Autor Wątek: Rekrutacja SGSP w służbie stałej  (Przeczytany 70020 razy)

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« dnia: Styczeń 18, 2016, 20:31:51 »
Witam,
chciałbym się zapoznać z waszą opinią na temat rekrutacji do SGSP w służbie stałej na 2016/17 r. Mianowicie co sądzicie o możliwości studiowania tylko i wyłącznie osobom skierowanym na studia przez właściwych przełożonych uprawnionych do mianowania. Bo z jednej strony jest to dobre wyjście bo można kierować osoby którzy pracują w komendach gdzie faktycznie brakuje oficerów, ale z drugiej strony moim zdaniem może dochodzić do ustawiania "plecaków" na miejsce do szkół. Czy zrezygnowanie ze zwykłej zgody to faktycznie takie dobre posunięcie?

Offline piachu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 23:29:48 »
A gdzie ta zmiana jest zapisana?

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:54:33 »
Taka zmiana była już  w tamtym roku. Tylko nie wiem jak będzie z podziałem miejsc, bo na ten rok akademicki który już trwa było do podziału 200 miejsc na poszczególne województwa i potem KW przydzielała poszczególnym KP/KM. Czy po prostu kto będzie miał skierowanie przez komendanta to będzie uczestniczył w konkursie świadectw.  :cooo:

A tu podaje link do uchwały :kwit:

  https://www.sgsp.edu.pl/download/tmCV0YLRxFXSIcOzpQVidMaRc_NQlMLUdFLlNGBD4cJgZeBkB5QFsCYVw/Uchwala_Senatu_19-05-2015_-_warunki_rekrutacji_2016-2017.pdf 


Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 23:14:11 »
Nie wiem czy wszyscy już zapoznali się z zasadami rekrutacji na 2016/17, ale pojawił się jeszcze jeden warunek, aby dostać się na studia. Oprócz podania, skierowania, itp.. trzeba też odpis lub oryginał świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa.. A co to oznacza w praktyce?? Oznacza to to, że absolwenci szkół aspirantów PSP, którzy kończą szkołę w 2016 nie będą mieli technicznych możliwości ubiegania się o przyjęcie, ponieważ OKE wysyła takie zaświadczenia dopiero w jesieni, kiedy już dawno jest po rekrutacji na SGSP Od razu uprzedzę nie wtajemniczonych... świadectwo ukończenia szkoły PSP nie jest równoznaczne z świadectwem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa. Świadectwo ukończenia szkoły wydaje się po zakończeniu roku szkolnego, a świadectwo potwierdzające kwalifikacje, dopiero po zdanych egzaminach...

Online bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 09:24:53 »
Jeśli dobrze pamiętam to w moim roczniku był podobny problem. Jeśli już było wiadomo, że zdałeś technika to szkoła wystawiała zaświadczenie i mogliśmy składać podania do SGSP. W naszym przypadku było też jeszcze o tyle dobrze, że w późniejszym terminie był II nabór, a wtedy już mieliśmy komplet wymaganych dokumentów.

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2016, 10:43:11 »
Dowiadywał się już ktoś może ile miejsc będzie miejsc w tym roku i czy znowu bedą one rozdzielane na województwa??

Offline kermito93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2016, 14:55:54 »
Mam pytanie, czy posiadając wszystkie wymogi rekrutacyjne "skierowanie, podanie, ukończenia SA" ale nie posiadając matury z chemii bądź fizyki mam szansę liczyć na przyjęcie na SGSP ?

Offline cuchil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2016, 15:20:42 »
Tak, pod uwagę będzie brana ocena na świadectwie z chemii i fizyki. Zapoznaj się dobrze z zasadami rekrutacji bo wtedy są inaczej przeliczane punkty. Natomiast co do złożenia papierów o zdobyciu tytułu technika to należy napisać że przystąpiło się do egzaminu z wynikiem pozytywnym a dokumenty dostarczy się po otrzymaniu ich z OKE. Od kilku lat jest ten problem i przychylnie na to patrzą.

Offline miszczognia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2016, 00:48:49 »
Właśnie, jak to rozumieć?. W zeszłym roku była informacja: "W przypadku braku ocen z pisemnego egzaminu dojrzałości z któregoś z wymaganych przedmiotów, dokonuje się przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej wg jednej z powyższych tabel, z zastrzeżeniem – PR • 0,8."
W tym roku już takiej informacji nie ma. Jest jedynie tak: "W przypadku kandydatów ze starą maturą, którzy na świadectwie dojrzałości nie posiadają ocen z wymaganych przedmiotów, dokonuje się przeliczenia na punkty rekrutacyjne PR oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej wg jednej z powyższych tabel, z zastrzeżeniem – PR • 0,8." 
Stara matura, to matura do 2005 roku, w skali 2-6, bądź 3-5.

Nie ma informacji o tym, że w przypadku braku matury z przedmiotu będzie brana ocena ze świadectwa i przeliczana - jak w zeszłym roku. Gdyby w tym roku tak to funkcjonowało, to też zapewne by o tym napisali. Ciekawe ;)  :gwiazdki:

I jak to jest, czy jeśli masz skierowanie i 80PR to jesteś już przyjęty? :)

Offline cuchil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2016, 06:42:48 »
Dziwne że nie ma tego zapisu ale informacja, że będą przeliczane oceny ze świadectwa jest chyba dosyć wymowna. Wydaje mi się że zasada zostaje ta sama. Zawsze można zadzwonić do szkoły i dopytać.
Nie wiem czy skierowania nadal obowiązują - w zeszłym roku taka informacja wyszła chyba miesiąc przed rekrutacją. Jeżeli ktoś zamierza kandydować to niech rozmawia z komendantem o zgodę a ten niech to zgłosi w wojewódzkiej gdzie będą tworzyli ewentualne listy osób chcących studiować (kierowanych). Może znów obowiązywać podział ilości miejsc na województwa więc kto pierwszy ten lepszy ;)
Z tego co mi wiadomo to komendy wojewódzkie później weryfikują jeszcze raz kandydatów czy spełniają "minimum" żeby nie stracić przydzielonego miejsca.
powodzenia!

Offline Przemek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2016, 09:47:30 »
Dziwne że nie ma tego zapisu ale informacja, że będą przeliczane oceny ze świadectwa jest chyba dosyć wymowna. Wydaje mi się że zasada zostaje ta sama. Zawsze można zadzwonić do szkoły i dopytać.
Zadzwoniłem do Szkoły i uzyskałem informację, że w tym roku nie ma możliwości udziału w rekrutacji bez zdanej matury z matematyki, fizyki/chemii i języka obcego. Są to 3 przedmioty wymagane do udziału w rekrutacji. Senat podjął uchwałę, że nie będzie można brać oceny ze świadectwa jeżeli kandydat nie posiada matury z danego przedmiotu. Tylko w przypadku ze starą maturą przeliczane będą oceny na PR. Wniosek jest krótki. Chcesz studiować na SGSP to maturka z 3 przedmiotów wymagana (przynajmniej w tym roku).

Na temat limitów szkoła nic nie wie, koordynuje to wszystko KG.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2016, 15:17:14 »
Zadzwoniłem do Szkoły i uzyskałem informację, że w tym roku nie ma możliwości udziału w rekrutacji bez zdanej matury z matematyki, fizyki/chemii i języka obcego. Są to 3 przedmioty wymagane do udziału w rekrutacji. Senat podjął uchwałę, że nie będzie można brać oceny ze świadectwa jeżeli kandydat nie posiada matury z danego przedmiotu. Tylko w przypadku ze starą maturą przeliczane będą oceny na PR. Wniosek jest krótki. Chcesz studiować na SGSP to maturka z 3 przedmiotów wymagana (przynajmniej w tym roku).

Na temat limitów szkoła nic nie wie, koordynuje to wszystko KG.

A nie wystarczy Wam sama matura z matematyki i języka żeby uzyskać minimum PR czy szkoła obligatoryjnie życzy sobie zdanej chemii/fizyki?

Offline kobiexe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2016, 17:16:58 »
Jeśli ma się zdaną maturę np. z matematyki 90% ,język 80% a fizykę/chemię na mniej niż 30% to będziemy dopuszczeni do rekrutacji czy trzeba mieć te minimum?

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2016, 10:29:45 »
To zależy czy mówisz o wynikach z matur rozszerzonych czy podstawowych.
Wystarczy wejść w zakładke Rekrutacja na stronie SGSP i odnaleźć wzór obliczania punktów rekrutacyjnych. W twoim przypadku to może wyglądać tak: PR = 1,0 * (0,7*90) + 0,8*(0,7*30) + 0,5*(0,7*80) = 107,8 pkt, także spokojnie będziesz dopuszczony do rekrutacji
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2016, 10:37:47 wysłana przez AlonsoF150 »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2016, 12:53:06 »
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem. Znajomy polecił mi to forum, ponieważ sam nie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie. A więc, czy przy obowiązujących zasadach naboru do SGSP skierowanie od przełożonego musi być w jakiś sposób zatwierdzone przez KW? Jak to się odbywa?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2016, 15:38:36 »
Jak się ma sprawa z progiem 80PR , co z kandydatami którzy osiągną mniej punktów ? Podania będą odrzucane ?

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2016, 15:42:00 »
@radk177
Oczywiście że tak. W tamtym roku z tego co mi wiadomo tak jedno miejsce przepadło gdyż osoba nie uzyskała 80pkt rekrutacyjnych a została umieszczona na "liście" KW na której był podział miejsc.

@Qba90

Jeszcze w sumie nie wiadomo czy wzorem poprzedniego roku będzie to wszystko szło przez KW, czy poprostu skierowanie będzie brało udział w konkursie świadectw.

Limit miejsc na ten rok to 190.
https://www.sgsp.edu.pl/rekrutacja-na-studia/informacje-dla-kandydatow/podstawy-prawne

Tu są podstawy prawne a w nich najnowsza uchwała.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2016, 16:45:50 »
Pytam o sytuację w przypadku rozdzielnika. Tylko dokumenty ze skierowaniem złożonym poprzez KW czy w przypadku nie otrzymania miejsca z KW możliwość złożenia ze skierowaniem od KP-KM? Jest ktoś w stanie to wyjaśnić? Z konkursem świadectw nie ma żadnych wątpliwości.

Offline miszczognia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 09, 2016, 16:48:12 »
Jak to nie ma wątpliwości? Czyli mając skierowanie i 80PR jesteś już przyjęty?  :szalony:

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 09, 2016, 16:54:06 »
Jak to nie ma wątpliwości? Czyli mając skierowanie i 80PR jesteś już przyjęty?  :szalony:

Miałem na myśli to, że zasady są jasne, a z tymi skierowaniami mam wątpliwość taką jak napisałem i czy może ktoś wie jak to wygląda po roku ubiegłym?

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2016, 16:58:41 »
Myślałem, że napisałem jasno  :huh:
Wymagania rekrutacyjne są chyba jasne aby dostać się należy mieć przynajmniej 80pkt, bez względu na wszystko.
W tamtym roku też były skierowania. Oprócz skierowania trzeba było być na liście według tego rozdzielnika z KW/KG.
Nie wiadomo jak będzie w tym roku jeżeli tak samo jak w poprzednim, to skierowanie+byt na liście od KW/KG.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2016, 17:34:38 »
tylko w tamtym po pierwszej rekrutacji do kp były wysłane pisma, że są jeszcze wolne miejsca . Tylko były na to 2 dni.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2016, 18:25:31 »
Do mojej komendy nic takiego nie trafiło. Chyba że zostały miejsca w innym województwie.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2016, 21:10:51 »
Proszę o kontakt w prywatnej wiadomości osoby, które startowały w roku ubiegłym.

Offline miszczognia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2016, 11:02:08 »
Orientuje się ktoś z was jaki był próg w zeszłym roku na IBP dla strażaków w służbie stałej?  Z tego co mi odpisali z rekrutacji to w tym roku skierowanie + konkurs świadectw. Ciekawe ;)  :rofl: