Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 384375 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:25:09 »
Przecież to co wszystko dzieje się wokół podwyżek Panowie to czysto ukartowana gra pomiedzy naszym 01 a PIS bo stąd pochodzi jego rodzina...ale po drugie skoro brakuje pieniedzy w Komendach to nie wyobrażajmy sobie że Państwo jeszcze dorzuci bo okazuje się że brakuje...zresztą nie tylko u nas.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 03, 2017, 20:34:26 »
Cytuj
Proponuję zmienić źródło informacji, dziś jest to zamierzone działanie, tworzenie zamętu, przeinaczanie informacji, odnoszę wrażenie, że  szczególnie przez media z "obcym" kapitałem,
oraz żydów i cyklistów, cytując klasyka. Informacje na temat 100 dla komendanta nie pochodzą tylko z prasy, ale z związków innych służb, które również negocjują podział środków,

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:56:55 »
oraz żydów i cyklistów, cytując klasyka. Informacje na temat 100 dla komendanta nie pochodzą tylko z prasy, ale z związków innych służb, które również negocjują podział środków,
Ale dlaczego cyklistów??? :rofl:

Ale wracając: jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma emerytami ze straży i policji na temat obecnych podwyżek. Swoje lata już wysłużyli i wszyscy byli zgodni co do tego, że na podwyżki od 1 stycznia nie ma co liczyć ;) a co tych 2019? Cóż, czas pokarze. Chociaż i w tym przypadku wiele bym nie oczekiwał.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:08:12 »
oraz żydów i cyklistów, cytując klasyka. Informacje na temat 100 dla komendanta nie pochodzą tylko z prasy, ale z związków innych służb, które również negocjują podział środków,
Ale dlaczego cyklistów??? :rofl:

Ale wracając: jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma emerytami ze straży i policji na temat obecnych podwyżek. Swoje lata już wysłużyli i wszyscy byli zgodni co do tego, że na podwyżki od 1 stycznia nie ma co liczyć ;) a co tych 2019? Cóż, czas pokarze. Chociaż i w tym przypadku wiele bym nie oczekiwał.
naprawdę niepotrzebne mącenie!
Jeszcze pomyślę, że to  hejty opłacane przez Sorosa, bądź przez którąś   z wspierających fundacji?
Tak mi się nasunęło, czy wśród tych emerytowanych policjantów, są Tacy, których uposażenie emerytalne, zostanie pomniejszone?
Pewnie tak i łatwo się w całość wszystko układa.... PO,SB,KOD, kto jeszcze w obronie demokracji???
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :P

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:21:06 »
@ KLAWY idź "paranoić " gdzieś indziej.  W służbie a tym bardziej na forum przeżyłem wszystkie opcje polityczne i mimo swoich poglądów staram się jak najbardziej obiektywnie pisać i mieć jakieś źródło na poparcie swoich słów.
@Levy co do podwyżki od stycznia, to było to tyle razy powtarzane na forum i teraz i za każdym razem jak była podwyżka, że grzechem było by powtarzać , dlaczego. Marzec byłby dobrym terminem. jak będzie to kwiecień, też trzeba będzie sobie poradzić. I nie ma opcji żeby to przeskoczyć. Skupmy się raczej na podziale środków, co za chwile się wyjaśni oraz potem na patrzenie na ręce komendantów by dodatki były jak najsprawiedliwiej podzielone.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:40:25 »
@ KLAWY idź "paranoić " gdzieś indziej.  W służbie a tym bardziej na forum przeżyłem wszystkie opcje polityczne i mimo swoich poglądów staram się jak najbardziej obiektywnie pisać i mieć jakieś źródło na poparcie swoich słów.
@Levy co do podwyżki od stycznia, to było to tyle razy powtarzane na forum i teraz i za każdym razem jak była podwyżka, że grzechem było by powtarzać , dlaczego. Marzec byłby dobrym terminem. jak będzie to kwiecień, też trzeba będzie sobie poradzić. I nie ma opcji żeby to przeskoczyć. Skupmy się raczej na podziale środków, co za chwile się wyjaśni oraz potem na patrzenie na ręce komendantów by dodatki były jak najsprawiedliwiej podzielone.
Ja również wszystkie,  ale jaki ma to mieć związek dyskusji?
Dokładnie, jak napisałeś w drugim odniesieniu, chociaż uważałem to za tak oczywiste; stąd moje doszukiwanie przyczyn dywagacji, we wcześniejszych postach.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:51:54 »
Cytuj
MSWiA: do 9 stycznia propozycje związków i komendantów ws. środków na podwyżki.

Do 9 stycznia komendanci poszczególnych służb w porozumieniu ze stroną związkową mają przedstawić szefowi MSWiA pisemne propozycje podziału środków na podwyżki przewidzianych w ustawie modernizacyjnej - poinformował 3 stycznia 2017' resort spraw wewnętrznych.
Zgodnie z ustawą modernizacyjną od 1 stycznia 2017 r. przewiduje się podwyżki dla funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz BOR w kwocie 253 zł (brutto) na etat.
"Propozycje te będą wnikliwie przeanalizowane przez kierownictwo MSWiA, a następnie zostanie podjęta decyzja dotycząca podwyżek dla formacji podległych resortowi. Przedstawiciele związków zawodowych otrzymali propozycje dokonania podziału podwyżek" - podkreśliło MSWiA w komunikacie.

Czyli dak dobrze główkuję zostały DWA DNI na podpisanie stosownych porozumień z komendantami..
Normalnie robią sobie jaja.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 05, 2017, 15:56:39 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:57:14 »
Sprytne zagrania Pana Komendanta. Jak zwykle nie brał udziału w tak ważnym spotkaniu. Teraz oczywiście przedstawi na 100% w ministerstwie że nie dogadali się ze związkami dzięki czemu strona sluzbowa przyjmie swoje propozycje. Gdyby jeszcze obligatoryjnie przyjęto że należy podnieść dodatek służbowy wszystkim po 50 zl to rozumiem.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:50:54 »
Czym wy się dziwicie, zawsze straż była najbardziej ciotowatą służbą i z największa ilością ludzi mającą powinowactwa. Kto będzie miał dostać to i tak dostanie(wiadomo swoi), a reszta będzie musiała się obejść smakiem. A jak się najlepiej steruje ludźmi? Skłócić ich i to najlepiej na płaszczyźnie finansowej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:36:44 »
Tu nie chodzi o to czy ciotowata czy dziwna czy jeszcze inna. Ten krok uratuje dupy wielu komendantów, którzy zacierają ręce bo niespodziewanie spłynie im kasa na zadłużenia które mają wobec strażaków. Wielu kolegów na tym forum ma wiedzę, że strażacy nie dostawali przez ostatnie lata żadnych pieniędzy w formie dodatków, nie mieli zwiększanych stanowisk. Taka liczba ludzi rosła a i rosła górka pieniędzy. No i mamy rozwiązanie ale obym się nie mylił żeby te pieniadze trafiły do tych, którzy mieli je dostać już dawno. Po drugie to jest piękna droga do kolesiostwa i stworzenia atmosfery kłótni.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 06, 2017, 11:30:11 »
Tu nie chodzi o to czy ciotowata czy dziwna czy jeszcze inna. Ten krok uratuje dupy wielu komendantów, którzy zacierają ręce bo niespodziewanie spłynie im kasa na zadłużenia które mają wobec strażaków. Wielu kolegów na tym forum ma wiedzę, że strażacy nie dostawali przez ostatnie lata żadnych pieniędzy w formie dodatków, nie mieli zwiększanych stanowisk. Taka liczba ludzi rosła a i rosła górka pieniędzy. No i mamy rozwiązanie ale obym się nie mylił żeby te pieniadze trafiły do tych, którzy mieli je dostać już dawno. Po drugie to jest piękna droga do kolesiostwa i stworzenia atmosfery kłótni.
Byli też tacy , którzy przy awansie musieli zrzekać się kosztem dodatku ( z obietnicą wyrównania ) a ich koledzy w podobnej sytuacji  dostawali awans i nie nie musieli się zrzekać .Wszystko zależy teraz od dobrej woli komendantów i związków zawodowych w komendach , jak zostanie rozdysponowana ruchoma kwota.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:10:35 »
153 w grupę a 100 w dodatek na pochodne.  Informacja z pierwszej ręki.
Jesli to z pierwszej ręki to z tej stówki jak mniemam nici. Już teraz awanse odbywają się bez zwiększania dodatku służbowego a jeśli te 100 złotych trafi tam komendanci polikwidują te dziury. Zasadnicze pytanie to czy inne służby będą miały podwyżki w tej samej formie.
Założę się z Wami o duże pieniądze, że to nieprawda bo to wywoła fale oburzenia nikomu nie potrzebą. Jeśli 53 zł. pójdzie w pochodne to dużo.
A dodatkowo uważam, że nigdzie nie jest napisano, że wszystkim po równo się należy. Np. Ja uważam że podwyżki powinny podzielone w specyficzny sposób np. podniesienie grupy d-cy zmiany do 11, starszego operatora i d-ce zastępu do 8, naczelnika operacyjnego do 13 (tylko operacyjnego żadnego gaciowego), i coś dla dyżurnych ale to większego kalibru rozważenia.
Szacun kolego...nie wierzyłem do wczoraj...

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:05:35 »
w zakresie podwyżek w 2017 roku wystarczy przeczytać ustawę modernizacyjną : w 2017 roku na podwyżki dla funkcjonariuszy pożarnictwa  jest przewidziana  kwota ok. 106 mln zł z tego ok 82 mln zł  ma być z rezerwy celowej . np. policja na tylko 56 mln zł z rezerwy ( całość jak pamiętam chyba ok. 350 mln zł )tzn ,że część już środków ma w budżecie zapisane.Więc łatwo wywnioskować,że komendanci w straży , z budżetu  będą chcieli wyrównać i podwyższyć najpierw dla nowo awansowanych i zasłużonych. Przeciętnie na każdego wychodzi(( 106 mln-82mln))/ilość funkcjonariuszy/12 miesięcy  to wychodzi średnio ok 64 zł brutto miesięcznie na jednego. Reszta środków w ramach ustawy może być uruchomiona dopiero później , bo potrzebna jest decyzja MF o uruchomieniu środków z rezerwy. W poprzedniej ustawie zawsze dostawaliśmy z opóźnieniem z wyrównaniem od 1 stycznia. I tu potrzebne działania związków ,aby tego rozdziału środków  ( pilnowały) i by był w miarę sprawiedliwy i uczciwy dla każdego oraz wszedł w grupę lub w stopień ( nigdy w formie dodatku służbowego lub motywacyjnego )
Czas pokaże  :pyt:

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:21:53 »
Z komunitaku ,że  strony NSZZ PP z dniaa 4 stycznia
....................
"Spotkanie odbywało się na zaproszenie Komendanta Głównego w związku z otrzymanym z Departamentu Budżetu MSWiA zaleceniem podziału kwoty na uposażenia funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ( funkcjonariusze ok. 60 % kwoty podwyżki, tj. ok. 150 zł na podwyższenie uposażenia zasadniczego lub dodatku za stopień, ok. 40, tj. ok. 100 zł powinno zostać przeznaczone na podwyższenie uznaniowych składników uposażenia, tj. dodatku motywacyjnego i służbowego )."

....................
"Strony spotkania nie uzgodniły wspólnego stanowiska w przedstawionych kwestiach, zawierając to odpowiednio w protokole wraz z właściwymi wnioskami (m.in. o udostępnienie przedstawionych przez KG materiałów i przeliczenie wariantu dla propozycji i stanowiska związków Zawodowych).
"

 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:25:39 »
Przeczytaj regulamin... Bo go łamiesz. A poza tym powielasz informację która jest 4 posty wyżej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:37:36 »
Cytuj
I tu potrzebne działania związków ,aby tego rozdziału środków  ( pilnowały) i by był w miarę sprawiedliwy i uczciwy dla każdego oraz wszedł w grupę lub w stopień ( nigdy w formie dodatku służbowego lub motywacyjnego )
A co z ludźmi którzy awansowali bez wzrostu dodatków, albo wręcz kosztem dodatków? Jeśli podwyżka pójdzie tylko w stopień, to skąd pieniądze na wyrównanie ich z innymi w tej samej grupie. Kolejna sprawa. Jeśli całość poszłoby w grupę, to co z pochodnymi? Skąd na nie pieniądze?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:45:08 »
A co z ludźmi którzy awansowali bez wzrostu dodatków, albo wręcz kosztem dodatków? Jeśli podwyżka pójdzie tylko w stopień, to skąd pieniądze na wyrównanie ich z innymi w tej samej grupie. Kolejna sprawa. Jeśli całość poszłoby w grupę, to co z pochodnymi? Skąd na nie pieniądze?
Czekaj czekaj szalonymaksie skoro w temacie regulaminu rozwinięć piszesz co strażaków PB obchodzą pieniądze na sprzęt (przecież to nie ich sprawa) to Ja się pytam co strażaków PB obchodzi skąd się wezmą pieniądze na pochodne!?
Nie jest rolą ZZ dbać o dobry humor Komediantów Powiatowych. Jedyne odstępstwo na jakie ZZ powinny się zgodzić to aby 200 zł trafiło do dodatku za stopień i to nie za darmo ale pod warunkiem zmiany przepisu kwalifikacyjnego w sposób korzystny dla podoficerów i aspirantów z PB.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:53:23 »
A co jak nie ma w jednostce związków, to kto się wstawi za ludźmi? Dowódcy zmian? Nie sądzę. Straż i jej zarządzanie, to jakby Polska w pigułce. Byle ja mam i moje pieski. Ot cała prawda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 06, 2017, 13:57:19 »
A co jak nie ma w jednostce związków, to kto się wstawi za ludźmi? Dowódcy zmian? Nie sądzę. Straż i jej zarządzanie, to jakby Polska w pigułce. Byle ja mam i moje pieski. Ot cała prawda.
A czyja to wina, że nie ma kto się wstawić za ludzi? Może napiszesz jak większość ludzi na tym forum winiących za wszystko w PSP ZZ. To wyjdzie brak ZZ to też wina ZZ! Groteska.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 06, 2017, 14:39:34 »
Odwracając pytanie to skoro nie musimy się przejmować pochodnymi, to dlaczego mamy się przejmować pieniędzmi na sprzęt?
Sprzęt, to narzędzia którymi świadczymy usługę naszemu pracodawcy, czyli społeczeństwo. Każdy wie jak na różne dziwne zakupy wydawane są fundusze na sprzęt więc jaki problem to unormować i w końcu zrobić zakupy z jakimś szerszym zamysłem, bo pieniądze na to są, tylko kupujemy tonące amfibie.
Co do pieniędzy na podwyżki. Dostaliśmy określoną kwotę i nie da się jej zwiększyć. Wiec jeśli chcemy mieć głos w decydowaniu o podziale tych środków i nie wyjść na niepoważnych, starajmy się dokonać tego podziału z uwzględnieniem potrzeb, a nie grunt żebym ja dostał a reszta jest nieważna. Bardzo dobrze wiesz jak działa budżet na nasze pensje i jako związkowiec wiesz, że my jako związek również negatywnie odnosiliśmy się do braku rewaloryzacji, co powodowało kłopoty  w awansach w grupie, a nawet czasem w stopniu, więc totalnie nie rozumiem obecnego braku interesowania co z pochodnymi, zwłaszcza że za rok nie ma byc ani podwyżki ani rewaloryzacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 06, 2017, 15:48:19 »
Odwracając pytanie to skoro nie musimy się przejmować pochodnymi, to dlaczego mamy się przejmować pieniędzmi na sprzęt?
Sprzęt, to narzędzia którymi świadczymy usługę naszemu pracodawcy, czyli społeczeństwo. Każdy wie jak na różne dziwne zakupy wydawane są fundusze na sprzęt więc jaki problem to unormować i w końcu zrobić zakupy z jakimś szerszym zamysłem, bo pieniądze na to są, tylko kupujemy tonące amfibie.
Co do pieniędzy na podwyżki. Dostaliśmy określoną kwotę i nie da się jej zwiększyć. Wiec jeśli chcemy mieć głos w decydowaniu o podziale tych środków i nie wyjść na niepoważnych, starajmy się dokonać tego podziału z uwzględnieniem potrzeb, a nie grunt żebym ja dostał a reszta jest nieważna. Bardzo dobrze wiesz jak działa budżet na nasze pensje i jako związkowiec wiesz, że my jako związek również negatywnie odnosiliśmy się do braku rewaloryzacji, co powodowało kłopoty  w awansach w grupie, a nawet czasem w stopniu, więc totalnie nie rozumiem obecnego braku interesowania co z pochodnymi, zwłaszcza że za rok nie ma byc ani podwyżki ani rewaloryzacji.

Dlaczego? Już Ci wyjaśniam bo "przedsiębiorczy" Komedianci Powiatowi potrafili skroić 40 mln. zł z płacówki na rzeczówkę. Więc nie wszędzie brakuje pieniędzy na awanse. Mój dobry kolega był przez 8 lat Komendantem Powiatowym i powiedział, że przez 8 lat żaden 01 nie powiedział, że brakuje mu pieniędzy dla strażaków (na płace).
Z uwzględnieniem potrzeb? Czyich "zwykłych" strażaków czy Komendantów bo jak na razie twój punkt widzenia jest bardzo odległy od PB. Wiem zaraz wyjedziesz że awanse w grupach i w stopniach dotyczą też "zwykłych". Ale to ludzie na forum, żalą się na dodatki służbowe, więc zostawienie tak dużej kwoty jaką proponuje strona służbowa na "rzeczy uznaniowe" to bardzo zły pomysł. Wiem, że są KM/KP gdzie krucho z kasą na awanse ale to mniejszość, która często była lub jest źle zarządzana i w ramach "solidarności" z mniejszością mamy wszyscy dostać mniej?  Nigdy nie zgodzę się z takim podejściem. Ty w temacie "regulaminu rozwinięć" chcesz aby straż równała do najlepszych ale w temacie podwyżek do najsłabszych i najsłabiej zarządzanych. To w końcu jak to ma być? Pomagamy najsłabszym czy równamy do najlepszych?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 06, 2017, 16:03:49 »
A co jak nie ma w jednostce związków, to kto się wstawi za ludźmi? Dowódcy zmian? Nie sądzę. Straż i jej zarządzanie, to jakby Polska w pigułce. Byle ja mam i moje pieski. Ot cała prawda.
A czyja to wina, że nie ma kto się wstawić za ludzi? Może napiszesz jak większość ludzi na tym forum winiących za wszystko w PSP ZZ. To wyjdzie brak ZZ to też wina ZZ! Groteska.
Akurat jestem za związkami i żeby pilnowały całe te eldorado panów na włościach. Ale wierz mi ,jest parę jednostek, w których związki nie istnieją i komedianci robią co chcą i awansują ludzi na stanowiska dowódcze, za przeproszeniem, swoich bezpłciowych głupków tak, aby nikt mu nie podskoczył i mógł pozostałych trzymać za ryja.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 06, 2017, 16:45:20 »
A i uwierz mi że są jednostki w których są związki i dupa. Przewodniczący nie mogą nic zrobić bo już mają Maksa od szefów. Apropo poczekajmy na zapowiadaną przez głównego delikatną reformę dodatków służbowych a odechce się nam wszystkiego. Propozycje widełek nawet związki nie przeskoczą.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 06, 2017, 17:49:53 »
Cytuj
Ale to ludzie na forum, żalą się na dodatki służbowe, więc zostawienie tak dużej kwoty jaką proponuje strona służbowa na "rzeczy uznaniowe" to bardzo zły pomysł.
A dlaczego nie robimy nic żeby kwestie nierównych dodatków rozwiązać? Według Ciebie gdzie trafią te pieniądze jak dostanie je do dyspozycji komendant?