Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 6953 razy)

Offline 19Racovia21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Badania
« dnia: Maj 22, 2006, 21:49:28 »
Czy wada wzroku -0,75 i niewielka wada kręgosłupa wykluczają z bycia strażakiem. Proszę o pilna odpowiedź.

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2006, 11:46:29 »
hello.. wiem że do szkół strażackich... dopuszczalną wadą jest +/- 0,8 dioptii  więc jeszcze sie łapiesz ;) .. a co do kręgosłupa to nie mam pojęcia

Offline Bartek_87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2006, 15:30:20 »
Ta ustawa powinna rozwiać Twoje wątpliwości.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Badania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 00:55:50 »
Przeczytalem te wymagania, ktore podal  Bartek_87 i jest tam mowa o kregoslupie.

§ 34

 1 Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, nie upośledzające sprawności ustroju Z

  2 Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, nieznacznie upośledzające sprawność ustroju N/Z

  3 Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, znacznie upośledzające sprawność ustroju (garb) N

  4 Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa nieznacznie upośledzająca sprawność ustroju N/Z

  5 Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa znacznie upośledzająca sprawność ustroju N

  6 Przewlekłe zesztywniające zapalenie kręgosłupa N


N-oznacza niezdolny a Z-zdolny

polecam tego linka:)
pozdrawiam i powodzenia
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Morszczyn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Badania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2006, 15:49:10 »
mam takie zapytanie czy jeżeli mój brat cierpi na nadciśnienie to ma jakieś szanse dostania sie do straży?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Badania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:09:41 »
mam takie zapytanie czy jeżeli mój brat cierpi na nadciśnienie to ma jakieś szanse dostania sie do straży?

Bez garba zero. Max. ciśnienie skurczowe to praktycznie 130, chociaż za nadciśnienie uważa się pow. 140. Kiedyś, kiedy bezpośrednio przed TSF kandydaci byli badani przez lekarza, znaczna ich część odpadała właśnie przez ciśnienie. teraz przeważnie wychodzi to na komisji.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline VX strażak OSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Badania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2006, 01:48:30 »
ta stronka jest suuuper !!! Wszystko wskazuje na to,ze mi zostaje juz tylko ćwiczenie,egzaminy a potem SGSP ^_^
"Piękno jest obecne, wystarczy tylko nie zamykać oczu"

Offline Nestea

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Badania
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2006, 13:58:47 »
Wczoraj dowiedziałam sie, ze mam zwyrodnienie kregosłpa :/ ... brzmi nieciekawie. Czasami boli mnie kregoslup w odcinku ledzwiowym, pozatym zawsze jak ubiore wysokie buty zaczynaja bole mnie biodra, ale po chwili przestaja. Pozatym nieodczuwam zadnych innych dolegliwosci. Lekarz powiedzial, ze nie moge dzwigac cizkich rzeczy, wskazana jest aktywnosc fizyczna i 2x w roku rechabilitacja (masaze). W ustawie jest zapis:
par 34
4 Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa nieznacznie upośledzająca sprawność ustroju N N Z N Z

Ja nie czuje, zeby ta "choroba" uposledzala mnie w jakis sposob :/ jedynie nie podoba mi sie to, ze nie moge dzwigac ciezkich przedmiotów. Tak szczerze to troche sie przestraszylam, bo jesli nie dostane sie do strazy, to pewnie bede ratownikiem medycznym, a te przepisy odnosza sie rowniez do tego zawodu :/
 co wy o tym sadzicie?? mam sie wogole czym przejmowac?? aha i jak wyglada badanie, w jaki sposób oni moga stwierdzic u mnie taka chorobe :/


Offline rotownik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Badania
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2006, 22:23:57 »
mam pytanie  jeśli moje ciśnienie jest niskie a tętno jest tak niskie że moj lekarz pyta czy żyję to mam szanse by sie dostać do sgsp (tętno ok. 50) :huh:

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Badania
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2006, 11:04:24 »
strzel se 100 pompek przed kardiologiem ;) a tak poważnie to zależy od lekarza. z jednej strony to że masz takie niskie tętno umożliwia Ci wykonannie cięższej pracy fizycznej, z drugiej zawsze coś do tego mają... często wyczynowi sportowcy mają niższe tętno (np pływacy długodystansowi. wiem bo jak pływałem to też miałem nieco niższe) a są zdrowi i bardziej wytrzymali od przeciętnych ludzi. według mnie szanse masz na pewno tylko jak trafisz na wrednego lekarza to może Cie nie puścić. bądź dobrej myśli :)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Badania
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2006, 16:53:06 »
jak wyglądają badania i czy długo trwają??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2006, 20:05:35 wysłana przez max[] »