Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 384337 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 06, 2017, 18:15:41 »
To pytanie do komendantów. Chociaż wiesz że te pieniądze trafiają w dodatki służbowe i motywacyjne grupy która jeździ na zawody, robi ponad godziny pracy analizy, pełni dyżury domowe...itp. Druga strona tego medalu to brak rekompensaty za nadgodziny... Na końcu łatanie dziur w przeszeregowaniu stanowisk i awansów. To co zostaje a bardzo rzadko i tak będzie tym razem pula na podział z zastrzeżeniem maksimum dodatków w ramach deregulacji...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 06, 2017, 19:56:01 »
A co jak nie ma w jednostce związków, to kto się wstawi za ludźmi? Dowódcy zmian? Nie sądzę. Straż i jej zarządzanie, to jakby Polska w pigułce. Byle ja mam i moje pieski. Ot cała prawda.
A jak nie ma związków to możesz je założyć. To nie takie trudne jak Ci się wydaje. Troszkę zainteresowania, popytania i własnej inicjatywy i wcale nie musi być was od razu dziesiątki. Jedna osoba też jest to wstanie zorganizować.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 06, 2017, 20:34:22 »
Według Ciebie gdzie trafią te pieniądze jak dostanie je do dyspozycji komendant?
Stary z ciebie użytkownik ale czasem muszę być uszczypliwy i dla "starych wyg":
Dlaczego? Już Ci wyjaśniam bo "przedsiębiorczy" Komedianci Powiatowi potrafili skroić 40 mln. zł z płacówki na rzeczówkę.
Skoro dało się 40 mln zabrać strażakom z placówki na meble do biura to da się też przeżyć z 53 zł. na etat!  Bo to i tak skokowy wzrost!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 06, 2017, 20:46:35 »
Cytuj
Skoro dało się 40 mln zabrać strażakom z placówki na meble do biura to da się też przeżyć z 53 zł. na etat!  Bo to i tak skokowy wzrost!
A dlaczego ci komendanci jeszcze nie maja zarzutów? Bo to chyba niezgodne z prawem?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 07, 2017, 07:42:09 »
widełki w dodatku służbowym raczej będą niezgodne z prawem bo
§ 6.1.Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania dodatku służbowego są:
1)dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe;
2)zdyscyplinowanie przy realizacji zadań służbowych, gospodarność oraz dbałość o powierzony sprzęt i urządzenia;
3)posiadanie odpowiedniego wykształcenia ogólnego i kwalifikacji zawodowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji specjalistycznych (uprawnień, znajomości języków obcych), wykorzystywanych na zajmowanym stanowisku;
4)sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów.
2.Okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
1)stopień dyspozycyjności związanej z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialności za podejmowane decyzje służbowe;
2)stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
3)stopień sprawności fizycznej, potwierdzonej wynikami sprawdzianów;
4)inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające podwyższenie dodatku służbowego.

Gdzie tu miejsce dla widełek?
Dyspozycyjność to indywidualna cecha niezależna od stanowiska
zdyscyplinowanie j.w.
wykształcenie j.w.
sprawność fizyczna j.w
widełki mogłyby odzwierciedlać tylko inne szczególnie uzasadnione przypadki (subiektywna ocena 01 - czyli to czego niby nie chcemy)

Co do podwyżek.... to wpisanie większości kwoty w stały składnik czyli "wszystkim po równo" będzie świadczyło że ustawodawca sądzi, ze świeżo  powołani komendanci to durnie, którym władza (która ich przecież wyznaczyła) nie ufa. Dodatkowo to przekreślenie założenia motywacyjności wynagrodzenia. Jak dla mnie to 50zł w stały składnik (czynnik społeczny)  - reszta na skutki i uznaniowo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 08:01:43 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:37:25 »
50 zl w stały składnik? Nie wierzę co czytam. Myślisz że dzięki temu komendanci obdarują dodatkami wszystkich do 50%.. Dla mnie istnieje jedyne rozwiązanie czyli 200 w grupę a 53 na pochodne i regulację braków.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:55:55 »
Żadnych % - wszystko wg przepisu (zasług) Wg. mnie nie ma strażaka w Polsce który powinien mieć 50 % (ideał) . Nie wierzysz że nowi komendanci będą dzielić sprawiedliwie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 09:00:16 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:28:10 »
No to sam sobie odpisałeś. Według zasług każdy komendant da swojemu otoczeniu i ewentualnie paru strażakom tam gdzie jest duża dysproporcja. Po drugie poczytaj jeszcze raz artykuł z głównym. Tam wyjaśnia jak powinna wyglądać motywacyjna siatka płac czyli widełki w dodatkach. Myślę że do tego dąży.

Offline ronin311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:38:34 »
Czytam i czytam i nie mogę się nadziwic......pracuje już w PSP sporo lat ...i Ci co piszą że pozostałe pieniądze będą na podnoszenie grup i wyrównywanie dodatków to chyba z są z Marsa.

80% tych pieniędzy zostanie wydane w KP/KM a nie na PB.....tam Panowie Komedianci jak zwykle dadzą pupilkom wywindowane dodatki motywacyjen/służbowe...PB może się tylko tym oblizac.

Ja przez ostatnie 2 lata dostałem dodatek 1...a w KP dostają prawie cały czas. I związki mają guzik do powiedzenia.

Pamiętajcie o tym ze rządzący za jakiś czas powiedzą ....no o co wam chodzi przecież dostaliście podwyżki po 250 zł......a tak naprawdę dostaniemy 150 i to brutto czyli jakieś 130-140zł

Więc pozostałe 100 z tych 250 to fikcja i mydlenie oczu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 07, 2017, 10:13:22 »
Czytam i czytam i nie mogę się nadziwic......pracuje już w PSP sporo lat ...i Ci co piszą że pozostałe pieniądze będą na podnoszenie grup i wyrównywanie dodatków to chyba z są z Marsa.
Bardzo ładnie i dosadnie napisane.
Żadnych % - wszystko wg przepisu (zasług) Wg. mnie nie ma strażaka w Polsce który powinien mieć 50 % (ideał) . Nie wierzysz że nowi komendanci będą dzielić sprawiedliwie?
Sprawiedliwie? co to znaczy.... Najlepszym oki, a co z najsłabszymi... Brak motywacji aby stawać się lepszymi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:37:48 »
Ogniomiszcz, żeby mówić o motywacyjnym systemie podwyżek to kwota na nie przeznaczona powinna być o wiele wyższa żeby było czym motywować, przy tej kwocie największą motywacją do pracy jest podwyżka w stały składnik , najlepiej do grupy amen

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:29:27 »
Czyli  urawniłowka najlepsza. Czy się robi czy się leży .... podwyżka się należy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:49:08 »
Czyli  urawniłowka najlepsza. Czy się robi czy się leży .... podwyżka się należy.
Jak kiedyś będziemy mieli takie zarobki, że stażysta nie będzie miał najniższej krajowej to podyskutujemy. Na razie jesteśmy w sytuacji w której około 20% ludzi w PSP ociera się o najniższą krajową a to chore! Rozwiązanie, które proponujesz spowoduje że im nic nie urośnie albo jakieś śladowe podwyżki, doskonale znasz zasady najmłodsi są na końcu łańcucha pokarmowego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:50:55 »
Czyli  urawniłowka najlepsza. Czy się robi czy się leży .... podwyżka się należy.
Chciałbym Ci przypomnieć iż od tego roku wzrosła do 2000 brutto minimalna płaca a niestety w naszej formacji nie jest tak kolorowo. Twoja wypowiedź to jak naburmuszonego komendanta, który jest wszechwładcą i osobą tak decyzyjną mówiącego o tym, że podwyżki nikomu się nie należą oprócz niego.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:12:55 »
A czy te hucznie zapowiadane podwyżki nie miały zrekompensować inflacji i  braku podwyżek od paru ładnych lat???
Podwyżki powinny być po równo i w całej kwocie 253 zł na strażaka, co najwyżej te 53 zł do dyspozycji komendanta.
Każdy wie że zdarzały się przypadki w niektórych komendach braku dodatku wraz ze wzrostem etatu itp. Te komendy powinny być prześwietlone pod względem finansowym/dodatki, możliwe że 01 hojnie rozdawał dodatki lub paru pupili ma maxa a dla reszty brakuje. Jeśli nie występuje patologia w takiej komendzie tylko po prostu budżet komendy jest nie dofinansowany (jak w 99% komend w Polsce) to KW powinna to załatwić.

Jeśli jakaś część kasy z podwyżek pójdzie dla 01 to dalej w komendach, których były wysokie dodatki będą jeszcze większe a, w których była lipa dalej będzie.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:27:29 »
Stażysta ma ok. 2300 - szału faktycznie nie ma. Nie jestem przeciwnikiem zwiększenia tej sumy ale w powyższych wypowiedziach nie odnoszę się do sum tylko do zasad i z założenia wykluczam patologie. Jak widać wiara w rzetelność przełożonych jest nadal poniżej oczekiwań - a przecież prawie wszyscy się zmienili... na lepszych? To czemu im nie ufać?
Z drugiej strony szlag człowieka trafia jak z okazji długo oczekiwanego awansu dostaje podwyżkę.... 20zł brutto a urawniłowka doprowadza do jeszcze większego spłaszczania siatki płac.
@Siusiek nie wiem skąd ten wniosek o naburmuszonym komendancie. Nie napisałem, że komendanci mają dostać więcej. Pisałem żeby więcej miał ten kto lepiej pracuje.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:51:02 »
nie wiem gdzie tak wielkie zmiany ale na śląsku zmienił się wojewódzki i chyba 3 miejskich a ty piszesz o jakiś mega wielkich zmianach a te 2300 które piszesz to brutto oczywiście i jeżeli nie pójdzie podwyżka w stały składnik to na pewno za bardzo im nie wzrośnie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:55:43 »
Stażysta ma ok. 2300 - szału faktycznie nie ma. Nie jestem przeciwnikiem zwiększenia tej sumy ale w powyższych wypowiedziach nie odnoszę się do sum tylko do zasad i z założenia wykluczam patologie.
2300 samo z siebie jest patologią! i trzeba ją zlikwidować. Więc 200 zł w grupę lub stopień poprawi o 10% sytuację. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:59:36 »
niech pójdą na kompromis i 180 do grupy wtedy wzrośnie wysługa a reszta do dyspozycji komendatów

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 07, 2017, 17:53:11 »
Jak dopisze się 200 do grupy to do rozdziału nie zostanie w zasadzie nic - bo reszta pójdzie na skutki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 07, 2017, 18:15:18 »
Jak dopisze się 200 do grupy to do rozdziału nie zostanie w zasadzie nic - bo reszta pójdzie na skutki.
Większej bujdy nie słyszałem. Tylko w przypadku strażaków o stażu powyżej 26 lat, a tych jest nie więcej niż 5-10% w służbie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:20:17 »
po prostu kolega ogniomiszcz liczy na to że więcej pójdzie kasy do dyspozycji komendantom i On dostanie więcej a młodsi mniej tak to rozumie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 20:36:32 wysłana przez Tomala7777 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 08, 2017, 06:34:03 »
@Eqinox, czepiasz się słówek - napisałem "w zasadzie nic". Jak zostanie po 20zł to faktycznie będzie czym motywować. Czemu tu nie opierasz się na tezach z wywiadu?  http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia . @Tomala-  już wyżej napisałem: piszę o zasadach więc nie odnoś tego pochopnie do mojej osobistej sytuacji.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 08, 2017, 09:59:52 »
@Eqinox, czepiasz się słówek - napisałem "w zasadzie nic". Jak zostanie po 20zł to faktycznie będzie czym motywować. Czemu tu nie opierasz się na tezach z wywiadu?  http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1346-koniec-z-uznaniowoscia . @Tomala-  już wyżej napisałem: piszę o zasadach więc nie odnoś tego pochopnie do mojej osobistej sytuacji.
Na chłopski rozum jesteś kolego przeciwny podwyżkom dla wszystkich po równo...Chciałbyś aby Twój szef miał jak najwięcej pieniędzy na podział odgórnie. Czyli idąc dalej czujesz się niedowartościowany i dzięki temu liczysz na to że stary da Ci maksa w dodatku słuzbowym i motywacyjnym. Niezła sumka jak na podwyzkę.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:26:59 »
W tej dyskusji pamiętajcie, że modernizacyjna nie przewiduje podwyżki na 2018. Wg mnie trzeba w takim razie brać pod uwagę skutki na 2 lata. 200 do grupy + staż... na dodatki to za dużo nie zostaje.
Po drugie po co są uprawnienia związków? Niech nadzorują rozdział środków. A podwyżki bym zaczął od podoficerów na stanowiskach szeregowych z odpowiednią wysluga lat - obowiązkowe przeszeregowania.