Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 385608 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 05, 2017, 23:01:47 »
Ja też dostałem podwyżkę bez wyrównania - ma być ale kiedy nie wiadomo. czekać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 06, 2017, 19:19:56 »
Wypłata po nowemu ale bez wyrównania .... komendant twierdzi z gł. księgową, że nie wpłynęło do wczoraj zasilenie budżetu komendy o wysokości podwyżek. Na wypłaty po nowemu zadłużył się w urzędzie miasta. .. dobre i to...
To teraz nie rozumiem. Nie dostałeś wyrównania a przecież wojewódzcy i potem kolejno powiatowi dostali polecenia wypłat przed pierwszym. Najpierw realizacje poleceń a potem niech się powiatowi martwią czy hajcu starczy. Wątpię czy któryś ma już tak policzone jak co niektórzy piszą że zostaje 2 złote.

Gorzej, jak brakuje na realizację poleceń.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 07, 2017, 06:24:31 »
U mnie poszło według poleceń zaleceń rozkazów itp. Związkowcy dopilnowali wszystkiego.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 07, 2017, 07:21:20 »
U mnie poszło według poleceń zaleceń rozkazów itp. Związkowcy dopilnowali wszystkiego.
To tylko pogratulować :)

Ciekawe jak wypłacono cywilom po nowemu i co wpisano w angażu , jak nie ukazało się jeszcze Rozporządzenie ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 07, 2017, 09:33:28 »
Nie ma co się martwić gdyż jak wiadomo cywile muszą poczekać aczkolwiek nie zostali skrzywdzeni bo zostało to zapisane w uzgodnieniu że oprócz tych 165 dostali procentowo i z tego co wiem są bardzo zadowoleni.

Offline czekwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 16, 2017, 09:18:37 »
dobrze pamiętam lata 2005-2007 wtedy również rządził PiS ( zaczynałem służbę) skok finansowy był naprawdę duży, teraz dali 160(netto) rok temu to samo jeśli dadzą obiecane 300 brutto w 2019 to nie będzie najgorzej, oczywiście wszyscy liczyliśmy na więcej:( ale patrząc realnie na obecny sejm to nie wiem czy jest dla nas jakaś alternatywa?? PO-chyba nie ma co komentować, Petru-myślę że było by podobnie jak za PO albo i gorzej, Kukiz to wielka niewiadoma...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 17, 2017, 09:37:54 »
Główny Urząd Statystyczny podał, że w firmach zatrudniających co najmniej 10 osób średnia pensja w grudniu 2016 r. wyniosła 4635,77 zł brutto.
http://nszzp.pl/aktualnoci/7519-zarobki-w-polsce-najwysze-w-historii-ale-nie-w-policji

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 18, 2017, 11:40:48 »
Kolego czekwin,  kto ustanowił budżet w 2004 roku na podstawie którego w latach 2005-2007 PiS realizował podwyżki w ramach modernizacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 18, 2017, 13:36:12 »
Kolego czekwin,  kto ustanowił budżet w 2004 roku na podstawie którego w latach 2005-2007 PiS realizował podwyżki w ramach modernizacji.
Po pierwsze przeczytaj jaśnie Panie dokładnie post kol. czekwina on nie mówi że podwyżki były w 2005. On mówi że pamięta te czasy i ustawę modernizacyjną, którą ustanowił rząd PiSu.  Tylko PiS daje służbom ustawy modernizacyjne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 18, 2017, 15:19:18 »
Kolego czekwin,  kto ustanowił budżet w 2004 roku na podstawie którego w latach 2005-2007 PiS realizował podwyżki w ramach modernizacji.

Jak nie wiesz to milcz. Podwyżki były 2007 2008 2009. Oczywiście ustawa modernizacyjna dzięki PiS

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 19, 2017, 10:16:58 »
Eqinox, no no pochlebiasz mi,  ale zachowaj te pochlebstwa dla osób, od których możesz coś dla siebie uzyskać.  Owszem z braku czasu nie doczytałem postu itd. Mea culpa.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 19, 2017, 14:14:17 »
No ja pamiętam to nieco inaczej . Ustawę rzeczywiście realizowało PiS ale uchwalono ja za rządów SLD-PSL .

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 19, 2017, 15:24:35 »
No ja pamiętam to nieco inaczej . Ustawę rzeczywiście realizowało PiS ale uchwalono ja za rządów SLD-PSL .

Ustawa realizowana przez PO a uchwalona przez PiS.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20070350213

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 19, 2017, 17:29:56 »
Wygląda na to , że ledwo minęło 10 latek a już pamięć mnie zawodzi  :wall:

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 19, 2017, 19:02:38 »
Proszę zwrócić uwagę,że w starej ustawie modernizacyjnej była tylko PSP . Do obecnej dodano OSP nie wiadomo po co. Dla zorientowanych : OSP i tak dostaje dotacje, które włączono do ustawy. Oczywiście efekty będzie większy. Należy do tych nielicznych  gdzie uważam ,że pieniądze powinny iść do powiatu , b o tu jest wiedza i najlepsze rozeznanie potrzeb. Zakupiony sprzęt i pojazdy należy utrzymać( chodzi o koszty eksploatacji: przeglądy, serwisy. paliwo itp.  ) , a jeżeli chodzi o OSP w KSRG to już w dawno w to miejsce powinno się powołać gminne zawodowe straże pożarne. Sprzęt w przekazany do OSP powonień być własnością samorządową a nie OSP itp. Tylko w powiecie wiedzą jakie występują zagrożenia i jak właściwie jest. Najpierw należny wypełnić minimalne normatywny i to w zakresie sprzętowym i etatowym ( etaty należy liczyć wraz zatrudnianymi w OSP w KSRG). We wszystkim musi być umiar. Jak już jest powoływana jednostka ( JRG ) to powinny być obsadzone na PB etaty . No i oczywiście 40 godziny czas pracy ( służby ) na PB , ale nie w systemie 24/48. Jest wiele rzeczy do poprawienia i udoskonalenia w PSP. Jak ktoś już wcześniej zauważył, jeżeli ciągle na pierwszym miejscu będzie tylko kasa , to mam społeczeństwo  zabierze przywileje

Coś z ogólnych przepisów

Pracodawca musi tak zaplanować pracę, żeby zapewnić Ci:

minimum 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku w każdej dobie,

minimum 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku w każdym tygodniu.

Tak więc podsumowując wielu nie wie ,że nie jest w pracy a jedynie na służbie  i liczy 40 godzin jakby pracował ciężko na budowie.  :komp:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 19, 2017, 20:43:08 »
Cytuj
a jeżeli chodzi o OSP w KSRG to już w dawno w to miejsce powinno się powołać gminne zawodowe straże pożarne.  itp.
Zdajesz sobie sprawę jakie są koszty utrzymania zawodowej formacji ratowniczej??? W tej chwili nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na sprzęt, a Ty chcesz robić gminne zawodowe? Pytanie, utrzymywać ma je samorząd, czy budżet krajowy, bo jeśli samorządy, to można je tym zajechać, zwłaszcza biedniejsze, a jeśli z centralnego to odbędzie się to kosztem nas.
Cytuj
Sprzęt w przekazany do OSP powonień być własnością samorządową a nie OSP
A dlaczego? Dlaczego sprzęt na jaki sami strażacy wypracowali sobie fundusze, bo dotacje nie są 100% ma być przejęty przez samorządy.
Cytuj
etaty należy liczyć wraz zatrudnianymi w OSP w KSRG
a co jeśli przez to że mamy dużą liczbę strażaków w OSP wyjdzie że w JRG jest ich za dużo i trzeba kogoś się pozbyć? Zwolnisz się pierwszy?
Cytuj
Jak już jest powoływana jednostka ( JRG ) to powinny być obsadzone na PB etaty
a są JRG w Polsce gdzie nie ma żadnej obsady???
Cytuj
No i oczywiście 40 godziny czas pracy ( służby ) na PB , ale nie w systemie 24/48.
Tak z ciekawości, jaki system widział byś dla podziału?

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 19, 2017, 23:48:58 »
Cytuj
a jeżeli chodzi o OSP w KSRG to już w dawno w to miejsce powinno się powołać gminne zawodowe straże pożarne.  itp.
Zdajesz sobie sprawę jakie są koszty utrzymania zawodowej formacji ratowniczej??? W tej chwili nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na sprzęt, a Ty chcesz robić gminne zawodowe? Pytanie, utrzymywać ma je samorząd, czy budżet krajowy, bo jeśli samorządy, to można je tym zajechać, zwłaszcza biedniejsze, a jeśli z centralnego to odbędzie się to kosztem nas.

- poczytaj na stronie ZG OSP dotacje dla OSP jakie mają źródła finansowania . Ile dostali dotacji z budżetu państwa na zakup sprzętu  A jak byłaby gminna miałaby obowiązek wyjazdu. 2 lub 3 gminy w ramachc umowy mogłyby powołać jedną straż , która obsługiwałaby ich teren.

Cytuj
Sprzęt w przekazany do OSP powonień być własnością samorządową a nie OSP
A dlaczego? Dlaczego sprzęt na jaki sami strażacy wypracowali sobie fundusze, bo dotacje nie są 100% ma być przejęty przez samorządy.

-Jaka OSP kupiła sama za własne pieniądze samochód. Samochody są albo z PSP , albo z dotacją więc powinny być samorządu . Na karosację i remony używanych aut OSP dostawała kasę z KG PSP i ZG OSP .Jeżeli OSP sama za własne pieniądze by  kupiła samochód to niech robi z n im co chcą

Cytuj
etaty należy liczyć wraz zatrudnianymi w OSP w KSRG
a co jeśli przez to że mamy dużą liczbę strażaków w OSP wyjdzie że w JRG jest ich za dużo i trzeba kogoś się pozbyć? Zwolnisz się pierwszy?
- wg biulety kg psp mamy 130 tys. ochotników , których wg mnie należy w jakiś sposób przeszkolić , umundorować itp.itd a  statystycznie ich  udział w zdarzeniach wynosi tylko w ok 30 procentach . Paliwo i tak ponosi państwo , koszty budowy strażnic,  należny skalkulować to wszystko .niech OSP sobie działają ale jak wiesz mogą poza systemu KSRG nie wyjechać

Cytuj
Jak już jest powoływana jednostka ( JRG ) to powinny być obsadzone na PB etaty
a są JRG w Polsce gdzie nie ma żadnej obsady???

- wg stystyki wychodzi ,że do zdarzenia średnio wyjeżdza 3,6 strażaka odliczając kierowcę masz 2,6 strażak do zdarzenia , to o jakiej odsadzie możemy mówić a gdzie BHP w straży i bezpieczne działania. Ilu strażaków jest na zmianie i jaka jest obsada na samochodach .

Cytuj
No i oczywiście 40 godziny czas pracy ( służby ) na PB , ale nie w systemie 24/48.
Tak z ciekawości, jaki system widział byś dla podziału?
- kiedyś był testowany system 12 godziny ale nik nie opublikował raportu na ten temat a osobiście n ie spotkałem się. Proponowałbym system 12/24/48. Uzasadniam tym ,że nie wyobrażam sobie pracy np. dyspozytora przez 24 h  przy tel 112 lub strażaka przy kilkunastu wyjazdach dziennie jak na niektórych oddziałach w Warszawie. to jest temat drażliwy i nik nie próbuje tego tematu rozwiązać . Uważam ,że obecny system jest za bardzo liberalny dla niektórych jednostek przy małej ilość wyjazdów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 20, 2017, 07:03:07 »
@czarny888 Ty w ogóle jesteś strazakim zawodowcem? Bo piszesz takie głupoty że nie wiem czy śmiać się czy płakać...
A już szczytem jest brak możliwości wyobrażenia czegoś co funkcjonuje od dziesięcioleci, podpowiem Ci pojedź na JRG nie będziesz musiał sobie wyobrażać pracy strażaka. System 12/24/12/48 wymaga kilku tysięcy nowych etatów na to PSP nie stać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 07:45:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 20, 2017, 08:43:55 »
A jak koszty tych potrzebnych etatów mają się do zaplacenia nadgodzin? Oczywiście nadgodzin płatnych 100% a nie 60%.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 20, 2017, 10:00:59 »
A jak koszty tych potrzebnych etatów mają się do zaplacenia nadgodzin? Oczywiście nadgodzin płatnych 100% a nie 60%.
Widzę że kolega jest przeciwny płaceniu nadgodzin. A czy na dzień dzisiejszy ponad 15 zł to mało za nadgodzinę? Służę i nie wiem kiedy mam na koniec okresu rozliczeniowego 200 nadgodzin. Kolejne to to że na dzień dzisiejszy mamy 60 % i trzeba się cieszyć bo jak wiadomo inne służby tylko ślinę przełykają. Wczorajsze słowa kolegi z policji...ale Wy macie zajebiście..

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #520 dnia: Marzec 20, 2017, 11:16:41 »
A jak koszty tych potrzebnych etatów mają się do zaplacenia nadgodzin? Oczywiście nadgodzin płatnych 100% a nie 60%.
Widzę że kolega jest przeciwny płaceniu nadgodzin. A czy na dzień dzisiejszy ponad 15 zł to mało za nadgodzinę? Służę i nie wiem kiedy mam na koniec okresu rozliczeniowego 200 nadgodzin. Kolejne to to że na dzień dzisiejszy mamy 60 % i trzeba się cieszyć bo jak wiadomo inne służby tylko ślinę przełykają. Wczorajsze słowa kolegi z policji...ale Wy macie zajebiście..
Nie wszyscy mają tak jak kolega wyżej , w niektórych województwach jest nacisk na to żeby nadgodzin było jak najmniej . U nas przedział to maks  30 nadgodzin .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 20, 2017, 12:51:47 »
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,35640,9215708,Ile_powinien_pracowac_polski_strazak__Jeszcze_wiecej_.html

Za nadgodziny powinna się płacić 100 % wg stawki zaszeregowania  a n ie ryczałt równy wszystkim . Proszą zobaczyć jak mają w służbie zdrowia. Z kolegami z którymi rozmawiałem ( dowódcy JRG ) chętnie oddaliby nadgodziny w sobotę lub niedzielę aby być z rodziną .Oczywiście ,że to taka służba , ale braku  dodatkowych etatów to jakoś resort nie widzi. Nadgodziny na PB to prowizorka a 300 godzin w okresie rozliczeniowym to dużo . Nadgodziny powinny być oczywiście , ale tylko w stanach kryzysowych a     n ie w stanach normalnych.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 20, 2017, 16:23:58 »
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,35640,9215708,Ile_powinien_pracowac_polski_strazak__Jeszcze_wiecej_.html

Za nadgodziny powinna się płacić 100 % wg stawki zaszeregowania  a n ie ryczałt równy wszystkim . Proszą zobaczyć jak mają w służbie zdrowia. Z kolegami z którymi rozmawiałem ( dowódcy JRG ) chętnie oddaliby nadgodziny w sobotę lub niedzielę aby być z rodziną .Oczywiście ,że to taka służba , ale braku  dodatkowych etatów to jakoś resort nie widzi. Nadgodziny na PB to prowizorka a 300 godzin w okresie rozliczeniowym to dużo . Nadgodziny powinny być oczywiście , ale tylko w stanach kryzysowych a     n ie w stanach normalnych.
oczywiście wiemy że jest to artykuł z 2011 roku czyli ..... trochę nieaktualny.
pozdrawiam

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #523 dnia: Marzec 20, 2017, 20:32:35 »
A gdzie u was obniżją stany minimalne? bo u nas notorycznie z 13 na 12 aby zbijać nadgodziny mimo ze jednostka ma specjalizacje chemia

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #524 dnia: Marzec 21, 2017, 06:14:03 »
A jak koszty tych potrzebnych etatów mają się do zaplacenia nadgodzin? Oczywiście nadgodzin płatnych 100% a nie 60%.
Widzę że kolega jest przeciwny płaceniu nadgodzin. A czy na dzień dzisiejszy ponad 15 zł to mało za nadgodzinę? Służę i nie wiem kiedy mam na koniec okresu rozliczeniowego 200 nadgodzin. Kolejne to to że na dzień dzisiejszy mamy 60 % i trzeba się cieszyć bo jak wiadomo inne służby tylko ślinę przełykają. Wczorajsze słowa kolegi z policji...ale Wy macie zajebiście..
Nie wszyscy mają tak jak kolega wyżej , w niektórych województwach jest nacisk na to żeby nadgodzin było jak najmniej . U nas przedział to maks  30 nadgodzin .

"jest nacisk na to żeby nadgodzin było jak najmniej " , co wobec tego robicie? osoby które mają więcej, pod koniec okresu rozliczeniowego, biorą urlopy bezpłatne, no i oczywiście , nikt ich w tym czasie nie zastępuje. Czy inne rozwiązania- jakie??