Autor Wątek: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.  (Przeczytany 50093 razy)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2016, 21:39:09 »
no nie dostaną, muszę teściowej załatwić 3 miechy pracy bo ma 19 lat i 9 miesięcy a siedzi za granicą, za 2 lata przysługuje jej emerytura ale 20 lat składkowych trzeba mieć, chyba, że renta wtedy 5 wytarczy

Możesz przybliżyć tą rentę? Chyba nie mówisz o rencie zusowskiej.

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2016, 11:25:53 »
nie wiem jak tam dokładnie jest z rentą zusowską, ale kiedyś trzeba było mieć minimum 5 lat pracy, no i oczywiście orzeczenie komisji o niezdolności do pracy w związku z jakimś schorzeniem, inwalidztwem - przyznawali rentę czasowo lub na stałe, jak jest teraz nie wiem.
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline mietek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2016, 23:52:54 »
Co bedzie z tymi latami z cywila. Ktos pomyslal ile stracilismy . Jestesmy gorsi bo jestesmy zatrudnieni po 1999. Pomyslcie teraz .....
 Mnie wy....li na 14 lat.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2016, 09:40:58 »
Czy przyjętym po '99 liczy się 0,5% za każdy rok za dni wyjazdowe?

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2016, 11:15:10 »
Oczywiście, że tak. A czemu ma się nie liczyć?

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2016, 18:41:06 »
Drodzy koledzy dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli od momentu zakończenia zasadniczej służby wojskowej do momentu rozpoczęcia służby w PSP minoł rok a ten okres miedzy wojskiem a PSP na bezrobociu to jak w tym przypadku jest to rozpatrywane. Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Masz ten okres liczony , jako 0,7% do EMY.
Pod warunkiem ,że jesteś przyjęty przed 99r.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2016, 06:46:38 »
chudy67 pytanie było :kwit: Ilu strażaków po 99r. odchodzi teraz na emeryturę. :fiuu: vzy to takie trudne czytać ze zrozumieniem  :rofl:

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2016, 08:29:04 »
chudy67 pytanie było :kwit: Ilu strażaków po 99r. odchodzi teraz na emeryturę. :fiuu: vzy to takie trudne czytać ze zrozumieniem  :rofl:
maniek1981 widzę ,że Ty jesteś z tych dłużej myślących .
Moją odpowiedź kieruje do wszystkich nie zoriętowanych by rozwiać wszelkie wątpliwości .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2016, 15:29:38 »
Podczas spotkania poruszono również kwestie zmiany sposobu naliczania wysokości ekwiwalentu za godziny ponadnormatywne, ujednolicenia systemu emerytalnego w odniesieniu do grupy strażaków przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 r. PSP oraz zmian w przepisach związanych z pomocą mieszkaniową, równoważnikiem za remont i brak lokalu mieszkalnego dla funkcjonariuszy PSP. Ważnym punktem rozmów był także postulat dotyczący zmian w zakresie prawa do uposażenia funkcjonariuszy za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim oraz prac nad ustawą modernizacyjną.
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14239,Wiceminister-Jaroslaw-Zielinski-spotkal-sie-ze-zwiazkowcami.html

Coś w ministerstwie debatują na temat emerytalny 99r.

Offline mietek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2016, 12:45:08 »
Forum Dialogu na spotkaniu 09.marca też ma zwrócić uwagę na ten nieszczęsny art. 15a , może coś to pomoże.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2016, 17:58:32 »
No dobra.Po 1 lipca mnie już nie ma i wątpię,że jeżeli coś się zmieni z art.15a to zechcą dorzucić mi do emki z cywila

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2016, 05:52:31 »
Forum Dialogu na spotkaniu 09.marca też ma zwrócić uwagę na ten nieszczęsny art. 15a , może coś to pomoże.

Mam nadzieje że uwzględnią ale oni zdają sobie sprawę ze wielu dzięki emu zyska trochę procent  :rofl:

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2016, 20:36:30 »
coś cisza w temacie

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 25, 2016, 21:16:02 »
Chyba większość oczekuje ujednolicenia  systemu emerytalnego lub na ustawę modernizacyjna   :kwit:  :straz:

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 26, 2016, 19:17:17 »
Ja mam ponad 11 lat w ZUS.  Kilka % by wpadło

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 27, 2016, 21:24:35 »
Nie wiem jak Wy ale ja nie znam nikogo ze straży który by się dorobił ze strażackiej jałmużny. Jak ktoś ma pieniądze to nie ze straży. Z pensji strażaka powiedzmy 3000pln  plus minus 500 i dwójce czy trójce  dzieci i żonie na etacie szału nie ma. Ci co coś mają to dzięki fuchom lub konkretnej pracy. I tak pracując po służbie jako hydraulik można bez problemu dorobić sobie w granicach 300pln za 6 h. Teraz pytanie czy  w straży zarabiamy. ? MOIM zdaniem to wegetacja. Sam już od kilku lat czynię kroki aby to jebnąć w diabły i zacząć normalnie zarabiać na emeryturze.  Jeszcze kilka miesięcy i będę miał to ......w ......d.......
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 21:32:48 wysłana przez Babol »

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 28, 2016, 07:36:54 »
Cytuj
już od kilku lat czynię kroki aby to jebnąć w diabły i zacząć normalnie zarabiać

to się kolego zwolnij ! Mam już dość w tej pracy taki demotywatorów. Zrób miejsca innym, którzy chcą pracować za te pieniądze. Straż nie potrzebuje ludzi, którzy "wiszą na szelkach", nie ćwiczą, nie wykazują nawet chęci by podwyższać kwalifikacje i być dobrymi strażakami, fachowcami w swojej dziedzinie. Prawda jest taka, że te "marne pieniądze" dają Tobie chleb i nie odejdziesz z pracy, bo boisz się. Przestań więc pieprzyć.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 28, 2016, 09:03:18 »
 fire-worker masz trochę racji ale Babol też. Zarabiamy tak sobie jak na wymagania które nam stawiają , bardzo dobrą motywacją jest kasa i stabilizacja jak w każdej firmie. A Ty chyba jesteś młodym oficerem bo jak ja zaczynałem karierę w straży było zupełnie inaczej i też byłem pełen ambicji i wigoru , a teraz mam kredyt i rodzinę na utrzymaniu więc nie pieprz o demotywatorach bo i tak jest ich dużo.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 28, 2016, 10:05:31 »
To nie biadolcie Panowie, tylko robić. Robić na 2 etaty i nie narzekać tylko dziękować, że tak można. Marudzą zazwyczaj Ci, którzy dorabiają.
Nie jestem młodym oficerem.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 10:09:07 wysłana przez fire-worker »

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2016, 10:55:20 »
To nie biadolcie Panowie, tylko robić. Robić na 2 etaty i nie narzekać tylko dziękować, że tak można. Marudzą zazwyczaj Ci, którzy dorabiają.
Nie jestem młodym oficerem.
Jak ty nie dorabiasz to się ciesz u mnie 90% stanu dorabia i nie marudzę tylko zapierd... bo muszę  :tuba:

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 28, 2016, 11:20:34 »
Cytuj
już od kilku lat czynię kroki aby to jebnąć w diabły i zacząć normalnie zarabiać

to się kolego zwolnij ! Mam już dość w tej pracy taki demotywatorów. Zrób miejsca innym, którzy chcą pracować za te pieniądze. Straż nie potrzebuje ludzi, którzy "wiszą na szelkach", nie ćwiczą, nie wykazują nawet chęci by podwyższać kwalifikacje i być dobrymi strażakami, fachowcami w swojej dziedzinie. Prawda jest taka, że te "marne pieniądze" dają Tobie chleb i nie odejdziesz z pracy, bo boisz się. Przestań więc pieprzyć.

Zdziwił byś się. Podnosić kwalifikacje?  A co doktorat mam robić?  Na stanowisku mam już maxa. A że nie liże komendantowi to już wyżej nie będzie. A ty wytrzyj sobie mleko pod nosem.....

Wież mi na słowo, że już nie jeden na moich ''kwalifikacjach'' się przejechał i do dziś żałuje nieprzemyslanych decyzji. Po twoich postach widać że mało jeszcze w życiu widziałeś. A miejsce zrobię spokojnie już nie długo.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 11:27:23 wysłana przez Babol »

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 28, 2016, 11:52:06 »
To nie biadolcie Panowie, tylko robić. Robić na 2 etaty i nie narzekać tylko dziękować, że tak można. Marudzą zazwyczaj Ci, którzy dorabiają.
Nie jestem młodym oficerem.
Widać od razu ,że brak Ci doświadczenia życiowego i gadasz jak byś książkę cytował co w życiu  się nie sprawdza.
Ale życie  pokory Cię nauczy......
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 28, 2016, 15:58:15 »
Babol - plus za konkrety. Kawa na ławę w dobrym wydaniu. Natomiast fire-worker  o jakiej demotywacji Piszesz albo inaczej o jakiej motywacji Myślisz ? Mówiąc krótko "straż" to prestiż na całym świecie (oczywiście z wyjątkami) więc życzyłbym sobie by za prestiżem i płaca była prestiżowa! Tylko dla nielicznych straż to krowa dojna ale te przywileje są tylko dla tych wysoko usadowionych. Jeśli ktoś kuma i wie co gdzie  w trawie piszczy wie dobrze że ta grupa nielicznych nie musi dodatkowo zapierda... tylko robi to w tej właśnie firmie. Wiec wracając do sedna nie dziwmy się że takie przemyślenia jak kolega Babol mają miejsce. Howgh! 

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 29, 2016, 16:31:00 »
Witam.
Mam 15 % stałego uszczerbku na zdrowiu w służbie- 13 % przyznane przez WKL MSWiA i 2 % przyznane przez WKL WP (wypadek w wojsku). W jaki sposób ten uszczerbek na zdrowiu wlicza się do wielkości emerytury strażackiej?

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ilu strażaków po 99r odchodzi teraz na emeryturę.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 30, 2016, 08:53:10 »
1 go czerwca 15 lat.jeszcze miesiąc w tym cyrku i Ciao  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 18:21:46 wysłana przez masiun1975 »