Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 384338 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Podwyżki 2017
« dnia: Marzec 05, 2016, 14:58:17 »
MSWiA: wprowadzamy program modernizacji.

Cytuj
Szef MSWiA poinformował o opracowywanym w ministerstwie programie modernizacji służb mundurowych.

- Jest przygotowywany na wzór programu prowadzonego przez rząd Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.
Projekt zakłada m.in. wymianę zużytego i przestarzałego sprzętu oraz uzbrojenia, rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia ochronnego dla funkcjonariuszy, ale także podwyższenie wynagrodzeń służb mundurowych i pracowników cywilnych. Program ma na celu poprawę sprawności i skuteczności działań służb, co bezpośrednio przełoży się na skuteczniejszą ochronę obywateli.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6329:mswia-wprowadzamy-program-modernizacji&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Czy ten projekt wypłynął już może na szerokie wody?  :szalony:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2016, 15:02:47 »
Nie, jeszcze nie i pytanie co na to minister finansów  :szalony:


Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2016, 18:49:17 »
Podniecamy się ustawą modernizacyjną 2017 - 2019? 2020?
Jak zwykle nas wydymają.
Wojsko z 1 stycznia otrzymało podwyżki a my nadal czekamy i nic...
pozdr.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2016, 18:59:44 »
Podniecamy się ustawą modernizacyjną 2017 - 2019? 2020?
Jak zwykle nas wydymają.
Wojsko z 1 stycznia otrzymało podwyżki a my nadal czekamy i nic...
pozdr.
Dostaniesz z wyrównaniem wiec wytłumacz mi jaka to różnica?
Poza tym Wojsko to inny resort!
Będę zawsze powtarzał "dymani są Ci, którzy dają się dymać"
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 19:14:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2016, 19:08:56 »
Podniecamy się ustawą modernizacyjną 2017 - 2019? 2020?
Jak zwykle nas wydymają.
Wojsko z 1 stycznia otrzymało podwyżki a my nadal czekamy i nic...
pozdr.
Dostaniesz z wyrównaniem wiec wytłumacz mi jaka to różnica?
Poza tym Wojsko to inny resort!

Może przedmówcy chodzi o to, że jak jest problem z przygotowaniem jednej strony załącznika do rozporządzenia płacowego (a 1 kwietnia coraz bliżej), to ile czasu będą potrzebować na przygotowanie ustawy i prawidłowe jej wyliczenia  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2016, 19:15:58 »
Może przedmówcy chodzi o to, że jak jest problem z przygotowaniem jednej strony załącznika do rozporządzenia płacowego (a 1 kwietnia coraz bliżej), to ile czasu będą potrzebować na przygotowanie ustawy i prawidłowe jej wyliczenia  :szalony:
A może to nie ma być problem, tylko, że powiedziano w styczniu kiedy zostanie wypłacone i tak będzie.
Nie czaje tego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2016, 14:35:05 »
Nie chcący wprowadziłem małe zamieszanie.
Nie chcę mieszać w resortach - MON/MSW - ale zastanawia mnie sprawność działania naszych władnych :)
Od nas wymagają podejmowania decyzji (daleko idących w skutkach...) od razu a sami nie mogą spełnić swoich obietnic w przyzwoitym czasie - o wojsko mi chodziło w tym kontekście.

Co do "Dymnia" - to niestety my z PB nie mamy za dużo do powiedzenia. U nas w KP walczyliśmy o równe traktowanie - a i tak nie wiele z tego wyszło.
pozdr.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2016, 17:48:26 »
A może to nie ma być problem, tylko, że powiedziano w styczniu kiedy zostanie wypłacone i tak będzie.

W styczniu powiedziano, kiedy prawdopodobnie zostanie wypłacone. Tak ja to przynajmniej odebrałem (z resztą nie tylko ja...) :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2016, 19:03:45 »
Grzela mam wielką prosbę do Ciebie. Zawieś ten temat (chociaż na pół roku :stop:), bo jeszcze I kwartał 2016 roku nie minął, kasy z obiecanych podwyżek nie ma na koncie a tu zaczyna sie jazgot z przyszłym rokiem

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2016, 19:35:14 »
Grzela mam wielką prosbę do Ciebie. Zawieś ten temat (chociaż na pół roku :stop:), bo jeszcze I kwartał 2016 roku nie minął, kasy z obiecanych podwyżek nie ma na koncie a tu zaczyna sie jazgot z przyszłym rokiem

Rozporządzenie zostanie podpisane przed świętami, kasa na początku kwietnia, ale chyba nie na wypłatę.  :klol:
Jeżeli chodzi o 2017, to już trzeba działać, bo prace w MSWiA są dość zaawansowane.  :szalony:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2016, 20:43:23 »
Chyba zawsze tak było z każdą podwyżką że płacili z pensją w kwietniu i było wyrównanie około tygodnia... Ale ogólnie w czym rzecz. Trzeba bacznie rozmawiać o projekcie modernizacji i kolejnych podwyżkach...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2016, 12:48:48 »
Odpowiedź MSWiA o podjętych pracach nad opracowaniem projektu ustawy programu modernizacji służb mundurowych i BOR na lata 2017 - 2020.

http://www.zgnszzpp.pl/images/2016.03.22/MSWiA-ZZ-80-2016.pdf

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2016, 13:05:06 »
Witam.
Jeśli mogę się wypowiedzieć na temat terminu wypłat podwyżek to powiem.
Straż jest służbą wchodzącą w skład administracji zespolonej a wojsko i np policja już wchodzą w skład administracji rządowej.
Taka reforma z 1999r.
Kasa na nasze podwyżki została zapisana w budżecie państwa a na wojsko i policję w budżecie ministerstw.
Ogólnie temat przepływu kasy z góry na dół to temat na niezłą rozprawkę, ale nie chce mi się rozpisywać!!!
Krótko: w wojsku i np w policji kasa płynie jak strumyk górski  (prosto i szybko) a u nas jak rzeka na nizinie (wije się i płynie powoli).
W tych służbach administracji rządowej jest łatwiej dać ale i łatwiej odebrać ( parę lat wstecz szukanie oszczędności po resortach policji kasę z wakatów zajumali a nam nie).
To chyba wszystko co miałem do powiedzenia o rzeczy, o której mam pojęcie niezmącone znajomością sedna sprawy. :gwiazdki:
 
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline kikimusampa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2016, 18:52:00 »
Jak będą tak gospodarować obecne władze to może i dadzą w rzyszłym roku podwyżkę ale w 2018 obetną o połowę wynagrodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2016, 19:11:40 »
Jak będą tak gospodarować obecne władze to może i dadzą w rzyszłym roku podwyżkę ale w 2018 obetną o połowę wynagrodzenia.
Tak, a skąd takie wnioski?
Myślisz, że tylko poprzednicy potrafią liczyć?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kikimusampa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2016, 17:07:10 »
 Przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”.                                    Kolego jak weźmiesz kredyt trzeba go spłacić 21mid na samo 500 plus , uzależnienie się finansowo od zachodniego kapitału jest korupcjogenne i nie służy   obywatelom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2016, 17:30:12 »
Przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”.                                    Kolego jak weźmiesz kredyt trzeba go spłacić 21mid na samo 500 plus , uzależnienie się finansowo od zachodniego kapitału jest korupcjogenne i nie służy   obywatelom.
Najbardziej kraj zadłużył rząd PO - PSL jakoś wtedy milczałes. Dlaczego?
Patrz na to:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/244622-finanse-publiczne-polski-po-8-latach-rzadow-po-psl-i-jej-notariusza-prezydenta-bronislawa-komorowskiego-sa-w-stanie-oplakanym
http://wpolityce.pl/polityka/118988-w-ciagu-4-lat-rzadow-tuska-dlug-publiczny-wzrosl-az-o-ponad-300-mld-zl
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Druga-strona-medalu-7-lat-rzadow-Tuska-7217929.html

Przez 17 lat Polska się zadłużyła mniej niż przez 8 lat PO-PSL.
21 mld zł. Ale dane ludziom! Darowane dzieciom. Nie bankom, nie korporacjom ale ludziom!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 17:35:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kikimusampa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2016, 19:33:20 »
Nie wiem skąd takie wnioski wysnułeś że milczałem kiedy ja się tu nie udzielam ,co do PO to mam swoje zdanie zadłużali po 55mld rocznie i okradali społeczeństwo za pomocą UKS, URZĘDU CELNEGO,POLICJI , SĄDÓW ITD.Ale to nie tylko oni bo tak się działo od 26 lat a PIS tylko pogłębia zadłużenie , uważam że wszystkie partie które rządziły do tej pory powinno się wywalić na zbity ryj.Osobiście głosowałem na KUKIZOWCÓW mają fajnych ciekawych ludzi jak JAKUBIAK,TYSZKA,JACHNIK,KUKIZ , co do nowoczesnej nie mam przekonania ale wolał bym już nich jak PIS.
Pomoc ludziom jak najbardziej jestem za ale nie w rozdawaniu pieniądza a np dofinansowania żłobka , przedszkola sam mam jedno dziecko nigdy nic nie dostałem , danie 500zł to zabranie podatnikom pewnie z 700 , poczekaj jak wyskoczą z dodatkowym podatkiem bo trzeba pieniądze zabezpieczyć na obietnice , a wystarczyło by żeby pracodawca to podczas wypłaty regulował np płacił mniejszy podatek za pracownika nawet tak zwany podatek ujemny jak ktoś nie miał tyle podatku do odprowadzenia , albo ZUS pomniejszony a tak dodatkowo trzeba zatrudnić urzędników.
Jeśli chodzi o gospodarowanie pieniądzem publicznym to jest dramat weźmy nasze podwórko jak się przyjmowałem w komendzie było 16 oficerów a teraz jest 36,na zmianie był jeden a teraz trzech .
I JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA POMAGANIEM LUDZIOM ALE NIE ZADŁUŻAJĄC KRAJU BO DZIŚ DADZĄ , ALE DZIECI NASZE BĘDĄ MUSIAŁY TO ODDAĆ

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2016, 21:40:26 »
I JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA POMAGANIEM LUDZIOM ALE NIE ZADŁUŻAJĄC KRAJU BO DZIŚ DADZĄ , ALE DZIECI NASZE BĘDĄ MUSIAŁY TO ODDAĆ
Pamiętam kilkanaście lat temu jak mogłem kupić dom za 36 tys. zł (dom sąsiada rodziców) dzisiaj z półrocznych poborów bym to załatwił.
Moim zdaniem źle do sprawy podchodzisz.
Dzieci i młodzież to skarb tego narodu! Coraz więcej patriotyzmu a coraz mniej etatyzmu! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2016, 09:39:51 »
Przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”.                                    Kolego jak weźmiesz kredyt trzeba go spłacić 21mid na samo 500 plus , uzależnienie się finansowo od zachodniego kapitału jest korupcjogenne i nie służy   obywatelom.
Najbardziej kraj zadłużył rząd PO - PSL jakoś wtedy milczałes. Dlaczego?
Patrz na to:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/244622-finanse-publiczne-polski-po-8-latach-rzadow-po-psl-i-jej-notariusza-prezydenta-bronislawa-komorowskiego-sa-w-stanie-oplakanym
http://wpolityce.pl/polityka/118988-w-ciagu-4-lat-rzadow-tuska-dlug-publiczny-wzrosl-az-o-ponad-300-mld-zl
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Druga-strona-medalu-7-lat-rzadow-Tuska-7217929.html

Przez 17 lat Polska się zadłużyła mniej niż przez 8 lat PO-PSL.
21 mld zł. Ale dane ludziom! Darowane dzieciom. Nie bankom, nie korporacjom ale ludziom!

Dokładnie tak było przez 8 lat nie było na nic pieniędzy pensje po zamrażane znamy to na własnym przykładzie... a pieniądze były tylko szły do instytucji do ludzi z grupy trzymającej władzę.... widać teraz jak PO dostała szału po przegranych wyborach.... a dlaczego ? tak jak powiedział prezydent "Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie".  :wall: :wall: :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2016, 13:11:05 »
Komuś nie spodobała się rzeczywistość i przyszłość w straży...
http://www.zwnszzp.olsztyn.pl/aktualnosci/780-zamiast-program-modernizacji-na-razie-wydmuszka

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2016, 15:05:13 »
Komuś nie spodobała się rzeczywistość i przyszłość w straży...
http://www.zwnszzp.olsztyn.pl/aktualnosci/780-zamiast-program-modernizacji-na-razie-wydmuszka
Wojna Policyjno Policyjna pod flagą Policyjną
"Czego się jednak spodziewać po Przewodniczącym Zarządu Głównego, który od ponad trzech lat notuje na swoim koncie same porażki i który w dodatku dokonał samokastracji, forsując głupią uchwałę o wystąpieniu z Forum Związków Zawodowych, przez co straciliśmy jedno z najważniejszych uprawnień związkowych, czyli reprezentatywność."
Swoją drogą chwała KSP "S", że tego jako jedyny ZZ nie zrobiła :kwit: (skoro Policjanci nazywają to samo-kastracją to musi to być bolesny zabieg)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2016, 21:26:30 »
Po co komu być w Forum ZZ skoro juz kilkakrotnie owo forum nas wyruch... PS jako przykład podwyżki, które parę lat temu załatwiło to cudowne forum Policji a my dostaliśmy dopiero we wrześniu z rezerwy powodziowej... Poza tym takie przykłady można mnożyć ... Czasem Panowie się zastanówcie, przecież żyjemy w tej samej rzeczywistości...  :gwiazdki:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 02, 2016, 21:51:33 »
Cytuj
"Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie"
zmieniła się tylko dojarka, a krowa dalej głupia  :rofl: