Autor Wątek: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP  (Przeczytany 21022 razy)

Offline wojwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« dnia: Marzec 18, 2016, 17:39:29 »
Witam wszystkich. Chciałbym poruszyć temat systemu Abakus. Używacie? Też wam tak rozładowuje telefon i obciąża go? Jakie są wasze opinie?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2016, 18:10:15 »
Jak na razie działa poprawnie. Opcja z clipem mocno zamiesza na rynku - trzeba teraz się mocno zastanowić, czy kupować terminal za półtora tysiaka i usługę za 150 zł jak można mieć usługę bez terminala za 160 zł.

Co do rozładowywania - to telefon rozładowuje Ci GPS. Po pierwsze nie musisz mieć go ciągle włączonego - wtedy nie widać zupełnie różnicy w czasie rozładowywania telefonu. Ewentualnie możesz włączać tylko lokalizację po sieci a bez GPS - także praktycznie nie widać żeby się szybciej rozładowywało, dokładność lokalizacji jest wtedy gorsza, tak mniej więcej koło 2-3 km ale dla mnie to nie problem. No i jeszcze możesz wydłużyć czas odpytywania - w aplikacji jest domyślnie co 1 minutę, można np co 5 minut albo co 10.

Oczywiście jak chcesz oglądać/być widoczny, że biegniesz na alarm to te ustawienia praktycznie to uniemożliwiają ale jak tylko chcesz się zorientować kto jest w pobliżu remizy to jest to wystarczające.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 15:19:13 wysłana przez Sylwek »

Offline wojwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2016, 20:24:30 »
Ee.. Nie wiem za bardzo jak się odnieść do tej wypowiedzi.. Rozumiem, że twierdzi Pan że jeśli nie ma włączonego GPSu, to jeśli aplikacja działa w tle - nie wyczerpuje baterii szybciej?  :rofl:

Szczerze mówiąc sprawdzałem i nijak pokrywa się to z tym co pan napisał.. bo bateria wyczerpywała się szybciej.

A co na ten temat sądzą inni użytkownicy? Może ktoś też z forumowiczów użytkuje/użytkował i chciałby się podzielić opinią?

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2016, 08:30:22 »
Właśnie zakończyliśmy testy e-remizy.
Mieć aplikację ciągle włączoną to jakiś horror. Bateria znika w oczach i to jest niewątpliwy minus całego systemu. Ale już działa powiadamianie przez dzwonienie i to jest już rewelacja.
 U mnie działa tak:
 -Odpalam aplikację co kilka godzin kiedy jestem w domu żeby zasygnalizować moją obecność w okolicy.
-W razie alarmu system dzwoni potwierdzam lub nie mój udział w akcji, później odpalam aplikację, żeby dowiedzieć się co się dzieje i jak wygląda skład następnie mapa i nawigacja. O ile dane podane przez zgłaszającego są precyzyjne to wszystko prowadzi prościutko do celu.
     Kolejnym plusem są opcje dodatkowe zbierające w jednym miejscu wiele różnych rzeczy związanych z zarządzaniem JOT. Badania, wyszkolenie strażaków, sprzęt, ewidencja wyjazdów. Cena nawet bez promocji jest do zaakceptowania. 

W rezultacie zakupiliśmy za 160zł powiadamianie dla 20 numerów. Myślę że w kwestii powiadamiania nastał XXI w.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2016, 13:40:10 »
Mam ciągle włączoną w tle. Lokalizacja ustawiona przez sieć, dokładność podaje koło 2 km, gps wyłączony. Odstęp odświeżania pozycji 5 minut. Dane komórkowe ciągle włączone. Aplikacja ustawiona, że ma automatycznie się włączać po uruchomieniu telefonu.
Bateria trzyma jak zawsze - od rana do wieczora :).

Dramat to się zaczyna jak włączam GPS i dodatkowo nawigację - wtedy bateria niknie w oczach więc w samochodzie zawsze muszę podłączać ładowarkę. Myślałem, że u Ciebie jest podobnie.

PS: podobno w straży nie ma panów... ja przy najmniej się nie poczuwam

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2016, 20:47:01 »
Może ktoś wytłumaczyć jak działa w tym programie alarmowanie? Kto ten alarm wysyła do użytkowników?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2016, 21:27:35 »
Może ktoś wytłumaczyć jak działa w tym programie alarmowanie? Kto ten alarm wysyła do użytkowników?

Alarm jest wysyłany przez SK
tu masz filmiki wiele wyjaśnią
https://www.youtube.com/watch?v=INzAl2hV5so
https://www.youtube.com/watch?v=coN5LPJCc4I

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2016, 20:51:29 »
Hmm, możliwości wyglądają zacnie - o ile wszystko działa prawidłowo. Jeśli jest możliwość bezbolesnej (czyli niewymagającej od dyspozytora podjęcia innych/dodatkowych czynności względem starego systemu) integracji z SWD-ST, to mamy nowego monopolistę na rynku :P Plus jeśli da się na tej bazie ogarnąć terminal statusów z nawigacją na niemal dowolnym tablecie z Androidem to jak to mawiają "kopara opada"
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2016, 21:24:03 »
Abakus uruchamia "łaptkę" do SWD, dyspozytor w momencie zakładania karty zdarzenia automatycznie dysponuje jednostki OSP.

Na telefony wysyłany jest komunikat z adresem zdarzenia. Po kliknięciu w nawiguj aplikacja wskazuje azymut.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2016, 21:43:51 »
Abakus uruchamia "łaptkę" do SWD, dyspozytor w momencie zakładania karty zdarzenia automatycznie dysponuje jednostki OSP.

Na telefony wysyłany jest komunikat z adresem zdarzenia. Po kliknięciu w nawiguj aplikacja wskazuje azymut.
Czyli rozumiem że full automat, zero grzebania po stronie PSP? No to super, bo zawsze z nowinkami to był problem żeby "ich" do tego przekonać - z tego o wiem przynajmniej.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2016, 22:20:31 »
[...] Plus jeśli da się na tej bazie ogarnąć terminal statusów z nawigacją na niemal dowolnym tablecie z Androidem to jak to mawiają "kopara opada"

Terminal statusów to inna aplikacja - Terminal ST. Z tego co się orientuję to oddzielnie płatna. http://www.swdst.pl/terminalst/
Nawigacja działa na standardowych mapach darmowych ja i podobno można zintegrować nawigację z AutoMapy.

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2016, 19:24:44 »
Abakus uruchamia "łaptkę" do SWD, dyspozytor w momencie zakładania karty zdarzenia automatycznie dysponuje jednostki OSP.

Na telefony wysyłany jest komunikat z adresem zdarzenia. Po kliknięciu w nawiguj aplikacja wskazuje azymut.
Czyli rozumiem że full automat, zero grzebania po stronie PSP? No to super, bo zawsze z nowinkami to był problem żeby "ich" do tego przekonać - z tego o wiem przynajmniej.

Jak w zakładce alarmy przytrzymasz ikonę mapy przy alarmie to włącza się nawigacja googla.
W utworzonym dla samochodu koncie niby są statusy ale jak to działa i czy w ogóle ma to jakieś przełożenie na to co widać na SK to nie wiem.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2016, 13:10:44 »
Cytuj
W utworzonym dla samochodu koncie niby są statusy ale jak to działa i czy w ogóle ma to jakieś przełożenie na to co widać na SK to nie wiem.

Statusy na razie nie działają , będą uruchomione za ok 2-3 tygodnie przez abakusa . Na SK na razie w ogóle ich nie widać tak samo jako modułu mapy które również będą dostępne w wyżej wymienionym terminie (będzie aktualizacja)

Offline wojwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2016, 20:00:54 »
Ma to swoje plusy, oczywiście. Tylko czy to nie przesada żeby prezes mojej OSP, czy inna osoba do tego uprawniona wiedziała gdzie jestem? To trochę zabiera prywatności. My z tego względu podziękowaliśmy. Bo na dłuższą metę to może tworzyć wiele konfliktów.. I nie tylko. Bo znów.. wysyłanie smsa co i gdzie się pali spowoduje wkońcu sytuację w której na smsa "Pożar śmietnika" będzie reakcja "Eeeee tam.. śmietnik? Nie chce mi się, jestem daleko od remizy to nie będę leciał. Pewnie ktoś przybiegnie". I żeby nie było tak że poziom gotowości bojowej spadnie. Bo cały pic polega na tym że każdy biegnie jak na złamanie karku bo nigdy nie wiadomo czy to śmietnik czy stodoła.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2016, 21:13:22 »
Co do lokalizacji to nie jest żaden problem to wyłączyć. U mnie właściwie nikt tego nie używa.
Jeśli chodzi o rodzaj zdarzenia to też można używać alarmowania clip, gdzie nie będzie informacji o rodzaju zdarzenia tylko dzwonek.
Przy czym myślę, że przy poważnym podejściu akurat informacja o rodzaju zdarzenia to plus bo do wielu mztek nie trzeba się mocno śpieszyć więc dodatkowa informacja poprawia bezpieczeństwo dojazdu do remizy.
Największą zaletą jak dla mnie jest pominięcie łącz i wielu operatorów dotychczas używanych co powinno polepszyć szybkość i niezawodność przesyłania alarmu.

Dodatkowo na prostym terminalu GSM ustawiliśmy sobie możliwość włączenia syreny z e-Remizy. Czyli jest techniczna możliwość poskładania pełnego systemu alarmowania z funkcją clip i włączeniem syreny na tanim terminalu gsm.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 21:22:46 wysłana przez Sylwek »

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2016, 22:13:06 »
Jeśli stworzy się konto jako np. GBA to mapa ma od razu terminal statusów z boku jako dodatkowe przyciski. Można też włączyć samo okno terminale statusów.
Niestety nie jest to spięte z SWD (problemy związane z administracją danych osobowych i zgody z KG, ale w końcu to ich baza) i czasy uzupełniają się tylko i wyłącznie w e-remizie przy dodaniu zdarzenia, sprawdziłem działa.
Co do prywatności i śledzenia to każdy Druh decyduje czy raportować pozycję czy nie, można podawać ciągle, nie podawać, lub mieć włączony tryb czuwania i podawać pozycję w określonych odstępach czasu.
Kontaktowałem się z Abakusem, mocno pracują nad tą apką i ponoć dostają dużo pomysłów od Strażaków. Poczekamy zobaczymy w którym kierunku to pójdzie  :straz:
My u nas czekamy na uruchomienie alarmowania z poziomu SK i będziemy testować.

Pozdrawiam  :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2016, 13:59:35 »
Dzisiaj zrobiliśmy test gotowości bojowej, wszyscy strażacy mieli wyłączyć aplikację, żeby sprawdzić działanie powiadomienia przez dzwonienie. I.... cisza....
telefony nie dzwoniły. Czy u Was też są podobne problemy? Sprawdzałem ustawienia i dla mnie wszystko jest ok. Alarm z aplikacji działa bez zarzutu.
Napisałem też do Abakusa co się dzieje ale odpowiedź dostanę pewnie dopiero w poniedziałek.
   Rozumiem że system jest nowy i bardzo intensywnie  nad nim pracują więc takie rzeczy mogą się zdarzyć. Póki co zalecenie dla ratowników daliśmy takie, żeby aplikację trzymać włączoną.
Mam nadzieję że to szybko minie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2017, 12:35:11 »
Dochodzą głosy, że w kilku województwach PSP zablokowało działanie e-Remizy.
Macie jakieś info jak przyczyna i czy to chwilowe czy na dłużej?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2017, 12:56:39 »
W pomorskim dziś przed południem e-remiza + dzwonienie zadziałały prawidłowo.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2017, 14:27:57 »
Mowa o mazowieckim.
Pieniążki zapłacone za system poszły się .......
Gotowość bojowa jednostek także

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2017, 15:37:13 »
Rafał, jakieś konkrety?
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2017, 20:15:38 »
https://remiza.com.pl/ponad-100-jednostek-osp-bez-alarmowania/ 
Cytuj
Z nieoficjalnych informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie ‚odcięła’ możliwość korzystania z systemu e- remiza ponad stu jednostkom OSP na Mazowszu, z czego 60% włączonych jest to Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W kilku innych województwach i powiatach sytuacja jest podobna. Wiemy, że wśród tych jednostek są takie, które ze względu na koszty, nie mają szans na selektywne alarmowanie. Dla nich system e-remiza był idealnym sposobem, aby móc być dysponowanym do zdarzeń bez zbędnej zwłoki.

Jaki cel ma Komenda Wojewódzka odcinając jeden z lepszych systemów do alarmowania strażaków OSP? Tego niestety nie wiemy. Kolejnym nurtującym mnie tematem jest fakt, że częstokroć KP, które nie wyrażają zgody na dołączenie jednostek do systemu e-remiza tłumaczą to faktem, że przecież jednostki te posiadają alarmowanie selektywne, bądź terminale statusów.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2017, 21:24:45 »
"Z nieoficjalnych informacji..."
Trzeba by dowiedzieć się u źródła. Jeszcze w poniedziałek wszystko działało.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:37:30 »
Około dwa tygodnie temu słyszałem informację od jednego z przedstawicieli firmy digitex, że mają wyłączyć do końca roku właśnie e-remizę, alarmowanie.pl, wszelkiego rodzaju aplikacje na smartfony itd. Ma zostać tylko selektywne i ewentualnie smsy wysyłane po kolei do druhów z terminala.

Przedstawiciel tej firmy powiedział nam o tym, ponieważ w nowym selektywnym właśnie chcieliśmy na pierwszych dwóch pozycjach mieć alarmowanie.pl i po prostu myślałem (ba! byłem pewien), że tak powiedział, bo to konkurencja i tyle.

Czyli wychodzi jednak na to, że to jest prawda?!

Gdzie sens? Gdzie logika?
Mamy podobno wolny kraj, wolny rynek, mnóstwo różnego rodzaju systemów i sposobów alarmowań do wyboru i co teraz? Będziemy znowu cofali się do smsów wysyłanych po kolei?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2017, 14:22:02 »
No to mocno kogoś w bajaniu poniosło. Wyłączenie alarmowania.pl, jednoczesnego alarmowania, innych aplikacji poza e-Remizą technicznie i praktycznie nie może byc zrobione przez PSP. Musieliby wyłączyć alarmowanie DSP.


Prośba - trzymajmy się wątku E-Remizy.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:27:23 »
Około dwa tygodnie temu słyszałem informację od jednego z przedstawicieli firmy digitex, że mają wyłączyć do końca roku właśnie e-remizę, alarmowanie.pl, (...)

Ja nie napisalem, ze tak bedzie, tylko napisalem, ze taka informacje dostalem od przedstawiciela jednej z firm i te informacje postanowilem przytoczyc.

Wiem takze, ze jednoczesne alarmowanie przez dzwonienie jest wysylane przez DSP/terminal i to w ogole nie jest w zaden sposob powiazane z SWD-ST tak jak robi to E-Remiza.

Co do jednoczesnego alarmowania troszke doprecyzuje, bo rzeczywiscie tutaj moja wypowiedz moze wprowadzic w blad. Osobie z ktora rozmawialem chodzilo o jednostki OSP, ktore nie posiadaja selektywnego, a maja np. usluge jednoczesnego dzwonienia, ktore do tej pory uruchamial dyspozytor bezposrednio z PSK. Wedlug tej informacji, gdy nie ma selektywnego dyspozytor ma dzwonic do naczelnika/kierowcy z informacja o zdarzeniu. Oczywiscie naczelnik bedzie mogl uruchomic jednoczesne dzwonienie np. ze swojego telefonu, lecz dyspozytorzy juz PODOBNO nie.


P.S. Nie mam zadnych podstaw prawnych co do wyzej napisanych przeze mnie wypowiedzi, nie mam takze zadnego info z PSP. Moje wypowiedzi opieraja sie tylko i wylacznie na informacjach uzyskanych od pracownika jednej z firm. Te informacje upubliczniam wlasnie w celu weryfikacji, bo moze jakas jednostka dostala jakies info z KP PSP na ten temat.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Mirek HQV

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2017, 23:13:26 »
Dwa dni nie działała. Informatyk z komendy podobno podłubał i działa. Ciekawe na ile czasu.  -_-

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:52:55 »
Od kilku miesięcy używamy tego systemu i muszę przyznać że jedyny problem jaki się pojawił leżał po stronie ludzkiej.
Jeśli PSK założy przez przypadek kartę zdarzenia jako WG to system nie wyśle informacji. Zmiana na MZ lub P niestety nie spowoduje aktualizacji i wtedy trzeba wysłać alarm z PSK poprzez TGB.
Pamiętajmy że E-remiza to nie tylko alarmowanie ale w dużej mierze takie SWD dla OSP.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: e-Remiza.pl - program Abakusa dla OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:35:51 »
Witam
Zmontowałem terminal który po wysterowaniu przez E-Remizę włączy syrenę w remizie.
Terminal działa zarówno z selektywnym alarmowaniem jak i autnomicznie.
Dodatkowym atutem jest kontrola obecności samochodu w garażu. Syrena włącza się tylko wtedy gdy auto jest obecne, jezeli samochód jest gdzieś w akcji i zostanie przedysponowany to syrena nie będzie wyła.
Więcej informacji pod numerem 691302896.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl