Autor Wątek: Awans na dyżurnego operacyjnego  (Przeczytany 2315 razy)

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Awans na dyżurnego operacyjnego
« dnia: Maj 07, 2016, 12:44:04 »
Witam! Chciałbym się Was zapytać jak to jest z możliwością awansu na stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu. Otóż niebawem koledzy pełniący tą zaszczytną funkcję odejdą na zasłużoną emeryturę. W chwili obecnej zajmuję stanowisko dyżurnego stanowiska kierowania (7 grupa) będąc w stopniu młodszego aspiranta. Czy w takiej sytuacji jest dla mnie jakaś nadzieja czy muszę posiadać stopień oficerski? Jak to teraz właściwie jest z mianowanie na stopień oficerski aspirantów ponieważ jakiś czas temu kolega młodszy aspirant dostał stopień mł. kpt.?

Offline bombeiro

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awans na dyżurnego operacyjnego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2016, 13:23:53 »
Dyżurny operacyjny jest stanowiskiem oficerskim, więc musisz posiadać stopień oficerski.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awans na dyżurnego operacyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2016, 14:35:22 »
Nie musi mieć stopnia oficerskiego tylko kwalifikacje do zajmowania stanowiska oficerskiego.

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Awans na dyżurnego operacyjnego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2016, 15:40:09 »
Kwalifikacje czyli?? Mam studia cywilne zrobione + tytuł technika pożarnictwa.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Awans na dyżurnego operacyjnego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2016, 16:25:18 »
Poczytaj, a może czegoś się nauczysz, w końcu chciałbyś zostać oficerem  :kwit: :

Art. 36. 3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:
1)posiada tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa albo
2)posiada tytuł zawodowy inżynier oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo
3)posiada tytuł zawodowy inżynier w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo
4)posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo
5)posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowisk aspiranckich i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej, albo
6)posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak oraz ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości przeczytaj ten wątek i tam pytaj:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,22803.0.html