Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 122261 razy)

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:14:38 »
W momencie składania miałem powierzenie obowiązków na 10 grupie i w trakcie wydania decyzji również. Od przyszłego miesiąca wracam na podział, do pracy którą lubię i spełniam się ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:53:20 »
W momencie składania miałem powierzenie obowiązków na 10 grupie i w trakcie wydania decyzji również. Od przyszłego miesiąca wracam na podział, do pracy którą lubię i spełniam się ;)
Jakie stanowisko wpisałeś we wniosku o pomoc mieszkaniową?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:58:36 »
p.o. starszy specjalista ds. ..............

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 13, 2015, 17:46:19 »
p.o. starszy specjalista ds. ..............
Problem jest tego gatunku że jesli się odwołasz a wrócisz na grupę 9
to przegrasz/wygrasz odwołanie. A wydana zostanie nowa decyzja uzasadniona "powstaniem nowych okoliczności". 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 13, 2015, 17:59:27 »
Powiedzmy, że idzie się dogadać ;)  :kwit:
Chodzi o to czy została poprawnie wydana decyzja ?
Czy powinno być w moim przypadku jedna norma czy dwie?
W uzasadnieniu jest podany tylko paragraf 3 ust. 1 i 2.
To jest pierwszy przypadek w naszej jednostce i pobliskich, nie wiadomo jak interpretują taki przypadek w Polsce.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 13, 2015, 20:05:13 »
Jeśli się dogadasz to oki....
Ponieważ przy odwołaniu jesli wrócisz na 9 grupę można wydać drugą decyzję.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 13, 2015, 20:33:03 »
Jeśli się dogadasz to oki....
Ponieważ przy odwołaniu jesli wrócisz na 9 grupę można wydać drugą decyzję.
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 14, 2015, 13:54:26 »
Witam. Składałem wniosek do komendanta komendy w której pracuje już dwukrotnie i za każdym razem odmowa (chodzi o wniosek o pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków PSP). Takich osób jak ja jest w komendzie na pewno kilka. Jeśli wierzyć komendantowi nie wypłacał tej pomocy nigdy nikomu. I teraz również jest to dla niego argument, że skoro inni nie dostali- to tobie też nie wypłacę bo wrócą z wnioskami wszyscy inni i położą budżet komendy.

Czy wypłata tej pomocy jest obligatoryjna czy komendant podejmuje w tej sprawie decyzję wg uznania?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 14, 2015, 13:57:14 »
Czy wypłata tej pomocy jest obligatoryjna czy komendant podejmuje w tej sprawie decyzję wg uznania?
Należy się każdemu kto spełnia kryteria.
Czyli np. nie miał mieszkania podczas służby stałej. Jakie masz uzasadnienie w decyzji?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 14, 2015, 14:02:33 »
Kryterium spełniam i tak jak wspomniałem w komendzie jest kilka takich osób. Uzasadnienie sprowadza się do tekstu (mniej więcej) "w bieżącym budżecie nie ma środków na takie wydatki"....

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 14, 2015, 14:14:07 »
Pochwal się, gdzie takie dzieło urzęduje. Taki "tempy" sagan zasługuje, by cała PSP podarła z niego łacha. BTW, to nikt się nie odwoływał?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 14, 2015, 14:28:21 »
Kryterium spełniam i tak jak wspomniałem w komendzie jest kilka takich osób. Uzasadnienie sprowadza się do tekstu (mniej więcej) "w bieżącym budżecie nie ma środków na takie wydatki"....
To bzdura nie ma takiego uzasadnienia!
Należy się wypłata w ciągu 6 miesięcy od złożenia wniosku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 14, 2015, 17:09:18 »
Ja dziękuje za rady.
Jestem po rozmowie z 01 i się dogadałem.
Powinienem mieć w decyzji na siebie dwie normy.
Pozdrawiam.

strazak_Norbert

W uzasadnieniu na pomoc finansowa na zakup mieszkania nie można się powoływać na brak pieniędzy.
Decyzja powinna być pozytywna i jeśli nie ma rzeczywiście kasy zaplanowanej w budżecie na takie wydatki w bieżącym roku to komendant powinien spisać ugodę i wypłacić kasę w nowym, zaplanowanym budżecie na nowy rok i z ustalonym terminem, którego nie można przekroczyć.
Takie jest moje zdanie, mogę się mylić ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 17:13:34 wysłana przez Paradox_1 »

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 14, 2015, 21:09:58 »
Dzięki za odpowiedzi. W takiej sytuacji spróbuję jeszcze o to powalczyć.  Zobaczymy co uda się załatwić...
P.S. Cały czas będę czekał na wasze podpowiedzi jak można zabrać się za tą sprawę.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 14, 2015, 21:21:37 »
Dzięki za odpowiedzi. W takiej sytuacji spróbuję jeszcze o to powalczyć.  Zobaczymy co uda się załatwić...
P.S. Cały czas będę czekał na wasze podpowiedzi jak można zabrać się za tą sprawę.

Na dole decyzji napisane jest, że przysługuje Ci odwołanie, w jakim terminie i do kogo. 

Offline emil 4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 11, 2016, 16:27:56 »
czy ekwiwalent należy sie jezeli uzyskam odbiór domu jednorodzinnego przez nadzór budowlany a dopiero wtedy złożee wniosek o ekwiwalent za brak mieszkania ?Czy wszystko łacznie z wnioskiem o ekwiwalent musi być z datą przed odbiorem domu przez nadzór budowlany

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 12, 2016, 05:53:59 »
Składaj papiery przed odbiorem. Ekwiwalent jest na uzyskanie mieszkania, jeżeli już je będziesz posiadał to wg niektórych musztarda po obiedzie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 02, 2016, 11:43:27 »

leszno

  • Gość
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 02, 2016, 16:23:58 »
Czy obecnie aby dostać dopłate do budowy domu - faza poczatkowa zakup działki , projekt  wystarczy zgłoszenie rozpoczęcia budowy(po obecnych zmianach)- czy nadal wymagane jest pozwolenie na budowe ?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:26:25 »
Również mam kilka wątpliwości i podkreślę, że czytałem już inne wątki tu na forum.
Chodzi o przyznanie równoważnika za brak lokalu z powodu jego braku w miejscowości pobliskiej.

Niech mi ktoś wyjaśni kilka wątpliwości. Mieszkam 40km od jednostki, do dworca pkp mam około 15km, a pociąg jedzie 30min. Wiem, że nie liczy się czas drogi do pierwszego przystanku i od tego w miejscowości pracy do jednostki. Jak więc to interpretować?

1. Czy jeżeli mieszkam na wsi i jest połączenie autobus -> dworzec to moim pierwszym przystankiem do którego czasu nie liczę jest ten autobusowy?
2. Czy jeżeli wybieram że chcę dojechać w sposób wyżej opisany to czas oczekiwania pomiędzy dojazdem do dworca, a odjazdem pociągu jest liczony np. przesiadka trwająca 20min. (rozbieżność autobus/pociąg)
3. Czy tak samo ma się sprawa powrotu? Wsiadam do autobusu na przystanku przy jednostce i już mi się liczy czas podróży, który chce wykazać?
4. Co jeżeli ze swojej miejscowości nie mam połączenia autobusowego do dworca, który jest oddalony o 15km od domu? Jestem zmuszony sam dojechać na dworzec prywatnym samochodem i wtedy ten czas mi się nie liczy...? Czy dla swojej korzyści mogę szukać pobliskiej wsi, z której taki autobus dojeżdża i wykazać, że jeżdżę w ten sposób?
5. Jak się ma pobieranie takiego równoważnika, a dojazd samochodem prywatnym?
6. Czy trzeba wykazać najszybsze z możliwych połączeń?

Interesuje mnie jak to wygląda u Was. Fajnie gdyby ktoś potrafił na prawdę jasno odpowiedzieć na te wątpliwości.
Kumpel ma podobną odległość do pracy i ze swojej miejscowości do dworca, a pociąg jedzie o połowę krócej niż u mnie. Mimo to wykazał takie połączenie, że mu się należy.

Pozdrawiam.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 02, 2017, 15:05:07 »
Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na zadane pytania?

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:09:04 »
Również mam kilka wątpliwości i podkreślę, że czytałem już inne wątki tu na forum.
Chodzi o przyznanie równoważnika za brak lokalu z powodu jego braku w miejscowości pobliskiej.

Niech mi ktoś wyjaśni kilka wątpliwości. Mieszkam 40km od jednostki, do dworca pkp mam około 15km, a pociąg jedzie 30min. Wiem, że nie liczy się czas drogi do pierwszego przystanku i od tego w miejscowości pracy do jednostki. Jak więc to interpretować?

1. Czy jeżeli mieszkam na wsi i jest połączenie autobus -> dworzec to moim pierwszym przystankiem do którego czasu nie liczę jest ten autobusowy?
2. Czy jeżeli wybieram że chcę dojechać w sposób wyżej opisany to czas oczekiwania pomiędzy dojazdem do dworca, a odjazdem pociągu jest liczony np. przesiadka trwająca 20min. (rozbieżność autobus/pociąg)
3. Czy tak samo ma się sprawa powrotu? Wsiadam do autobusu na przystanku przy jednostce i już mi się liczy czas podróży, który chce wykazać?
4. Co jeżeli ze swojej miejscowości nie mam połączenia autobusowego do dworca, który jest oddalony o 15km od domu? Jestem zmuszony sam dojechać na dworzec prywatnym samochodem i wtedy ten czas mi się nie liczy...? Czy dla swojej korzyści mogę szukać pobliskiej wsi, z której taki autobus dojeżdża i wykazać, że jeżdżę w ten sposób?
5. Jak się ma pobieranie takiego równoważnika, a dojazd samochodem prywatnym?
6. Czy trzeba wykazać najszybsze z możliwych połączeń?

Interesuje mnie jak to wygląda u Was. Fajnie gdyby ktoś potrafił na prawdę jasno odpowiedzieć na te wątpliwości.
Kumpel ma podobną odległość do pracy i ze swojej miejscowości do dworca, a pociąg jedzie o połowę krócej niż u mnie. Mimo to wykazał takie połączenie, że mu się należy.

Pozdrawiam.


 Cześć, postaram się, choć muszę zaznaczyć,że odpowiedzi zmieniają się zależnie od komendy,województwa itd.w wyrokach WSA czy NSA możesz szukać i na nich się dodatkowo opierać.

1. Tak, pod warunkiem, że z Twojej miejscowości autobus nie jedzie bezpośrednio do miejsca pełnienia służby, lub jedzie dłużej niż to poprzez połączenie z dworcem.
2. Podajesz czas całego połączenia, wraz z czekaniem, warunkiem jest to,że nie ma innego połączenia, które jest krótsze.
3. Powrót liczysz tak samo, czas odjazdu autobusu z przystanku.
4. Czas dojazdu środkami komunikacji publicznej, czyli, autobus z Twojej miejscowości,do miejscowości, która ma dalsze połączenie. I tak,aż do miejsca pełnienia służby.
5. Nie ma się, czas zdojazdu podajesz z pkt.4.a możesz jeździć autem pół godziny.
6. Należy wskazać najszybsze możliwe połączenie, które gwarantuje dojazd do miejsca pełnienia służby w godzinach, które nie wymagają długiego czekania na rozpoczęcie służby, lub po jej zakończeniu nie wymagają,byś spędzał dużo czasu na przystanku. Czyli: zaczynasz o 8,  najkrótszy dojazd w ciągu dnia trwa 45min i jesteś w miejscowości pełnienia służby o 5rano, a masz połączenie,które gwarantuje dojazd na godzinę 7.30, ale czas dojazdu wynosi 70minut - Twoim czasem dojazdu jest ten drugi, pomimo,że dłuższy.
Z powrotem podobnie, czyli podajesz dla krótszego czasu oczekiwania. Tutaj jest taki haczyk,że jeśli w krótkim odstępie pomiędzy godzinami są dojazdy poniżej i powyżej 60minut, mogą być rozpatrywane te, które bardziej pasują osobie decyzyjnej.

Jak wspomniałem, wiele.zależy od interpretacji, czyli w zasadzie dobrej woli osoby decyzyjnej.

Pozdrawiam.

Offline konrad311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 02, 2017, 21:02:58 »
A co w przypadku gdy dojazd w jedną stronę trwa 45min ale nie ma takich połączeń, żeby zdążyć na czas do komendy? Pierwszy możliwy autobus dojeżdża o 7:45 a pracę zaczynam 7:30 ?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:21:52 »
A jak w przypadku gdy do dworca mam 15km, a z mojej ani żadnej innej miejscowości w promieniu 5km nie ma połączenia żeby tam dojechać? Mam szukać dalej miejscowości, z której dojedzie do dworca w promieniu do ilu km czy czasu dojazdy żeby nie było że celowo sobie wydłużam podróż? Jaki jest wtedy w tym sens jeżeli musiałbym na dworzec dojechać samochodem i tego czasu mi nie zaliczą, bo będzie to pierwszy przystanek, a wtedy mój czas nie przekroczy 2h w obie strony... jeżeli środki komunikacji publicznej to publicznej, a nie prywatne auto, jak w takiej sytuacji?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 03, 2017, 11:26:30 »
Zmień komendę na bliższą!
Albo pracę!