Autor Wątek: Platforma Alarmowania Strażaków  (Przeczytany 2735 razy)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Platforma Alarmowania Strażaków
« dnia: Maj 03, 2016, 16:41:05 »
Witam
Zapraszam do zapoznania się z Platformą Alarmowania Strażaków. www.pasosp.pl
Jest to nowy system alarmowania dzwonieniem którego jestem twórcą.

Odbierając alarm wysyłamy informację zwrotną którą w każdej chwili można zobaczyć na dedykowanej dla OSP stronie internetowej.
Informacje te, ale w formie już obrobionej widzi także dyżurny MSK na koncie swojej jednostki.
Do prawidłowego działania systemu wystarczy zwykły prosty telefon. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji.
Każda jednostka przy rejestracji wybiera sobie numer telefonu do alarmowania. Numer ten jest numerem który dzwoni i służy do wywołania alarmu. Alarm można też wywołać z poziomu Panelu Dyżurnego PSP lub wysyłając wiadomość SMS na określony numer telefonu.

Wszystkie ustawienia oraz historię można modyfikować na koncie OSP w systemie. Nie trzeba nigdzie dzwonić oraz wysyłać maili.

Tym co wyróżnia Platformę Alarmowania Strażaków od innych systemów są niskie koszty użytkowania.
Podczas rejestracji i uruchamiania usługi nie ponosimy żadnych opłat, dostajemy drobną kwotę na konto do przetestowania usługi wysyłania SMS, automatycznie zostaje włączone konto testowe, gdzie mamy 30 dni na decyzję co dalej.

Są dwie opcje rozliczania
Abonament - nielimitowana ilość alarmów, płatne jest tylko wysyłanie wiadomości SMS
Przedpłata - koszty alarmów i SMS są na bieżąco pobierane z konta OSP w systemie minimalna opłata to 20zł na rok (całe do wykorzystania)
Z systemem są zintegrowane szybkie płatności DotPay, faktury są wystawiane automatycznie i dostępne do pobrania natychmiast po skończeniu transakcji.

Teraz trochę o bezpieczeństwie.

Wszystkie połączenia są szyfrowane kluczem SSL.
Działają dwa niezależne serwery umieszczone w różnych lokalizacjach, w razie awarii serwer zapasowy w ciągu kilku minut zaczyna przejmować cały ruch.
Trzy niezależne drogi wywołania alarmu - Panel Dyżurnego PSP, CLIP na wybrany numer, SMS na wybrany numer.
Trzy niezależne drogi połączeń wychodzących, identyfikowane zawsze tym samym numerem.
Baza danych zgłoszona w GIODO.

Zapraszam na stronę internetową www.pasosp.pl lub bezpośrednio do panelu logowania www.pasosp.pl/panel

Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline ppozekspert

  • Rzeczoznawca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Zapobieganie przede wszystkim
    • Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
Odp: Platforma Alarmowania Strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2016, 11:52:58 »
Parę dni temu słyszałem coś o nowo powstałej darmowej aplikacji dla strażaków która wysyła darmowe powiadomienia do wszystkich jej posiadaczy w obrębie kilometra od miejsca zgłoszenia jakiegoś zagrożenia. Nie pamiętam tylko jak to się nazywało. Wg. mnie takie rozwiązanie jest lepsze i łatwiej dostępne dla każdego kto chce pomóc. Jeżeli ktoś pamięta o jaką aplikacje chodziło to prosiłbym o podanie nazwy.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Platforma Alarmowania Strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2016, 21:08:39 »
Przypuszczam że chodzi o to.
http://www.jestemblisko.pl/
Inne cele i założenia.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Platforma Alarmowania Strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2016, 08:09:50 »
Jako ratownik medyczny chciałbym aby poinformowano mnie w mojej miejscowości o wyjeździe osp tylko do wypadku lub nzk. Oczywiście byłbym członkiem OSP. Ten system na to pozwala.