Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 384353 razy)

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 03, 2016, 12:24:39 »
cudze chwalicie , swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie",

Na forum dużo się dyskutuje o podwyżkach oraz podaje się przykład jak jest w innych służbach.Jestem już emerytem i z tej perspektywy trochę inaczej patrzę a zwłaszcza na stabilizację.Jakoś nikt nie dostrzega,że w innych służbach już mają służbę kontraktową z lepszymi zarobkami i ich skutkami. Wyobraźcie sobie ,że u nas Ci co chcą lepiej zarabiać przechodzą na kontrakty. Zamiast służby kandydackiej kontrakt na 3 lata i tak dalej w tym samodzielne utrzymywanie sprawności fizycznej. Ilu tak by chciałoby.Mam kolegę pracującego w służbie zdrowia. On po prostu nam zazdrości "13 , nagrody, na dzień strażaka, na święta . On ciągle musi się szkolić a podwyżki nie pamięta kiedy otrzymał.ON mi mowi ,że nie widzi siebie w innej roli jak praca w służbie zdrowia. Fascynuje go to. Nie może sobie wyrazić,że u nas sekretarki lub księgowe są funkcjonariuszami.Wprost z tego się śmieje. Na tym forum nawet jest za dużo polityki a za mało spraw merytorycznych. Związki zawodowe nasze,nie chcę na ten temat wogóle się wypowiadać. Wystarczyć popatrzeć na obsadę polityczną ( za wszystkich rządów sld, pis,po,pis) w majestacie i w zgodność z prawem  i na sposób powoływania komendantów i innych kierowników , naczelników na różnych szczeblach. a przecież strażacy mają być a polityczni.
A w zakresie podwyżki uposażenia to wszystkim strażakom moim zdaniem należy się co rocznie o ile słyszałem to były wcześniej  jakieś podpisane porozumienia ,że corocznie powyżej inflacji będzie wzrost.Jak zwykle nikt nie dotrzymuje ustaleńhttp://www.strazak.pl/forum/Smileys/default/vertag.gif
Z okazji naszego strażackiego święta wszystkim życzę dużo zdrowia i wytrwałości w służbie dla dobra naszych znajomych i nieznajomych  http://www.strazak.pl/forum/Smileys/default/fireman.gif

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2016, 11:01:30 »
Eqinox z Siuskiem czy Wy czytaliście ten artykuł!!!??? Mi to już wisi bo i tak czekam na decyzję KG ale dla pozostałych to ciekawa lektura o0 zajebistych podwyżkach na następne lata. No ale cóż może tak samo jak policyjne struktury wojewódzkie zostały zrobione w jajo przez ZG tak samo może i u Nas jest tyle tylko z taką różnicą , że w Policji zauważyli na szczeblu wojewódzkim a u Nas Nie - no ale wybaczam tam już nie zajmują się stołkami (pozamiatane) a u nas dopiero w rozwoju :rofl:

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2016, 10:30:07 »
Czytałem a co? Czy Ty wiesz o famie jaka chodzi wśród policjantów. Po spotkaniach aż grzmi w tej formacji. Otóż mówi się że w ramach rekompensaty od 2017 roku policjanci dostaną po 900 zł podwyżki. I nie chodzi mi o całą formację mundurową tylko p policję. I teraz pytanie dotyczące projektu modernizacji służb. Jest przygotowywany czy też nie? A jesli tak to pod kogo....

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 06, 2016, 13:06:17 »
Cytuj
Czytałem a co? Czy Ty wiesz o famie jaka chodzi wśród policjantów. Po spotkaniach aż grzmi w tej formacji. Otóż mówi się że w ramach rekompensaty od 2017 roku policjanci dostaną po 900 zł podwyżki. I nie chodzi mi o całą formację mundurową tylko p policję. I teraz pytanie dotyczące projektu modernizacji służb. Jest przygotowywany czy też nie? A jesli tak to pod kogo....

Ja też to słyszałem.

Dodatkowo słyszałem, że idący na emkę naliczanie mają mieć z ostatnich 12 miesięcy.
Mówi się jeszcze o wymiarze podstawy ujętej do naliczania emki.

pozdr.


Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2016, 14:13:37 »
Czytałem a co? Czy Ty wiesz o famie jaka chodzi wśród policjantów. Po spotkaniach aż grzmi w tej formacji. Otóż mówi się że w ramach rekompensaty od 2017 roku policjanci dostaną po 900 zł podwyżki. I nie chodzi mi o całą formację mundurową tylko p policję. I teraz pytanie dotyczące projektu modernizacji służb. Jest przygotowywany czy też nie? A jesli tak to pod kogo....

Czyli co? Zapowiada się powtórka sprzed kilku lat, kiedy to podwyżki dostali tylko policjanci i żołnierze, a my musieliśmy wywalczyć je na ulicach?

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2016, 17:44:19 »
W ramach forum dialogu społecznego kilka dni temu minister przedstawił informację o przygotowaniu projektu modernizacji służb na lata 2017 - 2020.
Powstały podzespoły ale jak narazie panuje cisza...czy ktoś wie oprócz tego, że kol. Osmycki został koordynatorem jednego z nich. Może jakieś bliższe informacje ma ktoś w temacie?

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2016, 20:11:54 »
Panowie czytaliście projekt  ustawy modernizacyjnej 2017-2020 ? Są tam 2 podwyżki  : 2017 i 2019   co o tym sądzicie ? Jednak PIS nie tylko obiecuje jak POprzednicy

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2016, 09:48:28 »
Dopóki nie wpłynie na konto, to wszystko jest tylko obietnicą. I czy obiecuje PIS czy PO, dla mnie na razie to tylko obietnica.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2016, 10:19:17 »
Podeśle ktoś link do tego projektu ? Osobiście tylko czytałem planowaną wersję uposażeń w której wzrosły tylko dodatki do stopnia.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 31, 2016, 10:27:57 »
Podeśle ktoś link do tego projektu ? Osobiście tylko czytałem planowaną wersję uposażeń w której wzrosły tylko dodatki do stopnia.

W tym wątku:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,26413.0.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:05:13 »
Panowie czytaliście projekt  ustawy modernizacyjnej 2017-2020 ? Są tam 2 podwyżki  : 2017 i 2019   co o tym sądzicie ? Jednak PIS nie tylko obiecuje jak POprzednicy

Obyś się nie rozczarował. :mellow: Jak na razie to projekt zmierza do wzrostu kwot systemu motywacyjnego naszych uposażeń czyli wzrostu środków na dodatki :służbowy i motywacyjny. Przyjmując średnią na etat to wszystko się będzie zgadzało a kto dostanie podwyżkę dodatków to się jak zwykle okaże już później.
 Jak nie będzie to podwyżka w stały składnik uposażenia a taka , że kwotami będzie dysponował komendant i je rozdzielał, to podejrzewam , że na podział spadną tylko jakieś ochłapy i resztki - w sumie na takim sposobie wzrostu wynagrodzeń bardzo zależy naszym nowym komendantom, bo będą mogli wreszcie doceniać jak zwykle  swoich.
    Mam nadzieję , że wszystkie ZZ staną na wysokości zadania i wpłyną na zmianę zapisów w projekcie  ustawy na bardziej  korzystny dla nas :straz:.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 10:20:27 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2016, 15:30:02 »
To prawda z tymi podwyżkami że pójdą w motywacyjny i służbowy. Może ktoś pomyśli o zagwarantowaniu choćby połowy podwyżki dla każdego a resztę do dyspozycji szefa? Już teraz zapowiadają że muszą wyrównać innym zaległości + sami dostaną max.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2016, 16:30:23 »
To prawda z tymi podwyżkami że pójdą w motywacyjny i służbowy. Może ktoś pomyśli o zagwarantowaniu choćby połowy podwyżki dla każdego a resztę do dyspozycji szefa? Już teraz zapowiadają że muszą wyrównać innym zaległości + sami dostaną max.

Na razie nikt nic nie wie, więc traktujcie wszystko jak plotkę. Motywacyjny system pracy to tak samo mogą być pieniądze tylko dla strażaków którzy uczestniczą w działaniach. A może się to wiązać np. z dodatkiem funkcyjnym za zadania nieetatowe jak np. członkostwo w grupie specjalistycznej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 01, 2016, 19:55:35 »
A ja proponuje by dodatek  komendantów był procentowo średnią dodatków jego podwładnych  :straz:

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 01, 2016, 20:30:48 »
Dodatek powinien być uzależniony od zajmowanego stanowiska i stażu pracy, a nie od widzi mi się jaśnie panującego Pana.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 01, 2016, 22:32:23 »
Cytuj
Dodatek powinien być uzależniony od zajmowanego stanowiska i stażu pracy, a nie od widzi mi się jaśnie panującego Pana.
Chyba cie pogięło.

Wychodzi na to, że biurowi ZAWSZE muszą mieś wyższy dodatek od PB?

Za stanowisko jest grupa, za staż pracy jest wysługa.

Dodatek powinien ZAWSZE większy dla PB.

Niech nikt mi nie mówi, że biuro ma cięższą służbę od PB.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 01, 2016, 23:01:30 »
Zawsze to powinno być sprawiedliwie Panie Raf... (absolutnie nie po równo)


Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2016, 23:02:44 »
Poza tym nie generalizuj proszę.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 02, 2016, 14:48:36 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:

Według mnie dodatek służbowy mógłby wzrastać jakoś systematycznie na podstawie wysługi lat aby odchodząc na pełną emeryturę był już maksymalny odpowiedni do zajmowane grupy zaszeregowania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 14:55:07 wysłana przez adam998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 02, 2016, 15:06:02 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:
To niestety problem, którego ustawą się nie rozwiąże u mnie d-cy zmian maja 1200 a ich z-cy 900-1000 (zależy czy aspirant czy oficer). Tu kluczowa jest rola ZZ i Komendantów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 02, 2016, 15:12:54 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:
To niestety problem, którego ustawą się nie rozwiąże u mnie d-cy zmian maja 1200 a ich z-cy 900-1000 (zależy czy aspirant czy oficer). Tu kluczowa jest rola ZZ i Komendantów.

W obecnej sytuacji finansowej komend nie widać możliwości aby tą różnicę jakoś zniwelować... ustawa według mnie mogła by jakoś wpłynąć na zasady przyznawania dodatków służbowych tylko jest potrzebna wola ku temu.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 02, 2016, 17:13:01 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:
..... u nas ta reszta - podoficerowie z 10 letnim stażem dodatki od 50 do 100 zł  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 02, 2016, 17:44:02 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:
..... u nas ta reszta - podoficerowie z 10 letnim stażem dodatki od 50 do 100 zł  :kwit:
st. operator - 700-500
st. rat. 500-300 (zależy od kilku czynników)
A 50 zł. to ma stażysta przez pierwszy rok.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 02, 2016, 18:10:56 »
Nie wiem jak powinno być z dodatkiem służbowym ale obecnie jest tak że biuro ma średnio 1400 a d-cy i zastępcy d-cy zmiany średnio 650 zł o pozostałych w podziale nie wspomnę.... :wall: :wall: :wall:
..... u nas ta reszta - podoficerowie z 10 letnim stażem dodatki od 50 do 100 zł  :kwit:
st. operator - 700-500
st. rat. 500-300 (zależy od kilku czynników)
A 50 zł. to ma stażysta przez pierwszy rok.
Jestem starszym operatorem 10 lat służby 100 zł dodatku , :kwit: koledzy na starszym rat mają 50 zł   :-\
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 18:20:21 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 02, 2016, 18:38:05 »
Dobra, niech biuro ma wyższy dodatek, w porządku, ale w ramach rozsądku. Czy ktoś pracuje na PB czy w biurze to powinno się jednak szanować i jednych i drugich. Każdy kto wykonuje sumiennie swoją pracę ma ciężko - jeden fizycznie drugi umysłowo.
To co się dzieje to jest patologia, nie boję się użyć tego określenia.