Autor Wątek: System dzienny - zmianowy  (Przeczytany 20469 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2016, 20:22:31 »
Nudzi mi się w niedziele to łapie kłamców na pisaniu banialuków.
A kto przelewa wypłatę? Główny księgowy musi być!
Masz min. 9 w biurze bo  to standard z rozporządzenia więc pisz dalej bzdury! + za każde 25 tys. ludzi w powiecie (pow. 50 tys.) jeden dodatkowy etat.
Mam nadzieję, że z tym Twoim nudzeniem się, to taki mały "lapsus kiks".
Bowiem ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą. Dla takich osób doba to jest bardzo mało, nawet szkoda czasu na sen (niestety organizm wymaga snu), tyle jest do zrobienia, poznania itp., że nie ma mowy o nudzeniu. Zresztą takie osoby dawno zapomnieliby o słowie nuda, ale niestety często to słyszymy od innych.

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2016, 20:24:29 »

Eqi.... Posłuchaj uważnie.. Tu nie chodzi o spór gdzie ile i dlaczego. Sedno problemu jest takie że 25 lat wstecz wystarczyło by ogarnąć temat tyle i obecnie jest tyle...  Understand ? Czy jeszcze jaśniej ?
Cytuj
25 lat temu miałeś w domu telewizor z kineskopem, i używałeś moro w działaniach oznacza to że było dobrze i bezpieczenie? Straż pożarna zajmowała się tylko pożarami a wy tutaj porównujecie obecny zakres do tego z przed 25 lat.  :rofl:

      Tak, 25 lat temu były tylko pożary, teraz mamy ratownictwo techniczne, wysokościowe, chemiczne, ekologiczne, wysokościowe, medyczne, wodne, poszukiwawcze, itd., a w podziale było więcej strażaków niż dziś. W grajdole w systemie codziennym pracowało siedmiu strażaków, mieli do ogarnięcia magazyny mundurowe, części zamiennych, magazyn OC, stację CPN  z paliwem,smary,oleje, warsztat naprawy sprzęty w tym tego z OSP -  wszystko udokumentowane na papierze, rozchody - przychody, przyjął, wydał, itd. Pieniądze wozili z banku w walizce i wypłacali przy okienku, przeliczone, rozdzielone, wydany odcinek płacowy. Kadrowy pisał papiery na maszynie, profilaktyk jechał na kontrolę autobusem albo pociągiem (kontrolować było co, bo zakładów było więcej) z rozporządzeniem i PN w teczce, wiedzą w głowie, protokół pisał odręcznie, bezbłędnie, ładnie, albo w biurze jak dopchał się do maszyny. Wszystko było udokumentowane na papierze, mundurówka w specjalnych kartach z zachowaniem czasookresu (komputer nie przypominał), bo mundurówka była wydawana w naturze. Budżet też był planowany i pilnowany. Do dyspozycji były dwie maszyny do pisania, jeden samochód służbowy, dwa kalkulatory, jeden suwak, stary faks, cztery telefony z wyjściem na miasto - strażak dzwonił prywatnie to płacił. Kontrole z KW były i wszystko zgadzać się musiało, papier do maszyny też, bo towar deficytowy: sprawozdawczość, wykazy, zestawienia, itd.
Biurowo było więcej roboty niż dziś - wszystko grało i czas był na wódkę. Teraz mamy komputery, satelity, wszystkie bajery i wyrobić się nie można - w biurach ludzi więcej na zmianach mniej - i to mi się nie podoba.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 07:08:32 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2016, 22:18:01 »
Mam nadzieję, że z tym Twoim nudzeniem się, to taki mały "lapsus kiks".
Bowiem ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą. Dla takich osób doba to jest bardzo mało, nawet szkoda czasu na sen (niestety organizm wymaga snu), tyle jest do zrobienia, poznania itp., że nie ma mowy o nudzeniu. Zresztą takie osoby dawno zapomnieliby o słowie nuda, ale niestety często to słyszymy od innych.
Nie, celowo użyte aby dać cytat z Fryderyka Wilhelma Nietzsche:
"Przeciwko nudzie nawet bogowie walczyli daremnie"
 :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2016, 01:30:42 »
Mam nadzieję, że z tym Twoim nudzeniem się, to taki mały "lapsus kiks".
Bowiem ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą. Dla takich osób doba to jest bardzo mało, nawet szkoda czasu na sen (niestety organizm wymaga snu), tyle jest do zrobienia, poznania itp., że nie ma mowy o nudzeniu. Zresztą takie osoby dawno zapomnieliby o słowie nuda, ale niestety często to słyszymy od innych.
Nie, celowo użyte aby dać cytat z Fryderyka Wilhelma Nietzsche:
"Przeciwko nudzie nawet bogowie walczyli daremnie"
 :rofl:
Za daleko sięgasz, jestem pewien, że nie jesteś bogiem:).
Fryderyka Wilhelma Nietzsche - ciekawa postać, warto przeczytać jego dorobek.

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2016, 09:06:51 »
Sprawa jest prosta. Niech sobie każdy zada pytanie czy chciałby pracować na 8h za te same pieniądze z PB? Odpowiedź jest jasna ze NIE, dlatego też 8h musi być lepiej wynagradzane.

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2016, 10:24:41 »
Prawda jest jedna 90% funkcjonariuszy obrało na początku ścieżkę kariery. Są tacy co nie wyobrażają sobie pracy w biurze na 8h i są tacy którzy nie wyobrażają sobie pracy w podzielę bojowym na 24h i to jest praktycznie bezdyskusyjne.... Wiadomo że każdy z systemów ma swoja specyfikę nie chodzi tylko o system pracy ale i zakres obowiązków i tu nie ma co się licytować. System 8h z urzędu jest już lepiej wynagradzany gdyż system ten praktycznie zaczyna się od 10 grupy w górę gdzie w podziale bojowym kończy się na 10 grupie co za tym idzie wszystkie składniki wynagrodzenia takie jak dodatek za stopień służbowy, dodatek służbowy, dodatek motywacyjny... są na odpowiedni wyższym poziomie wynikającym z ustawy. I ok zgoda należy się nikt tego nie podważa. Tylko dlaczego funkcjonariusz 8h ma praktycznie przez większość służby prawie maksymalny dodatek służbowy a podziałowiec w najlepszym układzie na 9 i 10 grupie ma zaledwie 40% maksymalnego dodatku jaki mógł otrzymać a pozostali od 5%-35% ? I dlaczego przed odejściem na emeryturę taki z podziału musi prosić komendanta żeby mu podniósł dodatki gdy taki 8h pobiera ja przez większość służby ? Dlaczego w systemie 8h na 12 stanowisk 12 jest oficerskich i zajmują je oficerowie a w podziale na 6 stanowisk oficerskich nie ma ani jednego oficera w dodatku połowa z nich jeszcze na pełniących obowiązki.... ?
Oczywiście zdaje sobie sprawę że nie w każdej komendzie taka dyskryminacja panuje  :wall:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2016, 10:42:22 »
U mnie w WLKP jest podobnie, totalna dyskryminacja PB jeśli chodzi o dodatki, szkoły, itp. Ten system jest do zmiany, bo jet to chore!!!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2016, 11:05:55 »
Pszczoła wyprzedziłeś mnie ze swoim postem ^_^. Potwierdzam tak było jak i ja zaczynałem (no ale to prawie 30 lat temu) no ale jak niektórzy mają połowę tego co My to nie dziw się że zarzucają kłamstwo. Również 100% racji z postem kun998. Dodam tylko kun, że te 40 % dodatku na podziale to może osiągają koledzy z dużych miast (w-wa, Kraków, Poznań, itp.), bo ja nie dociągam do 30% i muszę jeszcze troszeczkę popracować aby mój "dawny młody" godnie mnie odprawił.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2016, 12:17:17 »
Nie wiem skąd przekonanie, że w biurach grupy >10...
Mam służby jak oranżada terminu ważności, a pracowałem/uje w PTT, PT, SKKP i PB. Zostałem oddelegowany z PB i jestem szeregowym. Mam rodzinę... Nie mam praktycznie jak zrobić nadgodzin chyba, że służba w sobotę (w niedziele nie bo pon 8h)
Nikt, powtarzam nikt nie chcę się ze mną zamienić, a moim przekleństwem jest to, że pokazałem, że daje sobie radę...
Uważam, że mam prawo się wypowiadać bo znam specyfikę służby w obu systemach i proszę mi wierzyć nie jest kolorowo w biurze...
Zapraszam do "spijania kawek" "i nic nie robienia"
Pozdrawiam

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2016, 13:34:41 »
Ludzie przestańcie uzalac się nad sobą, tylko jak komuś nie pasuje na PB to trzeba robić wszystko żeby się przenieść do biura i odwrotnie. A większości pewnie nie będzie pasować ani tu ani tu i wtedy pozostaje robota w cywilu!

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2016, 13:50:57 »
To nie użalanie tylko próba przedstawienia swoich racji.
Jeśli ktoś jest na PB to nie powinien komentować i się udzielać w temacie biura bo g...o o tym wie.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2016, 17:59:21 »
Kolego bombaj. Gdyby to było takie proste to nie siedział bym za biurkiem tylko w te pędy wrócił bym do systemu zmianowego. Gdy czytam jakie to grupy i dodatki są w biurach to zaczynam dochodzić do wniosku że ja to chyba w innej PSP służę. Nikt nie chce przyjść do biura jeśli nie jest to etat oficerski a gdy wpadniesz już w tryby systemu codziennego to nikt nie chce cię z niego wypuścić bo kolejnego głupka od tabelek, zestawień, raportów i ton niepotrzebnych statystyk będzie ciężko znaleźć. Kto kiedykolwiek pracował nad papierami wie że lepiej 8 godzin machać widłami przy stodole niż. 8 godzin siedzieć za biurkiem przed komputerem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 24, 2016, 19:55:35 »
Jeżeli tak ciężko za biurkiem zapraszam na widły grupa młodszy ratownik 50zł dodatku służbowego brak awansu ze względu na brak środków w budżecie . I tak pewnie do emerytury bo nie zanosi się na polepszenie sytuacji w najbliższym czasie.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 24, 2016, 20:40:15 »
Powinien zostać wprowadzony system dotyczący dodatków służbowych - ich wielkość na podstawie stażu pracy i zajmowanego stanowiska. Po to żeby nie było takich dysproporcji jak to ma teraz miejsce w niektórych jednostkach - wolna amerykanka i patologia.
Niech ten z biura zarobi więcej za stopień, stanowisko czy wysługę, ale to więcej niech będzie miało zdrowy rozsądek. Na PB dostają po 100-200zł dodatki, a w biurze maksy. Jeżeli nic się nie zmieni odpowiednimi przepisami to tak zostanie, bo później ten co pójdzie z PB do biura to powie, co, ja mogłem z takim dodatkiem tyle czasu to nowi nie dadzą rady? Pozdro!

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2016, 14:06:17 »
Przyczyna, dla której ciężko znaleźć kogokolwiek chętnego na przejście z PB do biura jest prosta. To kasa. Jeżeli Iksiński dostanie podwyżkę nawet 300 czy 400 zł (to już bardzo dużo), to przeliczy, że w biurze nadgodzin nie zrobi (albo niewiele), a na PB i owszem. Czyli, że z nadgodzinami będzie miał tą samą kasę (mniej-więcej). Więc po co się użerać CODZIENNIE z przełożonymi, robić jakieś durne tabelki i zestawienia - wszystkie na wczoraj, jak na PB będzie mniej codziennego stresu (może być innego zamiast codziennego - wg wyboru).

Zalety biura: wolne weekendy i święta, łatwiej zaplanować wolne, łatwiejsza i szybsza ścieżka awansu
Wady biura: CODZIENNE użeranie się z przełożonymi, dużo mniej czasu na własne potrzeby

Zalety PB: więcej czasu dla siebie (do wykorzystania w dowolny sposób), inny rodzaj roboty (dla większości konkretniejszy)
Wady PB: dłuższa i trudniejsza ścieżka awansu, nadstawianie karku podczas akcji

O kasie przy wadach i zaletach nie piszę, bo napisałem wyżej. Co do nagród uznaniowych to np w mojej komendzie są osoby na PB, które brały rokrocznie wyższe niż w biurze - więc z tym jest różnie)

To co napisałem, to tylko liźnięcie tematu, który jest tak złożony ile jest komend. Ale uważam, że jak niektórzy pisali trudno znaleźć jelenia, który przejdzie do biura, bo każdy umie liczyć. Więc jak komendant chce kogoś do biura, to naprawdę musi znaleźć takie argumenty, które przekonają potencjalnego jelenia.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt i mokrego Lanego Poniedziałku.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2016, 15:36:06 »
Dodam jeszcze - funkcjonariusz PB bedąc na urlopie (chorobowym) nie dostaje telefonów że trzeba przyjechać do komendy coś zrobić bo KW chce coć na już, w biurze jest to nagminne. Pracowałem kilka lat na podziale teraz kilka lat w biurze. Ktoś pisze, że ma 50 zł dodatku, ja będąc na stażu miałem 10zł! Biuro to jedno wielkie szambo!! Więc koledzy nie zazdrośćcie, większych dodatków, bo na PB bojowym są nadgodziny i wychodzi to samo.
Zdrowych i spokojnych świąt wszystkim strażakom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2016, 15:39:55 »
Dodam jeszcze - funkcjonariusz PB bedąc na urlopie (chorobowym) nie dostaje telefonów że trzeba przyjechać do komendy coś zrobić bo KW chce coć na już, w biurze jest to nagminne. Pracowałem kilka lat na podziale teraz kilka lat w biurze. Ktoś pisze, że ma 50 zł dodatku, ja będąc na stażu miałem 10zł! Biuro to jedno wielkie szambo!! Więc koledzy nie zazdrośćcie, większych dodatków, bo na PB bojowym są nadgodziny i wychodzi to samo.
Zdrowych i spokojnych świąt wszystkim strażakom.
Różnica w dodatkach największa jest w małych powiatówkach.... Natomiast w "miejskich" w większości d-cy zmian, ich zastępcy, czy d-cy sekcji maja sporo ponad 1000 dodatku.... A liczone razem z nadgodzinami to mają pobory podobne do naczelników.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2016, 15:27:25 »
Cytuj
Różnica w dodatkach największa jest w małych powiatówkach.... Natomiast w "miejskich" w większości d-cy zmian, ich zastępcy, czy d-cy sekcji maja sporo ponad 1000 dodatku.... A liczone razem z nadgodzinami to mają pobory podobne do naczelników.

Mówisz jak mój 11-ty. Uważam, że nadgodziny nie mają tu nic do znaczenia. Chętnie zamienie się z dodatku z nadgodzinami, na dodatek bez nadgodzin, w takiej samej kwocie i bez nadgodzin. Mniej na służbie a kasa taka sama.

Tu bardziej chodzi o traktowanie PB.

ps. żeby nie było. 10 lat w biurze i 15 ma podziale.


Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2016, 16:04:59 »
temat nie do ogarnięcia na PB weźmiesz ok 3000- 4000  na rok z nadgodzin a dodatek masz 200 zł -500zł na PB, biuro dodatki 1000zł  wzwyż pozatym motywacyjny a dla PB sie nie należy bo niby za co? nagrody roczne PB do 500 biuro 1000 wzwyż tych skrajności jest bardzo dużo strażacy na grupie 3-5 na picie do 50 000 a strażacy  8 godź 70 000 wzwyż wszystko w przybliżeniu ...... nie ma w miarę równego traktowania wszystko sie reguluje podziałem trzymają wakaty biorą kasę podział ma wtedy nadgodziny bo stany na zmianach niższe i potem wygadywanie  że mają zapracowane nadgodziny w koło wojtek po pi....

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2016, 16:45:17 »
Dodam że nadgodziny to nie jest bonus nie wiadomo skąd... aby wypracować nadgodziny trzeba odpowiednio więcej czasu przebywać w służbie i na dodatek nie są płatne przynajmniej 100%  :wall:

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2016, 16:59:34 »
Dodam że nadgodziny to nie jest bonus nie wiadomo skąd... aby wypracować nadgodziny trzeba odpowiednio więcej czasu przebywać w służbie i na dodatek nie są płatne przynajmniej 100%  :wall:
Masz rację, tylko często biurowi dorabiają sobie (na pb lub skkp) najczęściej w okresie urlopowym.

Offline topór

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2016, 17:09:16 »
Dodam jeszcze - funkcjonariusz PB bedąc na urlopie (chorobowym) nie dostaje telefonów że trzeba przyjechać do komendy coś zrobić bo KW chce coć na już, w biurze jest to nagminne. Pracowałem kilka lat na podziale teraz kilka lat w biurze. Ktoś pisze, że ma 50 zł dodatku, ja będąc na stażu miałem 10zł! Biuro to jedno wielkie szambo!! Więc koledzy nie zazdrośćcie, większych dodatków, bo na PB bojowym są nadgodziny i wychodzi to samo.
Zdrowych i spokojnych świąt wszystkim strażakom.
zazdrościsz idz na podział na takie samo stanowisko

Offline topór

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2016, 17:15:04 »
A tak jeszcze zapytam, kto namówił Ciebie na biuro, pewnie widziałeś tam raj i eldorado, a teraz masz pretensje. Myślę, że tam na siłe i za łeb nikt nikogo nie zaciągnie

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2016, 17:50:50 »
myślę że i w drugą stronę by było bardzo ciężko.......

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2016, 18:17:09 »
No, nieźłą zabawę znaleźliście sobie porzed samymi świętami.
 Dajcie sobie na luz, bo takie kłótnie to tylko młyn na wodę dla tych, którzy uwaźają, że strażakom należy zabrać wszystkie dodatki, bo i tak za dużo zarabiają za "nic nie robienie". Jak sami będziemy skakać sobie do oczu,to nie oczekujmy szacunku od innych.
Serdeczne życzenia świąteczne dla wszystkich strażaków: PB, biur, stanowisk kierowania, OSP oraz cywilom, bo tacy w naszej formacji też są
 ^_^  ^_^  ^_^