Autor Wątek: Ważność kursu KPP  (Przeczytany 16256 razy)

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Ważność kursu KPP
« dnia: Luty 21, 2016, 10:33:18 »
Witam, mam małe pytanko.
Wiem, że kurs KPP jest ważny przez 3 lata, tylko czy przez 3 lata rocznikowe czy 3 lata od daty do daty?

Chodzi mi o to, że egzamin z KPP miałem 20.04.2013, więc ważność ten kurs straci 20.04.2016? Czy będę go miał do końca 2016 roku?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2016, 10:35:15 »
Od daty do daty.
:straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2016, 10:36:18 »
Zaświadczenie jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 16:45:28 »
Witam
Jest pewien ważny szczegół aby utrzymać uprawnienia trzeba zrobić recertyfikacje zanim minie 3 lata od wydania.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2016, 18:16:32 »
O ile dobrze zrozumiałem pytanie, to tak.
:straz:

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2016, 20:24:21 »
Tutaj źródło : http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20070600408&type=2
a mianowicie : rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
a dokładniej paragraf 8 na stronie 2 określa zasady egzaminu i jego ważność.
Pozdrawiam.

Offline biniex1902

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2016, 14:29:44 »
Kurs jest ważny od dnia uzyskania do tego samego dnia tylko 3 lata później :) jeśli szukasz kursu to się odezwij do mnie , będę organizowal za kilka tygodni. Chyba ze ręce ratyfikacji to egz mam za tydzień :)

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2016, 20:42:16 »
Witam
Jest pewien ważny szczegół aby utrzymać uprawnienia trzeba zrobić recertyfikacje zanim minie 3 lata od wydania.
Witam!
Jeśli ktoś nie zdążył zrobić recertyfikacji przed w/w 3 latami to co wtedy? Uprawnienia wygasają i trzeba cały kurs od nowa robić?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2016, 21:11:06 »
Witam
Jest pewien ważny szczegół aby utrzymać uprawnienia trzeba zrobić recertyfikacje zanim minie 3 lata od wydania.
Witam!
Jeśli ktoś nie zdążył zrobić recertyfikacji przed w/w 3 latami to co wtedy? Uprawnienia wygasają i trzeba cały kurs od nowa robić?

Tak.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2016, 21:31:47 »
Jeszcze trzy pytania z mojej strony:
- Jaki okres czasu przed wygaśnięciem ważności kursu KPP można rozpocząć recertyfikacje?
- Czy recertyfikacja też jest ważna trzy lata?
- Czy ważność kursu KPP po recertyfikacji jest liczona od zakończenia recertyfikacji od dnia do dnia, czy np. jeśli ktoś zrobi recertyfikację dwa tygodnie przed wygaśnięciem pierwotnego KPP, to wtedy terminy się sumują (np. trzy lata + te dwa tygodnie)?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 21:42:03 wysłana przez strazak ochotnik »
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2016, 21:33:31 »
Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.
Jaki okres czasu przed wygaśnięciem ważności kursu KPP można rozpocząć recertyfikacje?

To nie jest istotne. Ważne żeby egzamin odbył się przed upłynięciem określonego terminu.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2016, 21:39:11 »
Cytuj
Do egzaminu może przystàpiç osoba, która spełnia co najmniej jeden z następujàcych warunków:
1) odbyła wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne
objęte programem kursu;
2) posiada zaświadczenie, które utraciło ważność
oraz jest zatrudniona w jednostkach wspó∏pracujàcych
z systemem, o których mowa w art. 15
ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 wrzeÊnia 2006 r. o Paƒ-
stwowym Ratownictwie Medycznym, zwanej dalej
„ustawà”, lub pe∏ni w nich s∏u˝b´, lub jest ich
cz∏onkiem
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2016, 21:55:37 »
Zedytowałem swoją poprzednią wiadomość, ponieważ miałem jeszcze dwa pytania i nie chciałem pisać dwóch postów jeden po drugim, lecz z powodu wolnego łącza trochę mi to zajęło i została już udzielona odpowiedź, dlatego pytania zadam ponownie:

- Czy recertyfikacja też jest ważna trzy lata?
- Czy ważność kursu KPP po recertyfikacji jest liczona od zakończenia recertyfikacji od dnia do dnia, czy np. jeśli ktoś zrobi recertyfikację dwa tygodnie przed wygaśnięciem pierwotnego KPP, to wtedy terminy się sumują (np. trzy lata + te dwa tygodnie)?

Cytuj
[...]2) posiada zaświadczenie, które utraciło ważność

Czyli będą członkiem jednostki w KSRG można zrobić recertyfikację bez przeszkód nawet po upływie w/w terminu ważności KPP? Dobrze zrozumiałem?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ważność kursu KPP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2016, 22:03:29 »
na podstawie rozporzadzenia ministra zdrowia recertyfikacje mozesz zrobic tylko po uplywie waznosci jak widac w moim poprzednim poscie
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.