Autor Wątek: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016  (Przeczytany 12601 razy)

Offline delete1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
jestem świeżo upieczonym sekretarzem w mojej OSP , ciężki jest kontakt z moim poprzednikiem więc tutaj kieruję swoje pytania.
Mam dokumenty tylko nie wiem jakie i gdzie wysłać. możecie mi napisać dokładnie jakie dokumenty i w jakiej ilości szt wysłac do KRSu, do związku , urzędu skarbowego ? czy dokumenty wysłyłać do ZOSPRP czy do ZOG-zarząd oddziału gminnego?? 

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2016, 14:26:30 »
1.      PROTOKÓŁ Z ZEBRANIA   1
2.      UCHWAŁA nr 1   1
3.      UCHWAŁA nr 2   1
4.      UCHWAŁA nr 3   1
5.      UCHWAŁA nr 4   2
6.      PROTOKÓŁ KOMISJI STATUTOWEJ   2
7.      STATUT   3
8.      WYKAZ ZMIAN W STATUCIE   2
9.      PROTOKÓŁ KOMISJI SKRUTACYJNEJ   1
10.      PROTOKÓŁ KOMISJI WYBORCZEJ   1
11.      LISTA OBECNOŚCI   1
12.      POTWIERDZENIE OPŁATY UWIERZYTELNIAJĄCEJ STATUT   1

Takie dokumenty powinieneś wysłać do sądu w sprawie zmian statutu. dodatkowo dokument z-20 jeśli masz zmiany w zarządzie to musisz wypełnić inny załącznik. Dodatkowo najważniejsze jest żebyś wysłał im oryginały dokumentów, jeśli masz jedną kopie to musisz wypisać drugi taki sam dokument i zebrać podpisy wymaganych druhów. Dodatkowo do zarządu gminnego w ciągu chyba 2 tyg. powinieneś dostarczyć wszystkie dokumenty z zebrania. I ostatnia kopia dokumentów zostaje u ciebie. Do urzędu skarbowego, to do końca marca rozliczenie pit ale tym powinien się skarbnik zajmować.

Offline delete1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2016, 21:52:53 »
dzieki wielkie

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2016, 20:49:23 »
Rozliczenie CIT jak już i dodatkowo do skarbówki ksero protokołu komisji rewizyjnej i sprawozdania finansowego. Pole do popisu dla skarbnika.
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2016, 12:42:38 »
@ speedxxx  dopisz  jeszcze  protokół  komisji  mandatowej  i  uchwałę  nr 1 ZARZĄDU o  ukonstytuowaniu  się.
Myślę  że  protokół  komisji  wyborczej  to  nadgorliwość.
Pierwsze  słyszę  o  opłacie  za  uwierzytelnienie  statutu !
Jaka  to  kwota ?   :nerw:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2016, 09:47:36 »
Jak rozumiem w tym roku powołujemy nowych członków zarządu, komisji rewizyjnej itp. Czy potrzebuję uchwałę mówiącą o odwołaniu starego zarządu  czy wystarczy , że napiszę tylko o powołaniu nowego zarządu itd. ?

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2016, 15:22:45 »
Nie potrzebujesz uchwały o odwołaniu starego zarządu. Już z samego ststutu wynika ile trwa kadencja zarządu. Stary zarząd przestaje istnieć w momencie otwarcia walnego zebrania sprawozdawczo wyborczego

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2016, 20:48:01 »
Witam, przyszły mi dziś papiery z KRS o uzupełnienie braku, mianowicie do uchwały nr 4 walnego zebrania dotyczącego zmiany statutu powinien się znaleźć załącznik nr 1, którego niema. Mianowicie we wzorach dokumentów ze strony ZG odnośnie kampanii sprawozdawczo wyborczych nigdzie niema takiego papierka. Jestem w czarnej d*pie... Jeżeli ktoś się orientuję w temacie byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2016, 21:00:48 »
Witam, przyszły mi dziś papiery z KRS o uzupełnienie braku, mianowicie do uchwały nr 4 walnego zebrania dotyczącego zmiany statutu powinien się znaleźć załącznik nr 1, którego niema. Mianowicie we wzorach dokumentów ze strony ZG odnośnie kampanii sprawozdawczo wyborczych nigdzie niema takiego papierka. Jestem w czarnej d*pie... Jeżeli ktoś się orientuję w temacie byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Jest to wykaz zmian, które zostały dokonane w statucie, wzory dokumentów pkt 19.
Jeżeli dokonałeś zmianę statutu w całości na nowy, to raczej nie ma potrzeby wysyłania tego załącznika, tylko trzeba to zapisać w Uchwale nr 4 (odrzucono w całości tekst starego statutu i przyjęto nowy.

Cytuj
Jeśli statut działającej fundacji lub stowarzyszenia wymaga naniesienia bardzo wielu poprawek, zarówno dotyczących treści, jak i zmian porządkowych (numeracja, kolejność paragrafów), to wygodniej podjąć decyzję o zmianie całego statutu. Opisanie wielu zmian, od merytorycznych przez redakcyjne po zamianę numeracji, stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego łatwiej zmienić cały statut, przyjmując, uchwalając nowy dokument. Wówczas fundacja (stowarzyszenie), zmieniając statut, przyjmuje jego zupełnie nowy tekst, choć oczywiście część paragrafów starego i nowego statutu będzie taka sama.

Cytuj
Procedura zgłoszenia nowego statutu w KRS wygląda niemal tak samo jak w przypadku zmiany kilku paragrafów. Z tą różnicą, że w formularzu zgłoszenia zmian KRS-Z20 w polu C.5 pkt 45 wpisuje się jedynie datę uchwalenia nowego statutu. Ponadto wypełnia się pole C.8 pkt 48 „Zmiana celu działania podmiotu”, nawet jeśli cele nie zostały zmienione. Dodatkowo wypełnia się formularz KRS-ZK, wpisując w części II sposób reprezentacji podmiotu, nawet jeśli i to pozostaje bez zmian. Taka konieczność wynika z faktu, że cały statut został zmieniony, więc sąd, badając wniosek, traktuje dokument jako nowy statut i nie porównuje go z treścią poprzednio obowiązującego statutu.

Cytuj
Statut nowo powstałego stowarzyszenia jest uchwalany na przez członków założycieli, statut nowo powstałej fundacji zazwyczaj jest uchwalany przez fundatora. Tak uchwalony statut załączamy do wniosku o rejestrację stowarzyszenia/fundacji. Sąd sprawdza czy wszystkie zapisy są zgodne z prawem. Jeśli tak rejestruje organizację wpisując ja do rejestru i tym samym zatwierdza nasz statut. Od tej chwili statut jest prawomocny –obowiązujący.

Co się dzieje w przypadku, kiedy coś zmieniamy w statucie stowarzyszenia czy fundacji? Oczywiście zmian dokonujemy zgodnie z zapisami statutu (podjęcie uchwały o zmianie statutu), po czym zgłaszamy je do Krajowego Rejestru Sądowego. I tak jak w przypadku nowej organizacji tak i teraz sąd sprawdza czy zmienione paragrafy są zgodne z prawem. Jeśli tak zatwierdza zmianę i informuje o tym wnioskodawcę, czyli naszą organizację. I ten nowy zmieniony statut obowiązuje znowu od tego momentu zatwierdzenia.

A jeśli nic nie zmieniamy w statucie, działamy już jakiś czas i potrzebne nam potwierdzenie, że to statut naszego stowarzyszenia, fundacji np. składamy wniosek o dotację i potrzebne jest złożenie oryginału statutu bądź poświadczonej kopii statutu to co wtedy zrobić? Można potwierdzić aktualność statutu w sądzie.
Statut oryginalny powinien być podpisany przez członków zarządu zgodnie ze sposobem reprezentacji (każda strona statutu powinna być zaparafowana, podpisy są składane na końcu).

Poza tym warto by został on uwierzytelniony przez sąd. Występujemy z wnioskiem o uwierzytelnienie statutu do Krajowego Rejestru Sądowego, koszt takiego poświadczenia to zgodnie z art. 64 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych wynosi 40 zł.

Zazwyczaj stowarzyszenie/fundacja ma jeden egzemplarz tak poświadczonego statutu. Jeśli zatem do złożenia dokumentów wymagane jest przedłożenie statutu możemy dołączyć kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez zarząd stowarzyszenia. W takim wypadku kopiujemy uwierzytelniony przez sąd statut , na pierwszej stronie przybijamy pieczątkę „za zgodność z oryginałem” a osoby zarządzające (zgodnie ze sposobem reprezentacji) się pod nią podpisują.
Możemy też uwierzytelniony statut poświadczyć u notariusza choć będzie się wiązało z kosztami (taksa notarialna). Jeśli chcemy poświadczyć tekst statutu stowarzyszenia/fundacji u notariusza to robimy kopię i do notariusza zabieramy obydwa dokumenty (oryginał i kopię).

Jeszcze jedno zależy od KRS wymagają podpisów Prezesa lub Wiceprezesa oraz Skarbnika (dwa podpisy zgodnie z reprezentowaniem stowarzyszenia)  na dokumentach składanych do sądu o zmianę składu Zarządu oraz KR oraz OŚWIADCZENIE o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 21:04:57 wysłana przez grzela »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2016, 21:09:20 »
Kurcze zrobiłem to na wzorze dokumentu z poz nr 19 wykreślając te paragrafki jednocześnie zamieszczając tekst " Na Walnym Zebraniu Członków Ochotniczej Straży Pożarne w XXX w dniu..... podjęto decyzję uchwałą nr 4 o całkowitej zmianie treści poprzedniego statutu OSP z uwagi na naniesienie bardzo wielu poprawek, zarówno dotyczących treści, jak i zmian porządkowych
(numeracja, kolejność paragrafów) Statut w załączniu"

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2016, 21:14:44 »
Kurcze zrobiłem to na wzorze dokumentu z poz nr 19 wykreślając te paragrafki jednocześnie zamieszczając tekst " Na Walnym Zebraniu Członków Ochotniczej Straży Pożarne w XXX w dniu..... podjęto decyzję uchwałą nr 4 o całkowitej zmianie treści poprzedniego statutu OSP z uwagi na naniesienie bardzo wielu poprawek, zarówno dotyczących treści, jak i zmian porządkowych
(numeracja, kolejność paragrafów) Statut w załączniu"

Czy jest tam napisane, że jest to załącznik nr 1 do Uchwały nr 4?
Sądy, są skrupulatne, no i procedura zgłoszenia nowego statutu drugi akapit.  :kwit: piętro wyżej.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2016, 21:27:57 »
Tak dodałem adnotację na samej górze że stanowi to załącznik nr 1 do uchwały nr 4 jednak udało mi się znaleźć w czeluściach internetu, że owy zał. powinien być podpisany przez przewodniczącego zebrania i protokolanta, a ja zcedowałem to na komisję statutową gdzie podpisali się przewodniczący i sekretarz w/w komisji.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2016, 21:53:02 »
Nie dawno przyszło do mnie pismo z KRS-u, w którym wnosi się o uzupełnienie brakującej dokumentacji w złożonym wniosku przez jednostkę po zebraniu. Według mnie wysłałem komplet ( wniosek, załączniki, protokół, uchwała o zmianie zarządu, lista obecności ) Jak się okazało to zawiadomienie dotyczyło... braku pisemnego wyrażenia zgody na pełnienie konkretnych funkcji w zarządzie jednostki, odręcznie napisanej banalnej formułki typu: " Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na pełnienie funkcji...... w zarządzie OSP......... " Także wszystko zależy od osoby, które te wnioski rozpatrza i jej widzimisię ^_^ ^_^
998 C.R.E.W.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2016, 22:01:10 »
Tak dodałem adnotację na samej górze że stanowi to załącznik nr 1 do uchwały nr 4 jednak udało mi się znaleźć w czeluściach internetu, że owy zał. powinien być podpisany przez przewodniczącego zebrania i protokolanta, a ja zcedowałem to na komisję statutową gdzie podpisali się przewodniczący i sekretarz w/w komisji.

Przede wszystkim przez Przewodniczącego zebrania.
a
Statut oryginalny powinien być podpisany przez członków zarządu zgodnie ze sposobem reprezentacji (każda strona statutu powinna być zaparafowana, podpisy są składane na końcu).

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2016, 23:43:59 »
Nie dawno przyszło do mnie pismo z KRS-u, w którym wnosi się o uzupełnienie brakującej dokumentacji w złożonym wniosku przez jednostkę po zebraniu. Według mnie wysłałem komplet ( wniosek, załączniki, protokół, uchwała o zmianie zarządu, lista obecności ) Jak się okazało to zawiadomienie dotyczyło... braku pisemnego wyrażenia zgody na pełnienie konkretnych funkcji w zarządzie jednostki, odręcznie napisanej banalnej formułki typu: " Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na pełnienie funkcji...... w zarządzie OSP......... " Także wszystko zależy od osoby, które te wnioski rozpatrza i jej widzimisię ^_^ ^_^

Podobnie u mnie w gminie.
Wszystkie jednostki miały statuty w KRS z roku 1993. Na zarządzie gminnym zaproponowałem zmianę i przedstawiłem projekt statutu jaki można by przyjąć. Niektórzy wprowadzili delikatne zmiany. Pojechałem do KRS robić fotografię wszystkich statutów jednostek z gminy i dopytałem jakie dokładnie dokumenty mają wszyscy składać. Na pewniaka więc wszystko poszło nawet jak zawoziłem dokumenty będąc przy okazji w Łodzi Pani która je przyjmowała mówiła że wszystko jest ok itd. Jedna z jednostek dostałą pismo że muszą być uzupełnione o w/w oświadczenie. Odpowiedź Pani na moje pytanie dlaczego nie zostałem o tym poinformowany była że ustawa zmieniła się 2 lata temu i powinienem o tym wiedzieć. Ot kompetencja pracownic KRS.

A ile protokołów z zebrania u was sobie zażyczyli bo u nas 2 i 2 statuty oraz po 2 uchwały o wyborze i o zmianie statutu.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2016, 16:07:18 »
Czy prezesem OSP może być osoba która: opłaca składki ale nie posiada nawet kursu podstawowego osp, nie ma ważnych badań lekarskich, nie została jej nadana godność członka honorowego i nie jest członkiem wspierajacym?

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2016, 16:26:15 »
Może być w niczym to nie powinno przeszkadzać. Zajrzyj do waszego statutu.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2016, 20:13:59 »
Ok, słuchajcie a czy ktoś mógłby mi pomóc wypełnić druki ZK w konkretnych przypadkach osób?

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2016, 00:07:34 »
a czego nie potrafisz wypełnić??
- jeśli osobie zmienia się funkcjia - robisz druk zmiany czyli i u góry i na dole jest ta osoba, wpisujesz nową funkcję..
- jeśli ktoś całkowicie wylatuje z zarządu i na jego miejsce jest powoływany ktoś nowy to u góry stary, na dole nowy
- jeśli w zarządzie na miejsce kogoś kto zmieniał funkcję (czyli był na innym wniosku) jest ktoś nowy to góra pusta i tylko dół

Ale piszę to tak z pamięci, dla pewności trzeba by sprawdzić czy nie ma pomyłki góa/dół.

Offline pawel_osp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2016, 14:00:56 »
Cześć,
Czy może ktoś mi podpowiedzieć czy do sądu wysyłacie wszystkie dokumenty z zebrania? Czy tylko Druki KRS-ZK i KRS-Z20?

Pozdrawiam

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2016, 15:28:42 »
Cześć,
Czy może ktoś mi podpowiedzieć czy do sądu wysyłacie wszystkie dokumenty z zebrania? Czy tylko Druki KRS-ZK i KRS-Z20?

Pozdrawiam
Do tego protokół z zebrania, uchwałę o stwierdzeniu wyborów (chyba nr 2) i jeszcze pisemne zgody wybranych na pracę w zarządzie.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2016, 11:03:13 »
Czy ktoś z was, co już wysłał druki KRS otrzymał jakieś info o rejestracji?? My wysyłaliśmy w połowie stycznia i do dziś bez odzewu żadnego.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2016, 15:32:27 »
zobacz na stronie https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu czy już są wprowadzone wasze zmian

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: jakie dokumenty i gdzie po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2016
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2016, 21:13:50 »
A ja mam inne pytanie:
Jak ujęliście w swoich statutach możliwość dokooptowania do Zarządu na miejsce ustępujących członków nowych w ilości nie przekraczającej 1/3?
Bo zdanie z wzorcowego "2.   Zarząd może dokooptować do swego składu nowych członków na miejsce ustępujących w liczbie nie przekraczającej  1/3  ustalonego składu." nie odpowiada Sądowi, który decyduje o zmianie w KRS....  :gwiazdki: