Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 385527 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 21, 2017, 10:50:34 »
Kiedyś dowództwo schodziło do nas i zbijało , a teraz roszady między zmianami i zbijanie żeby wszyscy mieli h..... , ale  jednakowo .
A że to nie na temat więc proszę o trzymanie się wątku . Pozdrawiam :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 28, 2017, 13:16:18 »
witam panowie wiecie gdzie podzialy sie te 53zl brutto co mialy byc podzielone na każdy etat

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 28, 2017, 13:22:41 »
witam panowie wiecie gdzie podzialy sie te 53zl brutto co mialy byc podzielone na każdy etat
Zapytaj 01, powinien wytłumaczyć.


http://www.tvn24.pl/coraz-mniej-chetnych-do-pracy-w-policji,727508,s.html
A co my mamy powiedzieć...
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 06:40:47 wysłana przez Butel »

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 29, 2017, 12:16:08 »
ja slyszalem ze ta kasa zaginela w Komedzie głównej, nic nie slychac co nato zwiazki?

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 29, 2017, 15:09:00 »
ja slyszalem ze ta kasa zaginela w Komedzie głównej, nic nie slychac co nato zwiazki?

NATO proszę w to nie mieszać, Antonio nic nie wie :rofl:

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 30, 2017, 06:40:47 »
U mnie o tych 53 złotych nikt nic nie wie, podobno komendant mówił ze  posłużą mu do motywowania 8 godzinnych.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 30, 2017, 11:10:18 »
Cytuj
Pan st. bryg. Krzysztof Hejduk poinformował członków Zarządu Krajowego, że wzrost w wysokości 1,3% był już w budżecie od stycznia br. natomiast  reszta środków jest zapisana w rezerwie celowej, która niestety nie została jeszcze uruchomiona – jej uruchomienie nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu br. w związku z powyższym zaangażowanie środków w stosunku do planów budżetowych poszczególnych jednostkach organizacyjnych PSP za I kw. br. będzie przekraczało określone średnie płacowe. Wyjaśniono również, że w przypadku pracowników cywilnych PSP uzgodnioną na szczeblu centralnym obligatoryjną kwotę podwyżki w wysokości minimum 165 zł na każdy etat należy uwzględniać wraz z premiami regulaminowymi (jest to konieczne na różne zapisy regulaminów w poszczególnych jednostkach organizacyjnych zawierające wskaźniki procentowe od 5 do 50%).
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1977-posiedzenie-zarzadu-krajowego-zzs-florian-28-03-2017.html

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 04, 2017, 12:46:16 »
A ja dostałem 20 zeta do ręki- WALORYZACJA :'( i ogólnie jestem zadowolony bo nie patrzę na ten kabaret, który w Kp dawnej"mojej" się dzieje.
Pozdrawiam

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 13, 2017, 15:18:15 »
wiadomo coś o wyrównaniach? Długo to może potrwać?

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 13, 2017, 21:56:56 »
Wyrównaniach czego, co miałeś dostać to już dostałeś teraz tylko ewentualnie z tytułu oszczędności po odejściach może Ci coś skapnąć.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:10:08 »
wiadomo coś o wyrównaniach? Długo to może potrwać?
Pewnie taki stan będzie istniał do puki nie dotrą do komend  wreszcie środki przeznaczone na wzrost płac  :tuba:a tym samym na wzrost ilości środków na paragrafie płacowym. Do tej pory podwyżka i ewentualne wyrównania są wypłacane z "starego" budżetu, w którym nie były wliczone te 250pln podwyżek.  :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 15, 2017, 21:09:00 »
Wyrównaniach czego, co miałeś dostać to już dostałeś teraz tylko ewentualnie z tytułu oszczędności po odejściach może Ci coś skapnąć.


za styczen i luty nie dostałem wyrównania, od marca większa wypłata

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 15, 2017, 23:31:16 »
Ciekaw sytuacja z tego co się orientuję to KG na odprawach przekazywała że należy wypłacić środki z wyrównaniem niejako zaliczkowo zakładając że wcześniej czy później, ale trafią one do budżetów komend.  Zastanawiające czy  komendant taki skrupulatny czy też  starosta ostro miesza wam w budżecie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 16, 2017, 00:39:43 »
??
Kto nie wypłacił... Bo rozkaz zignorował.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2017, 09:07:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 16, 2017, 16:26:14 »
Wypłata równo po 200,-. O 53 zł nikt nic nie wie. Kilku ludzi już odeszło, więc tej kasy już nie zobaczy. Nawet jak będzie to nie wiadomo wg jakiego klucza będzie rozdział. Raczej trzeba sie przyszykować, że większosc strazaków nie zobaczy nadwyżki ponad 200 zł.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2017, 09:41:45 wysłana przez Oggi »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:41:34 »
Wypłata równo po 200,-. O 53 zł nikt nic nie wie. Kilku ludzi już odeszło, więc tej kasy już nie zobaczy. Nawet jak będzie to nie wiadomo wg jakiego klucza będzie rozdział. Raczej trzeba sie przyszykować, że większosc strazaków nie zobaczy nadwyżki ponad 200 zł.
Nie żartuj. Nikt nie zobaczy tych 53 zł. Najpierw pochodne na dwa lata. Jeśli coś zostanie to tylko na wypłatę jednorazowo na koniec roku w zwiększonym dodatku i to niewielka kwota po równo dla wszystkich. Takie są realia..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:53:44 »
Nie żartuj. Nikt nie zobaczy tych 53 zł. Najpierw pochodne na dwa lata. Jeśli coś zostanie to tylko na wypłatę jednorazowo na koniec roku w zwiększonym dodatku i to niewielka kwota po równo dla wszystkich. Takie są realia..
U mnie już kilku zobaczyło (Ci którym zajmowane stanowisko blokowało awans w stopniu), a jak tylko przyjdzie zasilenie w postaci 200 zł. To będzie awansowanych i z podniesionym dodatkiem około 30% stanu. Na wysługę komendant zaplanował kasę jeszcze przed ustawą modernizacyjną.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 17, 2017, 14:05:57 »
Jakie zasilenie w postaci 200 zł. To już mamy. Teraz tylko zliczenie tych którzy mogą aczkolwiek nie muszą dostać grupę. U mnie ostrożnie planował te pieniądze rozdawać nawet tym którzy powinni już dostać dawno.

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 18, 2017, 10:36:02 »
Ciekaw sytuacja z tego co się orientuję to KG na odprawach przekazywała że należy wypłacić środki z wyrównaniem niejako zaliczkowo zakładając że wcześniej czy później, ale trafią one do budżetów komend.  Zastanawiające czy  komendant taki skrupulatny czy też  starosta ostro miesza wam w budżecie.


A jednak nie ma.
Wypłata jest większa z uwzględnieniem podwyżki ale za styczeń i luty wyrównania nie ma.

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:13:30 »
Jak na razie budżety komend nie zostały zasilone środkami na podwyżki świadczenia są realizowane z dotychczasowego budżetu. Wróbelki ćwierkały że zasilenia miały być w marcu jak na razie są jak yeti wszyscy o nich mówią ale nikt ich nie widział :miny:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:59:54 »
Wszystko się zgadza. Ale przy okazji skądś spłynęły informacje że środki z rezerwy celowej mogą być uruchomione pod koniec roku bo minister finansów został zobligowany do szukania oszczędności na poczet poczynionych zakupów na samoloty VIP oraz inne wymysły. Z pustego jak mówią to i....
U mnie info z księgowości takie, że policzyli w przybliżeniu pieniądze na pochodne typu tegoroczne święto dnia strażaka czyli stopnie, do tego kilkanaście awansów w stanowisku od maja bo jak zażyczyli sobie odgórnie przypiąć awans jako nagroda na dzień strażaka, ponadto stażowe w przybliżeniu na dwa lata .... i wyszło nic nie zostało bo się posrało. Powinni komendanci związkowców całować po nogach a szczególnie tam gdzie właśnie Ci związkowcy nie poszli na udry i nie negocjowali zróżnicowanych średnich w komendach. Ci KM/KP mają uratowane dupy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 18, 2017, 19:01:04 »
Wszystko się zgadza. Ale przy okazji skądś spłynęły informacje że środki z rezerwy celowej mogą być uruchomione pod koniec roku bo minister finansów został zobligowany do szukania oszczędności na poczet poczynionych zakupów na samoloty VIP oraz inne wymysły. Z pustego jak mówią to i....
O czym ty mówisz? Pieniądze na samoloty VIP były i gdyby na gwałt ich nie kupili by przepadły i nie z żadnej rezerwy!
U mnie info z księgowości takie, że policzyli w przybliżeniu pieniądze na pochodne typu tegoroczne święto dnia strażaka czyli stopnie, do tego kilkanaście awansów w stanowisku od maja bo jak zażyczyli sobie odgórnie przypiąć awans jako nagroda na dzień strażaka, ponadto stażowe w przybliżeniu na dwa lata ....
Kilkanaście na ile etatów. Wyraź w procentach ilu ludzi dostanie wyższą grupę...
Powinni komendanci związkowców całować po nogach a szczególnie tam gdzie właśnie Ci związkowcy nie poszli na udry i nie negocjowali zróżnicowanych średnich w komendach. Ci KM/KP mają uratowane dupy...
Nie wszędzie trzeba negocjować, gdzieniegdzie od 10 lat średnie są bardzo zbliżone... Wiec strażacy powinni zarabiać podobnie... No ale cóż  :'(
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:39:13 »
Ty akurat kolego żyjesz w wirtualnym świecie zadawania pytań odnośnie cytowanych zapytań. Nie mam chęci odpowiadać bo i tak niewiele dowiem się gdy zaczniesz cytować. Zresztą jak to pisał mój mentor....sowa sokoła nie zrodzi..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 18, 2017, 22:20:33 »
sowa sokoła nie zrodzi..
A kto się wróblem urodził kanarkiem nie zdechnie. I tak możemy się frazesami przerzucać.
Ty akurat kolego żyjesz w wirtualnym świecie zadawania pytań odnośnie cytowanych zapytań. Nie mam chęci odpowiadać bo i tak niewiele dowiem się gdy zaczniesz cytować.
Zadaje ci proste pytanie a ty nagle "patrzysz jak to ciele na malowane wrota"
Proste pytanie:
U mnie info z księgowości takie, że policzyli w przybliżeniu pieniądze na pochodne typu tegoroczne święto dnia strażaka czyli stopnie, do tego kilkanaście awansów w stanowisku od maja bo jak zażyczyli sobie odgórnie przypiąć awans jako nagroda na dzień strażaka, ponadto stażowe w przybliżeniu na dwa lata ....
Kilkanaście na ile etatów. Wyraź w procentach ilu ludzi dostanie wyższą grupę...
W ponad 50% KM/KP awans kilkunastu osób w grupie to awans 25-32% strażaków  a to naprawdę dużo. Dostajesz proste pytanie a odpowiadasz farmazonami. Odpowiedz ile u ciebie mniej więcej stanowi te kilkanaście etatów, bo zaraz się okaże że awans 30 % w grupie to mało! Czasem "diabeł tkwi w szczegółach" a w przypadku awansu kilkunastu strażaków w KP 5 kategorii oznacza awans 32% stanu lub więcej (jeśli kilkunastu oznacza 18 lub 19).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 22:27:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 19, 2017, 22:53:26 »
Kolega Eginox służy "w wyjątkowej komendzie", bo z jego opisów wynika, że wszystko się da, wszystko można... itp., itd. Z tego, co się orientuję, to jesteś 02. Ciekawe czy twoi podwładni strażacy (zwłaszcza ci z PB, o których jak piszesz dbacie bardziej niż w innych KP - oby tak było) też są przekonani i świadomi jak to mają "dobrze"...Nie wiem czemu, ale mam pewne wątpliwości..., ale obym się mylił!!!