Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 121870 razy)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:03:18 »
To pomogłeś, uwielbiam te nic nie wnoszące wiadomości. Jak chciałeś być uszczypliwy to było walić na PW.

Offline kamil20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 03, 2017, 20:16:48 »
witam,
mam pytanie odnośnie dodatku za remont mieszkania.
Jestem w służbie przygotowawczej i posiadam własne mieszkanie więc należy mi się za każdy rok dodatek remontowy. I moje pytanie brzmi: czy ubiegając się o ten dodatek nie zamknę sobie drogi do tego aby w służbie stałej ubiegać się o równoważnik za brak lokalu mieszkalnego. Dodam, że zamierzam sprzedać te mieszkanie.
P.S mieszkam w miejscowości w której znajduje się placówka więc nie mam kasy za dojazdy

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 04, 2017, 14:04:20 »
witam,
mam pytanie odnośnie dodatku za remont mieszkania.
Jestem w służbie przygotowawczej i posiadam własne mieszkanie więc należy mi się za każdy rok dodatek remontowy. I moje pytanie brzmi: czy ubiegając się o ten dodatek nie zamknę sobie drogi do tego aby w służbie stałej ubiegać się o równoważnik za brak lokalu mieszkalnego. Dodam, że zamierzam sprzedać te mieszkanie.
P.S mieszkam w miejscowości w której znajduje się placówka więc nie mam kasy za dojazdy

Na stażu należy Ci się jedynie sprzęt sprzątający w Twojej JRG  :szalony:

Offline kamil20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 04, 2017, 19:04:28 »
????

Offline StrazakPSP0102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 16, 2017, 17:54:08 »
Mam taka sytuacje, jestem strazakiem w sluzbie stalej, moja zona kupila mieszkanie przed slubem wiec niema mnie w akcie notarialnym i sprzedala je po slubie teraz budujemy dom na nas dwoje i mam pytanie czy nalezy mi sie dofinansowanie z psp na budowe domu ?

Offline danon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 16, 2017, 20:51:23 »
witam,
mam pytanie odnośnie dodatku za remont mieszkania.
Jestem w służbie przygotowawczej i posiadam własne mieszkanie więc należy mi się za każdy rok dodatek remontowy. I moje pytanie brzmi: czy ubiegając się o ten dodatek nie zamknę sobie drogi do tego aby w służbie stałej ubiegać się o równoważnik za brak lokalu mieszkalnego. Dodam, że zamierzam sprzedać te mieszkanie.
P.S mieszkam w miejscowości w której znajduje się placówka więc nie mam kasy za dojazdy

art. 78 ust 1 pkt 2. Tam jest odpowiedź na Twoje pytanie. Skoro jesteś już w służbie to na pewno składałeś oświadczenie mieszkaniowe i musiałeś wykazać mieszkanie, jeśli oczywiście jesteś właścicielem. Teraz, gdy sprzedasz ten lokal, to podlegasz pod wyżej wskazany art. i nie dostaniesz równoważnika za brak lokalu.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 18, 2017, 09:57:43 »
Witam!
Czy ktoś miał wypłacony równoważnik na podstawie umowy deweloperskiej podczas budowy lokalu? Mieszkanie kupiłem, jednak nie odebrałem go, nie ma pozwolenia na użytkowanie, mam jednak umowę deweloperską w formie aktu notarialnego.
Z góry dziękuję za pomoc!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 18, 2017, 11:31:23 »
Witam!
Czy ktoś miał wypłacony równoważnik na podstawie umowy deweloperskiej podczas budowy lokalu? Mieszkanie kupiłem, jednak nie odebrałem go, nie ma pozwolenia na użytkowanie, mam jednak umowę deweloperską w formie aktu notarialnego.
Z góry dziękuję za pomoc!
Jeśli nie ma budynek "odbioru" PINB to wg. mojej wiedzy nie można go użytkować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline danon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 18, 2017, 21:59:16 »
Proponowałbym zajrzeć do rozporządzenia MSWiA z dnia 18 listopada 2005 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej:

§ 2.1.Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego z nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności:
1)zaświadczenie o członkostwie w spółdzielni mieszkaniowej albo
2)odpis księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu albo domu jednorodzinnego sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną kupna lokalu albo domu jednorodzinnego, albo
3)umowę kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo
4)w przypadku budowy domu jednorodzinnego - aktualny odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.

Ktoś w innym temacie już napisał, że przyjdzie, nie zapozna się z przepisami i wymaga.. Nie trzeba mieć odbioru, żeby ubiegać się o pomoc finansową, dobry przykładem jest ust. 4 - księga wieczysta na grunt i pozwolenie na użytkowanie. Dom dopiero będzie się budował a kasę można dostać..

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 07, 2017, 23:25:32 »
Jeżeli ktoś miał taki przypadek to proszę o kontakt osobę, która miała wypłaconą pomoc na zakup mieszkania na podstawie umowy deweloperskiej. Mieszkanie jest w budowie nadal, jeszcze nie odebrane, bez pozwolenia na użytkowanie.
Z góry dziękuję za pomoc! Mam kilka pytań

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 08, 2017, 08:36:45 »
A co powiecie na to. Biorę dodatek za brak lokalu mieszkalnego, za 2 miesiące biorę ślub a przyszła małżonka  ma mieszkanie wiec po ślubie bd współwłasność i zapewne stracę ten dodatek, czy jest jakaś możliwość żeby go zachować ???

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 08, 2017, 08:40:12 »
Nie brać ślubu. Nawet przy intercyzie żona posiada i Tobie się nic nie należy.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 08, 2017, 12:21:45 »
Cytuj
A co powiecie na to. Biorę dodatek za brak lokalu mieszkalnego, za 2 miesiące biorę ślub a przyszła małżonka  ma mieszkanie wiec po ślubie bd współwłasność i zapewne stracę ten dodatek, czy jest jakaś możliwość żeby go zachować ???

Niech Twoja przyszła żona przepisze mieszkanie na swoją mamę ( jeżeli jest taka możliwość). Tylko przed ślubem. Po ślubie informujesz kwatermistrza że żona nie posiada lokalu.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 08, 2017, 14:57:00 »
Z przepisaniem to też się wstrzymaj, najpierw dowiedz się u osoby za to odpowiedzialnej, bo u nas kiedyś wymagali zaświadczenia z urzędu miasta i jeśli kiedyś posiadała i sprzedała to też się nie należy.

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 08, 2017, 18:44:00 »
Czyli jednak nic nie zrobię. 😉 Dzięki.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 08, 2017, 20:08:05 »
Cytuj
Z przepisaniem to też się wstrzymaj, najpierw dowiedz się u osoby za to odpowiedzialnej, bo u nas kiedyś wymagali zaświadczenia z urzędu miasta i jeśli kiedyś posiadała i sprzedała to też się nie należy.

Na jakiej podstawie zażądali takiego zaświadczenia? Czy mogę odpowiadać za majątek kogoś kto nie jest moją rodziną ( przyszła żona)?
A jeżeli Twoja przyszła żona była np. zadłużona i komornik zlicytował to mieszkanie to co wtedy?
To są nieprawne działania.
Słyszałem, że w jednej komedzie kazali przynosić akty notarialne mieszkań. Jednemu zagrozili zabraniem dodatku mieszkaniowego
( mieszkał u rodziców) bo jego rodzice mieli 3 mieszkania. Nic nie wskórali. Dalej dostaje równoważnik za brak.
Kiedy w momencie ślubu Twoja żona nie ma mieszkania, to dostaniesz dalej dodatek za jego brak.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 08, 2017, 20:48:33 »
To było zaświadczenie z urzędu miasta, czy posiadam(żona również) lub nie jakieś grunty, mieszkania itp. Zaświadczenie było co roku odnawiane. Teraz nie wiem, bo skorzystałem z pomocy na zakup. POZDRAWIAM

Offline matii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 09, 2017, 09:48:34 »
Witam serdecznie,
Czytam i trochę się w tym wszystkim gubię, ile KM, KP, tyle praktyk. Mam trochę inne pytanie dotyczące budowy domu i dopłaty. W chwili uzyskania pozwolenia na budowę przekładam odpowiednie dokumenty w mojej komendzie. Po otrzymaniu decyzji dostaję pieniądze w wysokości 2980 od osoby. Pytanie moje brzmi do kiedy dostaję pieniądze za brak lokalu, w obecnej chwili wynajmuję mieszkanie. Jak wiadomo budowa domu to nie miesiąc czy dwa, a czasami nawet dwa lata. Czy po otrzymaniu dofinansowania na budowę domu, nie będę otrzymywał dodatku za brak lokalu ?
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 09, 2017, 10:39:36 »
Witam serdecznie,
Czytam i trochę się w tym wszystkim gubię, ile KM, KP, tyle praktyk. Mam trochę inne pytanie dotyczące budowy domu i dopłaty. W chwili uzyskania pozwolenia na budowę przekładam odpowiednie dokumenty w mojej komendzie. Po otrzymaniu decyzji dostaję pieniądze w wysokości 2980 od osoby. Pytanie moje brzmi do kiedy dostaję pieniądze za brak lokalu, w obecnej chwili wynajmuję mieszkanie. Jak wiadomo budowa domu to nie miesiąc czy dwa, a czasami nawet dwa lata. Czy po otrzymaniu dofinansowania na budowę domu, nie będę otrzymywał dodatku za brak lokalu ?
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
z chwilą wydania decyzji strażak traci uprawnienie do RZBL; organ na wypłatę ma 6 miesięcy, dlatego wniosek składa się najpóźniej jak to możliwe, ale w miarę możliwości przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie; idealnie jest uczynić to na pół roku przed odejściem na zaopatrzenie emerytalne  :wacko:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 13, 2017, 10:11:15 »
czy ubiegając się o równoważnik za zakup mieszkania będąc na stażu można podpisać umowę przedwstępną a umowe właściwą np za 2-3 miesiące jak zejde ze stażu, chodzi o to żeby nie stracić równowaźnika

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 13, 2017, 10:21:36 »
Liczy się data zakupu, (tak jak w przypadku budowy liczy się data oddania do użytku) w umowie przedwstępnej masz rok na określenie terminu właściwej umowy(zakupu).

Offline igorula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 09, 2017, 22:08:03 »
witam
Koledzy zamierzam sie ozenic i moja przyszła małzonka posiada mieszkanie. Moje pytanie jest takie, czy jak pozbedzie sie domu przez slubem to bede mial prawo do rownowaznika? czy ktos bedzie mi mogl zarzucic ze narzeczona specjalnie pozbyla sie mieszkania, zebym jak mial prawo do rownowaznika i w jakis sposob to udowadniac?

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 10, 2017, 16:45:48 »
W oświadczeniu widnieje informacja, czy nie zrzekłeś się lub nie utraciłeś własności, więc nie wiem jak do tego podejdą, jak nikt nie sypnie to może będzie ok ale to straż  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 10, 2017, 17:02:01 »
witam
Koledzy zamierzam sie ozenic i moja przyszła małzonka posiada mieszkanie. Moje pytanie jest takie, czy jak pozbedzie sie domu przez slubem to bede mial prawo do rownowaznika? czy ktos bedzie mi mogl zarzucic ze narzeczona specjalnie pozbyla sie mieszkania, zebym jak mial prawo do rownowaznika i w jakis sposob to udowadniac?
Nic z tego powodu miał nie będziesz, przed ślubem to dla ciebie obca osoba.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline igorula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 10, 2017, 17:53:01 »
dziekuje za odpowiedz