Autor Wątek: Mgr SGSP  (Przeczytany 12614 razy)

straz998

  • Gość
Mgr SGSP
« dnia: Styczeń 30, 2016, 10:34:31 »
Witam, Panowie i Panie pozwoliłem sobie założyć temat odnośnie mgr w SGSP. Nie jest to żadna prowokacja, czy moja niewiedza, ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat "co daje mgr na SGSP". Dostałem się na te studia, choć do końca nie jestem do nich przekonany czy warto, po skończeniu inż na sgsp, mgr jest to tak na prawdę powielanie materiału. Zastanawiam się czy nie lepiej wykształcić się (mgr) w innym kierunku - to jest moje rozumowanie, choć z drugiej strony bardzo zastanawiające jest to, że na mgr w SGSP (dla strażaków w służbie stałej) jest aż prawie 180 osób przyjętych, nie pamiętam, żeby w poprzednich latach było tak dużo ludzi chętnych.
Dlatego proszę może nie o pomoc, ale o merytoryczną dyskusję na temat mgr SGSP. Pzdr.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2016, 12:05:49 »
Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2016, 12:49:47 »
Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.
Mam zupełnie odmienne zdanie. Co najmniej dwóch obecnych KW nie ma nic wspólnego z inż. na SGSP a myślę że to nie koniec. Uważam, że kwestią czasu jest modyfikacja wymagań która ułatwi obsadzanie stanowisk.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2016, 13:23:30 »
Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

Ja powiem tak - mama nadzieję że stanie się tak jak piszesz. Przeciwnie do Equinoxa uważam,że skoro posiadamy stosowne szkoły, w straży powinni pracować ludzie z wykształceniem w tym kierunku, a to że niektórzy komendanci nie mają takowego, nie jest argumentem wskazującym na pozytywny kierunek - wręcz przeciwnie. Nie jestem przeciwnikiem innych kierunków (sam mam skończonego drugiego inżyniera poza SGSP), ale powinien powstać katalog kierunków przydatnych w służbie (różnych w zależności od stanowiska). Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP. Do czego doprowadziło uznawanie byle jakich studiów przy promocjach oficerskich wszyscy wiemy.
Co do pytania kolegi, to mimo tego że poziom studiów mgr w SGSP delikatnie powiedziawszy nie należy do najwyższych (niestety poziom ten kreują również studenci), jeżeli wiążesz przyszłość z PSP, to skończ mgr w SGSP i będziesz miał "kwity na wiedzę" nie do podważenia.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2016, 14:53:26 »
A ja zapytam o sytuację w drugą stronę. Bronię teraz inżyniera i zastanawiam się nad magisterką zaoczną w SGSP. Co mogę zyskać startując później w naborze z ulicy lub w dalszej służbie?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2016, 15:00:13 »
Wydaje mi się, że kwestią czasu jest pojawienie się stanowisk w których wymagany będzie mgr po sgsp. Ciągle zwiększają wymagania co do stanowisk, kwalifikacji itd. Wg mnie lepiej zrobić właśnie tam mgr i masz spokój.

Ja powiem tak - mama nadzieję że stanie się tak jak piszesz. Przeciwnie do Equinoxa uważam,że skoro posiadamy stosowne szkoły, w straży powinni pracować ludzie z wykształceniem w tym kierunku, a to że niektórzy komendanci nie mają takowego, nie jest argumentem wskazującym na pozytywny kierunek - wręcz przeciwnie. Nie jestem przeciwnikiem innych kierunków (sam mam skończonego drugiego inżyniera poza SGSP), ale powinien powstać katalog kierunków przydatnych w służbie (różnych w zależności od stanowiska). Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP. Do czego doprowadziło uznawanie byle jakich studiów przy promocjach oficerskich wszyscy wiemy.
Co do pytania kolegi, to mimo tego że poziom studiów mgr w SGSP delikatnie powiedziawszy nie należy do najwyższych (niestety poziom ten kreują również studenci), jeżeli wiążesz przyszłość z PSP, to skończ mgr w SGSP i będziesz miał "kwity na wiedzę" nie do podważenia.
Mam nadzieje, że jak najszybciej KG rozpocznie pracę nad zmianą zapisów ustawy o PSP która daje monopol na kształcenie oficerów SGSP. Powiem więcej powinno się tą szkołę jako kształcącą dziennie i zaocznie inż. poż. zlikwidować!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2016, 15:15:14 »
Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP.

Chciałbym zwrócić uwagę, że Pani Dyrektor Biblioteki SGSP jest zaszeregowana do 14 grupy uposażenia:P

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2016, 15:35:12 »
Chciałbym zwrócić uwagę, że Pani Dyrektor Biblioteki SGSP jest zaszeregowana do 14 grupy uposażenia:P
nie wiem gdzie to wyczytałeś ale to nie jest prawda
nawet nie ma takiego stanowiska jak dyrektor biblioteki

Wracając do tematu to skoro magisterka w sgsp jest nic nie warta to skąd tyle chętnych? Wszyscy się pomylili?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2016, 15:42:33 »
Wracając do tematu to skoro magisterka w sgsp jest nic nie warta to skąd tyle chętnych? Wszyscy się pomylili?
Znasz pojęcie "efekt owczego pędu"? Albo "zasadę podczepienia"? 
Przecież Zubek wiesz doskonale, że tytuł mgr na SGSP nic nie daje.
Nie, nie pomylili się poszli na łatwiznę.
Chciałbym zwrócić uwagę, że Pani Dyrektor Biblioteki SGSP jest zaszeregowana do 14 grupy uposażenia:P
Kierownik działu w SGSP 13 grupa - myślę, że biblioteka to dział bo szefowa biblioteki ma napisane na stronie SGSP Kierownik.
Może być nawet tak, że w bibliotece SGSP jest kilka grup 13 bo ze struktury organizacyjnej wynika, że:
Biblioteka Główna dzieli się:
1. Dział Zbiorów Bibliotecznych (RG-1)
2. Dział Informacji (RG-2)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2016, 15:50:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2016, 16:14:15 »
Chciałbym zwrócić uwagę, że Pani Dyrektor Biblioteki SGSP jest zaszeregowana do 14 grupy uposażenia:P
nie wiem gdzie to wyczytałeś ale to nie jest prawda
nawet nie ma takiego stanowiska jak dyrektor biblioteki

Wracając do tematu to skoro magisterka w sgsp jest nic nie warta to skąd tyle chętnych? Wszyscy się pomylili?

No fakt teraz nie ma. Było takie stanowisko ujęte w Rozporządzeniu MSWiA z 27 lutego 2008 w sprawie uposażenia strażaków, w rozporządzeniu zmieniającym z 11 marca 2009 już tego stanowiska nie ma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2016, 16:19:14 wysłana przez Feo »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2016, 18:30:20 »
Uważam, że mądrzej zrobisz jak skończysz inny kierunek przydatny w PSP, mgr SGSP to nic innego jak powielanie  inz., masz  inż. po SGSP to jest priorytet dzisiaj, wystarczy by awansować wysoko i nic tego nie zmieni, szczerze mówiąc skonczyc mgr po SGSP to żaden problem, poziom dużo niższy jak na Studiach technicznych!!

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2016, 20:44:25 »
Ukończyłem SA, ukończyłem inż. na polibudzie w kierunku mocno przydatnym w psp i uważałem, że technik pożarnictwa z wyższym to jest świetna sprawa dla tej formacji. Jest gość po szkole pożarniczej z dodatkowym wykształceniem, które wykorzystuje w służbie. Poszedłem na SGSP i zdobyłem inż. poż.. Teraz uważam, że po SA dużo mi się tylko wydawało i w wielu tematach byłem w ciemnym lesie. Mam nadzieję, że SGSP nigdy nie zlikwidują, i że każdy kto myśli o byciu oficerem będzie musiał ukończyć tą szkołę lub też ukończyć SPO SPF na odpowiednim poziomie, uwzględniając również podejście niektórych prowadzących. Dziękuję.

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2016, 22:49:22 »
A ja zapytam o sytuację w drugą stronę. Bronię teraz inżyniera i zastanawiam się nad magisterką zaoczną w SGSP. Co mogę zyskać startując później w naborze z ulicy lub w dalszej służbie?
Nie wiem co zyskasz startując z ulicy, jest ogólnie tendencja do znoszenia konkursów i tym podobnych kryteriów doboru, wnioskuję  że kryterium "mądrość" schodzi na plan dalszy, mianowania/powołania będą zgodne ze linią ideologiczną - zyskasz wartość bezwymiarową - wiedzę.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2016, 23:05:17 wysłana przez pszczola »

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2016, 15:47:29 »
 " Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP."
Do ofi.  Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią. Aby Cię przekonać do przydatności wiedzy mgr.inż. Zootechniki warto wspomnieć o przedmiotach jakie są na tym kierunku studiów przdatnych/powiązanych z działaniami PSP,  które trzeba zdać: Chemia, Ekologia, Biofizyka, Ochrona środowiska, Chemia fizjologiczna, Laboratorium chemiczne,  Mikrobiologia,  Ekoetologia, Ekodegradacja,  Profilaktyka środowiska,  Anatomia zwierząt, Pszczelnictwo, Apifauna, Łowiectwo, Psychologia zwierząt. Wybrane przedmioty spisane z Indeksu które są/mogą być przydatne w PSP. Jestem właśnie absolwentem studiów dziennych mgr.inż. Zootechniki  i myślę, że ten kierunek nie jest kierunkiem mniej przydatnym niż mgr. czy inż. kierunków : Chemia, Ochrona środowiska, AWF itp.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2016, 16:17:37 »
   Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią.
Po pierwsze zestaw działań które wymieniłeś wykraczają poza zakres działalności PSP. I PSP nie powinna usuwać plam oleju i innych płynów eksploatacyjnych ani tym bardziej os i szerszeni. Pracowałem kilka lat SK KM (MSK) i nigdy nie miałem, żadnego zdarzenia ze zwierzęciem hodowlanym, od 2014 r. też nie miałem ani jednego zdarzenia z os i szerszeni (chociaż są KP/KM które statystyki naganiają szerszeniami ale to dalej nadganianie statystyk). 
Zootechnik jest kierunkiem nieprzydatnym w straży. A porównywanie chemii i zootechniki jest nie na miejscu bo nie ma specjalistycznych grup zoologów w PSP a chemicy są i bardzo dużo jeżdżą do tego typu działań.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2016, 18:48:13 »
   Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią.
Po pierwsze zestaw działań które wymieniłeś wykraczają poza zakres działalności PSP. I PSP nie powinna usuwać plam oleju i innych płynów eksploatacyjnych ani tym bardziej os i szerszeni. Pracowałem kilka lat SK KM (MSK) i nigdy nie miałem, żadnego zdarzenia ze zwierzęciem hodowlanym, od 2014 r. też nie miałem ani jednego zdarzenia z os i szerszeni (chociaż są KP/KM które statystyki naganiają szerszeniami ale to dalej nadganianie statystyk). 
Zootechnik jest kierunkiem nieprzydatnym w straży. A porównywanie chemii i zootechniki jest nie na miejscu bo nie ma specjalistycznych grup zoologów w PSP a chemicy są i bardzo dużo jeżdżą do tego typu działań.

Może nie w temacie, ale szanowny kolego skrót mgr (magister) piszemy bez kropki (.), no chyba że piszemy skrót mając na myśli zwrot magistra, magistrowi, wtedy z kropką. 

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2016, 20:32:26 »
" Nikt mi natomiast nie wytłumaczy i nie przekona do przydatności mgr bibliotekoznawstwa czy zootechniki w PSP."
Do ofi.  Przykład mgr. inż. Zootechnik jest moim zdaniem i statystyk zdarzeń w PSP, nie na miejscu. Większość zdarzeń to obecnie miejscowe zagrożenia, a znaczna ich część to zdarzenia z osami, szerszeniami, pszołami, kotami,  zwierzętami hodowlanymi i plamami płynów eksploatacyjnych  itp. Więc nie mów mi, że akurat inż. czy mgr. zootechniki po nabyciu wiedzy pożarniczej na kursach szeregowych, podoficerów i szkole aspirantów (z doświadczeniem) jest niepotrzebny w PSP. Wiedza nabyta na kierunku Zootechnik jest jak najbardziej w dzisiejszych czasach przydatna w PSP. Statystyki w SWD nie kłamią. Aby Cię przekonać do przydatności wiedzy mgr.inż. Zootechniki warto wspomnieć o przedmiotach jakie są na tym kierunku studiów przdatnych/powiązanych z działaniami PSP,  które trzeba zdać: Chemia, Ekologia, Biofizyka, Ochrona środowiska, Chemia fizjologiczna, Laboratorium chemiczne,  Mikrobiologia,  Ekoetologia, Ekodegradacja,  Profilaktyka środowiska,  Anatomia zwierząt, Pszczelnictwo, Apifauna, Łowiectwo, Psychologia zwierząt. Wybrane przedmioty spisane z Indeksu które są/mogą być przydatne w PSP. Jestem właśnie absolwentem studiów dziennych mgr.inż. Zootechniki  i myślę, że ten kierunek nie jest kierunkiem mniej przydatnym niż mgr. czy inż. kierunków : Chemia, Ochrona środowiska, AWF itp.

Jaja sobie robisz, prawda?

straz998

  • Gość
Odp: Mgr SGSP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2016, 21:35:48 »
Panowie, widzę że odpowiedzi zaczynają bardzo odbiegać na moje pytanie, dlatego zwracam się z prośbą do administratorów o jego skasowanie :) Dziękuję tym co udzielili merytorycznych odpowiedzi, od lutego zaczynam mgr na SGSP.