Autor Wątek: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP  (Przeczytany 21157 razy)

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:27:23 »
Około dwa tygodnie temu słyszałem informację od jednego z przedstawicieli firmy digitex, że mają wyłączyć do końca roku właśnie e-remizę, alarmowanie.pl, (...)

Ja nie napisalem, ze tak bedzie, tylko napisalem, ze taka informacje dostalem od przedstawiciela jednej z firm i te informacje postanowilem przytoczyc.

Wiem takze, ze jednoczesne alarmowanie przez dzwonienie jest wysylane przez DSP/terminal i to w ogole nie jest w zaden sposob powiazane z SWD-ST tak jak robi to E-Remiza.

Co do jednoczesnego alarmowania troszke doprecyzuje, bo rzeczywiscie tutaj moja wypowiedz moze wprowadzic w blad. Osobie z ktora rozmawialem chodzilo o jednostki OSP, ktore nie posiadaja selektywnego, a maja np. usluge jednoczesnego dzwonienia, ktore do tej pory uruchamial dyspozytor bezposrednio z PSK. Wedlug tej informacji, gdy nie ma selektywnego dyspozytor ma dzwonic do naczelnika/kierowcy z informacja o zdarzeniu. Oczywiscie naczelnik bedzie mogl uruchomic jednoczesne dzwonienie np. ze swojego telefonu, lecz dyspozytorzy juz PODOBNO nie.


P.S. Nie mam zadnych podstaw prawnych co do wyzej napisanych przeze mnie wypowiedzi, nie mam takze zadnego info z PSP. Moje wypowiedzi opieraja sie tylko i wylacznie na informacjach uzyskanych od pracownika jednej z firm. Te informacje upubliczniam wlasnie w celu weryfikacji, bo moze jakas jednostka dostala jakies info z KP PSP na ten temat.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Mirek HQV

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2017, 23:13:26 »
Dwa dni nie działała. Informatyk z komendy podobno podłubał i działa. Ciekawe na ile czasu.  -_-

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:52:55 »
Od kilku miesięcy używamy tego systemu i muszę przyznać że jedyny problem jaki się pojawił leżał po stronie ludzkiej.
Jeśli PSK założy przez przypadek kartę zdarzenia jako WG to system nie wyśle informacji. Zmiana na MZ lub P niestety nie spowoduje aktualizacji i wtedy trzeba wysłać alarm z PSK poprzez TGB.
Pamiętajmy że E-remiza to nie tylko alarmowanie ale w dużej mierze takie SWD dla OSP.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:35:51 »
Witam
Zmontowałem terminal który po wysterowaniu przez E-Remizę włączy syrenę w remizie.
Terminal działa zarówno z selektywnym alarmowaniem jak i autnomicznie.
Dodatkowym atutem jest kontrola obecności samochodu w garażu. Syrena włącza się tylko wtedy gdy auto jest obecne, jezeli samochód jest gdzieś w akcji i zostanie przedysponowany to syrena nie będzie wyła.
Więcej informacji pod numerem 691302896.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl