Autor Wątek: Zakup NOMEXA z Niemiec  (Przeczytany 4670 razy)

Offline damianoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zakup NOMEXA z Niemiec
« dnia: Styczeń 24, 2016, 18:10:42 »
Witam,
Wiem, że na forum pewnie było ale nadal nie jestem pewny i mam mętlik w głowie. Chodzi mi o nomexy z Niemiec które można kupić za naprawdę dobrą cenę. Posiadają one certyfikaty CE 0516 oraz EN 469, czyli to samo co widnieje na metkach polskich nomexów. Czy takie ubranie można nosić?

Dokładnie chodzi mi o to: http://olx.pl/oferta/markowy-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-CID87-ID3YX1H.html#ddc6189d18

Offline firestone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • MWT0DNEOA
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2016, 19:44:39 »
Kolego trójwarstwowa kurtka wszystko fajnie cena bardzo ok....tylko napis na plecach STRAŻ w polsce ma inne wymiary....a tam jest niemiecki.... :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2016, 19:49:14 »
Witam,
Wiem, że na forum pewnie było ale nadal nie jestem pewny i mam mętlik w głowie. Chodzi mi o nomexy z Niemiec które można kupić za naprawdę dobrą cenę. Posiadają one certyfikaty CE 0516 oraz EN 469, czyli to samo co widnieje na metkach polskich nomexów. Czy takie ubranie można nosić?

Dokładnie chodzi mi o to: http://olx.pl/oferta/markowy-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-CID87-ID3YX1H.html#ddc6189d18

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić w OSP.

Tylko zastanów się czy taki krój będzie Ci pasował... Ichniejsze kurtki są jeszcze dłuższe niż w naszych waciakach.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 22:58:37 »
Witam,
Wiem, że na forum pewnie było ale nadal nie jestem pewny i mam mętlik w głowie. Chodzi mi o nomexy z Niemiec które można kupić za naprawdę dobrą cenę. Posiadają one certyfikaty CE 0516 oraz EN 469, czyli to samo co widnieje na metkach polskich nomexów. Czy takie ubranie można nosić?

Dokładnie chodzi mi o to: http://olx.pl/oferta/markowy-nomex-straz-osp-ubranie-specjalne-CID87-ID3YX1H.html#ddc6189d18

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić w OSP.
Tylko co będzie (odpukać) jak zdarzy się poważny wypadek, wtedy nie ważne co było przyczyną tego wypadku, tylko czy strażak posiadał wszystkie wymagane ochrony osobiste. Jak nie, to odpowiada karnie dowódca akcji a sam poszkodowany traci prawo do świadczeń wynikających z ubezpieczenia. Decyzję pozostawiam potencjalnemu użytkownikowi.   

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:08:34 »
Temat zawsze kończy się na wypadku i odszkodowaniu :)

sorbent

  • Gość
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:18:43 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2016, 09:22:49 »
A znacie chociaż jeden przypadek nie wypłacenia odszkodowania z powodu SOI?

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2016, 10:15:36 »
A zdarzył się taki ?

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2016, 18:18:19 »
A zdarzył się taki ?
A ilu strażaków jeździ do akcji w ŚOI bez odpowiednich dokumentów i miało wtedy wypadek? nie mówię tu o jakiś drobnych poparzeniach, skręceniach, skaleczeniach, ale o takich gdzie wkracza prokurator lub przynajmniej Państwowa Inspekcja Pracy. 
A może jeszcze inaczej: ostatni raz byłem legitymowany jako kierowca na drodze ponad 5 lat temu (pamiętam, bo zapłaciłem wtedy mandat za "prędkość"-_-). To po co robić prawo jazdy?  Za brak prawa jazdy jest chyba 500 zł mandatu, to może lepiej "zaoszczędzić" na opłatach za prawo jazdy, stresie związanym z egzaminem, bo jak się ostrożnie jeździ to prawdopodobieństwo kontroli dokumentów jest znikome.
Każdy niech postępuje wg własnego uznania, ale Panowie na Forum nie upewniajmy się w przekonaniu, że można łamać prawo.

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2016, 22:01:04 »
Pomijając już przepisy prawne i brak dopuszczenia z Józefowa, ktory póki co obowiązuje w ochronie ppoż. to zastanów się czy czułbyś się dobrze w cudzym ( tzn.niemieckim) umundurowaniu?

Wyobrażasz sobie na przykład polskiego żołnierza, który biega w doskonałym wprawdzie mundurze, ale w barwach armii RFN?

Miejmy trochę wiencej szacunku dla samych siebie,jeżeli chcemy by nas szanowano.
Pomysł nomexu z niemieckimi napisami nie jest moim zdaniem najlepszy.

Offline gazowany

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2016, 11:43:01 »
Pomijając już przepisy prawne i brak dopuszczenia z Józefowa, ktory póki co obowiązuje w ochronie ppoż. to zastanów się czy czułbyś się dobrze w cudzym ( tzn.niemieckim) umundurowaniu?

Wyobrażasz sobie na przykład polskiego żołnierza, który biega w doskonałym wprawdzie mundurze, ale w barwach armii RFN?

Miejmy trochę wiencej szacunku dla samych siebie,jeżeli chcemy by nas szanowano.
Pomysł nomexu z niemieckimi napisami nie jest moim zdaniem najlepszy.
Tylko zauważ jak to ubranir jest uszyte w porównaniu do naszych "nomexów". Pozatym gdy kupi to ubranie to nigdzie nie bedzie miał niemieckich napisów tylko przylepi polskie. W jednej osp w mojej okolicy strażacy stosują te lub podobne ubrania z niemiec i gdy ich pytałem to każdy je sobie chwalił. Są dużo bardziej ergonomiczne niż nasze.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zakup NOMEXA z Niemiec
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2016, 12:20:55 »
Cytuj
Pomijając już przepisy prawne i brak dopuszczenia z Józefowa, ktory póki co obowiązuje w ochronie ppoż. to zastanów się czy czułbyś się dobrze w cudzym ( tzn.niemieckim) umundurowaniu
  tak zwany "nomex" nie jest mundurem! To element środków ochrony indywidualnej!
@strażak biurkowy idąc za analogią o prawie jazdy i przekładając je na ubrania. Obecnie sytuacja wygląda tak, że osoba która zrobiła prawo jazdy, dajmy na to w Niemczech, musiała by, by móc jeździć u nas, zdawać je jeszcze raz w Polsce, ale na rowerze. Ot tyle w temacie prawa jazdy. Co do naszego szacownego CNBOP to spotkałem się z ciekawym podejściem do posiadania certyfikatu przez pewnego komendanta. Gdy strażacy zaproponowali zakup węzy o średnicy 42 i łącznikach 52, odmówił bo nie mają CNBOP, gdy na to strażacy zapytali dlaczego kupił prądownice bez CNBOP, to powiedział że wąż może strzelić i kogoś zabić, a prądownica najwyżej komuś spadnie na nogę. Ot nasza mentalność.