Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 121864 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 25, 2008, 07:54:53 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:31:32 wysłana przez strazak1982 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 25, 2008, 08:27:11 »
mario68 masz racje powinno być. Jeżeli będziesz miał wyłączne prawo własności tej nieruchomości to napewno kasa Ci sie należy. Choćby jeżeli nie na zakup , to możesz prubowac uzyskac ja na remont.

Albo w dziwny sposób interpretujesz przepisy, albo nie potrafisz wyrazić tego słowem pisanym.

Rozporządzenie mówi jasno:
Cytuj
§ 2. 1. Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego z nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności:
  1)   zaświadczenie o członkostwie w spółdzielni mieszkaniowej albo
  2)   odpis księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu albo domu jednorodzinnego sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną kupna lokalu albo domu jednorodzinnego, albo
  3)   umowę kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo
  4)   w przypadku budowy domu jednorodzinnego - aktualny odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.

Intencją twórców przepisu jest uwzględnienie faktu NABYCIA lokalu mieszkalnego lub domu. Nie ODZIEDZICZENIA w trybie ustawowym - a taki przypadek ma miejsce w omawianej sprawie.
Teoretycznie można się uprzeć i stwierdzić że wnioskodawca UBIEGA sie o lokal mieszkalny w DRODZE DZIEDZICZENIA. Ale powodzenia nie wróżę.
Zadam ci jedno podstawowe pytanie - jaki dokument potwierdzający "nabycie" lokalu miałby dołączyć krzysiek1970 do wniosku o  udzielenie pomocy finansowej?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 08:29:30 wysłana przez mario68 »

strazak1982

  • Gość
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:18:06 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:32:36 wysłana przez strazak1982 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:24:44 »
No, muszę przyznać - nie jest to głupie. :)
Ale znając realia myślę, że niewielu komendantów wypłaciłoby pomoc na takiej podstawie.

Koniec sprawy najprawdopodobniej w Sądzie Najwyższym.

strazak1982

  • Gość
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:30:38 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:33:26 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 25, 2008, 14:25:47 »
Tak właśnie będzie, najpierw odrzucą raport ze wzgledu na braki formalne tzn. brak umowy kupna-sprzedaży, po kolejnym odwolaniu sie zainteresowanego ekspert ( w interpretowaniu prawa na rzecz komendy) wyda opinię negatywną . Jeżeli starczy mu determinacji dobrnie do SN.
Jak wcześniej pisałem mamy g.. warte przepisy i ZZ zabiegające o utrzymanie obecnego stanu na równi z KG.
Jedynym uczciwym rozwiązaniem jest dążenie do likwidacji pseudo-przywilejów i dążenia do godnej placy. Bo na zapisy zbliżone do tych obowiazujących w MONie nie mamy szansy.

Dokładnie... :angry: Ja też od dłuższego czasu noszę się z zamiarem opisania sprawy tzw. równoważnika... do RPO !! Pragnę tylko wykupić /oraz przeprowadzić remont  ^_^/  mieszkanie lokatorskie. To na razie m.in. żadna własność w odróżnieniu od tego, co dotychczas - od lat otrzymali inni.
Poczekam na rozstrzygnięcie /pewnie jw./ i znajdę czas!  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline gościu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2008, 15:39:40 »
Witam tych których ten temat interesuje. Pracuję w straży dopiero dwa lata i kilka miesięcy, tak jak każdy składałem oświadczenie mieszkaniowe ale dopiero niedawno ktoś mi wytłumaczył o co w tym tak naprawdę chodzi. Mianowicie pisząc że mam gdzie mieszkać i nie potrzebuje lokalu od firmy, miałem na myśli mieszkanie rodziców w którym mieszkam od wielu już lat. Okazało się że to nie o to chodzi. W tzw międzyczasie wypłacono mi równoważnik za remont lokalu, którego niemam (był to błąd osoby odpowiedzialnej za sprawy równoważników w moim JRG- nie mam przecież odpowiedniego aktu notarialnego). To niby nie jest problem ponieważ niesłusznie wypłacone pieniądze mam obowiązek zwrócić i tyle. Problem polega na tym że zostałem zakwalifikowany jako osoba mająca swoje lokum. Tymczasem jestem prawnym właścicielem działki i domu w budowie a dopiero próbuje dokończyć budowę. Od kolegów na kursie dowiedziałem się że skoro budynek jest w budowie to po zakończonym stażu będzie mi przysługiwał dodatek za brak lokalu aż do momentu ukończenia budowy. Czy ktoś wie coś na ten temat? Jak to jest i czy nie będę miał problemu z uzyskaniem tego równoważnika jeśli przyjmując się do pracy składałem oświadczenie majątkowe w którym napisałem że coś mam....???

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 26, 2008, 20:45:33 »
jeżeli nie posiadasz żadnego aktu prawnego który potwierdzał by iż posiadasz jakiś lokal (np umowa wynajmu która tokowym jest ) to niema to znaczenia przed ukończeniem budowy przynosisz odpis z księgi wieczystej stwierdzający iż jesteś posiadaczem działki oraz decyzje o wydaniu pozwolenia na budowę oraz wypełniasz wniosek. Koniecznie należy zrobić to przed zameldowaniem gdyz przepisy nie wspominają o równowazniku na ukończony dom tylko na zakup i budowę  wielu na tej podstawie nie otrzymuje w/w .

Informacje te są sprawdzone osobiście   miałem taką sytuację.
mam nadzieję iż się przyda


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 02, 2008, 10:47:17 »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 02, 2008, 11:20:56 »
DLA  gościu i nie tylko

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 18 listopada 2005 r.
w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
Na podstawie art. 80 ust. 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1230, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) tryb przyznawania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej, zwanego dalej „strażakiem”;
2) sposób ustalania wysokości i wypłaty pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaka, zwanej dalej „pomocą finansową”;
3) wymagane dokumenty do przedłożenia wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy finansowej;
4) stawkę pieniężną pomocy finansowej na normę zaludnienia przysługującą strażakowi;
5) termin wypłaty pomocy finansowej;
6) wysokość pomocy finansowej podlegającej zwrotowi w przypadkach, o których mowa w art. 80 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej, zwanej dalej „ustawą”;
7) wzór wniosku o przyznanie pomocy finansowej.
§ 2. 1. Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego z nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności:
1) zaświadczenie o członkostwie w spółdzielni mieszkaniowej albo
2) odpis księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu albo domu jednorodzinnego sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną kupna lokalu albo domu jednorodzinnego, albo
3) umowę kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo
4) w przypadku budowy domu jednorodzinnego - aktualny odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.
2. Wzór wniosku o przyznanie pomocy finansowej określa załącznik do rozporządzenia.
§ 3. 1. Wysokość pomocy finansowej ustala się jako iloczyn stawki pieniężnej i liczby norm zaludnienia przysługujących strażakowi.
2. Stawka pieniężna pomocy finansowej wynosi 2 980 zł na każdą normę zaludnienia przysługującą strażakowi według stanu faktycznego na dzień złożenia wniosku.
3. Wypłata przyznanej pomocy finansowej może nastąpić jednorazowo lub w ratach, nie później jednak niż w terminie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu tej pomocy. Liczbę rat, ich wysokość oraz termin wypłaty ustala się w decyzji o przyznaniu pomocy finansowej.
4. Pomoc finansowąje wypłaca dnostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej, właściwa ze względu na miejsce pełnienia służby przez wnioskodawcę.
§ 4. 1. W przypadkach, o których mowa w art. 80 ust. 3 ustawy, wysokość pomocy finansowej podlegającej zwrotowi ustala się jako iloczyn liczby norm zaludnienia określonej w decyzji o przyznaniu pomocy finansowej i stawki pieniężnej tej pomocy obowiązującej w dniu powstania obowiązku jej zwrotu.
2. W przypadku, o którym mowa w art. 80 ust. 3 pkt 2 ustawy, wysokość kwoty pomocy finansowej podlegającej zwrotowi, która została ustalona w sposób określony w ust. 1, obniża się o 1/10 za każdy pełny rok służby.
§ 5. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.


Załącznik do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 listopada 2005 r. (poz. 2034)

WZÓR
 

KOMUŚ POTRZEBNY DAJCIE ZNAĆ WYŚLĘ NA MEJLA
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 12:08:47 wysłana przez bulon »

Offline ffighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 08, 2008, 00:19:01 »
Proszę o odpowiedź na kwestię zadaną przez przedmówcę.Nurtuje mnie ten sam problem...


 Podczas zakupu mieszkania chcemy skorzystać z programu państwowego "rodzina na swoim", który polega na dopłacie z budżetu państwa do odsetek przez 8 lat. We wniosku o przyznanie pomocy finansowej jest punkt mówiący o niekorzystaniu z innych źródeł pomocy finansowej na budownictwo mieszkaniowe. Czy korzystanie z takiego kredytu nie wyklucza pobierania jednorazowej pomocy na zakup mieszkania?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam
[/quote]

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 08, 2008, 11:37:58 »
Musisz zapoznać się z zasadami / regulaminem programu "rodzina na swoim" > czy jest możliwość korzystania z dwóch źródeł pomocy?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline beny1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 20, 2008, 19:26:44 »
mam pytanie do wszystkich: czy slyszeliscie o jakis "ruchach " na gorze odnosnie zlikwidowania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu przez funkcjonariusza?


przepraszam za brak polskich slow, ale mam angielskiego windows'a 

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 06, 2008, 09:11:05 »
Ja nie słyszałem na razie z tego co wiem to bieżne każdy kto możne otrzymać pomoc finansową
                                                                                         
                                                                i sam mam pytanie czy jest jakieś ograniczenie czasowe na otrzymanie pomocy finansowej np kupiłem dom 2 lata temu nie brałem pomocy finansowej bo bylem stażystą czy  mogę starać się teraz teraz ??????????

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 06, 2008, 09:29:00 »
popełniłeś największy błąd jaki mogłeś zrobić - będąc w służbie przygotowawczej kupiłeś sobie dom.

Czyli wchodząc do służby stałej już go miałeś. A pomoc finansowa należy się strażakowi w służbie stałej. A ty będąc w służbie stałej już dom posiadałeś. Więc pomoc ci się nie należy.

paranoja

Offline firemirek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 06, 2008, 13:48:22 »
Witam.
nie do końca w temacie, ale może się przyda.
Otóż posiadając spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego o pow. 38 m2 /mieszkalnej 24 m2 / sprzedałem to mieszkanie i kupiłem większe. Jesteśmy rodziną 5-osobową. Otrzymałem pomoc na zakup mieszkania , gdyż tamto nie spełniało norm ilościowych na osobę / min. 7 m2 pow. mieszkalnej- czyli tylko pokoje - patrz odpowiednie rozporządzenie /, ani nawet minimalnej normy sanitarnej / min. 5 m2 na osobę - również jest o tym mowa w odpowiednim rozporządzeniu/. Na tej podstawie wypłacono mi ową pomoc.
Pozdrawiam.

A jak sytuacja wygląda w przypadku posiadania domu, gdy powierzchnia pokoi nie spełnia normy 7m2/osobę? Czy obowiązuje tutaj wykazanie, że dom jest zużyty np. w 60%. Jak dostać w takiej sytuacji pożyczkę na budowę nowego domu? To pytanie jest raczej dla praktyka (lub prawnika). Bo informacje z róznych szczebli są sprzeczne.

Offline werty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 06, 2008, 18:11:19 »
Przepisy nie mówią o "zużyciu" domu czy mieszkania. Mówią zaś o powierzchni mieszkalnej (powierzchnia samych pokoi) jaka przysługuje strażakowi i członkom jego rodziny tj. minimum 7 m2 na 1 osobę. Jeżeli lokal mieszkalny (dom) nie spełnia w/w wymagań to wówczas nie można mówić o zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych funkcjonariusza. W takiej sytuacji strażak może starać się o pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, co nie oznacza, że jest zobowiązany do zbycia posiadanego. Warunkiem jest jednak to, aby lokal (na którego uzyskanie strażak stara się o pomoc fin.) spełniał wymagania pod względem powierzchni mieszkalnej przysługującej strażakowi, a także położony był w miejscu pełnienia służby funkcjonariusza bądż pobliskiej miejscowości (czas dojazdu w obie strony nie może przekroczyć 2 godz.). Powyższe opieram na przepisach i znanym mi orzecznictwie. Nie jest prawnikiem, ale...powiedzmy praktykiem. Powodzenia życzę.

Offline firemirek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 07, 2008, 11:30:32 »
Bardzo dziękuję WERTY za logiczne wytłumaczenie dotyczące pożyczki na budowę domu. Argumenty się przydadzą. Pozdrawiam.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 07, 2008, 11:53:49 »
popełniłeś największy błąd jaki mogłeś zrobić - będąc w służbie przygotowawczej kupiłeś sobie dom.

Czyli wchodząc do służby stałej już go miałeś. A pomoc finansowa należy się strażakowi w służbie stałej. A ty będąc w służbie stałej już dom posiadałeś. Więc pomoc ci się nie należy.

paranoja
dzieki mario ale to jest pewne na 100% bo nas jest więcej a wiesz wcześniej była umowa z km ze zanim zakończymy staż mamy mieć domy po to by nie musiał bulić za brak lokalu i jeszcze to dochodzi he he niezły gość ale nas zrobił

Offline werty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 07, 2008, 18:28:43 »
MAGIK - spróbuj dotrzeć do orzecznictwa na interesujący Cię temat (np. wyrok - Sygn. akt I SA/Wa 212/04). 
Może warto powalczyć?
Powodzenia.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 11, 2008, 22:40:25 »
MAGIK - spróbuj dotrzeć do orzecznictwa na interesujący Cię temat (np. wyrok - Sygn. akt I SA/Wa 212/04). 
Może warto powalczyć?
Powodzenia.

nie wiem o co chodzi wytłumacz jaśniej  skąd lub gdzie to znaleźć

Offline Strashak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: wypłata równoważnika za brak lokalu a pomoc na zakup mieszkania
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 21, 2008, 22:51:47 »
Witam, Proszę o przyjrzenie się mojej sprawie
Wydział Ośrodek Szkolenia, który w moim przypadku jest wydziałem KW PSP i w którym pracuję, do końca roku 2006 miał swoją siedzibę w tej samej miejscowości w której znajduje się KW PSP jednak nie w tym samym miejscu(w innym miejscu tego samego miasta).Będąc w służbie stałej zakupiłem mieszkanie w tej miejscowości. W związku z tym otrzymałem na zakup mieszkania pomoc finansową. Po otrzymaniu pomocy finansowej na zakup mieszkania Wydział Ośrodek Szkolenia przeniesiono do miejscowości która nie jest już dla mnie miejscowością pobliską (jest zatem pozapobliska-dojazd w obie strony przekracza 2 godziny). Do dziś pracuję w tym wydziale jednak po zmianie miejsca pełnienia służby dowiedziałem się że nie należy mi sie równoważnik za brak lokalu mieszkalnego. Art. 78 ust.2 pkt.3 ustawy o PSP mówi że strażakowi nie przysługuje prawo do tego równoważnika chyba że został przeniesiony do służby do miejscowości innej niż pobliska.
1. Nie posiadam przeniesienia służbowego ponieważ podobno nie ma możliwości przenosić kogoś kto pracuje w tym samym wydziale-jest to logiczne. Zmieniło sie miejsce dojazdów do miejsca pełnienia służby z miejscowości pobliskiej do innej niż pobliska. Jeżdzę już tak 2 lata prawie.

Proszę o wasze opinie w tej sprawie czy równoważnik się należy czy nie. We wrześniu napisałem oświadczenie mieszkaniowe na które prawnik komendy wystawił opinie odmowną a więc komendant również wystawi opinię odmowną a co za tym idzie ja otrzymam odpowiedź odmowną.Pisząc oświadczenie chciałem mieć czarno na białym czy równoważnik za brak lokalu w mojej sytuacji mi przysługuje i czy warto się odwoływać od tej decyzji która jest dla mnie nie zadowalająca i niesprawiedliwa w świetle mojej interpretacji przepisów- w tym przypadku Ustawy o PSP.

Z góry dziękuję za odpowiedź
i pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 21, 2008, 23:02:17 »
- kupiłeś mieszkanie,
- dostałeś pomoc finansową na zakup owego mieszkania,
- zastanawiasz się czy należy Ci się teraz równoważnik za brak lokalu?
czy dobrze to zrozumiałem ?   

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 21, 2008, 23:41:23 »
na początku można by posądzić o kombinatorstwo ale tak nie jest bo "przypadek" jest ciekawy...
i szczerze przepisy nasze chyba nie przewidują takiej sytuacji... bo z jednej strony wziąłeś przysługujący dodatek przy zakupie a z drugiej przeniesiono... wydział a nie Ciebie...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 22, 2008, 06:15:21 »
Wg mnie przesądzające i znamienne w tym przypadku jest to, że CZAS DOJAZDU do miejsca pełnienia służby przekracza 2 godziny. A więc to kwalifikuje gościa do otrzymywania \"braku lokalu\"...

Poza tym jeżeli ktoś się będzie tłumaczył, że Wydział-Ośrodek Szkolenia dalej jest niejako przy KW (a więc w miejscu Twojego zamieszkania) to na codzienny dojazd do służby (w tym konkretnym przypadku) powinni ci wystawiać delegację służbową

Oczywiście to moje subiektywne zdanie :rofl: