Autor Wątek: Dotacje z MSWiA w 2016  (Przeczytany 64757 razy)

Offline strazaczka.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2016, 23:11:32 »
Bardzo mnie zaintrygowały działania strazaczka.pl która poszła grubo na udry ze związkiem. Kobieto jesteś wspaniała!!!  :rolleyes:

Czytam Wasze posty i chyba jeszcze nie dowierzam...
Mogę powiedzieć że jest to kolejny dzień, w którym cel się dokonał....  -_-
Celem nie było pójście na udry...  :P
Celem była zwykła sprawiedliwość.

Każdy z nas ma prawo do decydowania.... do podejmowania decyzji zgodnych z własnymi upodobaniami, oczekiwaniami a nawet z własnym gustem.
Jak kupujesz buty, to takie żeby były wygodne i komfortowe. Jak kupujesz rękawiczki to też każdemu zależy żeby były dopasowane, lekkie i np. nie miały mankietu. Wszystko zależy od Was. I nikt nie może Wam narzucić.... kupcie ubranie WUS.... to nic że jest droższe od identycznego o 800 zł.... ale na WUS damy Wam dotację... Czy tak wygląda sprawiedliwość...? nie bardzo.


Więc dzisiejszy dzień, można powiedzieć historyczny... podobno się NIE DA..... a jednak się UDAŁO :)


I muszę jeszcze jedno powiedzieć.... Przykro mi jeżeli uraziłam kogoś, kto się nie zgadza ze stwierdzeniem że dotacja MSWiA powinna zniknąć ze Związku... ale prawda jest taka że ja wyraziłam swoją opinię.... negatywną w stosunku do ZOSP RP. Ktoś również miał i ma prawo do wyrażenia opinii pozytywnej....

:)

Pozdrawiam wszystkich... :)

 

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 17, 2016, 23:22:03 »
Czytam Wasze posty i chyba jeszcze nie dowierzam...
Mogę powiedzieć że jest to kolejny dzień, w którym cel się dokonał....  -_-

Kilka lat temu w naszym powiecie udowodniłem, że "jak się nie wie że czegoś się nie da zrobić to można to zrobić"
Osobiście mnie zaskoczył taki obrót sprawy przyznam że w ostatnim czasie wyłączyłem się z zbierania bieżących wiadomości na tego typu tematy. Brak mi jednak informacji nt. tego jak to będzie teraz wyglądało. Nie podoba mi się ciągły brak konsultacji.

Jeśli chodzi o ZOSP RP to konieczne jest natychmiastowe trzęsienie ziemi w tym towarzystwie przydało by się wprowadzenie całkowicie nowej kadry pokoleniowej. Ze związku uczynili sobie przedsiębiorstwo i koła wzajemnej adoracji, co widać po kwestiach załatwiania dofinansowań na auta. Bardzo liczę na to, że w związku nastąpi wymiana pokoleń, a co za tym idzie sposobu myślenia i zarządzania.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2016, 12:34:22 »
Trochę śmieszna wydaje mi się teza, że przekazanie tych środków z ZOSP do KW, może wpłynąć negatywnie na OSP niesystemowe.

W tym sęk, że teraz to właśnie wpłynie pozytywnie. Dlaczego? Dotychczas OSP (które troszkę nie orientowały się na rynku) brały sprzęt z dotacją ZOSP, który kosztował wtedy porównywalnie, lub nawet drożej aniżeli w normalnych sklepach bez żadnych dotacji.

Jaka będzie korzyść?
Może nie dostaniesz dotacji na pięć drobnych sprzętów, a na dwa, ale w zamian kupisz te pięć sprzętów w cenie rynkowej, a nie związkowej i jeszcze do dwóch z nich dostaniesz dodatkowe pieniążki, których za czasów związku w realu nie było, a były tylko teoretycznie.
Dotychczas dostawało się dotacje, ale sprzęt kupowało się w takich cenach, że z dotacją było drożej, jak bez niej. Utrzymywaliśmy leśnych dziadków, a teraz koniec  ^_^
Gdyby nie VAT, to za te same pieniążki co w latach poprzednich siła nabywcza znacząco by wzrosła.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2016, 13:51:16 »
Dobrze przekonuje mnie wasza argumentacja.
Ja nie jestem chętny do stania w obronie związku tym bardziej w takiej jego formie działalności jak teraz.
Moja obawa o jednostki poza systemem bierze się z kilku powodów.
1. Równy dostęp do środków z dotacji.
2. Jaki będzie zakres sprzętu i umundurowania.
3. Jak rozwiążą problem łączenia często dotacji KSRG z dotacją MSWiA przechodzącą przez związek. Trafiało się bowiem tak, że Dostawaliśmy kasę z KSRG i było coś kupowane w Związku z dotacją MSW. Jest to podwójne finansowanie. Fakt ze Związek działał nieuczciwie w tym zakresie i dobrze że dostaną po łapach.
Odnoszę jednak wrażenie że powinno takie rzeczy wprowadzać się stopniowo. Tutaj poszli na skróty. Najlepiej zmiany się wprowadza w chwili kryzysu. Jak go nie ma to można go wywołać żeby wprowadzić zmianę. 
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2016, 14:20:59 »
A co teraz z wnioskami o dotacje na zakup samochodu, które trzeba było złożyć do 15 marca. Przepadają czy ktoś inny będzie je rozpatrywać?

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2016, 06:13:57 »
Czytając artykuł w strazaku artykuł mam wrażenie,  żeKG  stwierdził że wnioski na samochody rozpatrzy KG,  a reszta do KW i nowy rodzaj podziału,  czyli KM zbiera zapotrzebowanie wedle pewnego katalogu sprzętu ustalonego z góry. KM  daje listę wnioskow do zatwierdzenia prezesowi powiatowemu i wszystko idzie do KW, gdzie zapadnie decyzja.  Przynajmniej tak to   zrozumiałem,  ale mogę się mylić.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 20, 2016, 16:39:17 »
do kasacji
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 20:15:13 wysłana przez klepi »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 20, 2016, 18:20:03 »
witam
to mój pierwszy wpis tutaj ale nie wierzę co czytam
czemu sądzicie że będzie lepiej lub gorzej? jeszcze nic nie wiadomo jakie będą kryteria oceny tych wniosków a już wiecie jak będzie. skąd np prorokujecie że na przykład  firma wus nie ma podpisanej umowy z strażą na dostawę dla nich umundurowania na następne 30 lat.
a jakiej dwa posty temu czytałem że powinno być dotowane od ilości wyjazdów- większej bzdury nie czytałem. skończy sie na tym że kto nie ma sprzętu a co za tym idzie nie jest często wysyłany to będzie miał jeszcze mniej. gdzie tu logika?
Ci co teraz by zyskali pewnie byliby za tym; ale za 3-5 lat mogą sie nagle znaleźć na końcu łańcucha i będą nagle chcieli innego dotowania. przykład z mojej gminy; na ostatnim posiedzeniu zarządu jednostka z osp z ksrg stwierdziła że dotacje są źle przyznawane i trzeba to zmienić oni mają 40 wyjazdów i im sie więcej należy, i zaczęło sie; Ci co mają sporo wyjazdów przebąkiwali że to może nie jest źle. Ci co mniej byli oburzeni na możliwość nierównego traktowania. na to wstał w-ce prezes zarządu - członek innej jednostki z ksrg i powiedział idąc tym torem myślenia to w sumie na terenie mamy 4 jednostki z ksrg i można by to zmniejszyć do dwóch.  i nagle by wyszło że ta jednostka która wnioskowała o zmiany w sposobie przyznawania dotacji przez gminę wyleciała by z ksrg. w-ce prezes odrazu zapowiedział że jak przejdzie zmiany w dotacjach(a mamy w miarę sprawiedliwy) to on podda pod głosowanie projekt o zmniejszenia jednostek ksrg na terenie gminy. stało się jasne że jak pierwszy przejdzie to i drugi też. i wiecie co sie stało, nagle tej pierwszej jednostce zaczęło się podobać stary system dotacji.
Przykład z mojego województwa z dwóch PSP - samochody które u nich z chodziły z podziału poszły jakimś trafem do jednostek osp  z miejsca zamieszkania dwóch wysokich funkcjonariuszy. reasumując jeśli chce ktoś dobrze - uczciwie zrobić to będąc czy to w psp czy związku z robi to dobrze zrobi.
a jak będzie to zobaczymy
Z jak wysokiego drzewa spadłeś razem z prezesem jeśli wierzysz w takie bzdury? Same kłamstwa napisałeś.
Ktoś głosowaniem wywali jednostkę z ksrg? Wiesz w ogóle kto decyduje o wysokości dotacji w KSRG? Nikt tam nie głosuje! I do tej pory za każydy wyjazd było 100 zł...
Może pora szpital psychiatryczny odwiedzić!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 20, 2016, 18:40:42 »
do kasacji
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 20:15:41 wysłana przez klepi »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2016, 18:51:16 »
z tym głosowaniem był skrót myślowy; gmina zawsze może się wycofać z finansowania OSP do KSRG tym bardziej jak ma 4 takie jednostki na terenie. zresztą nikt nigdy nie może zmusić gminy do konieczności finansowania  jednostki żeby mieć ją w KSRG. W gminie obok nie mają żadnej i gminy nie zamknęli.
co do wyjazdów to u nas jest inny przelicznik 1 ratownik może dostać  17 zł za godzinę akcji. wiec jak masz samochód 8 osobowy(jak my) 8x17 x ilość godzin.
W powiecie obok też to jest inaczej- nie widzę problemu.
A na przyszłość proszę mnie nie obrażać
pozdrawiam
Nie może sie wycofać bo podpisała porozumienie! I wójt odpowiada za to co podpisał on i jego poprzednicy.  A dotacja nie jest płacona z budżetu gminy!
Ty w ogóle jesteś strażakiem? Mylisz ekwiwalent za akcje z dotacją z KSRG?
Dotacja w całym kraju jest taka sama a nie tak jak napisałeś....
Dopóki będziesz kłamać ja bede po tobie jechać i twoje prośby na nic się zdadzą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2016, 19:40:04 »
a to cytat z artykułu na ten temat;
"Włączenie jednostki do KSRG jest poprzedzone zawarciem porozumienia między właściwym miejscowo Komendantem Powiatowy/Miejskim PSP, podmiotem tworzącym jednostkę, a przedmiotową jednostką.

Porozumienie powinno określać:

  -  deklarowaną gotowość operacyjną, w tym siły i środki przewidziane do wykorzystywania w systemie,
   - zadania ratownicze przewidziane dla jednostki w ramach systemu,
  -  wymaganą liczbę i wymagany poziom wyszkolenia ratowników w jednostce,
  -  sposób utrzymania stanu gotowości jednostki do działań ratowniczych, w szczególności w zakresie sprawności technicznej samochodów pożarniczych i ich wyposażenia, przygotowania ratowników do działań, przebiegu alarmowania i sposobu przekazywania informacji dotyczącej aktualnej gotowości operacyjnej lub jej czasowego obniżenia,
  -  sposoby alarmowania jednostki,
  -  warunki rozwiązywania porozumienia."

KAŻDĄ UMOWĘ ZAWSZE MOŻNA ROZWIĄZAĆ.
Gmina jest strona podpisującą takie porozumienie i zachowując procedury może stwierdzić że nie ma pieniędzy na utrzymanie  jednostki na poziomie KSRG.


co do dotacji pisałem na poziomie gminy. źle mnie zrozumiałeś, a ja to źle sformułowałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 19:43:18 wysłana przez klepi »

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2016, 22:50:18 »
witam
Postanowiłem u nas w gminie dowiedzieć się jak to jest z tymi umowami co do jednostek w KSRG. Umowę można rozwiązać z rocznym terminem wypowiedzenia.
dziękuje

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2016, 09:43:17 »
No to teraz komendanci będą mieć kolejna grupę dup...zów, a wazelina pewno już zamawiana jest w wiaderkach u producenta, z drugiej strony pora rozwalić ta zieloną mafię i zarządy bo jest to miejsce patologi i układów

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2016, 10:34:09 »
witam
Postanowiłem u nas w gminie dowiedzieć się jak to jest z tymi umowami co do jednostek w KSRG. Umowę można rozwiązać z rocznym terminem wypowiedzenia.
dziękuje
A to, że dotacja ma 5 letnią karencje? doczytałeś?
W umowie o dotacji jest  :szalony: :szalony:

No to teraz komendanci będą mieć kolejna grupę dup...zów, a wazelina pewno już zamawiana jest w wiaderkach u producenta, z drugiej strony pora rozwalić ta zieloną mafię i zarządy bo jest to miejsce patologi i układów
Polać mu, dobrze prawi!
CAŁA STRAŻ POŻARNA POWINNA BYĆ JAK NAJDALEJ OD POLITYKI.....
(od budżetów KM/KP po dotacje dla OSP)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 11:51:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2016, 09:17:08 »
w umowie jak wół stoi że można ją rozwiązać po roku.
całkiem prawdopodobne nawet że z dotacji z ostatnich 5 lat trzeba by było się jakoś rozliczyć. tak samo jest z sprzętem kupionym z dofinansowania MSWiA czy z FUB (musi być na jednostce przez 5 lat). ale konkret jest konkret da się to zrobić.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 27, 2016, 09:31:16 »
15 września 2014r. zmienione zostało Rozporządzenie w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego . Zacytowany wcześniej fragment dotyczy starego nieobowiązującego już rozporządzenia.

Rozporządzenie mówi wprost, że KP(M)PSP zawiera porozumienie z OSP oraz z wójtem gminy, burmistrzem lub prezydentem – w przypadku ochotniczych straży pożarnych.
Nowością w tym rozporządzeniu jest fakt, ze wspomniane porozumienie trójstronne zawiera się na czas określony, a KGPSP włącza jednostkę do KSRG na czas trwania tego porozumienia.

Tak więc jeśli zostanie zawarte np. na 5 lat, a po 5 latach, któraś ze stron nie będzie chciała podpisać kolejnego, to jednostka zostanie automatycznie wyłączona z KSRG.

Co nie zmienia faktu, że każde porozumienie można rozwiązać, a zasady rozliczeń określa umowa dotacyjna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 09:51:34 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2016, 12:43:23 »
wracając do meritum sprawy, czyli dotacji od MSWiA. wiadomo już czy będą pisane nowe wnioski? czy te co złożyliśmy do Związku będą brane pod uwagę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2016, 16:20:06 »
wracając do meritum sprawy, czyli dotacji od MSWiA. wiadomo już czy będą pisane nowe wnioski? czy te co złożyliśmy do Związku będą brane pod uwagę?
Jeszcze nie wiadomo ale prawdopodobnie nowe wnioski....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 29, 2016, 23:36:57 »
i teraz nie wiem co zrobić, złożyłem wniosek na 8 par rękawic z długim  mankietem i na 8 kominiarek. całość miała mnie kosztować  1707zł i załatwiłem sobie taką sumę w gminie. w piątek 25.03 byłem w związku i dowiedziałem się że w związku z tym że nic nie dostaną z MSWiA kryteria się zmieniły  i muszę wyczarować jeszcze 240 zł na całość albo wziąć z krótkim mankietem. jako że w gminie mi już nie dołożą a nie chce zostawić 1 strażaka bez rękawic muszę coś postanowić. albo 7 par z długim mankietem, albo 8 krótkim, albo czekać co powie PSP z tymi pieniędzmi z MSWiA. miał ktoś te rękawice WUS  z krótkim mankietem?
nadaję się to ?

Moderator: Nie mieszaj w wątku o dotacjach z pytaniem o jakość produktu. Poszukaj wątku o rękawicach w dziale sprzęt i tam zadaj pytanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 08:56:37 wysłana przez Sylwek »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 30, 2016, 09:11:07 »
Cytuj
całość miała mnie kosztować  1707zł i załatwiłem sobie taką sumę w gminie. w piątek 25.03 byłem w związku i dowiedziałem się że w związku z tym że nic nie dostaną z MSWiA kryteria się zmieniły  i muszę wyczarować jeszcze 240 zł na całość
I tu widać jaka jest wieelka jest ta dotacja  :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2016, 17:13:01 »
Spotkanie kadry kierowniczej PSP i prezesów ZW ZOSP RP.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Spotkanie-kadry-kierowniczej-PSP-i-prezesow-ZW-ZOSP-RP/idn:35881

dotacje z ZOSP to jedno wielkie nieporozumienie. Kłamie się strażaków że dotację dostają od Związku (dotacja jest z MSW), mówi im się że MUSZĄ kupować w Oddziale, co jest kompletną nieprawdą. Jak się ktoś wychyli, że drogo i że chce gdzieś indziej to powstaje straszenie typu : na samochód nie dostaniecie, na odznaczenia nie dostaniecie itd. Dla mnie to kompletna żenada. Osobiście jestem dowodem na to że OSP nie musi realizować przyznanego dofinansowania w Związku. Fakt, łatwo nie było, ale jak ktoś chce, to jak najbardziej może. Przekazywane dotacje, są pieniędzmi strażaków (OSP) i mają prawo je wykorzystać gdzie chcą. Prezes i Skarbnik OSP są odpowiedzialni za finansowość. Jeśli ktoś wydaje więcej, a mógłby wydać mniej może być posądzony o niegospodarność. Ja u siebie w straży postawiłam sprawę jasno. Różnica między "ofertą związkową" a innych firm była "jedynie" o 1000 zł wyższa. I teraz jak ja mogę wydać taką dodatkową kwotę, gdy wiem jak strażacy mocno pracują na własne fundusze. Zdecydowaliśmy się na zrealizowanie dofinansowania w innej firmie. Oczywiście nie obyło się bez problemów, informacji typu "nie dostaniecie", "nie można tak" ale postanowiłam że sprawę zrealizuje. Po złożeniu wszelkiej korespondencji z Oddziału Wojewódzkiego w kancelarii adwokackiej jednoznacznie wyszło że działają bezprawnie. I mimo że zainwestowałam pieniądze w obsługę Pani Mecenas, to odzyskałam należną  OSP dotację. Wszystko się da, tylko żal że trzeba tak o to walczyć. Oczywiście nie poprzestałam na tym. W tej sprawie wystosowałam oficjalną skargę do MSWiA iż dofinansowania, przekazywane przez ZOSP niestety ale nie są realizowane w sposób prawidłowy. I szczerze.... każdej OSP życzę, żeby miała odwagę powiedzieć co o tym myśli. Bo póki wszyscy myślą nic się nie zmieni, a jak ktoś napisze i oficjalnie to powie wtedy się uda.

Jest odpowiedź na Waszą euforię, STRAŻAK str. 11 cyt.:
Cytuj
" Przy czym jednostki nie będą mogły dowolnie zamawiać sprzęt. Przygotowaliśmy pakiet, który będzie nas interesował - zaznaczył komendant, mówiąc, że w ten sposób będą wyglądały zakupy w tym roku".
No i droga składania wniosków, może do grudnia się wyrobimy.  :szalony:
Pewnie już mają firmy, w których trzeba będzie realizować zakupy.  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 19:50:27 wysłana przez grzela »

Offline strazaczka.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 31, 2016, 23:05:21 »
Cytuj
Jest odpowiedź na Waszą euforię, STRAŻAK str. 11 cyt.:
Cytuj
" Przy czym jednostki nie będą mogły dowolnie zamawiać sprzęt. Przygotowaliśmy pakiet, który będzie nas interesował - zaznaczył komendant, mówiąc, że w ten sposób będą wyglądały zakupy w tym roku".
No i droga składania wniosków, może do grudnia się wyrobimy.  :szalony:
Pewnie już mają firmy, w których trzeba będzie realizować zakupy.  :fiuu:

To nie jest kwestia firm, odniesienie dotyczy asortymentu. Parę lat temu wybuchła nagonka prasowa na dofinansowania płynące przez Zarząd Główny ZOSP RP że ponad płowa pieniędzy zostaje wykorzystana na zakup umundurowania galowego - a nie bojowego. Dodatkowo w OW ZOSP RP w moim województwie asortyment do pozyskania był jeden i ten sam od 10 lat. Żadnych zmian. Specjalizacje jednostek powodują potrzebę zakupu innych sprzętów i dlatego słowa że nie będą to dowolnie zamówione rzeczy. Zakładam że tak jak w przypadku OSP KSRG pojawią się wytyczne dotyczące specyfikacji zamówień z dofinansowania.

Poprawione znaczniki formatowania cytatu./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 12:45:26 wysłana przez Sylwek »

Offline flo8704

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:05:14 »
Dokładnie tak strazaczka.pl, dodatkowo dochodzi fakt chorych marży na dotowany sprzęt, gdzie w wielu przypadkach ponad 60% dotacji zostawało w ZOSP!!! SKANDAL!!! :wall:
I mamy się na to godzić?

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 01, 2016, 13:01:16 »
Klepi- nie polecam rękawic produkcji WUS Brzeziny. Nie wiem jak oceniane są oferowane przez biura zosp rękawice firmy Patron. W sklepie zosp możesz też kupić z dotacją rękawice Proline Eco. Napewno dużo lepsze od produktu WUS który jest niewygodny, czucie i operowanie jakby ktoś Ci wszystkie palce zabandażował. Ponowne założenie to koszmar ponieważ wewnętrzna siatka wysuwa się razem z ręką. Długi mankiet zdecydowanie niepraktyczny daje tylko złudzenie lepiej zakrywającego. Najlepiej wybrać krótki mankiet - nie mylić z ściągaczem. Krótku mankiet mają proline eco https://www.google.pl/search?q=proline+eco&client=ms-android-lge&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi60JvGpO3LAhUF7xQKHRy-DWoQ_AUICCgB&biw=320&bih=452&dpr=1.5#imgrc=x1VXaC35YlzemM%3A

Moderator: No przecież prosiłem by nie mieszać w dotacjach tematu jakości sprzętu. Post zostanie usunięty lub wydzielony do innego wątku. /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 14:03:07 wysłana przez Sylwek »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 29, 2016, 23:03:14 »
Tryb i zasady udzielania dotacji dla OSP.

http://www.straz.gov.pl/download/2422