Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 384418 razy)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 17, 2017, 16:17:34 »
   Gdyby kolega rozwinął myśl na temat ograniczenia biurokracji dzięki włączeniu mundurówki do pensji. To oczywiste , że dla osoby naliczającej mundurówkę, nie jest to jedyna czynność raz w roku  roku, zajmuje się wieloma innymi sprawami. Chyba kolegę poniosło  z tym przesunięciem osób z biur na PB lub SK.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #576 dnia: Lipiec 17, 2017, 17:00:59 »
   Gdyby kolega rozwinął myśl na temat ograniczenia biurokracji dzięki włączeniu mundurówki do pensji. To oczywiste , że dla osoby naliczającej mundurówkę, nie jest to jedyna czynność raz w roku  roku, zajmuje się wieloma innymi sprawami. Chyba kolegę poniosło  z tym przesunięciem osób z biur na PB lub SK.
Dodaj jeszcze wszelkie równoważniki (w większych KM i KW są ludzie odpowiedzialni tylko za to) i wyjdzie pewnie pełen etat z kwaterki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #577 dnia: Lipiec 17, 2017, 18:09:40 »
Matematycznie wyjdzie na to samo (ilość pieniędzy w ciągu roku). Niestety zostanie to uwidocznione jako pensja a nawet politycznie sprzedane jako podwyżka. No bo jak wcześniej pisali w gazetach, że strażak ma na miesiąc 2000 to teraz będą pisali, że 2400. To wytrącanie argumentów walki o podwyżki (mniejsza różnica do cywili patrząc wprost na wypłatę). Teraz socjal i mieszkaniówka. Za chwilę trzynastka i mundurówka. Na koniec jak już mamy wszystko ładnie zliczone to ZUS.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #578 dnia: Lipiec 17, 2017, 20:21:21 »
Jest jeszcze jeden argument za włączeniem dodatków do pensji. Wyższa kwota do naliczenia emki. Jak by nie patrzeć to parę stów więcej, które teoretycznie masz podczas służby, a na emce już nie. Co do mundurówki, to nie wiem czy jest sensowne jej wliczenie do wypłaty, bo na jakiej zasadzie byłyby pobierane sorty i rozliczane?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 18, 2017, 13:43:48 »
A ile to by było u nas?
To jest wyższa matematyka budżetowa nie da się tego na szybko policzyć.  Ale sama mundurówka da około 175 zł brutto miesięcznie. Wg mnie to przelewanie z jednej szklanki do drugiej tej samej ilości wody. Jedyna zaleta tego to ograniczenie biurokracji i być może kilkadziesiąt etatów do przesunięcia na PB lub SK.
I trzeba pamiętać że mundurówkę należałoby ubruttowić...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #580 dnia: Lipiec 18, 2017, 15:54:18 »
jeżeli te dodatki wejdą do wypłaty to w mediach będzie huczało ile to podwyżki dostaliśmy a później zamrożą nam pensje na kolejne 6-7 lat i tak będziemy w plecy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #581 dnia: Lipiec 18, 2017, 16:12:40 »
jeżeli te dodatki wejdą do wypłaty to w mediach będzie huczało ile to podwyżki dostaliśmy a później zamrożą nam pensje na kolejne 6-7 lat i tak będziemy w plecy.
I tak kolego jesteśmy w plecy..dzięki nam komendanci mają pieniążki na dodatki.Jeszcze żeby dawali tym którym faktycznie cały czas tylko obiecują. Myślę że należy przypilnować każdą złotówkę z tych 53 przekazanych z naszych podwyżek gdzie i w jaki sposób zostały wydatkowane.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 18, 2017, 16:18:21 »
U nas w KM twierdzą że nie dostali z KW tych pieniędzy a że nie ma ZZ to i kasy też nie ma.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 18, 2017, 19:00:19 »
U nas w KM twierdzą że nie dostali z KW tych pieniędzy a że nie ma ZZ to i kasy też nie ma.
Kasa jest ale nie ma kto nawet o nią zapytać... Wystarczyło by 1 zdanie zadać na piśmie "czy w 2017 r. budżet na wynagrodzenia KM PSP XXX został zwiększony z początkiem roku i ponownie w 2 kwartale 2017 r., jeśli tak to o ile średnio na etat". Zdziwisz się jaka będzie odpowiedź. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2017, 19:05:00 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 26, 2017, 22:36:19 »
Ciekawe gdzie jest granica tych najmniej zarabiających  :gwiazdki:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 27, 2017, 06:50:27 »
Czyli co Warszawka dostanie 150 baniek, a reszta Polski uścisk dłoni??
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:52:39 »
Czyli co Warszawka dostanie 150 baniek, a reszta Polski uścisk dłoni??
150 milinów to dla samej Warszawy by była podwyżka o około 1400 zł a w artykule jest mowa o 170 zł. Swoją drogą czemu mieli by nie dostać? To są dodatkowe pieniądze, nie zabierają ich nikomu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:46:43 »
Tu się nie zgodzę z Tobą gdyż pieniądze są z podatków czyli zabierają wszystkim. Dlaczego więc miała by dostać tylko Warszawa? Poza Wawa nie ma nowo przyjetych i mało zarabiających ?
Nie ma co drazyc tematu skoro jest to kwota do podziału na wszystkich w kraju. Jest to na plus dla wszystkich :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:49:59 »
Tu się nie zgodzę z Tobą gdyż pieniądze są z podatków czyli zabierają wszystkim. Dlaczego więc miała by dostać tylko Warszawa? Poza Wawa nie ma nowo przyjetych i mało zarabiających ?
Nie ma co drazyc tematu skoro jest to kwota do podziału na wszystkich w kraju. Jest to na plus dla wszystkich :)
Czy równo znaczy sprawiedliwie? Niekoniecznie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:28:22 »
Najbardziej mi się podoba to ,że jeszcze nic konkretnego nie wiadomo ,a już dzielimy komu się należy ,a komu nie, to jest własnie straż!
Teraz włączą się do tego związki i wyjdzie ja zwykle wielkie g...o!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:33:07 »
Najbardziej mi się podoba to ,że jeszcze nic konkretnego nie wiadomo ,a już dzielimy komu się należy ,a komu nie, to jest własnie straż!
Teraz włączą się do tego związki i wyjdzie ja zwykle wielkie g...o!
Od czego jest forum? Od dyskusji prawda? Czy może się mylę?
A co do związków to pozwól, że ci przypomnę, wszystkie podwyżki w PSP za rządów PO zostały nam przyznane po akcjach protestacyjnych własnie tych paskudnych ZZ. Jeśli się mylę proszę powiedz mi kiedy w latach 2009-2015 była podwyżka bez akcji protestacyjnych? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:11:23 »
 
Cytuj
Czy równo znaczy sprawiedliwie? Niekoniecznie.

oczywiście ze nie - tu pelna zgoda ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 13:28:11 wysłana przez wujo 2010 »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 27, 2017, 17:55:05 »
Czytajcie uważnie - wątek warszawski tego artykułu dotyczy.... policjantów. Sam artykuł to zresztą zero konkretów.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 27, 2017, 19:22:23 »
Cytuj
Wyższy dodatek stołeczny ma otrzymać ponad 9 tys. 200 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie Warszawy.
No to zapraszam już i organizuję manifestacje pod jednym z Urzędów Wojewódzkich...Gdyby to co piszą i ogłasza Pan Minister ja sam osobiście kładę kłody pod nóżki. Czym mój ryj różni się od ryja stołecznego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 27, 2017, 19:51:22 »
Cytuj
Wyższy dodatek stołeczny ma otrzymać ponad 9 tys. 200 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie Warszawy.
No to zapraszam już i organizuję manifestacje pod jednym z Urzędów Wojewódzkich...Gdyby to co piszą i ogłasza Pan Minister ja sam osobiście kładę kłody pod nóżki. Czym mój ryj różni się od ryja stołecznego?
Jak widzisz tam jest mowa o wzroście dodatku a nie jego wprowadzeniu więc on już jest. Wiec twój "ryj" różni się od "ryja stołecznego" już od dawana  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 19:54:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 27, 2017, 20:26:15 »
chciałbym zobaczyć ten dodatek stołeczny.  :wall:
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 28, 2017, 06:42:47 »
Cytuj
Wyższy dodatek stołeczny ma otrzymać ponad 9 tys. 200 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie Warszawy.
No to zapraszam już i organizuję manifestacje pod jednym z Urzędów Wojewódzkich...Gdyby to co piszą i ogłasza Pan Minister ja sam osobiście kładę kłody pod nóżki. Czym mój ryj różni się od ryja stołecznego?
Jak widzisz tam jest mowa o wzroście dodatku a nie jego wprowadzeniu więc on już jest. Wiec twój "ryj" różni się od "ryja stołecznego" już od dawana  :rofl:
Żyj rzeczywistością. Piszę o PSP więc odpowiedz mi bo znam kolegów ze stolicy i uwierz mi że żadnego stołecznego dodatku nie mają.