Autor Wątek: Doskonalenie Zawodowe  (Przeczytany 5259 razy)

Offline MarekKicka

• Moderator
  • Początkujący
  • *
Doskonalenie Zawodowe
« dnia: Maj 10, 2016, 11:06:46 »
W dziedzinie budowy i wdrażania sytemu doskonalenia zawodowego  opartego na zasadach dydaktyki kształcenia w zawodzie nic szczególnego się nie stało - i nie stanie ? Proszę od klubowiczów o informację co dalej z tym doskonaleniem. Pozdrawiam. 

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Doskonalenie Zawodowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2016, 15:20:55 »
Jak to co dalej...29 lipca pojawił się nowy projekt Doskonalenia zawodowego w PSP...

Offline radk177

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2016, 16:19:10 »
Nad poprzednim pracował kilkunastoosobowy zespół przez bodajże 2 lata i wdrożono go na kilka dni nowego roku więc ciekawe co teraz wymyślą :)

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:45:43 »
Czytałem dokument...12 obszarów dotyczących doskonalenia i oddzielnie dla jednostek specjalistycznych. Jest co robić..

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:52:27 »
Nowy projekt wcale nie jest lepszy od poprzedniego (a w zasadzie skrót z poprzedniego z wyrzuceniem opcji punktów edukacyjnych) .... ciekawy jestem co ma do powiedzenia MarekKicka, który jest w zespole :D
.....
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P

Offline kinder

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2016, 17:21:01 »
Kilka moich spostrzeżeń, brak w słowniku "specjalista ratownictwa medycznego"  jeżeli chodzi o szkolenia z ratownictwa medycznego mowa jest dalej o Koordynatorach Ratownictwa medycznego nieetatowych?? Czyli będziemy mieli dwie osoby odpowiedzialne za RM w PSP. Z tym, że specjalista ratownictwa medycznego - zgodnie z nowymi stanowiskami jest stanowiskiem 9grupa, a koordynator ratownictwa medycznego nieetatowy??

Offline radk177

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2016, 17:36:02 »
Ktoś może podać link do projektu? 

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:33:22 »
Nowy projekt wcale nie jest lepszy od poprzedniego (a w zasadzie skrót z poprzedniego z wyrzuceniem opcji punktów edukacyjnych) .... ciekawy jestem co ma do powiedzenia MarekKicka, który jest w zespole :D
.....
Pan Marek Kicka dużo mówi i tyle... Założył temat, wiadomości Malo, nie odpowiada na maile. Przeczytałem i zanalizowałem projekt pierwszy i ten drugi. Różnica mala i powiem szczerze do dupy. Ciekawostka... w jednej z Komend u mojego kolegi 02 powiatowy tak się podjarał że wprowadził pomimo odrzucenia przez Suskiego dla jednostek nowe dzienniki, nowe zasady, i jak powiedział i to czyni sprawdza dzienniki pod względem poprawności ich wypełniania. PATOLOGIA

Offline radk177

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2016, 12:51:50 »
Ktoś ogarnia temat tego zaliczenia co 3 lata?  Jak sobie wyobrazić w kilka dni zaliczenia KPP,  komory dwie i zaliczenia z przedmiotów? Raz na 3 lata trzeba się spiac gorzej niż studenci na sesji...
A kolejna ciekawostka jaka zaobserwowałem to doskonalenie zawodowe w od poniedziałku do soboty. Też bez sensu bo jednak dzień gospodarczy powinien być na sprzątanie.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2016, 18:00:36 »
Ktoś ogarnia temat tego zaliczenia co 3 lata?  Jak sobie wyobrazić w kilka dni zaliczenia KPP,  komory dwie i zaliczenia z przedmiotów? Raz na 3 lata trzeba się spiac gorzej niż studenci na sesji...
A kolejna ciekawostka jaka zaobserwowałem to doskonalenie zawodowe w od poniedziałku do soboty. Też bez sensu bo jednak dzień gospodarczy powinien być na sprzątanie.
Szkoda, że nie jeden dzień.
Prawda jest taka (Ja to tak interpretuje), że masz 3 lata na zebranie zaliczeń ( 4 zaliczenia na 3 lata to jakieś 9 miesięcy na jedno).
Policz godziny... I zastanów się...
Motto na najbliższe 12 miesięcy:
"Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć przynoszą czasem smutek i żal, nie żałuje się." Andrzej Sapkowski

Offline radk177

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2016, 20:39:42 »
No właśnie tego nie rozumiałem do końca. Jeden dzień może tak ale jak to zorganizować z jednostek gdzie do najbliższego wosz jest 100km lub dalej i takie zaliczenie będzie wymagało jeżdżenia kilka dni aby wszyscy zaliczali.

Offline Ktosss

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2016, 12:23:40 »
Program jest do bani i oparty na ciekawym założeniu. Im wyżej jesteś na szczeblach drabiny awansu tym mniej się musisz doskonalić.
I znów wiedzę nabywa się tytularnie w momencie wstąpienia na tron. A potem wszędzie słychać głosy że dowodzą formacją niekompetentni przełożeni
Bark pomysłów trzeba coś napisać to napisano. Nic się nie zmieniło dalej brak potencjału w tej formacji   

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2016, 11:27:10 »
No właśnie tego nie rozumiałem do końca. Jeden dzień może tak ale jak to zorganizować z jednostek gdzie do najbliższego wosz jest 100km lub dalej i takie zaliczenie będzie wymagało jeżdżenia kilka dni aby wszyscy zaliczali.
Pojedziesz może nie odrazu na trzy dni...Jeden dzień wyjazdowy dwóch zmian z wolnego i zaliczasz KPP i komorę.Inny termin to zaliczenie teoretyczne i po wszystkim. U mnie cała jednostka KPP zalicza w ciągu trzech godzin i ośrodek zadowolony.