Autor Wątek: Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP  (Przeczytany 1828 razy)

Offline martinezzzzz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP
« dnia: Luty 29, 2016, 17:05:31 »
 :straz:Witam serdecznie mam takie oto pytanie ponieważ zmienia nam się Zarząd OSP (stowarzyszenie) i jest taki problem że w rubryce 1 Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu;
1
1.Nazwisko / Nazwa lub firma ŚMIETANA
2.Imiona ZENON
3.Numer PESEL/REGON ********************
4.Numer KRS ****
5.Funkcja w organie reprezentującym CZŁONEK

2
1.Nazwisko / Nazwa lub firma KOŁEK
2.Imiona ANDRZEJ FELIKS
3.Numer PESEL/REGON *********************
4.Numer KRS ****
5.Funkcja w organie reprezentującym WICEPREZES

3
1.Nazwisko / Nazwa lub firma ROPUCH
2.Imiona LESZEK KAZIMIERZ
3.Numer PESEL/REGON ***********************
4.Numer KRS ****
5.Funkcja w organie reprezentującym NACZELNIK STRAŻY - WICEPREZES

Oczywiście imiona i nazwiska są zmyślone jeśli trafiłem ze ktoś się tak nazywa to niechcący i przepraszam.

I problem polega na tym że w pierwszej rubryce Pan ŚMIETANA ma jeszcze drugie imię w dowodzie osobistym czyli ZENON GRZEGORZ ale jak rejestrowali stowarzyszenie jakieś 15 lat temu to niektórzy z Zarządu nie podawali sobie drugich imion i teraz moje pytanie bo są niektórzy co zostaną
w zarządzie czy trzeba podopisywać drugie imiona czy zostawić według pierwszej rejestracji dane dziękuje za szybką odp potrzebuje na jutro. :straz:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2016, 19:32:56 »
Nie każdy ma dwa imiona, nie każdy też z dwóch korzysta. Nie jest to w żaden sposób opinia prawna, ale jeśli ktoś nie ma w dowodzie osobistym dwóch imion, to nie ma się z czym szarpać. Ja akurat mam, więc podaję ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline martinezzzzz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2016, 19:54:33 »
Więc właśnie ta pierwsza osoba ma dwa imiona w dowodzie (czyli tak widnieje w Państwie Polskim) a nie podała do krs-u jak była rejestracja ale teraz znowu zostaje w zarządzie i jest problem bo sądy mają wgląd do takich rzeczy i mogą cofnąć nam wszystkie sprawozdania i uchwały z zebrania sprawozdawczo wyborczego.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 29, 2016, 21:05:41 »
PESEL jest istotny.
Nie każdy ma dwa imiona, nie każdy też z dwóch korzysta. Nie jest to w żaden sposób opinia prawna, ale jeśli ktoś nie ma w dowodzie osobistym dwóch imion, to nie ma się z czym szarpać.

Akt urodzenia jest podstawą do ustalenia, czy dana osoba ma jedno, czy dwa imiona. W praktyce – przy dwóch imionach osoby je posiadające posługują się bardzo często tylko jednym z nich, ale w oficjalnych dokumentach powinny być obydwa imiona.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline martinezzzzz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zagmatwana sytuacja w strukturach OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 29, 2016, 21:46:04 »
dzięki wielkie za odp właśnie pesel jest naważniejszy dziękuje jeszcze raz