Autor Wątek: Światowe Dni Młodzieży  (Przeczytany 12674 razy)

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Światowe Dni Młodzieży
« dnia: Marzec 19, 2016, 16:44:56 »
Czy u kogoś w rejonie są już czynione jakieś oficjalne przygotowania? Wie ktoś coś, jaki to będzie mieć wpływ na straż? Pytam bo chciałbym uniknąć sytuacji jak przed EURO, gdy wszystko było robione na łapu-capu. Najwyraźniej do większości decydentów nie dociera fakt, że członkowie OSP nie są na każde zawołanie i mają coś takiego jak praca czy życie prywatne...

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2016, 18:41:17 »
Znalezione na fb
Cytuj
Na czas Światowych Dni Młodzieży Państwowa Straż Pożarna przygotowuje patrole piesze, stałe posterunki, posterunki czasowe oraz czasowe posterunki specjalistyczne - poinformował kilka minut temu Małopolski Komendant Wojewódzki PSP.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2016, 16:39:23 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2016, 22:51:19 »
Na moim terenie ( mój powiat ) będzie główne spotkanie papieża z młodzieżą i sytuacja u nas wygląda tak, że łącznie 449 funkcjonariuszy PSP będzie koczowało na Brzegach i zabezpieczało imprezę na miejscu 24 na dobe wraz z full osprzętem ( samochody itp. ) ,  ok. 7 tys. strażaków- ochotników ma również byc rozmieszczonych na Brzegach i w okolicznych miejscowościach w tym moja gmina daje po 5 ludzi na dzień/noc z OSP na zabezpieczenie od piątkowej nocy do niedzielnego wieczoru bez przerwy. Pominę sprawy logistyczno- zaopatrzeniowe itp. bo oczywiście nikt o ochotnikach nie pomyśli i to standard w tego typu wydarzeniach od długiego już czasu. Dodatkowo jednostki z KSRG na czas trwania SDM mają miec dyżury w swoich remizach, gdyż to głównie one w tym czasie będą zabezpieczały teren operacyjny powiatu. Na czas trwania SDM będzie zakaz używania korenspondencji radiowej na kanałach powiatowym i 8 ratowniczych by nie robic zakłoceń, jedynie na wyjazd w tym czasie do akcji ale to też pod pewnymi warunkami. Prawdopodobnie będą problemy z telefonią komórkową. Planuje się w najgorętszych dniach ok. 2mln ludzi u nas. Reasumując, wszystko będzie podporządkowane SDM... Sytuacja jest dynamiczna, cały czas coś się zmienia i może byc tak, że to co napisałem co jest na dzień dzisiejszy wiążace za tydzień będzie już nieaktualne.   :mellow:
998 C.R.E.W.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2016, 23:19:01 »
@Suavekk998 : z jakiego powiatu jesteś?
Ja znów słyszałem o ciekawym ustawieniu psp w woj. małopolskim. Wstrzymanie urlopów na miesiąc ŚDM oraz zmianę organizacji systemu 24/48 na 24/24 tylko nie wiem dokładnie w których powiatach województwa, podniesie się tym samy liczba ludzi na służbie.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2016, 08:14:11 »
W moim powiecie (podobnie jak w większości kraju) od 20 do 25 lipca są tzw. "Dni w diecezjach" (tu sobie można sprawdzić co u kogo będzie się działo - większość diecezji podaje program http://www.krakow2016.com/dni-w-diecezjach), czyli w tym czasie przyjeżdżają już pielgrzymi, mieszkają w domach prywatnych u rodzin, które ich przyjmują - jakieś 50 osób na parafię, więc bez tragedii, natomiast tym ludziom parafie organizują też jakieś zajęcia, można się spodziewać jakichś spotkań w większych grupach no i zwiększony ruch. Jako że na terenie mojego powiatu jest Muzeum Auschwitz Birkenau, to ten ruch będzie dużo większy, zwłaszcza że miasto z Muzeum i tak jest dość mocno zapchane bez dodatkowych imprez. Władze Muzeum spodziewają się na podstawie listy zgłoszonych grup około trzykrotnie więcej odwiedzających niż zwyczajnie, dodatkowo w Muzeum będzie Papież, co wiąże się z dodatkowymi zabezpieczeniami.
Nieoficjalnie wiemy że nasza KP ma dostać wsparcie z innych JRG, szpital powiatowy ma mieć zwiększoną obsadę no i mają być dodatkowe zespoły ZRM typu P. Na razie nie dostaliśmy w OSP żadnych dodatkowych wytycznych.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2016, 19:53:39 »
radk177 jestem z powiatu wielickiego, też słyszałem o wstrzymanych urlopach,  całe szczęście nas ochotników to nie dotyczy bo niby kto nam zabroni :) :)

U mnie z kolei nie będzie  "Dni w Diecezjach" podobnie jak w całej Krakowskiej Archidiecezji. Będzie wystarczająco atrakcji dla wszystkich przybyłych  :mellow:
 W mojej parafii będzie "mieszkało" ok. 3 tysiące pielgrzymów, w tym dla dwóch tys. będzie na płycie boiska sportowego zrobione pole namiotowe wraz z podstawowym zapleczem sanitarnym,  scena, na której odprawiane będą Msze Św. dla ww. pielgrzymów i parafian, spotkania młodych czy występy artystyczne a blisko tysiąc kolejny trzeba gdzieś wcisnąc do prywatnych domów... a że nie każdy dom przyjmie no to kombinuje się z salami gimnastycznymi szkół i sal w remizach OSP. My sami proszeni byliśmy o przyjęcie 5O osób; domy kultury i świetlice nie przyjmują nikogo...
Zamknięty ma byc dosyc duży odcinek autostrady, który na ten czas zmieni się w parking dla autokarów. To będzie dla nas napewno szalony okres ale ... damy radę :)
998 C.R.E.W.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2016, 02:59:10 »
Podoba mi się ta organizacja. Do ŚDM zostały cztery miesiące, a my- ochotnicy z małopolskiego- dalej nie wiemy jakie będą nasze zadania. Podobno do centrum wydarzeń mają być delegowani strażacy OSP z terenu województwa do pieszych patroli KPP. Nastawiliśmy się na to że i z naszej jednostki ktoś pojedzie, ale dalej nikt nic nie wie. Nie wiadomo kogo zapytać, bo zaraz ktoś odpowiada "wiem tyle co i wy, albo nawet mniej". Czas ucieka, a pasowałoby się jakoś zorganizować, wziąć wolne na okres ŚDM.
Zadania w naszym mieście i gminie również nie zostały jeszcze ustalone. Z mojej dotychczasowej wiedzy wynika, że jest koncepcja organizacji punktu medycznego, miasto troszczy się zwłaszcza o zakwaterowanie pielgrzymów. Wiadomo, zbyt mało zgłoszonych miejsc w domach. Padła za to podobno wesoła propozycja, aby strażacy OSP odpowiadali za obsługę gości zakwaterowanych w instytucjach na terenie gminy. Bardzo ciekawe, bo w założeniu musieliby to robić praktycznie wszyscy strażacy-ochotnicy z gminy przez cały czas trwania ŚDM, będąc co najmniej w gotowości i w pobliżu wskazanego miejsca. Oczywiście za darmo, chyba że na płatnym urlopie :)
Nie wiem jak to będzie, kto co wymyśli, jak rozwiążą kwestie logistyczno-organizacyjne OSP. Chciałbym za to wiedzieć do czego mamy się przygotowywać, bo może pasuje poćwiczyć coś tematycznie, a później braknie na to czasu. Wybaczcie, ale od wielu miesięcy słyszymy że podczas Światowych Dni Młodzieży będziemy wykonywać jakieś zadania, a na nieco ponad 100 dni przed my dalej nic nie wiemy. Mimo że pytamy.

Z tego co rozmawiałem z kolegą, doły w PSP również niewiele wiedzą. W zasadzie tylko to co przytaczacie, czyli brak urlopów, 24/24, slużba w Krakowie. Ale powiedzmy że różnica między PSP a OSP jest taka, że zawodowcy będą wtedy na służbie, a my mamy swoje życie, chociażby zawodowe :)
Plus ratio quam vis

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2016, 09:49:07 »
GP_Rbk_Chka - jest dokładnie tak jak piszesz... Terminy gonią a nikt nic nie wie - porażka organizacyjna jak z Euro. A potem znowu będą pretensje, że "dlaczego nie chcecie pomóc". Ano niestety, lipiec to czas urlopów w większości firm i jak mi ktoś teraz nie poda terminu na który mam go konkretnie zaklepać, to ja mu na koniec czerwca powiem, żeby klepnął się łeb. Bo niestety, ale wszelkie scenariusze sytuacji kryzysowych jak i większych imprez, zakładają wsparcie OSP. Ale brak prawnych rozwiązań które umożliwią nam pomoc bez utraty pracy (martwe zapisy które gdzieś coś sugerują to sobie ustawodawcy mogą wsadzić - ja nie zaryzykuje utraty pracy).
Swoją drogą ciekaw jestem, czy ktoś zdaje sobie sprawę, że pielgrzymi nie będą znać polskiego... Przed Euro u nas zdali sobie z tego sprawę dopiero po wypadku z udziałem obcokrajowców, gdy pogotowie, policja ani PSP nie potrafiła słowa zamienić z poszkodowanymi bez tłumaczy z OSP... Po tym przypadku załatwili sobie z pomocą miasta wsparcie tłumaczy na czas Euro - ale idę o zakład, że póki co w większości rejonów znowu nikt o tym nie pomyślał...

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2016, 12:39:51 »
Problem wydaje się być w tym, że kiepsko działa koordynacja działań, bo i organizatorów jest dużo. Kurie zapewniając noclegi zawierają umowy z właścicielami obiektów np. gminami czy OSP, zapewniają dodatkowe sanitariaty, płacą za posiłki itd, ale nie zawsze na czas np. informują sanepid czy PSP w sprawie kontroli obiektów czy o dodatkowych imprezach i związanych z nimi utrudnieniami w ruchu. Policja nie zawsze na czas jest poinformowana, że małe miasteczko nagle zwiększy liczbę mieszkańców o 1/4 i siły posterunku to wystarczą do zabezpieczenia jednej dniówki a nie kilku dób dyżurów. Widocznie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele kwestii trzeba dograć i że pewne sprawy wymagają informacji z większym wyprzedzeniem... Strażaków ochotników też by było miło powiadomić wcześniej że planuje się np. dyżury czy że będą potrzebni do patroli czy punktów medycznych...

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2016, 23:10:28 »
http://www.tvn24.pl/eksplozje-w-brukseli-komentarz-romana-polko,629461,s.html
Myślę że  otworzy to oczy, już nawet zarządy osp mówi że nie ma co naszych wysyłać bo jako się  któremuś coś stanie to może to uderzyć w dobry imię osp, chociaż nikt tego oficjalnie nie powie, i już widzę żony chętnie wysyłając swoich mężów na SDM, w kieleckim mówi się głośno że będzie problem z odszkodowaniami dla rodzin ewentualnie poszkodowanych druhów,

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2016, 12:55:18 »
Fajnie wygląda takie planowanie na papierze, szczególnie w wymiarze OSP.
Przypomina mi się akcja gaszenia lasu w ubiegłym roku. Wszystko ładnie rozplanowane i zorganizowane, tylko nikt nie przewidział że o 7 rano 80% ochotników powie "sorry, lecę do roboty".

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2016, 13:06:38 »
rafal.bula - nie powiedzieli by tak, jak by im dano znać wcześniej. Teraz mogę jeszcze zarezerwować sobie urlop na określony termin w lipcu. Za miesiąc, już pewnie nie będę mógł... To jest naprawdę ostatni gwizdek na to, by dać znać OSP, że ich ludzie będą do czegoś potrzebni. Bo o ile mogę wziąć urlop na żądanie gdy płonie czyjś dom, o tyle na 100% nie wezmę go by pomóc w organizacji ŚDM ani innego spotkania, o którym wiadomo było, że będzie ponad rok wcześniej, ale nikt nie raczył mi dać znać, że liczy na moją pomoc...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2016, 14:28:09 »
Wsadzę kij w mrowisko.
A dlaczego mają sobie zarezerwować urlop? Aby wyręczać państwo z ich obowiązków? Urlop jest po to aby odpocząć. Skoro w jedną dobę potrafią przepchnąć ustawę przez sejm, konsultacje, senat i uzyskać podpis prezydenta to niech się wysilą i wymyślą specustawę na ten czas dla OSP aby ułatwić udział członków OSP w całym tym bajzlu. Po za tym sami dajemy się wykorzystywać i wkładać do tego bajzlu. Gdyby jednostki same się sumiennie zweryfikowały czy mają możliwości wystawienia składów osobowych na ten czas i sumiennie powiedziałyby sorry ale nie mamy kim zrealizować waszych oczekiwań to może by ktoś poszedł po rozum do głowy. A tak znów się dzieje w myśl zasady "jakoś to będzie". A potem jest pobudka z ręką w nocniku i jest tak jak opisał to rafał. bula.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2016, 18:54:26 »
Służby gotowe na zabezpieczenie ŚDM oraz szczytu NATO

Cytuj
Państwowa Straż Pożarna otrzymała 14,5 mln zł na przygotowania związane z zabezpieczeniem szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży. Z tych środków strażacy planują zakupić m.in. sprzęt łączności i sprzęt medyczny. Strażacy sprawdzają, pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, obiekty, które będą wykorzystywane podczas szczytu NATO oraz hotele. Do sprawdzenia jest 1500 obiektów, z czego ponad 800 zostało już sprawdzonych. W szczyt NATO będzie zaangażowanych ok. 600 strażaków, a w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie od 600 do 1100 funkcjonariuszy PSP. Strażaków z PSP będą wspomagać jednostki OSP. Przewiduje się, że będzie wykorzystanych około 100 takich jednostek.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Sluzby-gotowe-na-zabezpieczenie-SDM-oraz-szczytu-NATO/idn:35877

Przygotowania do ŚDM

Cytuj
Ponad siedem tysięcy strażaków ochotników będzie dbało o bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Konferencja zorganizowana przez wojewodę małopolskiego Józefa Pilcha odbyła się 19 marca 2016 r. w siedzibie Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie - informuje KW PSP w Krakowie. Podczas spotkania małopolski komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Stanisław Nowak przedstawił poziom przygotowania straży pożarnej do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.
W konferencji udział wzięli też m.in. szefowa zespołu parlamentarnego ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży Beata Kempa i pełnomocnik rządu ds. ŚDM Paweł Majewski.

W Krakowie omawiano głównie kwestie związane z zapewnieniem szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno pielgrzymom, jak i mieszkańcom województwa. Wśród omawiających byli przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie czy Urzędu Miasta Krakowa.

Państwowa Straż Pożarna w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży prowadzi działania w trzech głównych obszarach: kontrolno-rozpoznawczym, operacyjnym i logistycznym.
Strażacy skontrolowali już ponad 800 obiektów z 1500 wytypowanych do kontroli.
Zabezpieczenie operacyjne w ramach ŚDM realizowane będzie głównie w oparciu o jednostki ratowniczo-gaśnicze, patrole piesze oraz posterunki stałe i czasowe.
Dużym wyzwaniem logistycznym jest m.in. zapewnienie wyżywienia, zakwaterowania i transportu strażaków biorących udział w zabezpieczeniu wydarzenia.

Szacuje się, że w działania zaangażowanych będzie około 2,5 tys. strażaków zawodowych, których wesprze ponad 7 tys. strażaków ochotników.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=4099

Informacje dość rozbieżne  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 18:57:38 wysłana przez grzela »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2016, 19:45:09 »
Szacuje się, że w działania zaangażowanych będzie około 2,5 tys. strażaków zawodowych, których wesprze ponad 7 tys. strażaków ochotników.
[/quote]
7000 Ochotników? Ale będzie kociokwik z płaceniem im ekwiwalentów bo Wójtowie za te kilka dni płacić nie będą chcieli, pracodawcy nie dadzą wolnego bo w imię czego....  To przez 5 dni  :wacko: :wacko:
I jeszcze jedno pytanie 2,5 tyś.... Zawodowców i 7 tyś.... Ochotników.... rodzi się pytanie ilu jednocześnie?  Jeśli powyżej 3 tyś....to to będzie logistyczne piekło.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2016, 20:18:38 »
Rafał.bula ma rację że nie będzie tak dużo chętnych i gotowych ochotników do zapi......,dzisiaj owszem na papierze jest ich setki ale  jak cokolwiek się wydarzy bliżej SDM wielu chętnych jeszcze się wycofa.

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2016, 19:51:39 »
U nas na zebraniu walnym przedstawiciel KM PSP prosił o zabezpieczenie na czas imprezy 12 ochotników. Zanaczał że każda organizacja poszukuje wolontariuszy (kościół, harcerstwo itd) aby dbać o obsadę. Powiat krakowski.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2016, 20:40:26 »
Tak na marginesie, to:
"Zgodnie z obecnymi dyspozycjami KG PSP cały stan osobowy podchorążych będzie oddelegowany w lipcu do zabezpieczania światowych dni młodzieży w Krakowie[...]"

Źródło: Posiedzenie kolegium z dnia 9marca 2016r.

Pewnie kadeci ze Szkół Aspiranckich też wyruszą.
:straz:

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2016, 07:54:26 »
O dziwo sporo jest ochotników, którzy chętnie posiedzą na zabezpieczeniu ŚDM - jednak są to ludzie młodzi (studia, szkoły) i mniej doświadczeni. Będzie ciekawie, zwłaszcza że towarzyszyć temu będzie najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego.

W małopolskim niektóre OSP mają przygotować 12 osób na kilka dni przed, na ŚDM i na kilka dni po ŚDM i 2 samochody, które będą stacjonować na JRG. Nie wiem czy ten pomysł się utrzymał - no ale będzie "ciekawie".

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2016, 09:20:27 »
Ludzie na prawdę chcecie wykorzystywać urlopy aby zabezpieczać jakąś imprezę?? O ile ktoś nie ma rodziny i innych zobowiązań to ok. W innym wypadku to trochę jest to dla mnie niezrozumiałe.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2016, 16:28:09 »
W małopolskim niektóre OSP mają przygotować 12 osób na kilka dni przed, na ŚDM i na kilka dni po ŚDM i 2 samochody, które będą stacjonować na JRG. Nie wiem czy ten pomysł się utrzymał - no ale będzie "ciekawie".
A kto zapłaci ochotnikom za gotowość? Kilka dni przed i po.... np 10 dni po 24 h daje 240 godzin pracy
Ilość bram w JRG jest ograniczona i większość jest obstawiona autami....
Sory ale łatwiej i taniej będzie ściągać do zabezpieczenia kompanie odwodowe województw... Dorzucić do tego kilka grup specjalistycznych, do tego COO "Logistyczna" "miasteczka" na terenie jednostek wojskowych... I jesteśmy w domu :straz:
Do tego postawić w gotowość kompanie z województw sąsiednich czyli nakazać podniesienie stanów... I "end" całego zabezpieczania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2016, 19:34:14 »
Eqinox masz rację ale straż to instytucja w której myślenie boli, i im bardziej nadgmatwane tym lepiej, bo łatwiej uniknąć odpowiedzialności

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2016, 15:43:07 »
W małopolskim niektóre OSP mają przygotować 12 osób na kilka dni przed, na ŚDM i na kilka dni po ŚDM i 2 samochody, które będą stacjonować na JRG. Nie wiem czy ten pomysł się utrzymał - no ale będzie "ciekawie".
A kto zapłaci ochotnikom za gotowość? Kilka dni przed i po.... np 10 dni po 24 h daje 240 godzin pracy
Ilość bram w JRG jest ograniczona i większość jest obstawiona autami....
Sory ale łatwiej i taniej będzie ściągać do zabezpieczenia kompanie odwodowe województw... Dorzucić do tego kilka grup specjalistycznych, do tego COO "Logistyczna" "miasteczka" na terenie jednostek wojskowych... I jesteśmy w domu :straz:
Do tego postawić w gotowość kompanie z województw sąsiednich czyli nakazać podniesienie stanów... I "end" całego zabezpieczania.
Eqinox masz rację ale straż to instytucja w której myślenie boli, i im bardziej nadgmatwane tym lepiej, bo łatwiej uniknąć odpowiedzialności
Słuchajcie ja tylko mówię co ktoś wymyślił :) a kto im zapłaci itd. to tego ja nie wiem i mnie to nie interesuje :) mnie na ŚDM nie ma :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Światowe Dni Młodzieży
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2016, 16:23:17 »
Słuchajcie ja tylko mówię co ktoś wymyślił :) a kto im zapłaci itd. to tego ja nie wiem i mnie to nie interesuje :) mnie na ŚDM nie ma :)
Ale My się Ciebie nie czepiamy, tylko komentujemy te "pomysły".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.