Autor Wątek: Dotacje z MSWiA w 2016  (Przeczytany 64749 razy)

Offline lusinawb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Dotacje z MSWiA w 2016
« dnia: Luty 26, 2016, 13:33:27 »
To się sprawy z dotacjami z MSWiA po...plątały.;-)
Zapowiedzi z Zarządu Głównego ( p. Maciaka ) jeszcze w styczniu wynikało, że należy składać wnioski na dotacje - pieniądze czekają. Z ostatnich informacji wynika, że dotacje z MSWiA będą przechodzić przez PSP a nie przez Związek.
Co ze złożonymi wnioskami - ? w tym na samochody -?
Na co będą przeznaczone środki - ?
Możliwe, że środki zostaną przeznaczone tylko na KSRG. Co z innymi - ?.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2016, 16:43:59 »
W końcu ktoś zrobił z tym porządek, polityka związkowa odnośnie zakupów była jednym wielkim przekrętem. Chcą mieć sklepy niech mają ale na ogólnych rynkowych warunkach, a nie rabować kasę z ubezpieczalni i msw.  Taka dotacja celowa jak jest w przypadku dotacji ksrg jest zdrowym rozwiązaniem bo mogę sobie wybrać sprzęt gdzie chce A przede wszystkim jaki chcę co przy związkowych tworach sklepowych było absolutnie niemożliwe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2016, 22:39:22 »
Nie wiem kto to wymyślił ale powinien zostać beatyfikowany za życia....
Podział środków bez analizy  potrzeb operacyjnych tak kasę dzieli ZOSP!
Ciekawe ile ciężkich a ile lekkich zakupiono w ostaniach 8 latach? Myślę, że skala 1:100 to może być mało. A ile z tych 100 to Fordy to tajemnica poliszynela....
 :mellow: Zdolności operacyjne jednostek to betka liczą się wyborcy!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 10:12:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2016, 09:29:42 »
A to pewna informacja?
Jakiś tydzień temu strazacki.pl napisał, że będzie po staremu: http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/stra%C5%BCacy-ochotnicy-otrzymaj%C4%85-ponad-30-mln-z%C5%82
Nie podali źródła - nie wiadomo, czy mają rację.

Dodane: Data 22 lutego https://www.facebook.com/strazacki/posts/850463108414842
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 09:33:07 wysłana przez Sylwek »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2016, 11:07:10 »
A to pewna informacja?
Jakiś tydzień temu strazacki.pl napisał, że będzie po staremu: http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/stra%C5%BCacy-ochotnicy-otrzymaj%C4%85-ponad-30-mln-z%C5%82
Nie podali źródła - nie wiadomo, czy mają rację.

Dodane: Data 22 lutego https://www.facebook.com/strazacki/posts/850463108414842
U nas w PSP zbierane są wnioski na dotacje tylko od jednostek z KSRG więc coś w tym musi być .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2016, 12:26:00 »
A to pewna informacja?
Jakiś tydzień temu strazacki.pl napisał, że będzie po staremu: http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/stra%C5%BCacy-ochotnicy-otrzymaj%C4%85-ponad-30-mln-z%C5%82
Nie podali źródła - nie wiadomo, czy mają rację.

Dodane: Data 22 lutego https://www.facebook.com/strazacki/posts/850463108414842
U nas w PSP zbierane są wnioski na dotacje tylko od jednostek z KSRG więc coś w tym musi być .

Jak na razie wzorem lat ubiegłych dotyczy to zakupu samochodów i sprzętu dla OSP z KSRG, które mają zapisane działania specjalistyczne, ale tak jest już od kilku lat. :fiuu:

Co do składania innych wniosków jak na razie nic nie ma na rzeczy.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2016, 14:29:13 »
A to pewna informacja?
Jakiś tydzień temu strazacki.pl napisał, że będzie po staremu: http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/stra%C5%BCacy-ochotnicy-otrzymaj%C4%85-ponad-30-mln-z%C5%82
Nie podali źródła - nie wiadomo, czy mają rację.

Dodane: Data 22 lutego https://www.facebook.com/strazacki/posts/850463108414842
U nas w PSP zbierane są wnioski na dotacje tylko od jednostek z KSRG więc coś w tym musi być .

Jak na razie wzorem lat ubiegłych dotyczy to zakupu samochodów i sprzętu dla OSP z KSRG, które mają zapisane działania specjalistyczne, ale tak jest już od kilku lat. :fiuu:

Co do składania innych wniosków jak na razie nic nie ma na rzeczy.
Koledzy mam pytanie jak jest z tymi działaniami specjalistycznymi bo u nas są 3 jednostki w KSRG w gminie a tylko jedna jaty wpisana w wodne i techniczne czy według tego też będzie inny podział pieniędzy?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2016, 14:37:08 »
Cytuj
Koledzy mam pytanie jak jest z tymi działaniami specjalistycznymi bo u nas są 3 jednostki w KSRG w gminie a tylko jedna jaty wpisana w wodne i techniczne czy według tego też będzie inny podział pieniędzy?

Rozdział dotacji na zapewnienie gotowości operacyjnej OSP działających w ramach KSRG odbywa się ze środków z budżetu państwa i jest rozdzielana na poziomie KW, a umowę podpisuje OSP z KG.

W tym roku priorytet mają jednostki OSP na uzupełnienie braków w wyposażeniu w odniesieniu do obowiązujących standardów, które zostały włączone do KSRG na czas określony oraz zadeklarowały realizację ratownictwa specjalistycznego w zakresie podstawowym w dziedzinach: ratownictwo wodne i techniczne.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2016, 14:43:55 wysłana przez grzela »

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2016, 21:48:53 »
Wiadomo na dzień dzisiejszy coś więcej o do dotacjach z MSWiA przyznawanych przez ZOSP ? Do 15 marca wnioski i dalej nikt nic nie wie.

Offline strazaczka.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2016, 13:13:07 »
dotacje z ZOSP to jedno wielkie nieporozumienie. Kłamie się strażaków że dotację dostają od Związku (dotacja jest z MSW), mówi im się że MUSZĄ kupować w Oddziale, co jest kompletną nieprawdą. Jak się ktoś wychyli, że drogo i że chce gdzieś indziej to powstaje straszenie typu : na samochód nie dostaniecie, na odznaczenia nie dostaniecie itd. Dla mnie to kompletna żenada. Osobiście jestem dowodem na to że OSP nie musi realizować przyznanego dofinansowania w Związku. Fakt, łatwo nie było, ale jak ktoś chce, to jak najbardziej może. Przekazywane dotacje, są pieniędzmi strażaków (OSP) i mają prawo je wykorzystać gdzie chcą. Prezes i Skarbnik OSP są odpowiedzialni za finansowość. Jeśli ktoś wydaje więcej, a mógłby wydać mniej może być posądzony o niegospodarność. Ja u siebie w straży postawiłam sprawę jasno. Różnica między "ofertą związkową" a innych firm była "jedynie" o 1000 zł wyższa. I teraz jak ja mogę wydać taką dodatkową kwotę, gdy wiem jak strażacy mocno pracują na własne fundusze. Zdecydowaliśmy się na zrealizowanie dofinansowania w innej firmie. Oczywiście nie obyło się bez problemów, informacji typu "nie dostaniecie", "nie można tak" ale postanowiłam że sprawę zrealizuje. Po złożeniu wszelkiej korespondencji z Oddziału Wojewódzkiego w kancelarii adwokackiej jednoznacznie wyszło że działają bezprawnie. I mimo że zainwestowałam pieniądze w obsługę Pani Mecenas, to odzyskałam należną  OSP dotację. Wszystko się da, tylko żal że trzeba tak o to walczyć. Oczywiście nie poprzestałam na tym. W tej sprawie wystosowałam oficjalną skargę do MSWiA iż dofinansowania, przekazywane przez ZOSP niestety ale nie są realizowane w sposób prawidłowy. I szczerze.... każdej OSP życzę, żeby miała odwagę powiedzieć co o tym myśli. Bo póki wszyscy myślą nic się nie zmieni, a jak ktoś napisze i oficjalnie to powie wtedy się uda.

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2016, 17:21:59 »
dotacje z ZOSP to jedno wielkie nieporozumienie. Kłamie się strażaków że dotację dostają od Związku (dotacja jest z MSW), mówi im się że MUSZĄ kupować w Oddziale, co jest kompletną nieprawdą. Jak się ktoś wychyli, że drogo i że chce gdzieś indziej to powstaje straszenie typu : na samochód nie dostaniecie, na odznaczenia nie dostaniecie itd. Dla mnie to kompletna żenada. Osobiście jestem dowodem na to że OSP nie musi realizować przyznanego dofinansowania w Związku. Fakt, łatwo nie było, ale jak ktoś chce, to jak najbardziej może. Przekazywane dotacje, są pieniędzmi strażaków (OSP) i mają prawo je wykorzystać gdzie chcą. Prezes i Skarbnik OSP są odpowiedzialni za finansowość. Jeśli ktoś wydaje więcej, a mógłby wydać mniej może być posądzony o niegospodarność. Ja u siebie w straży postawiłam sprawę jasno. Różnica między "ofertą związkową" a innych firm była "jedynie" o 1000 zł wyższa. I teraz jak ja mogę wydać taką dodatkową kwotę, gdy wiem jak strażacy mocno pracują na własne fundusze. Zdecydowaliśmy się na zrealizowanie dofinansowania w innej firmie. Oczywiście nie obyło się bez problemów, informacji typu "nie dostaniecie", "nie można tak" ale postanowiłam że sprawę zrealizuje. Po złożeniu wszelkiej korespondencji z Oddziału Wojewódzkiego w kancelarii adwokackiej jednoznacznie wyszło że działają bezprawnie. I mimo że zainwestowałam pieniądze w obsługę Pani Mecenas, to odzyskałam należną  OSP dotację. Wszystko się da, tylko żal że trzeba tak o to walczyć. Oczywiście nie poprzestałam na tym. W tej sprawie wystosowałam oficjalną skargę do MSWiA iż dofinansowania, przekazywane przez ZOSP niestety ale nie są realizowane w sposób prawidłowy. I szczerze.... każdej OSP życzę, żeby miała odwagę powiedzieć co o tym myśli. Bo póki wszyscy myślą nic się nie zmieni, a jak ktoś napisze i oficjalnie to powie wtedy się uda.

Nie jesteś sama. Moja jednostka również kupuje w innych firmach z prostych powodów.
1. Przedstawiciel przyjeżdża na miejsce.
2. Można negocjować ceny, a co najważniejsze ceny są sporo niższe jak w związkach.
3. Przedstawiciel przywozi sprzęt ze sobą typu (ubrania specjalne czy hełmy) można przymierzyć dotknąć, chcę górę b2 a dół b4? Niema problemu załatwimy.

Podam prosty przykład czemu ludzie nie chcą kupować w związku. Ubranie specjalne u nich kosztuje 2600zł-1000 zł dotacja daje to nam do zapłąty 1600 zł. To jaką łaskę oni mi robią jak mogę mieć takie same ubranie za załóżmy 1300 albo i taniej? Jeśli chodzi o jakieś tam medale to można je sobie kupić na allegro czy innych stronach www. Po co utrzymywać darmozjadów.

Pozdrawiam
Jacek

Offline strazaczka.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2016, 23:47:39 »
dotacje z ZOSP to jedno wielkie nieporozumienie. Kłamie się strażaków że dotację dostają od Związku (dotacja jest z MSW), mówi im się że MUSZĄ kupować w Oddziale, co jest kompletną nieprawdą. Jak się ktoś wychyli, że drogo i że chce gdzieś indziej to powstaje straszenie typu : na samochód nie dostaniecie, na odznaczenia nie dostaniecie itd. Dla mnie to kompletna żenada. Osobiście jestem dowodem na to że OSP nie musi realizować przyznanego dofinansowania w Związku. Fakt, łatwo nie było, ale jak ktoś chce, to jak najbardziej może. Przekazywane dotacje, są pieniędzmi strażaków (OSP) i mają prawo je wykorzystać gdzie chcą. Prezes i Skarbnik OSP są odpowiedzialni za finansowość. Jeśli ktoś wydaje więcej, a mógłby wydać mniej może być posądzony o niegospodarność. Ja u siebie w straży postawiłam sprawę jasno. Różnica między "ofertą związkową" a innych firm była "jedynie" o 1000 zł wyższa. I teraz jak ja mogę wydać taką dodatkową kwotę, gdy wiem jak strażacy mocno pracują na własne fundusze. Zdecydowaliśmy się na zrealizowanie dofinansowania w innej firmie. Oczywiście nie obyło się bez problemów, informacji typu "nie dostaniecie", "nie można tak" ale postanowiłam że sprawę zrealizuje. Po złożeniu wszelkiej korespondencji z Oddziału Wojewódzkiego w kancelarii adwokackiej jednoznacznie wyszło że działają bezprawnie. I mimo że zainwestowałam pieniądze w obsługę Pani Mecenas, to odzyskałam należną  OSP dotację. Wszystko się da, tylko żal że trzeba tak o to walczyć. Oczywiście nie poprzestałam na tym. W tej sprawie wystosowałam oficjalną skargę do MSWiA iż dofinansowania, przekazywane przez ZOSP niestety ale nie są realizowane w sposób prawidłowy. I szczerze.... każdej OSP życzę, żeby miała odwagę powiedzieć co o tym myśli. Bo póki wszyscy myślą nic się nie zmieni, a jak ktoś napisze i oficjalnie to powie wtedy się uda.

Nie jesteś sama. Moja jednostka również kupuje w innych firmach z prostych powodów.
1. Przedstawiciel przyjeżdża na miejsce.
2. Można negocjować ceny, a co najważniejsze ceny są sporo niższe jak w związkach.
3. Przedstawiciel przywozi sprzęt ze sobą typu (ubrania specjalne czy hełmy) można przymierzyć dotknąć, chcę górę b2 a dół b4? Niema problemu załatwimy.

Podam prosty przykład czemu ludzie nie chcą kupować w związku. Ubranie specjalne u nich kosztuje 2600zł-1000 zł dotacja daje to nam do zapłąty 1600 zł. To jaką łaskę oni mi robią jak mogę mieć takie same ubranie za załóżmy 1300 albo i taniej? Jeśli chodzi o jakieś tam medale to można je sobie kupić na allegro czy innych stronach www. Po co utrzymywać darmozjadów.

Pozdrawiam
Jacek


Idąc Twoim przykładem. Składasz wniosek o dofinansowanie, otrzymujesz dotację w kwocie 1000 zł na ubranie specjalne. NIE ROBISZ ZAKUPÓW W ZWIĄZKU, tylko w firmie która ma owe ubranie za 1300 zł. Do Związku powinieneś wysłać opisaną fakturę a Oni powinni Ci zwrócić pieniądze w formie gotówkowej lub bezgotówkowej w kwocie przyznanego 1000 zł. Wtedy płacisz za nie 300 zł. I tak powinno się odbywać dofinansowanie.


Ja wiem że nie jestem jedyną osobą, i wiem że jest dużo więcej osób w ten sposób zastraszanych i zmuszanych. No ale wydaje mi się że coś kiedyś musi się skończyć! Nie można pozwolić, żeby oni żerowali na strażakach.

Moderator: Nie zagnieżdżaj cytatów. Nie ma potrzeby cytowania wypowiedzi w całości, wystarczy fragment do którego chcemy nawiązać. Nie ma potrzeby cytowania wiadomości jeśli znajduje się bezpośrednio przed Twoją./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 09:35:26 wysłana przez Sylwek »

Offline JacekLitwin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2016, 17:22:39 »
Dokładnie tak jak piszesz z tymi dotacjami powinno być, ale niestety nie jest. U mnie (przynajmniej w mojej jednostce), już od dosyć dawna nie robi się zakupów w związku i tyle. Mieli powiedziane prosto w oczy dlaczego tak jest i nie drążą tematu, bo głupich to mogą sobie gdzie indziej szukać. Także życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Powodzenia.

Offline strazaczka.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2016, 09:50:26 »
Tylko właśnie ja nie mogę się z tym zgodzić co oni robią. Związek powstał po to, żeby pomagać strażakom. Powstał dzięki strażakom i istnieje dzięki nam teraz. Czy pomoc okazywana od Oddziałów Wojewódzkich ma polegać na straszeniu, grożeniu, przepychaniu, przekupywaniu? Chyba nie w tym sens. Niektórzy piszą że Państwo daje mało pieniędzy na OSP. Państwo daje pieniądze.... Tylko Związek i Oddziały Wojewódzkie uważają że to ICH WŁASNOŚĆ! I wiem doskonale że każda straż jakby dostała na konto nawet te 5000 tys zł rocznie, to w połączeniu z dofinansowaniami z gminy i innymi pieniędzmi zrobili by z tej kwoty fajną sumę. Tymczasem z kwoty, która jest przeznaczona na OSP to 90 % jest marżą Oddziału Wojewódzkiego!!!! ŻENADA jakaś i tyle. W Oddziale, do którego "przynależę" jest 7 samochodów firmowych. Każdy z dyrektorów, prezes , księgowa wozi się swoim. Dyrektor za pieniądze przeznaczone na dofinansowanie kupuje sobie...... telewizor 40 calowy do swojego gabinetu żeby skoki oglądać. A jak przychodzi do nich prośba o pomoc od strażaka, który uległ wypadkowi i do końca życia będzie kaleką dają jednorazowo 500 zł i uważają że jest ok. Nie mogę na to patrzeć. Strażacy mają największy szacunek wśród Polaków. Strażacy ochotnicy biegają do akcji, robią to za przysłowiowe "dziękuję", a władza tylko zyskuje klepie po ramieniu i zbiera kasę dzięki Ochotnikom. feeee

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2016, 11:01:08 »
Miejmy nadzieję że ktoś w końcu się za to wezmie i zrobi porządek dosyć już tego betonu zacznijcie od swoich Zarządów Gminnych bo przez kolejne 5 lat będzie jak jest albo jeszcze gorzej . U nas ZG naciska na zakupu w Związku , ale już z tym koniec w tym roku robimy z nimi  porządek  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline flo8704

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2016, 15:09:56 »
Witam,
Tak chodzę po forach różnych i czytam, Strażaczko ogromny szacunek dla Ciebie :krzyk:
W dniu dzisiejszym również wysyłam skargę do ministerstwa jako strażak ochotnik i zwykły obywatel - płatnik podatków bo jest to trwonienie pieniędzy przez ZG i OW  pieniędzy podatników i strażaków! I nie może być na to przyzwolenia, zaś w tygodniu wysyłam pismo jako prezes jednej z OSP i dołączam skany zawiadomień jakie otrzymywałem od Biura Oddziału Wojewódzkiego po odbiór sprzętu i umundurowania!!!! A nie pieniędzy na owy sprzęt i umundurowanie.
Załączę również korespondencje OW - OSP odnośnie dotacji. Opiszę również rozmowy jakie miałem z dyrekcją OW i zastraszeniem.

Skargi można do MSWiA złożyć na kilka sposobów, nie wychodząc nawet z domu:
http://bip.mswia.gov.pl/bip/skargi-i-wnioski/23648,Informacja-dotyczaca-sposobu-skladania-skarg-i-wnioskow-do-Ministerstwa-Spraw-We.html

Samej ciężko będzie Ci coś zdziałać ale w "kupie siła"!
Do dzieła druhowie, czas skończyć z tą patologią!
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 15:24:29 wysłana przez flo8704 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2016, 14:44:00 »
Państwo będzie decydować o rozdziale środków na OSP.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=4072

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2016, 16:19:13 »
Państwo będzie decydować o rozdziale środków na OSP.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=4072
Powtórzę się, jesli ktoś ukróci władzę ZOSP. To powinien mieć pomnik na ul. Podchorążych za życia! :tuba:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2016, 13:34:57 »
Informacja z dzisiaj:

Cytuj
Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Głównego Związku OSP przyjęto budżet na rok 2016. Niestety w budżecie nie ma dotacji dla OSP z MSW. Tymi środkami zarządzać będą komendanci wojewódzcy Państwowej Straży Pożarnej. Zarząd podjął również uchwałę o zwołaniu w dniu 4 czerwca 2016 roku Nadzwyczajnego Zjazdu Krajowego Związku OSP RP.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2016, 15:21:01 »
Informacja z dzisiaj:
Cytuj
Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Głównego Związku OSP przyjęto budżet na rok 2016. Niestety w budżecie nie ma dotacji dla OSP z MSW. Tymi środkami zarządzać będą komendanci wojewódzcy Państwowej Straży Pożarnej. Zarząd podjął również uchwałę o zwołaniu w dniu 4 czerwca 2016 roku Nadzwyczajnego Zjazdu Krajowego Związku OSP RP.
To bardzo szczęśliwa informacja dla OSP i PSP. Może wreszcie zaczną na dużą skale wymianę Jelczy 6/32 i Starów 2,5/16 bo na razie to masowo kupowano Fordy "wozidupa", wiec kupowano gminom i stowarzyszeniom coś co nie podnosiło poziomu bezpieczeństwa w kraju a dodatkowo sponsorowało gigantycznymi pieniędzmi ZOSP.
Co opisał powyżej użytkownik w tym wątku
Tylko właśnie ja nie mogę się z tym zgodzić co oni robią. Związek powstał po to, żeby pomagać strażakom. Powstał dzięki strażakom i istnieje dzięki nam teraz. Czy pomoc okazywana od Oddziałów Wojewódzkich ma polegać na straszeniu, grożeniu, przepychaniu, przekupywaniu? Chyba nie w tym sens. Niektórzy piszą że Państwo daje mało pieniędzy na OSP. Państwo daje pieniądze.... Tylko Związek i Oddziały Wojewódzkie uważają że to ICH WŁASNOŚĆ! I wiem doskonale że każda straż jakby dostała na konto nawet te 5000 tys zł rocznie, to w połączeniu z dofinansowaniami z gminy i innymi pieniędzmi zrobili by z tej kwoty fajną sumę. Tymczasem z kwoty, która jest przeznaczona na OSP to 90 % jest marżą Oddziału Wojewódzkiego!!!! ŻENADA jakaś i tyle. W Oddziale, do którego "przynależę" jest 7 samochodów firmowych. Każdy z dyrektorów, prezes , księgowa wozi się swoim. Dyrektor za pieniądze przeznaczone na dofinansowanie kupuje sobie...... telewizor 40 calowy do swojego gabinetu żeby skoki oglądać. A jak przychodzi do nich prośba o pomoc od strażaka, który uległ wypadkowi i do końca życia będzie kaleką dają jednorazowo 500 zł i uważają że jest ok. Nie mogę na to patrzeć. Strażacy mają największy szacunek wśród Polaków. Strażacy ochotnicy biegają do akcji, robią to za przysłowiowe "dziękuję", a władza tylko zyskuje klepie po ramieniu i zbiera kasę dzięki Ochotnikom. feeee
... 
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 15:52:04 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2016, 17:45:05 »
Jeśli ta dotacja będzie rozdzielana przez kom woj. PSP to dobrze mają większy pogląd na potrzeby w jednostkach . Tylko jeśli będzie podział ze względu na ilość wyjazdów to może być naciąganie wyjazdów typu: osy , śnieg ,plama oleju itd.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2016, 18:29:44 »
Jeśli ta dotacja będzie rozdzielana przez kom woj. PSP to dobrze mają większy pogląd na potrzeby w jednostkach . Tylko jeśli będzie podział ze względu na ilość wyjazdów to może być naciąganie wyjazdów typu: osy , śnieg ,plama oleju itd.
E tam, wątpię gdyż dysponuje do działań SK więc  myślę, że nikt nie będzie naciągał. Ale liczba wyjazdów OSP do pożarów/MZ (na potrzeby podziału pieniędzy należy wykluczyć ze statystyki osy itp.) powinna być kluczowa przy podziale pieniędzy. Bo wtedy pieniądze pracują a jeśli auta kupione za kasę MSW stoją w garażu to wtedy państwo czyli i My tracimy pieniądze. Taki podział będzie uczciwy! I najważniejsze zakaz zakupów lekkich "wozidup" jeśli już to mały średni. Ale to moja fantazja :wacko:   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 17, 2016, 22:12:35 »
Wszystko zależy czy to będzie szło wg prawdziwych analiz potrzeb, czy wg kolesiostwa. Mówię tu o potrzebach zakupu sprzętu, który nie musi być w każdej jednostce. Jeśli pozwolą Komendantom Powiatowym współdecydować o sprzęcie na danym terenie to będzie naprawdę rozsądna sprawa. Jeśli zrobią że kolega XY były kwatermistrz z KW ma firmę Y i może wcisnąć wszystkim sprzęt to każdy będzie musiał go posiadać.
Kolejnym zagrożeniem jakie widzę to dalsze wykluczanie jednostek spoza KSRG. Traktowanie ich jak KGW poprzez niedofinansowywanie.
Jednostki w KSRG się obronią. Chyba, że zapowiedzi o wstrzymaniu finansowania KSRG i reorganizacji systemu na obronę cywilną się sprawdzą wówczas może być ciekawie.
Bardzo mnie zaintrygowały działania strazaczka.pl która poszła grubo na udry ze związkiem. Kobieto jesteś wspaniała!!!  :rolleyes:

Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Pietrass2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2016, 22:32:09 »
Do 15 kwietnia trzeba złożyć wnioski do Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od których pozyskujemy 40% dofinansowania na zakup nowego pojazdu. Ciekawe kiedy się obudzą Komendanci i dokonają weryfikacji złożonych wniosków, bo rozumiem, że teraz wnioski złożone w ZW zostaną przetransferowane do Komendantów Wojewódzkich.  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2016, 22:50:43 »
bo rozumiem, że teraz wnioski złożone w ZW zostaną przetransferowane do Komendantów Wojewódzkich.  :straz:
Na twoim miejscu poszedł bym z wnioskiem do KW!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.