Autor Wątek: System dzienny - zmianowy  (Przeczytany 20471 razy)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
System dzienny - zmianowy
« dnia: Marzec 13, 2016, 19:17:53 »
Właśnie po dobrej zmianie nowa władza powinna zarządzić audyt w każdej KP/KM w celu zbadania czy przez lata w PSP nie była  stosowana dyskryminacja i nierówne traktowanie funkcjonariuszy. Szczególną uwagę należałoby zwrócić na wysokość przyznawanych dodatków służbowych, dodatków motywacyjnych oraz nagród.....   :wall:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2016, 19:42:09 »
Dokładnie  jak powyżej. W PSP cały czas dyskryminuje się PB jeśli chodzi o dodatki i nagrody. 8 godzinni wg przełożonych to "swiete krowy" i im się należy, natomiast PB to "robole". Ale tak się składa, że to te głównie "robole" pracują na szacunek i uznanie społeczeństwa. Więc podział powinien być w miarę możliwości jak najmniejszy. No ale do tego potrzebna jest dobra zmiana i rewizja złych decyzji KP/KM. Wiem, ze to złudne życzenie , ale nadzieja umiera ostatnia!!!! -_-

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2016, 19:49:16 »
Dokładnie  jak powyżej. W PSP cały czas dyskryminuje się PB jeśli chodzi o dodatki i nagrody. 8 godzinni wg przełożonych to "swiete krowy" i im się należy, natomiast PB to "robole". Ale tak się składa, że to te głównie "robole" pracują na szacunek i uznanie społeczeństwa. Więc podział powinien być w miarę możliwości jak najmniejszy. No ale do tego potrzebna jest dobra zmiana i rewizja złych decyzji KP/KM. Wiem, ze to złudne życzenie , ale nadzieja umiera ostatnia!!!! -_-

Ale mimo wszystko trzeba mieć nadzieję że nowej władzy będzie zależało na przywróceniu normalności i równego traktowania wszystkich funkcjonariuszy a i być może czytają to forum  :tuba:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2016, 08:16:21 »
Fireman998998 widzę że jesteś z tej kategorii super strażaków, których straż nie może funkcjonować. Nie masz pojęcia o czym piszesz i jaka jest specyfika służby na poszczególnych stanowiskach. Służyłem w PB, SK a teraz od kilku lat w "biurze" na etacie aspiranckim i jakoś nie ma chętnych aby się ze mną zamienić. Patrzysz na biuro przez pryzmat naczelników ale pamiętaj ze są tam jeszcze podoficerowie i aspiranci, dla których grupy zaszeregowania z PB to marzenia. Tak w biurach są zazwyczaj wyższe dodatki ale służba 8 godzinna nie pozwoli ci dorobić, nie wypłacają za nadgodziny, za zastępstwa, jak weźmiesz wolne to i tak wisisz na telefonie bo kolejna tabelka w trybie natychmiastowym do zrobienia itd. Gdyby dzisiaj mi zaproponowano powrót do systemu zmianowego to nawet sekundy bym się nie zastanawiał ale nie znajdzie się dowódca zastępu czy sekcji, który zgodzi się przejść z 7 czy 8 grupy na 6 przychodząc codziennie do służby. Tak PB to jest to co ludzie widzą i z czym mają najwięcej do czynienia ale pamiętaj że jest też grupa strażaków których nie widać a bez których ludzie nie widzieli by również ciebie. Straż to układ zamknięty gdzie PB, SK i biura nie mogą bez siebie funkcjonować i dopiero razem tworzą formację zwaną PSP. Więc szanuj służbę tych wszystkich ludzi a jeśli zazdrościsz dodatków to możemy się zamienić. Celowo nie piszę tutaj o patologiach bo takie zdarzają się zarówno w biurach jak i na PB ale ten temat był wałkowany już w wielu wątkach
. Pozdrawiam i życzę Ci dobrej zmiany. 😁
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2016, 10:47:39 »
oliwer, pisze na przykładzie swojej komendy i zapewne w wielu jest tak jak napisałem. Nie mydl oczu ludziom bo większość strazaków sama wybiera sobie ścieżke kariery ( 8 godzinni - szybsze awanse, szybsze dostanie się do szkoły, dodatki, itp.) Nie wierze w to, ze jakbyś chciał to nie mógł byś się przenieść na PB( no chyba że predyspozycje zdrowotne na to nie pozwalają). Zapewne przyrosłeś do stołka i teraz dupsko ciężko jest oderwać. Ja przeszedłem też wiele szczebli kariery i wiem, że każdy ma jakis swój wkład w PSP, ale nie rozumiem dlaczego jest taka różnica. Piszesz o tabelkach, czy to takie stresujące, a co maja powiedzieć strażacy PB,którzy w jednej chwili podejmują decyzje , która może ocalić bądź nie zycie lub mienie, d-ca odpowiada za załoge i podejmowane decyzje, bo jak jest dobrze to ok, ale jak cos zawali to za chwile wielcy znawcy zza biurka analizują i co to oni by nie zrobili. Parodia. Jestesmy jedna formacją i powinnismy wzajemnie się szanować i być sprawiedliwie wynagradzani . :gwiazdki:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2016, 12:18:23 »
Pracownicy 8 godzinni mieli mają i będą więcej zarabiać szybciej awansować co wynika z rozporządzeń będą lepiej postrzegani przez 01 02 itd dlatego że codziennie się widzą jak PB coś spierdoli to jak najszybciej donoszą i debatują o zaistniałej sytuacji itd itd i nic z tym sie nie zrobi PB ma jeszcze 5 lub 6 przełożonych nad sobą niel liczę d-cy zmiany i zastępcy ......

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2016, 12:59:56 »
musicie chyba założyć wątek Biura kontra PB nie idzie to w dobrym kierunku moim zdaniem każdy ma swoją robotę i niech ją robi najlepiej ja umie.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2016, 14:52:38 »
+Tomala7777 patologie stworzył system nie strażacy .......

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2016, 16:51:38 »
A ja mam prośbę do administratora o wykasowanie tematów, które nie mają nic wspólnego z wątkiem i o ile to możliwe nałożenia bana na tych co łamią regulamin. Żygać się chce od tych wiecznych kłótni. Załóżcie wreszcie temat PB vs. 8h i wylewajcie tam na siebie wszystkie brudy. Jakikolwiek temat nie bylby założony kończy sie tym samym.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2016, 19:36:52 »
+firek998  a ty skąd z kosmosu ?
Czemu piszesz nie na temat? @firek998 ma racje co do tego, że w tym temacie nie piszemy o "wymyślonych" konfliktach niedowartościowanych ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2016, 19:39:52 »
equinox - doczytaj,  tu  nie  chodzi o "niedowartościowanych" tylko o "dymanych" przez system

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2016, 20:53:53 »
equinox - doczytaj,  tu  nie  chodzi o "niedowartościowanych" tylko o "dymanych" przez system
Ale to dalej nie ten temat....
Dymani są tylko ci którzy dają się dymać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2016, 01:08:21 »
Fireman998998 widzę że jesteś z tej kategorii super strażaków, których straż nie może funkcjonować. Nie masz pojęcia o czym piszesz i jaka jest specyfika służby na poszczególnych stanowiskach. Służyłem w PB, SK a teraz od kilku lat w "biurze" na etacie aspiranckim i jakoś nie ma chętnych aby się ze mną zamienić. Patrzysz na biuro przez pryzmat naczelników ale pamiętaj ze są tam jeszcze podoficerowie i aspiranci, dla których grupy zaszeregowania z PB to marzenia. Tak w biurach są zazwyczaj wyższe dodatki ale służba 8 godzinna nie pozwoli ci dorobić, nie wypłacają za nadgodziny, za zastępstwa, jak weźmiesz wolne to i tak wisisz na telefonie bo kolejna tabelka w trybie natychmiastowym do zrobienia itd. Gdyby dzisiaj mi zaproponowano powrót do systemu zmianowego to nawet sekundy bym się nie zastanawiał ale nie znajdzie się dowódca zastępu czy sekcji, który zgodzi się przejść z 7 czy 8 grupy na 6 przychodząc codziennie do służby. Tak PB to jest to co ludzie widzą i z czym mają najwięcej do czynienia ale pamiętaj że jest też grupa strażaków których nie widać a bez których ludzie nie widzieli by również ciebie. Straż to układ zamknięty gdzie PB, SK i biura nie mogą bez siebie funkcjonować i dopiero razem tworzą formację zwaną PSP. Więc szanuj służbę tych wszystkich ludzi a jeśli zazdrościsz dodatków to możemy się zamienić. Celowo nie piszę tutaj o patologiach bo takie zdarzają się zarówno w biurach jak i na PB ale ten temat był wałkowany już w wielu wątkach
. Pozdrawiam i życzę Ci dobrej zmiany. 😁
I znowu większość postów nie na temat. To i ja nie będę się stosował. A może by tak zlikwidować PB lub biuro :)?
Pracowałem w jednostce dawno temu, (duże miasto) w której stan PB to 111 strażaków (37 na zmianę).
Biuro to Komendant, jego zastępca, kwatermistrz, księgowa, 1 prewencja i dowódca kompanii  + 3 dyspozytorów  (po jednym na zmianę). Dyspozytor do pomocy miał kogoś ze zmiany, ale jak była potrzeba to sam zostawał. Gdy miał wolne, chorobowe to zastępował go strażak ze zmiany. Nie było komputerów, ale był przestarzały faks, papierów też było sporo, łączność, że szkoda gadać!!! I tak dalej można by, takie były czasy :). Dziwne są jednostki gdzie na zmianie PB jest 5 osób, a w biurze 12:).
Musi być zgoda i zrozumienie między PB - biuro, trzeba się szanować. Biuro powinno zrozumieć, że ich byt bardziej zależy od PB niż odwrotnie - bo istotą istnienia straży jest prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, a nie papirologia, którą można robić na PB.
Za dużo niepotrzebnych bzdur jest do robienia w biurach - dla sztuki i etatów 8h. Zrobić tylko PB, a na 8h tylko Komendant, jego zastępca i w większych jednostkach księgowa i będzie prawie spokój:)
Aha, jeszcze jedno, nikt nie panuje nad system kształcenia - również na PB (oficerów więcej niż strażaków - jedzie wóz do akcji w składzie 6 -cio osobowych z 3 dowódcami (zmiany, sekcji, zastępu, kierowca i 2 strażaków, a później dojeżdża jeszcze do byle czego d-ca i zastępca jrg - to mamy już 5 dowódców - koń by się uśmiał)).
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 01:18:05 wysłana przez cul2 »

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2016, 08:32:11 »
Fireman998998 widzę że jesteś z tej kategorii super strażaków, których straż nie może funkcjonować. Nie masz pojęcia o czym piszesz i jaka jest specyfika służby na poszczególnych stanowiskach. Służyłem w PB, SK a teraz od kilku lat w "biurze" na etacie aspiranckim i jakoś nie ma chętnych aby się ze mną zamienić. Patrzysz na biuro przez pryzmat naczelników ale pamiętaj ze są tam jeszcze podoficerowie i aspiranci, dla których grupy zaszeregowania z PB to marzenia. Tak w biurach są zazwyczaj wyższe dodatki ale służba 8 godzinna nie pozwoli ci dorobić, nie wypłacają za nadgodziny, za zastępstwa, jak weźmiesz wolne to i tak wisisz na telefonie bo kolejna tabelka w trybie natychmiastowym do zrobienia itd. Gdyby dzisiaj mi zaproponowano powrót do systemu zmianowego to nawet sekundy bym się nie zastanawiał ale nie znajdzie się dowódca zastępu czy sekcji, który zgodzi się przejść z 7 czy 8 grupy na 6 przychodząc codziennie do służby. Tak PB to jest to co ludzie widzą i z czym mają najwięcej do czynienia ale pamiętaj że jest też grupa strażaków których nie widać a bez których ludzie nie widzieli by również ciebie. Straż to układ zamknięty gdzie PB, SK i biura nie mogą bez siebie funkcjonować i dopiero razem tworzą formację zwaną PSP. Więc szanuj służbę tych wszystkich ludzi a jeśli zazdrościsz dodatków to możemy się zamienić. Celowo nie piszę tutaj o patologiach bo takie zdarzają się zarówno w biurach jak i na PB ale ten temat był wałkowany już w wielu wątkach
. Pozdrawiam i życzę Ci dobrej zmiany. 😁
tabele i tak spycha biuro na PB :gwiazdki: wiem bo często je robię  ale tabele do 15.30 są najważniejsze  :rofl:

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2016, 11:16:07 »
Cytuj
I znowu większość postów nie na temat. To i ja nie będę się stosował. A może by tak zlikwidować PB lub biuro :)?
Pracowałem w jednostce dawno temu, (duże miasto) w której stan PB to 111 strażaków (37 na zmianę).
Biuro to Komendant, jego zastępca, kwatermistrz, księgowa, 1 prewencja i dowódca kompanii  + 3 dyspozytorów  (po jednym na zmianę). Dyspozytor do pomocy miał kogoś ze zmiany, ale jak była potrzeba to sam zostawał. Gdy miał wolne, chorobowe to zastępował go strażak ze zmiany. Nie było komputerów, ale był przestarzały faks, papierów też było sporo, łączność, że szkoda gadać!!! I tak dalej można by, takie były czasy :). Dziwne są jednostki gdzie na zmianie PB jest 5 osób, a w biurze 12:).
Musi być zgoda i zrozumienie między PB - biuro, trzeba się szanować. Biuro powinno zrozumieć, że ich byt bardziej zależy od PB niż odwrotnie - bo istotą istnienia straży jest prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, a nie papirologia, którą można robić na PB.
Za dużo niepotrzebnych bzdur jest do robienia w biurach - dla sztuki i etatów 8h. Zrobić tylko PB, a na 8h tylko Komendant, jego zastępca i w większych jednostkach księgowa i będzie prawie spokój:)
Aha, jeszcze jedno, nikt nie panuje nad system kształcenia - również na PB (oficerów więcej niż strażaków - jedzie wóz do akcji w składzie 6 -cio osobowych z 3 dowódcami (zmiany, sekcji, zastępu, kierowca i 2 strażaków, a później dojeżdża jeszcze do byle czego d-ca i zastępca jrg - to mamy już 5 dowódców - koń by się uśmiał)).

         Dodam, że najchętniej dojeżdżają po korespondencji - " sytuacja opanowana, pomocy nie potrzeba". Uciekają z miejsca zdarzenia przed zrobieniem przekazania i wydaniem z tym związanych zaleceń, ustaleniem przyczyny zdarzenia, pouczają - "ten który kończy, pisze informację ze zdarzenia". Przyjeżdżają w dowódczo-sztabowym, później uwagi typu "Xksiński nie miał zapiętego paska przy hełmie".
W sprawach operacyjnych najmądrzejsi są ci którzy w PB nie pracowali, albo mieli z PB przelotną przygodę - a to dlatego, że w PB pracować nie chcieli.
Służę w komendzie podobnej o jakiej piszesz (siedmiu na zmianie) i przyznam , że jest lepiej niż kilka lat temu, odkąd któryś KG przesunął część biurowych w zmiany [u nas więcej niż 1/3, teraz jest 12 i myślę, że z korzyścią dla służby jeszcze coś w podział pchnąć można].

   Pamiętam czasy o których piszesz i jestem tego samego zdania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 19:49:30 wysłana przez Butel »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2016, 17:15:19 »
I o to właśnie chodzi, by w biurze pracowało zdecydowanie mniej osób, poprzesuwać w PB, a i pieniędzy będzie więcej do podziału!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2016, 18:13:46 »
I znowu większość postów nie na temat. To i ja nie będę się stosował. A może by tak zlikwidować PB lub biuro :)?
Pracowałem w jednostce dawno temu, (duże miasto) w której stan PB to 111 strażaków (37 na zmianę).
Biuro to Komendant, jego zastępca, kwatermistrz, księgowa, 1 prewencja i dowódca kompanii  + 3 dyspozytorów  (po jednym na zmianę). Dyspozytor do pomocy miał kogoś ze zmiany, ale jak była potrzeba to sam zostawał. Gdy miał wolne, chorobowe to zastępował go strażak ze zmiany. Nie było komputerów, ale był przestarzały faks, papierów też było sporo, łączność, że szkoda gadać!!! I tak dalej można by, takie były czasy :). Dziwne są jednostki gdzie na zmianie PB jest 5 osób, a w biurze 12:).
Musi być zgoda i zrozumienie między PB - biuro, trzeba się szanować. Biuro powinno zrozumieć, że ich byt bardziej zależy od PB niż odwrotnie - bo istotą istnienia straży jest prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, a nie papirologia, którą można robić na PB.
Za dużo niepotrzebnych bzdur jest do robienia w biurach - dla sztuki i etatów 8h. Zrobić tylko PB, a na 8h tylko Komendant, jego zastępca i w większych jednostkach księgowa i będzie prawie spokój:)
Aha, jeszcze jedno, nikt nie panuje nad system kształcenia - również na PB (oficerów więcej niż strażaków - jedzie wóz do akcji w składzie 6 -cio osobowych z 3 dowódcami (zmiany, sekcji, zastępu, kierowca i 2 strażaków, a później dojeżdża jeszcze do byle czego d-ca i zastępca jrg - to mamy już 5 dowódców - koń by się uśmiał)).
KŁAM DALEJ.... Może uwierzą ci nieopierzenie strażacy....
Dlaczego:
1. w każdej KM/KP minimalna ilość "dyspozytorów" (tak ich ty nazwałeś) wynosi 5! i reguluje to rozporządzenie. Wcześniej było wiecej.
2. duże miasto a kadrowca nie ma?
3. 1 w prewencji to jest w bardzo małych komendach IV lub V kategoria.... ale napewno nie w komendzie powyżej 100 etatów
Przed reorganizacja z lat 06-07 były wydziały kontrolno-rozpoznawcze.
Dawno to musiało być.... przed 1990!  Ale ile było wtedy KW ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 18:55:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2016, 19:17:23 »
Eqinox co się tak w każdym temacie uruchamiasz ??? pszczoła pisze jak było i jest to w dużej mierze racja !!! Ja pracuje w tym burdelu troszkę lat więc potwierdzam. Na podziale na (17 na zmianie) plus d-ca jednostki + jego z-ca. tzw. biuro: Komendant, jego z-ca (prewencja) plus jeden - operacyjna. Kwatermistrz plus jeden i kadrowa.
A chcesz wiedzieć co mamy teraz ? więc proszę na podział 51 plus 2 mamy w tzw. biurze 18 osób razem  z 01. Pytania ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2016, 19:26:14 »
Eqinox co się tak w każdym temacie uruchamiasz ??? pszczoła pisze jak było i jest to w dużej mierze racja !!! Ja pracuje w tym burdelu troszkę lat więc potwierdzam. Na podziale na (17 na zmianie) plus d-ca jednostki + jego z-ca. tzw. biuro: Komendant, jego z-ca (prewencja) plus jeden - operacyjna. Kwatermistrz plus jeden i kadrowa.
A chcesz wiedzieć co mamy teraz ? więc proszę na podział 51 plus 2 mamy w tzw. biurze 18 osób razem  z 01. Pytania ??
Nudzi mi się w niedziele to łapie kłamców na pisaniu banialuków.
A kto przelewa wypłatę? Główny księgowy musi być!
Masz min. 9 w biurze bo  to standard z rozporządzenia więc pisz dalej bzdury! + za każde 25 tys. ludzi w powiecie (pow. 50 tys.) jeden dodatkowy etat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 19:35:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2016, 22:30:18 »
I znowu większość postów nie na temat. To i ja nie będę się stosował. A może by tak zlikwidować PB lub biuro :)?
Pracowałem w jednostce dawno temu, (duże miasto) w której stan PB to 111 strażaków (37 na zmianę).
Biuro to Komendant, jego zastępca, kwatermistrz, księgowa, 1 prewencja i dowódca kompanii  + 3 dyspozytorów  (po jednym na zmianę). Dyspozytor do pomocy miał kogoś ze zmiany, ale jak była potrzeba to sam zostawał. Gdy miał wolne, chorobowe to zastępował go strażak ze zmiany. Nie było komputerów, ale był przestarzały faks, papierów też było sporo, łączność, że szkoda gadać!!! I tak dalej można by, takie były czasy :). Dziwne są jednostki gdzie na zmianie PB jest 5 osób, a w biurze 12:).
Musi być zgoda i zrozumienie między PB - biuro, trzeba się szanować. Biuro powinno zrozumieć, że ich byt bardziej zależy od PB niż odwrotnie - bo istotą istnienia straży jest prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, a nie papirologia, którą można robić na PB.
Za dużo niepotrzebnych bzdur jest do robienia w biurach - dla sztuki i etatów 8h. Zrobić tylko PB, a na 8h tylko Komendant, jego zastępca i w większych jednostkach księgowa i będzie prawie spokój:)
Aha, jeszcze jedno, nikt nie panuje nad system kształcenia - również na PB (oficerów więcej niż strażaków - jedzie wóz do akcji w składzie 6 -cio osobowych z 3 dowódcami (zmiany, sekcji, zastępu, kierowca i 2 strażaków, a później dojeżdża jeszcze do byle czego d-ca i zastępca jrg - to mamy już 5 dowódców - koń by się uśmiał)).
KŁAM DALEJ.... Może uwierzą ci nieopierzenie strażacy....
Dlaczego:
1. w każdej KM/KP minimalna ilość "dyspozytorów" (tak ich ty nazwałeś) wynosi 5! i reguluje to rozporządzenie. Wcześniej było wiecej.
2. duże miasto a kadrowca nie ma?
3. 1 w prewencji to jest w bardzo małych komendach IV lub V kategoria.... ale napewno nie w komendzie powyżej 100 etatów
Przed reorganizacja z lat 06-07 były wydziały kontrolno-rozpoznawcze.
Dawno to musiało być.... przed 1990!  Ale ile było wtedy KW ?
Bądź przynajmniej konsekwentny. Najpierw zarzucasz mi kłamstwo, a post kończyć, że to musiało być dawno.
Tak to było dawno i to jest prawda, a nie kłamstwo. Kw było tyle ile było województw 49 i w mojej komendzie wojewódzkiej ok. 25 osób. Komenda woj. była w tym samym budynku co Zawodowa Straż Pożarna.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2016, 22:54:48 »
Eqi.... Posłuchaj uważnie.. Tu nie chodzi o spór gdzie ile i dlaczego. Sedno problemu jest takie że 25 lat wstecz wystarczyło by ogarnąć temat tyle i obecnie jest tyle...  Understand ? Czy jeszcze jaśniej ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2016, 16:11:49 »
Eqi.... Posłuchaj uważnie.. Tu nie chodzi o spór gdzie ile i dlaczego. Sedno problemu jest takie że 25 lat wstecz wystarczyło by ogarnąć temat tyle i obecnie jest tyle...  Understand ? Czy jeszcze jaśniej ?
25 lat temu miałeś w domu telewizor z kineskopem, i używałeś moro w działaniach oznacza to że było dobrze i bezpieczenie? Straż pożarna zajmowała się tylko pożarami a wy tutaj porównujecie obecny zakres do tego z przed 25 lat.  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2016, 16:23:45 »
Nie rozumiem czemu ma służyć taka dyskusja i wygadywanie się. Każdy system ma swoje plusy i minusy. Chociaż pracuje na PB i wiem, że z awansami (tymi w grupie i w stopniach) jest dużo ciężej niż w biurze, to nie zamienił bym się chociaż bym dostał kilka stów dodatku i wyższą grupę.  Myślę że w każdej komendzie jest możliwość(może nie od razu) z PB do biura, więc jak ktoś uważa że tak świetnie jest chodzić na 8h to nie widzę problemu żeby starać się o taką zamianę. Wiem też ilu chłopaków chociaż by z mojej komendy dało by wiele aby przyjść na PB, nawet kosztem mniejszych pieniędzy.
 

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2016, 18:47:37 »
W mojej komendzie między systemem 8h a 24h jest taka różnica że: -24h są traktowani jak robole -24h są od wykorzystywania i do zwalania na nich wszelkiej winy -24h najlepiej jakby ich nie było -24h są biedni i tacy muszą pozostać -24h muszą dorabiać do pensji w każdy możliwy sposób. -8h same pozytywy dlatego pensje mają nawet dwa razy większe.-8h żałują dorobku 24h a ci nawet z dorobkiem nie mają tego co 8h,. Wielu z 24h zamieniłoby się na pensję z 8h i dlatego jak tylko zwalnia się pozycja na 8h to wszyscy chętnie tam uciekają .

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2016, 19:49:20 »
A czy wszystkie wydziały w Komendach muszą być mundurowe, nie mogą być cywilne.