Autor Wątek: Prośba o pomoc w odbudowaniu działającej sikawki pożarniczej  (Przeczytany 1319 razy)

Offline Bar349K

• Początkujący
  • *
  • Czy mogę Ci jakoś pomóc ?
Witajcie moi drodzy !   
Czasem miewam nieco niedorzeczne pomysły, ale jeżeli już się na coś uprę, to muszę to zrobić   ^_^
Mianowicie poszukuję jakichś planów, przekrojów...może zdjęć niektórych detali, ponieważ mam zamiar wybudować działającą sikawkę pożarniczą. W moim zamyśle ma być to pompa wyporowo-tłokowa na dwa cylindry, z nasadą tłoczną W52, wraz ze zbiornikiem zalewowym itd. Słowem ? Klasyczna sikawka ręczna, problem jednak w tym, że mimo znajomości ogólnego schematu, chciałbym sikawkę odwzorować jak najwierniej. Jeżeli ktoś miałby w posiadaniu zdjęcia, lub mógłby rozmontować taki sprzęt i takowe fotografie wykonać, prosiłbym serdecznie o podesłanie tego (tu na forum).

Z góry dziękuję wam wszystkim    ^_^  :straz: -Bartek

Zmieniłem tytuł wątku - był mało zrozumiały  :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2016, 23:49:10 wysłana przez robn »
Poświęcasz życie, aby ratować życie. To twoja pasja, twoje powołanie. Nie poddawaj się !

Offline dago

• Lubię Cię
  • Administrator
  • Weteran
  • *
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Prośba o pomoc w odbudowaniu działającej sikawki pożarniczej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2016, 22:24:38 »
Fantastyczny projekt, myślę, że muzeum może pomóc. Warto spróbować. Co do różnych rozwiązań kiedyś śliniłem się na to: https://pl.scribd.com/book/255812394/Building-a-Portable-Steam-Engine-A-Guide-for-Model-Engineers można przez 14 dni przeglądać. Bardzo dużo ważnych szczegółów. Wprawdzie to nie sikawki ale prawie.

Kibicuję i siadam w pierwszym rzędzie, do oglądania postępów.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2016, 23:49:22 wysłana przez robn »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.
StrazakWiki

Offline Bar349K

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2016, 22:29:55 »
Dzięki wielkie za te słowa, swoją drogą, popytanie w muzeum to też ciekawy pomysł, sam na to nie wpadłem  ^_^ Oczywiście pierwszy rząd rezerwujemy dla Ciebie  :straz:   ^_^ ^_^ :mellow:
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2016, 23:49:32 wysłana przez robn »
Poświęcasz życie, aby ratować życie. To twoja pasja, twoje powołanie. Nie poddawaj się !

Offline Bar349K

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2016, 20:49:16 »
Jeżeli jeszcze ktoś na to spojrzał, liczę na Wasze odpowiedzi, droga Braci Strażacka  ^_^ -_- przydadzą się na pewno  :straz: :straz:
-Bartek

Offline Bar349K

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:38:43 »
A więc tak:
Z racji tego, że mamy już wakacje, mogę spokojnie przystąpić do budowy mojego cuda, ale zanim to zrobię przygotowałem projekt, rysunek poglądowy i mniej-więcej dokładny rysunek techniczny, oraz kosztorys i wykaz potrzebnych materiałów w najbliższych dniach skompletuję je wszystkie i rozpocznę właściwą budowę. Co do dodatkowego wyposażenia pompy, stare, pogięte grabie przerobiłem na całkiem fajny bosak ^_^ 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 10:43:08 wysłana przez Bar349K »