Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 1153 razy)

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Badania
« dnia: Kwiecień 22, 2016, 22:40:52 »
Witam, mam pytanie czy oryginał badań musi być w danej jednostce OSP do której należy czy wystarczy tylko kopia ?
Sprawa taka, że kolega sie przeprowadził i zrobił tam badania lekarskie, i teraz też czasami jest u nas w miejscowości gdzie zrobił kurs 1 i 2 stopnia no i też chciałby jeździć. Gdzie musi być oryginał badań  ?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2016, 09:21:56 »
Nie ma raczej szczegółowych przepisów odnośnie przechowywania dokumentów ale moim zdaniem wystarczy kopia. U nas czasem lekarze od razu dają dwa zaświadczane - oryginał i kopia. Dla pewności warto poprosić np o potwierdzenie zgodności z oryginałem. U nas w UG robią to osoby mające imienne pieczątki - okazuje im się oryginalny dokument i kopię i one przybijają pieczątkę swoją oraz pieczątkę Za zgodność z oryginałem i podpis.
Jak dajemy np dokumenty do PSP na kurs to też wystarczające są kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez naczelnika OSP.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:02:26 »
Nie ma raczej szczegółowych przepisów odnośnie przechowywania dokumentów ale moim zdaniem wystarczy kopia. U nas czasem lekarze od razu dają dwa zaświadczane - oryginał i kopia. Dla pewności warto poprosić np o potwierdzenie zgodności z oryginałem. U nas w UG robią to osoby mające imienne pieczątki - okazuje im się oryginalny dokument i kopię i one przybijają pieczątkę swoją oraz pieczątkę Za zgodność z oryginałem i podpis.
Jak dajemy np dokumenty do PSP na kurs to też wystarczające są kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez naczelnika OSP.



Dzięki