Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 122291 razy)

Offline Ognikowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: wypłata równowążnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 12, 2017, 01:00:57 »
Dokładnie tak mniej wiecej to jest nie liczy sie zameldowanie tylko nabycie danego mieszkania. Bo o "pomoc" na zakup mieszkania mozesz sie ubiegac nawet po 10 latach od zakupu .( jak chcesz wziac wiecej i otworzyles fabryke powiekaszajaca rodzinke) :))
A jak sama nazwa mowi "równoważnik za brak lokalu" a jak juz kupisz to juz masz a ze nie chcesz sie wprowadzic to juz Twoja sprawa. Co do wypłacenia "pomocy" na zakup mieszkania to nie daj sie zwiesc, nie ma tu zadnego planowania o wyplacenie tej kasy. To jest tak ze fundujesz sobie chatke, skladasz podanie o "pomoc" i KP ma miesiac na rozpatrzenie podania a potem ma chyba 6 miesiecy na wyplacenie kasy.

Ktoś napisał, że:
"Bo o "pomoc" na zakup mieszkania mozesz sie ubiegac nawet po 10 latach od zakupu"
To prawda ? Tak długo po, a nie przed zakupem ? Te nasze przepisy.

Jestem 12 lat w PSP i 5 lat temu kupiłem na kredyt lokal, ale mały (na tyle pozwalało uposażenie) więc nie spełniał norm (mam trójkę dzieci) o czym nie wiedziałem w momencie zakupu i wycofałem wniosek zanim go rozpatrzono.
Teraz wiem, że niepotrzebnie, bo mogłem wtedy jednak otrzymać tą pomoc.
Czy pomimo to mogę teraz wystąpić o pomoc i zrezygnować z tego dodatku (bo trochę mnie to męczy, a kredyt trochę spłaciłbym)?

Czy np. muszę ponownie kupić inne mieszkanie i wystąpić o pomoc i pożegnać ten dodatek, co każdy ma pretensje?
Niestety też byłoby to małe mieszkanie (za kasę ze spadku, bo z gaży w PSP mnie nie stać). Małe mieszkanie czyli też nie spełniające norm.
Ale czy mogę ? Czy to ma sens.

Teraz sobie uświadomiłem, że właściwie to głupi jest ten przepis. Można kupić 200 mieszkań, z których żadne nie spełnia norm i można nadal brać dodatek, a drugi może nie go nie brać, bo żona ma 1/5 lokalu po spadku. Idiotyczne. To rodzi patologie, to prowokuje, żeby tak robić i to zgodnie z prawem. Pomoc powinna przysługiwać każdemu, w każdej chwili po odsłużeniu min. 10 lat. A ta kwota dawno nie wzrosła, a powinna powinna 3 razy i nie powinna być opodatkowana.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2017, 11:51:24 wysłana przez Ognikowy »

Offline Gremlin88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 12, 2018, 20:45:44 »
W sierpniu 2018 biorę ślub z moją dziewczyną która ma mieszkanie na własność. Jeśli kupię część mieszkania od niej to czy otrzymam 2 normy na zakup mieszkania? Jaką część muszę od niej kupić żeby otrzymać pieniądze?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 12, 2018, 22:43:11 »
W sierpniu 2018 biorę ślub z moją dziewczyną która ma mieszkanie na własność. Jeśli kupię część mieszkania od niej to czy otrzymam 2 normy na zakup mieszkania? Jaką część muszę od niej kupić żeby otrzymać pieniądze?
jesteś na stażu czy nie? Jeśli nie napisz mi PM.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marcin92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 14, 2018, 19:30:22 »
Witam. Kilka pytam odemnie co do tematu. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.
Otóż jestem w służbie stałej. 21 kwietnia wziąłem ślub.
Z małżonką kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim. Umowa deweloperska była podpisana około rok temu na jej mamę.
W tej chwili chcemy to mieszkanie wziąć na siebie razem (zmiana właściela przy podpisaniu umowy końcowej) ale teraz dwa pytania.
Jeżeli mojej żony matką będzie właścicielem to wiadomo dostajemy rownowaznik za brak lokalu na dwie osoby.
A co jeśli umowa będzie tylko za żonę? Będę wtedy dostawał kasę na jedną osobę czy nie?  Dodam że mamy wspólności majątkową po ślubie A umowa będzie na nią więc tak jak by według prawa cywilnego też moje ? Ale w straży nie obowiązuje kodeks cywilny ?
Jeżeli jednak zdecydujemy się przepisać na nas to mieszkanie (prawdopodobnie do odbioru będzie we wrześniu) to kiedy najpóźniej mogę złożyć raport o dofinansowanie na zakup ? Czy muszę już mieć akt notarialny na nas i wtedy ? Czy mogę to zrobić wcześniej?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 14, 2018, 20:21:46 »
Nie szkodzi , że będzie tylko na żonę, nie chce Ci sie poszukać jakie są zasady , lecz krótko i na temat - jeśli będzie już mieszkanie odebrane , żona właścicielką - tracisz ekwiwalent za brak mieszkania.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 14, 2018, 21:25:02 »
Nie szkodzi , że będzie tylko na żonę, nie chce Ci sie poszukać jakie są zasady , lecz krótko i na temat - jeśli będzie już mieszkanie odebrane , żona właścicielką - tracisz ekwiwalent za brak mieszkania.
Wystarczy druk oświadczenia mieszkaniowego zobaczyć :)
Cześć II, pkt. 1.
"Od dnia ……………….. r. nie posiadam lokalu mieszkalnego (tymczasowej kwatery)*)
położonego w miejscu pełnienia służby bądź w miejscowości pobliskiej, oraz mój
współmałżonek również nie posiada lokalu mieszkalnego (tymczasowej kwatery)*)
"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 14, 2018, 23:59:35 »
Moja odpowiedź dotyczyła części pytania odnośnie - gdyby małżonka miała mieszkanie tylko na siebie.

Części II nie analizuję ponieważ mieszkanie posiadam i nigdy ekwiwalentu nie pobierałem, lecz trochę się "boksowałem" z KP ponieważ przed zakupem mieszkania miałem 1/2 kawalerki, całe 6 m kw. jednakże należały mi się 2 normy (14 m kw.) więc powalczyłem o swoje i mimo , że było pod górkę i pod wiatr a dodatkowo 01 kopał pod nogami wilcze doły .... wywalczyłem swoje po napisanie wniosku, który zarejestrowałem i tym samym sprawa nabrała tempa. Otrzymałem dopłatę na zakup większego mieszkania. Rozmowa z radca prawnym przy KP nic nie dała ponieważ 11 miesięcy pozostawałem bez odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 00:05:24 wysłana przez Spartan998 »

Offline holmatri

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 02, 2018, 15:42:47 »
Witam szanownych kolegów i zwracam się z małą prośbą o poradę.

Jestem funkcjonariuszem posiadającym 5 lat służby. Planuję wraz z narzeczoną zakup mieszkania 39 m2. Z tym, że w akcie notarialnym będę widniał ja (50 % własności) i narzeczona (50%) własności mieszkania. Pobieram aktualnie dodatek za brak lokalu mieszkaniowego.
Jako kawalerowi przysługują mi dwie normy zakwaterowania tj. 7-10 m2 x 2 normy, jeśli dobrze rozumiem aktualne przepisy?
Ktoś napisał na stronie siódmej tego wątku, że kupił mieszkanie z narzeczoną i ani kasy za brak lokalu ani na zakup nie chcieli mu dać, więc wolę dodatkowo dopytać.

Jeśli kupimy mieszkanie po połowie 39 m2, a powierzchnia dwóch pokoi to 21 m2. Zatem jeśli chodzi o pokoje to jestem właścicielem 10,5 m2. W efekcie nie jest spełniona podwojona norma kwaterunkowa, zatem dalej mogę pobierać pieniążki za brak lokalu?

Zakładając, że za trzy lata weźmiemy z narzeczoną ślub. to do dyspozycji będziemy mieli 21 m2 pokoi. Jeśli się nie mylę małżeństwu przysługuje norma na osobę + jedna dodatkowa, ale nie wiem czy dobrze interpretuje. W takiej sytuacji przestaje przysługiwać mi za brak lokalu, a jak z kwestią na zakup mieszkania? Nie dostanę nic prawda? Chyba, że dokupię od przyszłej małżonki mieszkanie?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 02, 2018, 20:05:48 »
Witam szanownych kolegów i zwracam się z małą prośbą o poradę.
Jestem funkcjonariuszem posiadającym 5 lat służby. Planuję wraz z narzeczoną zakup mieszkania 39 m2. Z tym, że w akcie notarialnym będę widniał ja (50 % własności) i narzeczona (50%) własności mieszkania. Pobieram aktualnie dodatek za brak lokalu mieszkaniowego.
Jako kawalerowi przysługują mi dwie normy zakwaterowania tj. 7-10 m2 x 2 normy, jeśli dobrze rozumiem aktualne przepisy?
Ktoś napisał na stronie siódmej tego wątku, że kupił mieszkanie z narzeczoną i ani kasy za brak lokalu ani na zakup nie chcieli mu dać, więc wolę dodatkowo dopytać.
Jeśli kupimy mieszkanie po połowie 39 m2, a powierzchnia dwóch pokoi to 21 m2. Zatem jeśli chodzi o pokoje to jestem właścicielem 10,5 m2. W efekcie nie jest spełniona podwojona norma kwaterunkowa, zatem dalej mogę pobierać pieniążki za brak lokalu?
Zakładając, że za trzy lata weźmiemy z narzeczoną ślub. to do dyspozycji będziemy mieli 21 m2 pokoi. Jeśli się nie mylę małżeństwu przysługuje norma na osobę + jedna dodatkowa, ale nie wiem czy dobrze interpretuje. W takiej sytuacji przestaje przysługiwać mi za brak lokalu, a jak z kwestią na zakup mieszkania? Nie dostanę nic prawda? Chyba, że dokupię od przyszłej małżonki mieszkanie?
Wiesz czemu najczęściej w takiej jak opisana sytuacja odbierają RZBL? Bo strażacy bez potrzeby wypełniają cześć pierwszą oświadczenia mieszkaniowego... A to ładna podstawa do wydania decyzji obierającej RZBL...
Ja bym zrobił tak (oczywiście nie masz obowiązku tak robić) do miesiąca poprzedzającego ślub pobierał bym RZBL a w miesiąc ślubu ale przed ślubem oczywiście kupił bym to mieszkanie (50% narzeczonej) i wtedy pomoc ci przysługuje (a dokładnie dwie normy) i jeszcze przed ślubem wystąpił o pomoc finansową  :wacko: Wszystko jak najbardziej na prawie...
PS. jeśli masz kretyna/upierdliwca (lub jakiś inny wynalazek) w komendzie który rozpatruje takie sprawy to wpiszcie w akcie notarialnym, że ty masz 8 m2 kuchni ona 2m2 a w pokojach że ty masz 6m2 ona 15m2 itd.... I sprawę masz z bańki bo w każdej KW uwalą taką decyzję administracyjną gdzie dowód niepodważalny jakim jest akt notarialny wskazuje że nie spełniasz normy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline holmatri

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 02, 2018, 23:26:10 »
Equinox no muszę przyznać, że sporo mi pomogłeś i naprawdę pięknie dziękuję. Dobrze interpretuje przepis, że przysługują mi dwie normy mieszkaniowe, abym nie mógł brać już RZBL, zatem w pokojach muszę mieć własność poniżej 14 m2? Bo 7 m2 to jedna norma.
Temat z aktem notarialnym to strzał w dziesiątkę, ale wolałbym się upewnić z tymi metrami, żeby przyszła małżonka nie kazała mi spać w kuchni ;)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 03, 2018, 10:07:30 »
Czy aby dobrze kombinujecie?
Rozdział 8. Mieszkania strażaków w służbie państwowej ( ustawa o PSP)
 Art. 78. Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego
1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej "równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego", jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75 członkowie rodziny uwzględniani przy przydziale lokalu mieszkalnego, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek określony w art. 82 przydział lokalu mieszkalnego przeniesionemu do służby w innej miejscowości ust. 5.
Dofinansowanie na zakup mieszkania należy się, będzie akt notarialny w ręku... składasz papiery.
Nawet jeśli żona będzie właścicielką mieszkania , powoduje , że tracisz uprawnienia do pobierania pieniędzy za brak lokalu - żona to rodzina, od momentu sakramentalnego TAK.
Resztę polecam doczytać z ustawy.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:41:11 »
@Spartan998 są dwie linie orzecznicze przy czym dominująca jest taka że jeśli mieszkanie nie spełnia norm zaludnienia to strażak/policjant jest uprawniony do pobierania RZBL...
Około roku 2010 pełniłem służbę w kwatermistrzostwie i jednym z moich zdań było rozpatrywanie sprawy RZBL i z uwagi na 3 skomplikowane sprawy zamówiona została opinia prawna w tej sprawie... Opinia była jaka była czyli w żaden sposób nie odpowiedziała jednoznacznie ale dwie sprawy skończyły się sporami sądowymi i sprawa strażaka który posiadał mieszkanie niespełniające normy zaludnienia sprawę wygrał i miał zwrócony RZBL ale powiem ci, że drugą sprawę czyli pomoc finansowana na adaptację piętra (przed remontem w domu mieszkało 7 osób i nie były spełnione normy a po remoncie powierzchni się podwajała i by były spełnione) sąd uznał, że się nie należy... Czemu tak nie mam pojęcia, wtedy byłem przekonany, że wyroki będą odwrotne.
Szerzej o tym poczytać tutaj:
http://www.lex.pl/gsp-akt/-/akt/glosa-do-wyroku-wsa-z-dnia-30-czerwca-2011-r-ii-sawa-93511
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 04, 2018, 13:58:51 »
Sprawa nie jest z tych zero - jedynkowych. Z tym, że nie jest raczej istotne w jakim stosunku będzie  podzielone mieszkanie, czy 50/50 czy 10/90 lub odwrotnie, gdy holmatri formalnie zawrze związek małżeński, lokal będzie liczony jako całość. Jeśli chodzi o normy, to o ile pamiętam korpusy: strażak, podoficer, aspirant - 7m kw, oficer - 10 m kw. Holmatri napisal, że pokoje w sumie mają 21 m kw, więc mieszkanie spełniałoby normę.
 Jednakże , zalecam sprawdzić wszystko i upominać się o swoje , zawsze. Znając życie, na taką okoliczność trzeba się oczytać przepisów, aby nie zostać odesłanym z kwitkiem ... gdyż potrafią tak robić, aby oszczędzać na strażakach. Powodzenia i pozdrawiam.

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 06, 2018, 11:43:05 »
Jeśli chodzi o normy, to o ile pamiętam korpusy: strażak, podoficer, aspirant - 7m kw, oficer - 10 m kw.
To chyba jakiś niepisany zwyczaj. Nie ma metrów przypisanych danym korpusom.
Art. 76 ust. 2 Strażakowi mianowanemu na stałe przydziela się lokal mieszkalny o powierzchni mieszkalnej odpowiadającej przysługującym strażakowi normom zaludnienia. Przysługująca strażakowi norma zaludnienia lokalu mieszkalnego wynosi od 7 do 10 m2 powierzchni mieszkalnej, którą stanowi powierzchnia pokoi znajdujących się w lokalu mieszkalnym.
Od 10 grupy wzwyż (za wyjątkiem d-cy zmiany) przysługuje dodatkowa norma i tyle.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie..

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 06, 2018, 16:01:33 »
O normach od 7 do 10 m kw znalazłem ok. 10 lat temu jakiś dokument, z tym że nie pamiętam gdzie to było. W tamtym okresie trochę powalczyłem o swoje z komendą i udało mi się pozyskać dofinansowanie na zakup większego mieszkania ( posiadałem wówczas 1/2 udziału w kawalerce - maja część mieszkalna , to było raptem 6,5 m kw.), mimo twierdzenia komendanta , że nie należy mi się - okazało się odwrotnie. Osoba zajmująca się w komendzie tymi sprawami , powinna orientować się przynajmniej w tym temacie , komu 7 a komu 10 m kw przysługuje.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 06, 2018, 17:26:38 »
Tą górna granica ma znaczenie przy przydzielaniu lokalu. Jeśli jest za duży, to jest podstawą do odmowy przyjęcia. Temat był dobrze przećwiczony na Podlasiu jakiś czas temu.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:18:56 »
Trudny temat przerabiałem ten temat miałem 7,5m na osobę i kopałem się. Zalecam tel do komendy głównej do kwater mistrzostwa. Ostatecznie komendant mi odmówił pozostała by droga sądową w NSA ale dałem za wygraną dla zainteresowanych mogę opisać jak to było.

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:40:41 »
Mam pytanie:

Kupiłem dom w stanie surowym, napisałem przy zakupie pismo,by otrzymać pieniądze z przysługujących mi norm.
W związku z tym, że w tym okresie autobus jeździł przez sąsiednie miejscowości (objazd), czas dojazdu wynosił ponad h (nie była to miejscowość pobliska). Dostałem odmowę.
Obecnie, autobus jeździ mniej niż godzinę. Kończę remont i chcę się wprowadzić, czy teraz jak wystąpię o pieniądze z przysługujących mi norm to dostanę zgodę?


Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 10, 2018, 11:04:35 »
Kolego może więcej wyjasnień, bo trudno się zorientować, o co Ty wnioskowałeś, dlaczego Ci odmówili itp. Moim zdaniem wówczas nie chcieli Ci dać na równowaznika, bo dodatkowo dalej bys korzystał z prawa za brak lokalu w miejscowości pobliskiej- może to był powód odmowy?  Chyba, że są inne przepisy?

Offline kotek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 07, 2018, 01:29:20 »
Proponowałbym zajrzeć do rozporządzenia MSWiA z dnia 18 listopada 2005 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej:

§ 2.1.Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego z nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności:
1)zaświadczenie o członkostwie w spółdzielni mieszkaniowej albo
2)odpis księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu albo domu jednorodzinnego sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną kupna lokalu albo domu jednorodzinnego, albo
3)umowę kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo
4)w przypadku budowy domu jednorodzinnego - aktualny odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.

Tak na marginesie proszę zwrócić uwagę na zapis " a w szczególności" co oznacza że katalog jest otwarty, inaczej: jeżeli posiadacie któryś z tych dokumentów to należy go przedłożyć jeżeli nie może to być inny dowolny dokument świadczący lub informujący że ubiegacie się o uzyskanie mieszkania lub domu. Tak orzekają WSA oraz NSA. Może to komuś pomoże. Pozdrawiam

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 14, 2019, 20:41:35 »
Witam. Pobieram równoważnik za brak lokalu. Niedługo zwalnia się mieszkanie służbowe, które ma być mi zaproponowane. Jeżeli odmówię to zostanie mi zabrany RZBL. Jednak cała sprawa dotyczy czego innego. Chcę kupić mieszkanie, ale dopiero za 2-3 lata. Teraz do sedna:

Jeżeli odmówię mieszkania służbowego to czy będę mógł w przyszłości wystąpić o pomoc na zakup mieszkania?

Wiem, że jeżeli przyjmę mieszkanie to pomoc na zakup mieszkania będzie się należała, jednak z pewnych względów nie uśmiecha mi się mieszkać w mieszkaniu służbowym, a opłacać je do czasu zakupu mieszkania nie będzie dla mnie opłacalne.



Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 14, 2019, 21:23:23 »
Witajcie,
a ja mam pytanie w temacie. Posiadam mieszkanie 46.5 m2. Pokoje to 30,76 m2. Jestem żonaty, mam jedno dziecko. Nie biorę za brak lokalu z wiadomych względów. Czy jeśli miałbym 2 dziecko, czyli było by nas 4 w sumie to wtedy otrzymywałbym znowu za brak lokalu? 4 osoby razy 8 m2 tj 32, czyli nie mam zaspokojonych potrzeb lokalowych. Jestem na 7 grupie dowódca zastępu. Pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 14, 2019, 21:52:09 »
Masz zaspokojene potrzeby nawet przy 2 dzieci
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:12:41 »
A od czego to zależy, mogę prosić o odpowiedź bardziej rozwiniętą?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 14, 2019, 22:19:18 »
A od czego to zależy, mogę prosić o odpowiedź bardziej rozwiniętą?
7x4=28 m czyli dolna granica normy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.