Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 121869 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:22:18 »
A kiedy jest 7, a kiedy 10 metrów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:25:43 »
A kiedy jest 7, a kiedy 10 metrów?
Kiedy to stronie służbowej pasuje
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:35:01 »
Z tego co wiem to u nas jest 8, ale nie wiem na czym polega różnica kiedy kto ma ile

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:37:39 »
A gdybym budował dom a miał przyznany dodatek ze względu na normę to czy wtedy będzie należało mi się dofinansowanie na budowę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 15, 2019, 12:54:17 »
Z tego co wiem to u nas jest 8, ale nie wiem na czym polega różnica kiedy kto ma ile
Jak będą ci chcieli przyznać mieszkanie służbowe to zrozumiesz dlaczego jest zakres 7-10 m2.
A gdybym budował dom a miał przyznany dodatek ze względu na normę to czy wtedy będzie należało mi się dofinansowanie na budowę?
To zależy od wielu rzeczy ale najczęściej jak masz mieszkanie własnościowe to nie dostaniesz pomocy finansowej,
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline toja64

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 29, 2019, 07:18:34 »
Witam. Mam pytanie dot. Pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkaniowego. Jeśli odziedziczyłem połowę spadku po zmarłej bliskiej osobie tj. połowę mieszkania to czy przysługuje  pomoc finansowa na spłatę drugiej części lokalu drugiemu spadkobiercy?
Dodam również że jestem w posiadaniu wyroku WSA w Warszawie z 2008 roku w podobnej sprawie w którym stwierdzono, że pomoc finansowa się należy.




Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 30, 2019, 20:53:34 »
Witam. Mam pytanie dot. Pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkaniowego. Jeśli odziedziczyłem połowę spadku po zmarłej bliskiej osobie tj. połowę mieszkania to czy przysługuje  pomoc finansowa na spłatę drugiej części lokalu drugiemu spadkobiercy?
Dodam również że jestem w posiadaniu wyroku WSA w Warszawie z 2008 roku w podobnej sprawie w którym stwierdzono, że pomoc finansowa się należy.
To wystąp z wnioskiem o wypłatę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 05, 2023, 12:24:47 »
Taka sytuacja.
Czy po zakupie domu w miejscowości NIE pobliskiej i wzięciu na nie pomocy finansowej zgodnie z rozporządzeniem, będę mógł dalej pobierać świadczenie za brak lokalu w miejscowości pobliskiej? Obecnie nie znajduje paragrafu na odmowną decyzję.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 05, 2023, 13:30:00 »
Taka sytuacja.
Czy po zakupie domu w miejscowości NIE pobliskiej i wzięciu na nie pomocy finansowej zgodnie z rozporządzeniem, będę mógł dalej pobierać świadczenie za brak lokalu w miejscowości pobliskiej? Obecnie nie znajduje paragrafu na odmowną decyzję.
Z tego co się orientuję, to jeśli dom nie jest w miejscowości pobliskiej to dofinansowanie chyba w ogóle nie przysługuje tylko równoważnik

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 05, 2023, 14:51:16 »
Taka sytuacja.
Czy po zakupie domu w miejscowości NIE pobliskiej i wzięciu na nie pomocy finansowej zgodnie z rozporządzeniem, będę mógł dalej pobierać świadczenie za brak lokalu w miejscowości pobliskiej? Obecnie nie znajduje paragrafu na odmowną decyzję.
A jakie są przesłanki do tego aby nie pobierać równoważnika za brak lokalu... Skoro sprawdziłeś przepisy to to też pewnie znasz tam jest odpowiedż
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 06, 2023, 10:05:15 »
Fakt, doczytałem i wszystko jasne. Dziękuję!

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 07, 2023, 12:13:30 »
Cytuj
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

    Wysokość stawki po zmianie wyniesie 6081 zł za każdą normę zaludnienia, co stanowi istotny wzrost w stosunku do dotychczas obowiązującej stawki 2980 zł za normę zaludnienia, która była niezmienna od 2005 r.
    Zmienione rozporządzenie wprowadza również mechanizm corocznej waloryzacji kwoty pomocy mieszkaniowej o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Przepisy wejdą w życie po publikacji rozporządzenia, na którą oczekujemy!

Jak pisaliśmy wcześniej, w czerwcu br. ukazało się rozporządzenie, które po 26 latach w znaczący sposób zwiększyło wysokość świadczeń pieniężnych dla strażaków służby kandydackiej, wzrost pomocy mieszkaniowej po 18 latach to kolejna wspaniała wiadomość dla naszej formacji a co ważne, to jeszcze nie koniec bo prace nad kolejnymi podwyżkami świadczeń dla strażaków są w toku!

https://www.gov.pl/web/kgpsp/wzrost-pomocy-mieszkaniowej-dla-strazakow-psp--nowelizacja-rozporzadzenia-z-podpisem-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 07, 2023, 12:22:00 »
Witam, czy kwota pomocy na zakup mieszkania jest opodatkowana, jak jest to ile wynosi podatek ??

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 07, 2023, 13:18:53 »
Cytuj
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

    Wysokość stawki po zmianie wyniesie 6081 zł za każdą normę zaludnienia, co stanowi istotny wzrost w stosunku do dotychczas obowiązującej stawki 2980 zł za normę zaludnienia, która była niezmienna od 2005 r.
    Zmienione rozporządzenie wprowadza również mechanizm corocznej waloryzacji kwoty pomocy mieszkaniowej o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Przepisy wejdą w życie po publikacji rozporządzenia, na którą oczekujemy!

Jak pisaliśmy wcześniej, w czerwcu br. ukazało się rozporządzenie, które po 26 latach w znaczący sposób zwiększyło wysokość świadczeń pieniężnych dla strażaków służby kandydackiej, wzrost pomocy mieszkaniowej po 18 latach to kolejna wspaniała wiadomość dla naszej formacji a co ważne, to jeszcze nie koniec bo prace nad kolejnymi podwyżkami świadczeń dla strażaków są w toku!

https://www.gov.pl/web/kgpsp/wzrost-pomocy-mieszkaniowej-dla-strazakow-psp--nowelizacja-rozporzadzenia-z-podpisem-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji

A o drugiej rzeczy pewnie zapomnieli  :rofl:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 07, 2023, 14:21:50 »
Dobrze, że są wykrzykniki, bo tak to by ludzie nie zauważyli, że będą kolejne podwyżki 😉

Offline Bbbbbbbbbb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 16, 2023, 19:53:39 »
Witajcie, może ktoś zorientowany będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Kupiłem mieszkanie w 2017 r. Chwilę przed przeniesieniem do komendy w powiecie obok. W komendzie w której pracowałem w momencie nabycia mieszkania powiedziano mi, że dopłata do zakupu się nie należy bo to powiat obok i dostanę kasę na dojazdy. Tak jak powiedzieli to zrobiłem. Chwilę później przeniosłem się do docelowej komendy w powiecie w którym kupiłem owe mieszkanie. I niestety tam już mi powiedziano, że dopłata się nie należy bo przyszedłem do nich już z własnym lokalem. Od tylu lat ta sprawa mnie nurtuje bo na chwilę obecną wychodzi, że po prostu kasa zakup ,, przepadła". Moze ktoś miał podobną sytuację i wie czy jest możliwość jednak otrzymania tego dofinansowania?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 16, 2023, 21:18:46 »
A to jest w PSP jakaś kasa na dojazdy?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 16, 2023, 21:58:33 »
Bbbbbbbbbb w ciula Cię zrobili bo nie kwestia tego czy sąsiedni powiat jest istotna.
dzilu96 potocznie się tak mówi. Jeżeli masz prawa do lokalu, ale czas dojazdu publicznymi środkami transportu przekracza 120 minut w dwie strony to należy się strażakowi równoważnik jak za brak lokalu.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Bbbbbbbbbb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 16, 2023, 22:17:35 »
Bbbbbbbbbb w ciula Cię zrobili bo nie kwestia tego czy sąsiedni powiat jest istotna.
dzilu96 potocznie się tak mówi. Jeżeli masz prawa do lokalu, ale czas dojazdu publicznymi środkami transportu przekracza 120 minut w dwie strony to należy się strażakowi równoważnik jak za brak lokalu.
Tu jest dokładnie tak jak mówisz. Mówiono mi właśnie, że ze względu na fakt, że dostaje za dojazdy to na zakup się nie należy. A człowiek był młody po szkole, uwierzył i temat wygasł. I temu się zastanawiam czy idzie coś w tej kwestii jeszcze zrobić czy już jest sprawa przedawniona i przegrana choćby ze względu, że już 6 lat nie pracuje w tej KP w momencie w którym nabyłem lokal.

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 17, 2023, 11:41:14 »
Mieli rację, czas dojazdu przekraczał 120 min więc nie mogłeś się ubiegać o pomoc na zakup, pomoc możesz otrzymać na lokal w miejscowości pobliskiej. Teraz pomocy też nie dostaniesz bo posiadasz własny lokal więc temat dla Ciebie jest już zamknięty.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #245 dnia: Lipiec 17, 2023, 17:08:09 »
inspektor884 a skąd Ty wiesz że czas dojazdu przekraczał 120 minut? Nie wynika to z wypowiedzi autora.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #246 dnia: Lipiec 17, 2023, 17:53:31 »
Mysle ze kadrowy to sprawdził, tak jak ma to miejsce w mojej KP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #247 dnia: Lipiec 18, 2023, 19:57:21 »
Mysle ze kadrowy to sprawdził, tak jak ma to miejsce w mojej KP.
Kadrowy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 19, 2023, 11:52:38 »
Kadrowy?
W małych komendach są różne wydziały. Zdarza się że ten sam człowiek musi ogarnąć i kadry i kwatermistrzostwo (a przynajmniej część zadań z kwatermistrzostwa).

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 21, 2023, 11:08:47 »
Jeśli żona bądź mąż ma przepisany jako darowizna dom w którym nie nadaje się w obecnej chwili do zamieszkania, ale dom jest w rozbudowie i nie jest jeszcze odebrany to można uzyskać pomoc finansową na zakup bądź budowę domu?