Mundurowych-przyjety-jednoglosnie-przez-sejmowa-Komis.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 15, 2016, 06:51:48 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 15, 2016, 16:57:56 »
Oby tylko nie sięgali bo w przyszłym roku zabraknie. Chociaż przy podwyżce w 2018 roku już nic nie moga zabrać. :zamknij:
A i jeszcze jedno. Jak napisał w odpowiedzi centralom związków 01 co do rozdziału proponowanej kwoty podwyzki ( 200 grupa plus 53 pochodne ) jestem daleko idącym sceptykiem aby ta propozycja pozostała. Uważam że sięgną jeszcze bardziej w całą kwotę. A dlaczego? Bo wiem iż po kryjomu Panowie szykują bardzo ciekawy projekt widełek grup oraz dodatków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 17:48:27 wysłana przez SIUSIEK »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 15, 2016, 18:48:07 »
Niech nie idzie więcej w pochodne. Bardzo dobrze, zobaczymy w ilu komendach dodatki służbowe są po prostu marginalne i śmieszne.
Mówisz SIUSIEK, że szykują widełki dodatków od-do w zależności od posiadanej grupy? Dobrze zrozumiałem? Wtedy zmniejszy się to do skali takiej, że niższe grupy najniższe dodatki, a wyższe grupy najwyższe możliwe.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 15, 2016, 18:57:16 »
gba90 to weź się zdecyduj, najpierw mówisz o tym że dodatki są marginalne, a potem że widełki będą złe. Jest według Ciebie inne rozwiązanie, które zapewni że na jednakowym stanowisku, w całym kraju będą porównywalne dodatki?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 15, 2016, 19:34:43 »
Ja nie napisałem, że złe. Napisałem w jakiej skali się to zmieni, wszystko zależałoby od widełek, różnice na pewno byłyby mniejsze. Ja absolutnie jestem za tym żeby każdy miał godny dodatek. Pytanie czy wtedy zostałyby zatarte różnice w zarobkach pomiędzy pracownikami jednostek tej samej kategorii, a które różnie prosperują - jak ta sprawa zostałaby rozwiązana. Znam sporo osób, które wolą dojechać x kilometrów nawet do innego województwa, bo dodatek wyższy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:11:28 »
I tak jest..dodatki już bardzo różnicują pensje w kraju. Różnica jest nawet 400 zł. Czy to normalne.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 20, 2016, 18:18:15 »
I tak jest..dodatki już bardzo różnicują pensje w kraju. Różnica jest nawet 400 zł. Czy to normalne.

W kraju ? W województwie chyba chciałeś powiedzieć :) A nawet w sąsiednim mieście :) Pozdrawiam :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:11:55 »
I tak jest..dodatki już bardzo różnicują pensje w kraju. Różnica jest nawet 400 zł. Czy to normalne.

W kraju ? W województwie chyba chciałeś powiedzieć :) A nawet w sąsiednim mieście :) Pozdrawiam :)
Przepraszam oczywiście nawet w sąsiednim powiecie...

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:26:59 »
I tak jest..dodatki już bardzo różnicują pensje w kraju. Różnica jest nawet 400 zł. Czy to normalne.
Zapominacie panowie o jednej istotnej rzeczy, a mianowicie latach służby. Dla przykładu d-ca zmiany z 15 letnim stażem służby i d-ca zmiany z 4 letnim stażem służby. Waszym zdaniem powinni mieć jednakowy dodatek służbowy, bo ja uważam, że nie. Na odpowiedni dodatek trzeba troche popracować, tak uważam.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:49:34 »
Chodzi raczej o osoby na tych samych stanowiskach i z tym samym stażem lub podobnym:)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:29:08 »
I tak jest..dodatki już bardzo różnicują pensje w kraju. Różnica jest nawet 400 zł. Czy to normalne.
Zapominacie panowie o jednej istotnej rzeczy, a mianowicie latach służby. Dla przykładu d-ca zmiany z 15 letnim stażem służby i d-ca zmiany z 4 letnim stażem służby. Waszym zdaniem powinni mieć jednakowy dodatek służbowy, bo ja uważam, że nie. Na odpowiedni dodatek trzeba troche popracować, tak uważam.

A ja uważam, że tak. Z astaż to jest dodatek stażowy i poniekąd za stopień. Służbowy przy takich samych kryteriach powinien być zbliżony. I bynajmniej nie jestem stroną zaiteresowaną :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:38:07 »
A ja uważam, że tak. Z astaż to jest dodatek stażowy i poniekąd za stopień. Służbowy przy takich samych kryteriach powinien być zbliżony. I bynajmniej nie jestem stroną zaiteresowaną :)
Ja uważam jak @lang i tego bardzo się trzymam, że d-ca zmiany to d-ca zmiany! Czy służy na 1 czy na 3 zmianie ma taką samą odpowiedzialność która wraz ze stażem czy stopniem nie rośnie.
Chodzi raczej o osoby na tych samych stanowiskach i z tym samym stażem lub podobnym:)
Dlaczego?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 21, 2016, 16:56:22 »
Mialem na mysli to co napisal lang, moga byc roznice, czemu nie, ale rozsadne. To tylko nasze gadanie:)

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:29:37 »
Witam Panów i mam pytanie jak na dzisiejszą chwilę wygląda sprawa tych 30 dni L-4 i od kiedy to wchodzi?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:48:47 »
Witam Panów i mam pytanie jak na dzisiejszą chwilę wygląda sprawa tych 30 dni L-4 i od kiedy to wchodzi?
Nie wiadomo bo strona rządowa jeszcze się ta sprawą nie zajmowała pomimo , że ZZ postulowały już w tej sprawie. Zastanawia mnie dlaczego?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 31, 2016, 09:30:00 »
Ani L4 ani 15a nikt nic nie wie. :fiuu: cisza w tych tematach  :gwiazdki: