Autor Wątek: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego  (Przeczytany 1495 razy)

Offline prezeska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« dnia: Marzec 02, 2016, 09:42:58 »
Witam! Nurtuje  mnie jedno pytanie.Czy strażak,który dostał naganę  zarządu  z wpisem do akt , za działania rażąco niezgodne ze statutem może być kandydatem do zarządu gminnego ?Czy to jakaś farsa ?Zapisał się do innej OSP i z tamtego ramienia  kandyduje.Czy  strażak,który nadużywał swoich kompetencji i fałszował dokumenty (dopisując informacje)wystosowane przez Zarząd może objąć stanowisko w Zarządzie Gminnym ? :huh: Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2016, 10:51:18 »
Może. Jak ma pełnię praw to w świetle prawa może. Chyba, że wasz statut stanowi inaczej. Tak stanowi prawo.
Inną rzeczą jest czy moralnie powinien kandydować. To zależy od osobowości. Widocznie jego osobowość na to pozwala.
Jeszcze inną sprawą jest kandydowanie a wybór. On może kandydować. Ale wy nie musicie go wybrać. Ale wiadomo decyduje większośc.

Offline prezeska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2016, 21:21:17 »
a w kwestii formalnej-co oznacza "pozbawić członka praw" ?

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2016, 08:54:36 »
To znaczy, że dana osoba jest dalej członkiem ale nie ma żadnych praw. Żadnych. Ani prawa głosu. Ani prawa wyborczego. Ani nie ma prawa korzystania z majątku stowarzyszenia. Jest po prostu w takiej próżni. Oczywiście chodzi tu o sytuację kiedy zarząd pozbawia kogoś prawa bycia członkiem OSP a ta osoba odwółuje się do walnego zebrania. I w zdecydowanej większości jest to jedyna możliwość pozbawienia członka praw. Chyba że czyjeś statuty przewidują inaczej. Wtedy w takim statucie będzie dodatkowo określone co to znaczy. Ale ja w wieloletniej praktyce nie spotkałem się jeszcze aby ktoś miał aż tak szczegółowy statut.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2016, 21:17:43 »
Beton się nie daje ukruszyć widzę. @Prezeska powodzenia.

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: członek z naganą,a jego kandydatura do zarządu gminnego
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2016, 22:29:59 »
Prezesko .1. mam pytanie czy wyscie tego druha wykluczyli z waszego  OSP czy tylko ma upomnienie i dalej jest członkiem . 2. Wytłumacz mi u was był (ile lat)i  czy jest dalej ,  wpisał się do innej OSP( ile lat jest w tej jednostce) i na zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w innej jednostce wybrali go na delegata do zarządu gminnego napisz konkretnie . Pozdrawiam