Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 385192 razy)

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 09, 2017, 19:28:40 »
A dlaczego znowu wszyscy po równo, jak byłem młody to dostawali tylko starzy ( wy młodzi  :gwiazdki:macie jeszcze czas), a teraz młodym się należy. 

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 09, 2017, 21:09:11 »
Z tego porozumienia wyczytałem, że podwyżki dla cywili to 165zł. To obligatoryjnie każdy cywil pracujący w PSP musi tą kwotę dostać?

Offline Mateusz123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 09, 2017, 23:26:32 »
Witam, ta podwyżka tyczy się też świeżo przyjętych w tym roku czy nie ? :) Pozdrawiam :)

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 09, 2017, 23:42:30 »
 :wall:
W stopień...
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 10, 2017, 08:36:47 »
Witam, ta podwyżka tyczy się też świeżo przyjętych w tym roku czy nie ? :) Pozdrawiam :)
Skoro kolega tak sformuował pytanie to zapewne nie ma stopnia służbowego... :kwit:

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 10, 2017, 08:49:46 »
Witam, ta podwyżka tyczy się też świeżo przyjętych w tym roku czy nie ? :) Pozdrawiam :)
Wielokrotnie były odpowiedzi na podobne pytania.  :wall: Wystarczy, żebyś przeczytał parę stron wcześniej. Nie trudząc się, odnalazłem odpowiedzi na Twoje pytania - posty z dnia 02 stycznia.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 14, 2017, 11:14:07 »
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15745,Podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sluzb.html
podpisane
A swoja drogą, ciekawa matematyka: 253 plus 309 daje łącznie 609 złotych - ciemny lud kupi.
Proponuję zapoznać się z protokołem ze spotkania ZZ z KG, na którym przyklepano charakter i formę podwyżek: planując 253 złote na etat można dać strażakowi 200 zł, bo pozostałe 53 złote prawie w całości zjadają skutki podwyżek stażowego i ewentualnych awansów w stopniu w ciągu 2017 i 2018 roku (zostaje wg symulacji 2,79 zł na etat.
Cieszmy się z podwyżek, naprawdę super warunki ZZ wynegocjowały.  :gwiazdki:
 A jeszcze tak na marginesie: stażysta dostanie prawie 8 % podwyżki, a dowódca JRG 3,5 % - a może by tak całkowicie zrównać płace w PSP, np. każdy od stażysty do KG po 4000 złotych (bo tyle jest chyba średnia w powiatach) - to by dopiero była sprawiedliwość i równość, tylko kto wtedy chciałby być komendantem ??  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 11:48:32 wysłana przez aqq21 »

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 14, 2017, 12:52:55 »

no chyba nie liczyłeś że nasze związki wynegocjują coś lepszego. Związki zawodowe w PSP to jedna wielka żenada, zamiast dbać o warunki pracy i płacy w PSP układają się rządzącymi no cóż zapewne dla swoich korzyści.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 14, 2017, 13:00:24 »
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15745,Podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sluzb.html
podpisane
A jeszcze tak na marginesie: stażysta dostanie prawie 8 % podwyżki, a dowódca JRG 3,5 % - a może by tak całkowicie zrównać płace w PSP, np. każdy od stażysty do KG po 4000 złotych (bo tyle jest chyba średnia w powiatach) - to by dopiero była sprawiedliwość i równość, tylko kto wtedy chciałby być komendantem ??  :szalony:
Porównaj sobie średnie zarobki na podziale ludzi tak do 15 lat pracy  w JRG tak do 7 grupy  ,średnie zarobki dowódców zmian ,  średnią zarobków dowódców i ich zastępców , średnią w KP , średnią w KW  i KG . Mam nadzieję że znajdzie się taki dokument w obiegu . Tu ukłon do kolegów z Floriana . Zróżnicowanie zarobków jest ogromne . To rodzi frustracje zwłaszcza że pieniądze są tylko wydaje się je nie właściwie ?  http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/a/cba-w-komendzie-wojewodzkiej-strazy-pozarnej-sprawdzaja-na-co-strazacy-z-lodzi-wydali-miliony,11786912/
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 13:32:45 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline cyian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • powiększanie piersi bez operacji z Frashe
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 14, 2017, 13:38:17 »

no chyba nie liczyłeś że nasze związki wynegocjują coś lepszego. Związki zawodowe w PSP to jedna wielka żenada, zamiast dbać o warunki pracy i płacy w PSP układają się rządzącymi no cóż zapewne dla swoich korzyści.

Tak to juz jest, każdy orze jak może, a związki to mam wrażenie największe cwaniaki i największe wałki.

Offline hejnohalp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • naturalny detox wątroby
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 14, 2017, 14:15:51 »
Te podwyżki to jakaś kpina. Podwyżka powinna być co najmniej 500 zł, ale oczywiście wolą wydać na limuzyny, które są niszczone z miesiąca na miesiąc... :D
Pozdrawiam!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 14, 2017, 16:04:28 »

no chyba nie liczyłeś że nasze związki wynegocjują coś lepszego. Związki zawodowe w PSP to jedna wielka żenada, zamiast dbać o warunki pracy i płacy w PSP układają się rządzącymi no cóż zapewne dla swoich korzyści.

Tak to juz jest, każdy orze jak może, a związki to mam wrażenie największe cwaniaki i największe wałki.
Czytam i się śmieję z Twoich krótkich wypocin. Zarejestrowałeś się na forum po to aby napisać to jedno krótkie zdanie? Ciekawe kolego czy widziałeś dokument który związkowcy z Floriana uzyskali od głównego w sprawie dodatków na szczeblach od dowódcy JRG wzwyż? Nie gadaj że cwaniacy tylko ciesz się że masz tyle na chwilę obecną a jeśli nie podoba Ci się forma rozdziału to rzuć papier o odejście i idż do prywaciarza a po pół roku poproś o podwyżkę 200 brutto... :fiuu:

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 14, 2017, 19:37:13 »
Siusiek przestań pie...yć  prywaciarz tez nie płaci teraz grosze zwłaszcza ludziom , którzy mają kompetencję i wiedzę, wiesz bara... nie ile płacą znającym się na rzeczy spawaczom lub frezerom tylko taki dyletant jak ty któremu straż uratowała życie może pisać idź do prywaciarza, jeśli znasz się na swoim fachu to te durne 4 tyś w psp to pikuś.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 14, 2017, 20:23:00 »
Siusiek przestań pie...yć  prywaciarz tez nie płaci teraz grosze zwłaszcza ludziom , którzy mają kompetencję i wiedzę, wiesz bara... nie ile płacą znającym się na rzeczy spawaczom lub frezerom tylko taki dyletant jak ty któremu straż uratowała życie może pisać idź do prywaciarza, jeśli znasz się na swoim fachu to te durne 4 tyś w psp to pikuś.
Moja odpowiedź nie dotyczyła treści twoich wypowiedzi i proszę o kulturalne wypowiedzi bez słów zawartych w Twoim poście.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 14, 2017, 22:09:03 »
A swoja drogą, ciekawa matematyka: 253 plus 309 daje łącznie 609 złotych - ciemny lud kupi.
A ciemny @aqq21 nawet nie przeczytał ustawy o której mówi! Ustawa modernizacyjna mówi o jeszcze dwóch malutkich podwyżkach (w 2018 i 2020) które zsumowane z 253 i 309 dają razem 609!
Ale czytać to trzeba "umić" a nie każdemu to wychodzi.
A co do tabelek z porozumienia to świadczy że dalej czytać nie umiesz!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 15, 2017, 18:56:59 »
A swoja drogą, ciekawa matematyka: 253 plus 309 daje łącznie 609 złotych - ciemny lud kupi.
A ciemny @aqq21 nawet nie przeczytał ustawy o której mówi! Ustawa modernizacyjna mówi o jeszcze dwóch malutkich podwyżkach (w 2018 i 2020) które zsumowane z 253 i 309 dają razem 609!
Ale czytać to trzeba "umić" a nie każdemu to wychodzi.
A co do tabelek z porozumienia to świadczy że dalej czytać nie umiesz!
Przez grzeczność nie skomentuję twojej wypowiedzi, bo ktoś mógłby uznać, że udało ci się mnie sprowokować.
Więcej takich "wyznawców" jak ty, a już niedługo nie będzie chętnych przy naborze do PSP. Żal mi ciebie.
I możesz dalej wysilać się, spinać i co tam jeszcze chcesz, ale moim zdaniem, gó..o rozumiesz.
W straży dobrze już było, i każdy, kto ma tyle stażu w PSP co ja ci to potwierdzi, więc ciesz się z tych 200 złotych, bądź grzeczny wobec "dobrej zmiany", to może jeszcze jakiś awans w stopniu za 20 złotych dostaniesz.
Chętnie bym cię głębiej uświadomił, ale raczej, z tego co widzę, szkoda mojego czasu.
I nie wysilaj się, więcej twojej wypowiedzi nie skomentuję.
Ale mimo wszystko życzę ci jeszcze więcej zadowolenia z pracy w PSP.

A tak już poza komentarzem do wklejonej wypowiedzi, ile wg was musiałoby być procent podwyżki, żeby osiągnąć poziom życia rodziny strażaka z powiedzmy roku 2009 ??? - moim zdaniem jakieś 50-60 %. To takie moje przemyślenia biorąc pod uwagę koszty życia w odniesieniu do naszych pensji. Chętnie poczytam wasze opinie w tej sprawie. Mu Polacy mamy pewien bardzo wielki problem: cieszymy się, że są biedniejsi od nas, a nie marzymy o tym, by równać do tych lepszych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 15, 2017, 19:35:26 »
A tak już poza komentarzem do wklejonej wypowiedzi, ile wg was musiałoby być procent podwyżki, żeby osiągnąć poziom życia rodziny strażaka z powiedzmy roku 2009 ??? - moim zdaniem jakieś 50-60 %. To takie moje przemyślenia biorąc pod uwagę koszty życia w odniesieniu do naszych pensji. Chętnie poczytam wasze opinie w tej sprawie. Mu Polacy mamy pewien bardzo wielki problem: cieszymy się, że są biedniejsi od nas, a nie marzymy o tym, by równać do tych lepszych.
A standard w 2009 kto wprowadził?
Ta sama "dobra zmiana"! To oni wprowadzili ustawę modernizacyjną....
Chętnie bym cię głębiej uświadomił, ale raczej, z tego co widzę, szkoda mojego czasu.
I nie wysilaj się, więcej twojej wypowiedzi nie skomentuję.
Ale mimo wszystko życzę ci jeszcze więcej zadowolenia z pracy w PSP.
Skoro ci przeszkadza, że stażysta dostaję 8% podwyżki a d-ca JRG 3,5 % to nie mamy o czym dyskutować bo jesteś oderwany od rzeczywistości! Stażysta ma 10 zł czasem 50 zł dodatku a d-ca JRG 1500 zł i więcej więc w skali roku bez nagród ma 20 tyś. więcej! i dalej bedzie mieć te 20000 zł więcej. 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 15, 2017, 23:05:08 »
Sory jak już było ale może przeoczyłem więc proszę o wyrozumiałość.  Czy wiecie coś o podwyzce inflacyjnej której kwota wynosi 53 zł.  Czy to jest to 53 zawarte w magicznej 253 ?

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 16, 2017, 12:04:34 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 17, 2017, 07:10:20 »
Po ostatnich niektórych postach widać że i tak będzie spora grupa niezadowolonych a to z podwyżki a to z działań związków. Przy tej mizerii w ostatnich latach trzeba się cieszyć że i tak coś się ruszyło i że ta grupa najgorzej zarabiających oderwie się od dna.

Offline Elvinhio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 17, 2017, 10:52:57 »
Powiem tak, jestem obiektywny w stosunku do tych podwyżek. Chciałem tylko zaznaczyć, iż w całej Polsce jest około 120 małych komend powiatowych, w których różnice dodatków służbowych na tych samych stanowiskach są ogromne. W strukturach związkowych działają ludzie z maksymalnymi uposażeniami, którzy chcą zyskać jak nawięcej. Zdaję sobie sprawę, że te 200 zł równo jest pewnym komfortem, ale tym sposobem skazuje się młodych oficerów, aspirantów i podoficerów (w małych komendach) na długie lata bez zwiększania dodatku służbowego. Dlatego chciałem tylko zaznaczyć, że młodzi funkcjonariusze (często z dużymi kwalifikacjami) w małych komendach mają dodatki służbowe w wysokości 200-300 zł na grupach 7,8 czy 9. Ta podwyżka sprawiła ze 53 zł czy nie daje im nadzieji na wzrost dodatku, przez co nie mają motywacji do pracy. Mam nadzieje, że Komendant Główny zareaguje na działanie Komendantów Powiatowych i uratuje motywację do pracy, dla tych funkcjonariuszy. Wiem,że wypowiedź jest troche chaotyczna, więc proszę o wyrozumiałość.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 17, 2017, 12:50:36 »
Powiem tak, jestem obiektywny w stosunku do tych podwyżek. Chciałem tylko zaznaczyć, iż w całej Polsce jest około 120 małych komend powiatowych, w których różnice dodatków służbowych na tych samych stanowiskach są ogromne. W strukturach związkowych działają ludzie z maksymalnymi uposażeniami, którzy chcą zyskać jak nawięcej. Zdaję sobie sprawę, że te 200 zł równo jest pewnym komfortem, ale tym sposobem skazuje się młodych oficerów, aspirantów i podoficerów (w małych komendach) na długie lata bez zwiększania dodatku służbowego. Dlatego chciałem tylko zaznaczyć, że młodzi funkcjonariusze (często z dużymi kwalifikacjami) w małych komendach mają dodatki służbowe w wysokości 200-300 zł na grupach 7,8 czy 9. Ta podwyżka sprawiła ze 53 zł czy nie daje im nadzieji na wzrost dodatku, przez co nie mają motywacji do pracy. Mam nadzieje, że Komendant Główny zareaguje na działanie Komendantów Powiatowych i uratuje motywację do pracy, dla tych funkcjonariuszy. Wiem,że wypowiedź jest troche chaotyczna, więc proszę o wyrozumiałość.
Jestem wyrozumiały:) W służbie, tak specyficznej jak ta- ciężko pisać o motywacji (co dopiero braku)- gdyż lubię swój zawód!
Dla mnie to pasja a jestem strażakiem parę lat i cieszę się z każdej podwyżki.  Dodatek za dodatkowo nałożone obowiązki np. prowadzenie szkoleń wykorzystując moje wcześniej zdobyte wykształcenie ( a nie mam tego wpisane w ramach służby), tu można napisać o motywacji , ale brak motywacji u strażaka, który dostaje wynagrodzenie??? że co, jedzie do zdarzenia i brak mu motywacji??nie rozumiem-popraw mnie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 17, 2017, 15:53:58 »
Wiem o kim piszesz..Są tacy którzy wpadają na służbę pogadać na telefonie i to jak najdłużej, pogdybać z rana co zjeść na obiadek, poględzić jakim to jest się zmęczonym bo noc zarwana przez chore dziecko czy ból brzucha, jeśli można ukradkiem połozyć się w łóżeczku. Ale żeby coś od siebie to tylko patrzeć kto wstanie pierwszy jak szef coś zleci. Owszem wszyscy mamy rodziny i chcemy jakoś je zabezpieczyć finansowo ale przez gadanie że związki są be, komendanci nie dają dodatków są be itp. aż mi się przewraca w głowie. Czytając post wstecz o tym że związkowcy każdego szczebla mają maksa w dodatkach chętnie podzielę się numerem telefonu do jednego z przewodniczących - mam przyzwolenie. Może spora część nie uwierzy ale pod telefonem jest na każde zawołanie, sprawy rozwiązuje lub pomaga niezwłocznie. Zreszta można skonfrontować w rozmowie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 17, 2017, 17:44:47 »
Powiem tak, jestem obiektywny w stosunku do tych podwyżek. Chciałem tylko zaznaczyć, iż w całej Polsce jest około 120 małych komend powiatowych, w których różnice dodatków służbowych na tych samych stanowiskach są ogromne. W strukturach związkowych działają ludzie z maksymalnymi uposażeniami, którzy chcą zyskać jak nawięcej.
Pieprzysz "towarzyszu" znam przewodniczących wojewódzkich mających 800 zł dodatku znam powiatowych mających 300 zł powiem ci nawet Ja nie mam maksa :D 
A poza tym mając maksa nic zyskasz....
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 20:01:32 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.